Bulgārijas prezidents Rumens Radevs. Foto no arhīva

Bulgārijas prezidents gatavs atbalstīt pret Krieviju izvirzīto sankciju atcelšanu

13
(atjaunots 13:48 10.06.2017)
Bulgārijas prezidents atzīmēja, ka ES mehānisms ir uzbūvēts tādā veidā, ka pat viena valsts varot palaist sankciju atcelšanas procesu.

RĪGA, 10.jūnijs — Sputnik. Bulgārijas prezidents Rumens Radevs paziņoja, ka gatavs atbalstīt pret Krieviju izvirzīto sankciju atcelšanu, taču pats šo procesu iniciēt nevarot, vēsta RIA Novosti.

"Es ar prieku atbalstīšu jebkādus pasākumus šo sankciju atcelšanai, bet ir jābūt saprotamam, ka prezidents nevar patstāvīgi iniciēt šādu rīcību, " paziņoja Radevs telekanāla BTV intervijā.

Viņš atzīmēja, ka ES mehānisms ir uzbūvēts tādā veidā, ka pat viena valsts varot palaist sankciju atcelšanas procesu, un agri vai vēlu tas arī notikšot, jo savstarpēji ierobežojošie pasākumi tikai kaitē.

Krievijas un Rietumu attiecības pasliktinājās sakarā ar situāciju Krimā un Ukrainā. 2014.gada jūlijā ES un ASV pārgāja no sankcijām pret fiziskajām personām un kompānijām pie pasākumu kopuma pret veseliem Krievijas ekonomikas sektoriem. Kā atbildes rīcība, Krievija ierobežoja pārtikas produktu importu no valstīm, kuras ieviesa sankcijas pret to: ASV, ES valstīm, Kanādu, Austrāliju un Norvēģiju.

13
Pēc temata
Politico: Amerikāņu senatori ir gatavi "sodīt" Krieviju jau šonedēļ
Kāpēc finansēt rusofobus: Krievija ierobežojusi iemaksu PACE
Makrons nebaidās, Putins triumfē