Vladimirs Putins. Foto no arhīva

Stouns par Putinu: Domā šaha spēlētājs un mīl sievietes

96
(atjaunots 14:52 09.06.2017)
Vladimirs Putins ir labā fiziskā formā, pats vada mašīnu, domā kā šaha spēlētājs un mīl sievietes. Šādus iespaidi palikuši amerikāņu režisoram Oliveram Stounam pēc tikšanās ar Krievijas prezidentu.

RĪGA, 9.jūnijs — Sputnik. Amerikāņu režisors Olivers Stouns, kurš nofilmēja dokumentālo filmu "Intervija ar Putinu" pastāstīja avīzei The New York Post par personīgajiem iespaidiem no tikšanās ar krievu prezidentu.

"Viņš pats vada mašīnu un domā kā šaha spēlētājs, " tā Krievijas prezidentu raksturoja Stouns.

Kopš pirmdienas, 5.jūnija, ASV kabeļtelevīzijas kanālā Showtime ir skatāma Stouna dokumentālā filma "Intervija ar Putinu", kuru režisors gatavojis divus gadus. Stouna filma, ar kuras daļām iepazinušies daži žurnālisti, jau izraisījuši daudzu ASV mediju kritiku. Filmas autoru vaino par prokrievisku pozīciju un simpātiju pret Krievijas vadītāju, vēsta Sputnik Igaunija.

Savukārt, Stouns paziņoja, ka ar savas filmas palīdzību par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu viņš cenšas nepieļaut tālāku Krievijas un ASV attiecību pasliktināšanos.

Star tribune intervijā par savas filmas mērķi Stouns pateica: "Tas ir ārkārtīgi svarīgi ASV — saprast citādu viedokli. Esmu ieinteresēts, lai novērstu tālāku attiecību pasliktināšanos."

Intervijas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kuras arī kļuva par jaunās filmas pamatu, sākās laikā, kad Stouns strādāja ar filmu par bijušo ASV NDA darbinieku Edvardu Snoudenu, kurš tagad dzīvo Krievijā. Pēc Stouna vārdiem, Vladimirs Putins piekrita intervijām, jo "gribētu tikt sadzirdēts". "Plus, es domāju, ka daudzi mani jautājumi bija priekš viņa sava veida izaicinājums, " piebilda Stouns The New York Post intervijā.

Pēc režisora vārdiem, viņš centās uzdot Putinam negaidītus jautājumus, pat par to, cik labi guļ Krievijas prezidents.

"Viņš teica, ka guļot labi. Ja es būtu viņa vietā, es ļoti uztrauktos. Laikam Putinam palīdz džudo," teica Stouns. Krievijas prezidentam ir melnā josta karatē, un viņš nodarbojas ar džudo kopš 11 gadu vecuma.

Tāpat Stouns atzīmēja Krievijas prezidenta apbrīnojamo fizisko formu, kurš nodarbojas ar peldēšanu un svara celšanu.

"Es neietu ar viņu uz svaru celšanas zāli. Viņš ir lieliskā formā. Es domāju, es būtu nosarcis, " pastāstīja Stouns.

Tāpat amerikāņu režisors pastāstīja, ka viņu pārsteidza tas, ka Vladimirs Putins izturējās ļoti brīvi interviju laikā, kuras norisinājās viņā mājās, darba kabinetā vai mašīnā pa ceļam kaut kur. Režisors nepamanīja arī nekādas "plātīšanās" par to, kas ir prezidentam visapkārt.

"Putinam ir laba vasarnīca. Taču es neredzēju nekādas jahtas vai milzīgas savrupmājas, " paziņoja Stouns.

Režisors atzīmēja, ka, pēc viņa viedokļa, Vladimirs Putins mīl sievietes.

"Viņš mīl sievietes un praktiski staroja, kad blakus atradās mana sieva, " teica Stouns.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins sniedz interviju televīzijas kanālam NBC
© Sputnik / Алексей Дружинин

Tāpat Režisors izteica savas domas  par to, kas varētu nospēlēt Vladimira Putina lomu, ja viņš filmētu mākslas filmu par Krievijas līderi.

"Pirmais, kurš ienāk prātā ir Džeremijs Renners, viņš ir mazliet līdzīgs Putinam. Bet Putins ir ļoti gudrs. Es nezinu, cik gudrs ir Renners. Leonardo Di Kaprio varētu līdzināties Putinam, viņš arī Ļeņinu varētu nospēlēt, " pastāstīja režisors.

Taču noslēgumā Stouns pateica, ka diez vai sadūšotos uzņemt mākslas filmu par Putinu, jo nezina, "ko vēl varētu tajā izteikt".

Pilna filmas "Interija ar Putinu" četru sēriju versija tiks rādīta no 12. līdz 15. jūnijam.

96
Pēc temata
Putins: Krievijas un ASV karu neviens nepārdzīvotu
Makrons nebaidās, Putins triumfē
Vladimirs Putins: Krievijas un ASV attiecības ir sliktākās kopš aukstā kara laikiem
Aleksandrs Lukašenko

"Likvidēt galveno": plānoja sarīkot asiņainu apvērsumu Baltkrievijā

6
(atjaunots 10:04 19.04.2021)
Baltkrievijā bija iecerēts valsts apvērsums un prezidenta Aleksandra Lukašenko slepkavība. Par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Vienam no viņiem ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Sestdien, 17. aprīlī, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja par plānoto atentātu pret viņu — sazvērnieki cerēja sagūstīt viņa bērnus un sarīkot valstī apvērsumu, raksta RIA Novosti.

Saskaņā ar FDD sabiedrisko sakaru centra informāciju, par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Tas ir baltkrievu politologs Aleksandrs Feduta un advokāts Jurijs Zenkovičs. Zināms, ka Zenkovičam ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

Apvērsumu un atentātu viņi plānoja sarīkot 9. maijā. Turklāt vēlējās organizēt valstī "demokrātiju pēc Polijas pieredzes". Metodes gan izvēlējās asiņainas un tik tālas no demokrātiskām, cik tas vispār ir iespējams.

RIA Novosti ziņo: televīzijas kanāls "Rossija" parādīja aizdomās turamo aizturēšanas operatīvā videoieraksta kadrus. Reportāžā ir sadzirdami Zenkoviča vārdi par prezidenta likvidēšanas plānu.

Viņš saka, ka uzdevums numurs viens ir "likvidēt galveno". Kā otro punktu Zenkovičs min "iekšējā karaspēka un OMON bloķēšanu" Baltkrievijā. Trešais punkts ir "ieņemt vairākus simboliskus objektus pilsētas centrā, tostarp radiostaciju un televīziju, lai uzrunātu iedzīvotājus".

To visu viņš teica, tiekoties it kā ar baltkrievu ģenerāļiem Maskavā – restorānā Dārza lokā, kurp viņš uzaicināja šos cilvēkus "aprunāties".

Sazvērnieku rokās bija augstā līmeņa politiķu, ierēdņu un militārpersonu saraksts, kurus, apgalvo žurnālisti, gatavojās nogalināt vai "iesēdināt koncentrācijas nometnē".

Apvērsuma organizēšanai tika plānots piesaistīt arī ukraiņu nacionālistus.

Turklāt pat savas sarunas laikā organizatori nenoliedza, ka atkārtotās vēlēšanās Baltkrievijas pilsoņi nobalsotu par Lukašenko.

Aptuveni piecu gadu laikā viņi plānoja transformēt sabiedrību un valsti, lai izaudzētu Baltkrievijā "demokrātiju pēc Polijas pieredzes".

Interesanti gan, ka viens no jaunās "demokrātiskās" valsts tapšanas pamatpunktiem bija esošā prezidenta mantas izlaupīšana un atsavināšana.

Baltkrievijā tāpat paziņoja, ka apvērsumu plānoja veikt, vadoties pēc krāsaino revolūciju shēmām ar ārzemju finansējumu.

6
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Lukašenko paziņoja nosacījumus, ar kādiem ir gatavs atstāt prezidenta amatu
Lukašenko palūdzis Putinam iznīcinātājus. Kāpēc Baltkrievijai vajadzīgi Su-30SM?
Iemācīs demokrātiju. ASV izvēlējušās iejaukšanās metodes
Banāni, foto no arhīva

Die Welt: banāniem draud izzušana

27
(atjaunots 23:41 17.04.2021)
Bīstamas augsnes sēnītes infekcijas rezultātā cilvēce var zaudēt lietderīgo augli, ko daudzās valstīs lieto ikdienas uzturā, gluži kā kartupeļus un rīsus.

RĪGA, 18. aprīlis — Sputnik. Cilvēce var palikt bez banāniem, kuru vidū strauji izplatās patogēna augsnes sēnīte, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Die Welt.

Slimība ar nosaukumu Tropical Race 4 (TR4) sāka strauji izplatīties Āzijā un Austrālijā XX gadsimtā, bet 2019. gadā to pirmo reizi reģistrēja Dienvidamerikā – reģiona, kas nodrošina lielāko banānu eksportu uz visu pasauli.

Ursula Šokemele, eksperte augļu jautājumos no mārketinga kompānijas AMI, pastāstīja, ka Kolumbijā un Hondurasā jau slēgtas pirmās plantācijas. Viņa atzīmēja, ka slimību nav iespējams izārstēt ar ķimikāliju palīdzību, tāpēc inficētās augsnes nāksies svītrot no apgrozījuma vismaz uz 30-40 gadiem.

Die Welt atzīmēja, ka TR4 pārsvarā skar Cavendish šķirnes augus, kuri nodrošina 95% vispasaules banānu tirdzniecības apjoma.

Speciālisti brīdina, ka pat neliela daļiņa inficētas augsnes uz fermera pazoles var novest pie infekcijas izplatības. Turklāt viņi paskaidroja, ka slimība ātri izplatās, jo augi nodod viens otram vienus un tos pašus gēnus.

"Banānu palmas vīrišķie ziedi ir sterili, sievišķie veido augļus bez apputekšņošanas. Cavendish vairojas bezdzimuma ceļā – ar atvasēm," uzsvēra eksperti.

Zinātnieki ir pārliecināti, ka dabā nav atrodama otra tikpat ražīga banānu šķirne kā Cavendish. Turklāt daudzās Āzijas, Āfrikas un Amerikas valstīs šie augļi ir tikpat svarīgs produkts ikdienas uzturā kā kartupeļi un rīsi.

"Ņemot vērā to, ka uz Zemes dzīvo vairāk nekā septiņi miljardi cilvēku, augošais pārtikas produktu pieprasījums augošā iedzīvotāju skaita vidū jaunattīstības valstīs ir banānu ražošanas pieauguma galvenais iemesls," konstatēja ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā.

Tātad cilvēce var palikt bez garšīgā, turklāt arī nepieciešamā pārtikas produkta.

27
Tagi:
banāns