Politologs Semjons Uralovs

Eksperts: Ukrainas bezvīzu režīma treniņi notikuši Baltijā

56
(atjaunots 11:46 12.06.2017)
Politologs Semjons Uralovs pastāstīja par trim Ukrainas pilsoņu grupām, kuras izmantos bezvīzu režīma ieviešanu, atgādināja par "poļu santehniķa" klišeju un to, kā tamlīdzīga situācija iepriekš "apgūta" Baltijas valstīs.

RĪGA, 12. jūnijs — Sputnik. Ukrainā vērojamas trīs pilsoņu grupas, kas aktīvi sāks apmeklēt Eiropas Savienības valstis, pateicoties ieviestajam bezvīzu režīmam, radio Sputnik ēterā pastāstīja politologs, projekta "Tomēr Eirāzija" galvenais redaktors Semjons Uralovs.

Pirmkārt, pēc viņa domām, runa ir par vidējo klasi — cilvēkiem, kuri saglabājuši ienākumus un vienmēr interesējušies par tūrisma ceļojumiem. Viņu vidū daudziem nav svarīgi, vai vīzas ir atceltas, jo viņi ir ceļojuši agrāk un dosies tūrisma braucienos arī turpmāk.

Otrkārt, uz ārzemēm "metīsies" tie, kam nav darba. Vispirms — uz Poliju, pēc tam — arī tālāk. Trešajā grupā politologs iekļāva studentus, kuri arī aktīvi pārvietojas pa Eiropu, it īpaši pašreiz — vasaras periodā.

Klusi un nemanāmi

Politologs atzīmēja, ka pēcpadomju teritorijas valstu iedzīvotājus labprāt uzņem ārzemēs kā nelegālo darbaspēku, jo viņi ir izglītoti, paklausīgi un vienkārši vadāmi, jo, no vienas puses, migranti baidās zaudēt darbu, no otras, — viņiem vienmēr draud izraidīšana, tāpēc viņi uzvedas ļoti klusi un nemanāmi.

Sarunā radio ēterā eksperts uzsvēra, ka lielāko labumu Ukrainas eirointegrācijas rezultātā guvusi Polija, jo tādējādi pavēries milzīgs tirgus, tostarp arī lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, kas ļāvis Polijai mierīgāk pārciest krīzes laikus.

Pēc Uralova domām, tieši tāpat Polija atbalstīs arī darba migrāciju.

"Viņi uzturēs attiecības tajā līmenī, lai viņiem saglabātu priekšrocības, un tās viņiem pašlaik garantētas ar Eiropas Savienīas atbalstu, jo tā ir kopēja vienošanās," — viņš uzsvēra.

Mems par poļu santehniķi

Sarunā politologs pieminēja pirms dažiem gadiem populāro klišeju par poļu santehniķi un atzīmēja, ka Centrāleiropas valstis zaudējušas savu darba kapitālu, kas "aizplūdis" uz Lielbritāniju, Skotiju, Franciju un Ziemeļeiropas valstīm.

"Tagad šo deficītu aizvietos ar Ukrainas darbinieku kapitālu: poļu santehniķis ir aizbraucis uz Lielbritāniju, un viņa vietā stāsies ukraiņu santehniķis," — paskaidroja eksperts.

Modelis apgūts Baltijas valstīs

Darba migrācijas sākumā svarīgs ir arī fakts, ka no Ukrainas pārsvarā projām brauc aktīvi un mobili pilsoņi, bet valstī paliek pasīvie, ar kuriem vienkāršāk būs īstenot noteiktus lēmumus.

"Šī stratēģija ir apgūta jau Baltijas valstīs — aktīvo iedzīvotāju vietā paliek vecīši un jaunieši, tā saucamie "migrantu bērni", kuru vecāki vienmēr ir peļņā. Tas ir noteikts sociālais tips, kas sastopams gan Moldovā, gan Kirgīzijā, gan Tadžikistānā — valstīs, kur vērojama spēcīga darba migrācija," — norādīja Uralovs.

Pēc politologa domām, tāda valsts ir viegli pārvaldāma, turklāt tādējādi iespējams ilgu laiku "šūpot" situāciju.

56
Pēc temata
ES bezvīzu režīmu varēs izmantot tikai 10-15% ukraiņu, uzskata Timošenko
ES samitā noskaidroti mērķi, kādiem veidota asociācija ar Ukrainu
ASV iznīcina Ukrainu centienos glābt Porošenko režīmu
Kijeva cer, ka ukraiņi varēs mācīties un nodarboties ar biznesu ES

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

18
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

18
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Sociālie tīkli, foto no arhīva

Eksperte pastāstīja, un kāpēc mūs izseko sociālie tīkli

81
(atjaunots 10:43 05.07.2020)
Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Tas nav šķitums.

RĪGA, 5. jūlijs - Sputnik. Jebkuru lietotāja darbību tīmeklī iespējams aprakstīt ar mērķētās reklāmas iestatījumu algoritmiem. Par to, kā tas darbojas, radio Sputnik ēterā pastāstīja sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Ja draudzenei nosūtīta sarkanas kleitas fotogrāfija, jūs nekavējoties uzdursieties tieši tādas kleitas reklāmai Instagram?

Tas nav šķitums. Tieši tā darbojas reklāma sociālajos tīklos, lai arī neviens to atklāti nestāsta, uzskata Maskavas blogeru apvienības dibinātāja,  sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

"Skaļi neviens par to nerunā, lai arī daudzi to ir ievērojuši un par pārbaudījuši, tomēr serviss nesniedz nekādus oficiālus paziņojumus, viņi to viseim spēkiem noliedz. Tomēr eksperimenti rāda: ja, piemēram, esat noskatījušies kādus stories par to vai citu kosmētiku, teju vai nākamajā reklāmas publikācijā jums parādīsies šī pati vai konkurējošās firmas kosmētija. Nesen blogere Katja Konosova izdomāja ekspetimentu. Viņa vairākos stories pēc kārtas stāstīja par kaut kādu kosmētiku un palūdza savus lasītājus, nesakot ne vārda, nosūtīt viņai Telegram ekrānuzņēmumus – kāda reklāma viņiem parādīsies. Viņa saņēma milzum daudz ekrānuzņēmumu, kuros redzams: cilvēkiem parādījās tās pašas vai konkurējošās kosmētikas reklāma," Kuliša teikto publicēja RIA Novosti.

Viņa atzīmēja, ka ar to nenodarbojas ne paši blogeri, ne reklamējamā veikala īpašnieki – tas ir vispārējs algoritms. Tiesa, tas, kurš vēlas izplatīt savu reklāmu, var nospraust pietiekami detalizētus iestatījumus, kuri noteiks, kas tieši redzēs reklāmu. Iespējas ir atkarīgas no budžeta.

Facebook
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Ir pietiekami detalizēti mērķētās reklāmas iestatījumi. Reklāmai Instagram ir noteikti iestatījumi Facebook, tie variējas atbilstoši budžetam: jo vairāk naudas jūs paredzat reklāmai, jo precīzākus iestatījumus varat nospraust. Var par izstrādāt iestatījumus tā, lai, piemēram, reklāmu redzētu puiši ar stabilām attiecībām, kuri pie tam patlaban ir tālu no mīļotās meitenes. Tas ir vienreizējs iestatījumus ziedu salonam, kad saki: "Mīļotā ir tālu? Nosūti viņai ziedus." Vai cits variants. Var iestatījumos noteikt, ka tā jāparāda meitenēm, kas interesējas par kosmētiku. Ja meitene pie tam aizraujas ar stories par kosmētiku, šī reklāma mērķēta viņai. Jebkura jūsu darbība jebkurā sociālajā tīklā un visur tīmeklī tai vai citādi ir aprakstīta ar konkrētiem mērķa iestatījumiem atbilstošiem algoritmiem," paskaidroja Kuliša.

Pēc viņas vārdiem, tas ir universāls algoritms reklāmas izplatīšanai visos sociālajos tīklos un platformās.

"Reklāma visur strādā saskaņā ar tādu principu. Ir liels skaits visādu stāstu, kuru autori apgalvo, ka Alisa, Siri un visi pārējie noklausās, par ko runā lietotāji. Reiz es ar vīru WhatsApp apspriedos, ka vajadzētu nopirkt GoPro pašiņu nūju, taču iepriekš nekur to nemeklēju un neskatījos. Tūlīt pēc tam man Yandex Direct no visām šķirbām sāka līst GoPro aksesuāru reklāma," radio Sputnik ēterā atcerējās Kuliša.

81
Tagi:
sociālie tīkli
Pēc temata
WhatsApp sniegs specdienestiem piekļuvi lietotāju čatiem
Priekšvēlēšanu slaktiņš ar motorzāģi: Ingūna Sudraba pārsteidz ar savu aģitāciju
"Ārkārtīgi uzbāzīgi": iedzīvotājus kaitina sociālā reklāma piepilsētas vilcienos

Siguldas ielās parādījušies dzeramā ūdens krāni

0
(atjaunots 18:36 05.07.2020)
Vairākās vietās Siguldā šovasar uzstādīti dzeramā ūdens krāni, lai pilsētas iedzīvotāji un viesi varētu veldzēties tveicē.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Šovasar Siguldas iedzīvotāji un viesi karstumā pilsētas ielās var izmantot dzeramā ūdens krānus uz ielas, vēsta Lsm.lv, atsaucoties uz Siguldas novada domes informāciju presei.

Sabiedriskās vietās tiks uzstādīti četri kartridži ar bioloģiski degradējoša materiāla maisiņiem, lai suņu īpašnieki pastaigu laikā varētu novākt savu mīluļu atstātās "veltes".

Ziņots, ka viens dzeramā ūdens krāns uzstādīts Raiņa parkā – šī atpūtas vieta ir ļoti populāra jauniešu vidū. Otrs krāns atradis vietu Svētku laukumā, ko bieži apmeklē tūristi, turklāt te labprāt pastaigājas vietējie iedzīvotāji.

Saulespuķu ražas novākšana, foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Siguldas novada dome uzsvēra, ka ūdens krānos padots no pilsētas centralizētā ūdensvada, tāpēc nav nekādu šaubu – ūdens kvalitāte ir atbilstoša. Krāni darbosies visu silto sezonu.

Kastes ar kartridžiem suņu īpašniekiem uzstādītas kvartālā pie Siguldas pils un laukumā pie dzelzceļa stacijas. Vēl divas kastes uzstādītas Svētku laukumā. Iepriekš suņu pastaigas tur bija aizliegtas, lai nodrošinātu tīru un koptu vidi. Tagad laukumā var pastaigāties arī ar dzīvniekiem, uzsvēra varasiestādes, jo īpašnieki varēs sakopt vidi pēc saviem mīluļiem.

Iepriekš vēstīts, ka sakarā ar svelmi Latvijā jau vairākkārt izsludināts oranžais brīdinājums. Speciālisti brīdina par risku veselībai tādos laika apstākļos.

Atgādināsim, ka augstas gaisa temperatūras apstākļos nav ieteicams uzturēties saulē vairāk kā 10-15 minūtes. Atrodoties zem atklātas debess, ieteicams izmantot aizsargkrēmu un galvassegu.

No saules stariem ieteicams pasargāties cilvēkiem ar gaišu ādu, gaišiem vai rudiem matiem, ar lielu skaitu vasarraibumu. Piesardzīgiem jābūt arī visiem, kas agrāk guvuši saules apdegumus. No saules jāpasargā arī bērni.

No ultravioletā starojuma jāsargā acis, turklāt jāņem vērā, ka dažādas virsmas, piemēram, ūdens un gaišas smiltis atstaro lielāko daļu saules staru.

0
Pēc temata
Rīga izcepsies? Sinoptiķi izsludinājuši oranžo brīdinājumu
Latvijā kūst asfalts: autovadītājus brīdina par slideniem ceļiem
Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis