Google. Foto no arhīva

Eiropas Komisija gatavo jaunas nepatikšanas Google

18
(atjaunots 14:09 29.06.2017)
Sensacionālā soda nauda, ko Eiropa piespriedusi kompānijai Google par konkurences noteikumu pārkāpšanu, varētu kļūt vēl lielāka – Briselē uzsākta papildu izmeklēšana.

RĪGA, 29. jūnijs — Sputnik, Aleksejs Toms. Lielākā soda nauda Eiropas Savienības vēsturē, kas piespriesta Google par konkurences noteikumu pārkāpšanu, varētu kļūt vēl lielāka pēc korporācijas darbības papildu izmeklēšanas, vēsta Sputnik Igaunija.  

Oficiālajā informācijā presei Eiropas Komisija ziņo par soda naudu 2,42 miljardu eiro apmērā, kā arī par izmeklēšanu, kas uzsākta par iespējamo godīgas konkurences noteikumu pārkāpumu ES.

Arī ar Android viss nav kārtībā

Soda nauda piespriesta par meklēšanas sistēmu tirgū iegūtā dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ar mērķi popularizēt savu produktu — tirdzniecības "meklēšanas sistēmu" Google shopping , pie tam kaitējot konkurentiem online tirdzniecības nozarē — tādējādi pārkāpti godīgas konkurences noteikumi ES.

Patlaban tiek izmeklētas visā pasaulē pazīstamās kompānijas metodes, kas radījušas līdzīgas aizdomas: operāciju sistēmas Andriod negodīga popularizācija un platformas AdSense iznantošana konkurējošo meklēšanas sistēmu "apspiešanai".

Eiropas Komisija informē, ka Google darbības izmeklēšana skar tai piederošāš pasaulē populārākās meklējumu sistēmas nelikumīgu izmantošanu savtīgiem mērķiem.

Microsoft cietusi mazāk

Soda naudas summa, kas visus pārsteidza, tika aprēķināta saskaņā ar ES pieņemto mehānismu — 10% no kompānijas vainīgās reģionālā apakšnodaļas, uz ko attiecas Briseles jurisdikcija. Taču, domājams, tā netiks iekasēta pilnā apjomā vai pat netiks pieprasīta, ja Google veiks steidzamus pasākumus un novērsīs "trūkumus". Eiropa atsauc atmiņā citus rekordlielus sodus.

  • 2009. gadā ASV kompānija Intel tika sodīta par 1,06 miljardiem eiro par klientu negodīgu "uzpirkšanu", kaitējot konkurentiem čipu ražošanas sfērā.
  • 2004. gadā ASV korporācija Microsoft tika sodīta par 497 miljoniem eiro par konkurentu tiesību ierobežošanu, pēc tam — vēl par 860 miljoniem — par "spītību", un galu galā kompānijai piesprieda soda naudu par kopējo summu 2 miljardu eiro vērtībā.
  • 2014. gadā Francijas farmaceitiskais gigants Servier, kompānija Teva un vairāki citi zāļu ražotāji saņēma soda naudu 427,7 miljonu eiro apmērā par viņu ražoto dārgo preparātu lēto analogu organizēto izlaišanas aizkavēšanu.
  • 2007. gadā Eiropas Komisija sodīja spāņu telekomunikāciju gigantu Telefonica. Soda nauda 151,9 miljonu eiro apmērā tika piespriesta par konkurences apspiešanu platjoslas interneta pieslēguma pakalpojumu nozarē.
18
Pēc temata
Arthus Neighbor un Karl Chair: Google Translate nav ticis galā ar latviešu uzvārdiem
Eiropas Savienības ierēdņi draud ar sodu Facebook, Google un Twitter
Eiropas policija identificējusi teroristu sociālo tīklu
Google Maps kļūdījies un nosūtījis simtiem tūristu Norvēģijā pa nepareizu maršrutu
Cilvēki aizsargmaskās Madridē, foto no arhīva

Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti

10
(atjaunots 16:01 20.09.2020)
PVO uzskata, ka par Covid-19 gadījumu skaita pieauguma iemeslu Eiropā kļuva drošības pasākumu neievērošana un kontroles trūkums no varasiestāžu puses.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Pasliktinošās epidemioloģiskās situācijas dēļ Eiropā sāk ieviest jaunus ierobežojošos pasākumus, raksta Gazeta.ru. Vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Hanss Klūge.

Pēc Klūges sacītā, iknedēļas saslimšanas gadījumu pieaugums šobrīd ir augstāks, nekā epidēmijas sākumā martā.

"Pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 300 000 pacientu," paziņoja viņš.

PVO birojā Belgradā nosauca saslimstības jauna uzliesmojuma Eiropā galvenos iemeslus. Saskaņā ar viņu datiem, pirmām kārtām tas ir saistīts ar Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu neievērošanu, raksta RIA Novosti. Tāpat, saskaņā ar PVO paziņojumu, ir nepieciešama kontroles pastiprināšana no varasiestāžu puses.

Viena no pirmajām jaunus ierobežojumus ieviesa Lielbritānija, kur no vīrusa jau ir miruši 41 773 cilvēki, kas dotajā brīdī ir augstākais rādītājs Eiropā.

Lielbritānijā aizliedza pulcēties kompānijās virs 6 cilvēkiem, sporta zāles ir slēgtas, universitātes pārgājušas pie tālmācībām. Plānots ieviest sistēmu, saskaņā ar kuru mācību iestādēs cilvēki kustētos pa apli un viņu ceļi nešķērsotos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka valsts ziemeļaustrumos tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi, kur visi pabi, restorāni un izklaides iestādes strādās tikai līdz plkst. 22:00, savukārt komunikācija ārpus mājsaimniecībām būs aizliegta.

Vācijā Bavārijas kalnu slēpošanas kūrortā arī ieviesti strikti koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi. Covid-19 uzliesmojums tur izcēlies kāda inficētā ASV tūrista dēļ, šobrīd Minhenes prokuratūra uzsākusi pārbaudi attiecībā pret viņu.

Arī Diseldorfā tika pastiprināti drošības pasākumi, varasiestādes stingri uzrauga aizsargmasku režīma ievērošanu. Uz ielas un cilvēku masveida pulcēšanās vietās, tostarp kafejnīcās, obligāti jālieto individuālie aizsarglīdzekļi.

Papildu koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi tika ieviesti arī Bavārijas Garmišā-Partenkirhenē. Bāri tiek slēgti plkst. 22:00, savukārt cilvēku skaits ballītēs nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Apmeklētāju skaits restorānos vienlaikus nedrīkst pārsniegt piecus cilvēkus.

Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs uzstāšanās laikā pilsoņu priekša paziņoja, ka ir jāpastiprina pasākumi sakarā ar otrā koronavīrusa viļņa sākšanos. Pēc viņa teiktā, priekšā gaidāmi sarežģīti rudens un ziemas mēneši, Covid-19 gadījumu skaits katru dienu pieaug.

10
Tagi:
Eiropa, koronavīruss
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

ANO galvenajā mītnē atklās fotoizstādi par Krievijas ārstu ciņu ar Covid-19

5
(atjaunots 15:56 20.09.2020)
Fotoizstāde, ko organizē Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar mediju grupu "Rossija segodņa", norisinās projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. KF pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa" atvēra pasaules organizācijas galvenajā mītnē fotoizstādi par Krievijas ārstu un brīvprātīgo cīņu ar Covid-19 pandēmiju. Par to, kā raksta RIA Novosti, paziņoja pastāvīgās pārstāvniecības preses sekretārs Fjodors Stržižovskis.

No 21. līdz 29. septembrim ANO galvenā biroja sienās notiks 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļa. Vēl saglabājošos ar koronavīrusa saistīto risku apstākļos pieņemts rīkot galveno gada politisko pasākumu hibrīdā formātā. Valstu līderu un ministru uzstāšanās tiks translētas Ģenerālās Asamblejas zālē videoierakstu formātā. Telpās tajā laikā būs pa vienam pārstāvim no katras valsts.

"No 18. septembra delegātiem no visām ANO dalībvalstīm, kuri piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas "augstā līmeņa" nedēļā, ir iespēja apskatīt galvenajā ēkā fotoizstādi, kuru organizēja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa". Tā notiek projekta "Lūdzu, elpojiet!" ietvaros un ir veltīta Krievijas ārstu un brīvprātīgo pūliņiem cīņā ar Covid-19," teic Stržižovskis.

Ekspozīcijā ir pārstāvēti Krievijas fotogrāfu labākie darbi, kas tika uzņemti pandēmijas periodā.

"Turklāt izstādē ir prezentēti foto materiāli un informācija par pasaulē pirmo vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", kas izstrādāta mūsu valstī," uzsvēra Stržižovskis.

"Neraugoties uz to, ka šogad klātienē 75. ANO ĢA sesijas atklāšanās piedalīsies tikai dalībvalstu pastāvīgo pārstāvniecību vadītāji, viņiem visiem būs iespēja novērtēt mūsu medicīnas sasniegumus un mūsu speciālistu pašaizliedzīgo darbu veselības aprūpes nozarē," piebilda viņš.

Ņujorka, kur atrodas ANO galvenais birojs, sākumā izrādījās koronavīrusa epidēmijas centrā ASV. Sliktākajās dienās Ņujorkas štatā diennakts laikā nomira vairāk nekā 700 cilvēku. Šādā epidemioloģiskajā situācijā kļuva skaidrs, ka ikgadējā ANO Ģenerālas Asamblejas augstā sesijas augstā līmeņa nedēļa nenotiks ierastajā formātā.

5
Tagi:
ārsti, Krievija, ANO
Pēc temata
Iznīcināt krievu vakcīnu: lielās politikas mazā šeftīte
Baltkrievijā pastāstīja par Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumiem
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes
Kāpēc Rietumi zaudē vakcīnu sacīkstēs: Krievija jau ir atmaskota
Mediji: ES atpaliek no ASV un Lielbritānijas Covid-19 vakcīnas sacensībās