Krievijas prezidents Vladimirs Putins sniedz interviju televīzijas kanālam NBC

Eksperts par Putina interviju NBC: saruna bija diezgan skarba

110
(atjaunots 15:18 06.06.2017)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka ASV visā pasaulē iejaucas citu valstu politiskajos procesus, taču apvainojas uz Krieviju, kura esot iejaukusies tās vēlēšanas, lai gan Krievijai pat nebūtu jēgas iejaukties.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Intervijā NBC Krievijas prezidents Vladimirs Putins atbildēja uz apsūdzībām par KF iejaukšanos ASV vēlēšanās. Kā norāda radio Sputnik ēterā politologs Bogdans Bezpaļko, šajā intervijā bija redzams, cik absurdas ir Krievijai uzstādītās apsūdzības.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka ASV visā pasaulē iejaucas citu valstu politiskajos procesus, taču apvainojas uz Krieviju, kura esot iejaukusies tās vēlēšanas, lai gan Krievijai pat nebūtu jēgas iejaukties.

"Es nevienu negribu aizvainot, taču ASV visur, visā pasaulē aktīvi iejaucas citu valstu vēlēšanu kampaņās," – teica Putins intervijā telekanālam NBC. Pēc viņa teiktā, "lai kur kartē ar pirkstu iebakstīsi, visur žēlosies par to, ka amerikāņu amatpersonas iejaucas viņu iekšējos politiskajos procesos".

"Ja kāds, es nesaku, ka mēs – mēs neiejaucāmies, – bet, ja kāds kaut kādā veidā ietekmē, vai cenšas ietekmēt, vai piedalās šajos procesos, tad Savienotajām Valstīm nav ko apvainoties. Kas to mums saka, kas uz mums apvainojas par to, ka mēs iejaucamies? Jūs paši nepārtraukti iejaucaties," – atzīmēja Krievijas prezidents.

"Katrai darbība ir atbilstošā pretdarbība. Taču, atkārtoju, mums tas nav jādara, jo es taču jums teicu, gan jums, gan citu plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, nesen Francijā teicu to pašu: prezidenti nāk un iet, pat partijas mainās pie varas, bet galvenā politiskā līnija nemainās. Tāpēc būtībā mums vienalga, kurš vadīs ASV, mēs aptuveni zinām, kas notiks. Un šajā sakarā mums, pat ja būtu vēlme, nav jēgas iejaukties," – sacīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

ASV Kongresā rit izmeklēšana sakarā ar tā saucamo Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, kurās uzvarēja Donalds Tramps. Krievija vairākkārt noliedza tamlīdzīgas apsūdzības par centieniem ietekmēt vēlēšanas ASV, bet Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs tās nosauca par "absolūti nepamatotām".

Krievijas prezidenta Starpnacionālo attiecību padomes loceklis radio Sputnik ēterā Bogdans Bezpaļko pauda viedokli, ka saruna Krievijas prezidenta intervijas NBC gaitā bija diezgan skarba. 

"Saruna bija atklāta, turklāt pietiekami skarba. Šeit, manuprāt, neparasti bija tas, ka pirmo reizi uz šāda veida apsūdzībām atbildēja valsts vadītājs. Iepriekš par to runājuši žurnālisti, politologi, eksperti. Proti, vēlreiz parādījās izvirzīto apsūdzību absurds un pierādījumu trūkums – taču tikai tagad par to runāja jau Krievijas Federācijas prezidents," – teica Bogdans Bezpaļko.

Viņš raksturoja pret Krieviju vērsto informatīvo ASV kampaņu kā "mežonīgu histērijas brāzmu".

"Visai šai kampaņai ir histērisks, informācijas kara raksturs, nevis pierādītas apsūdzību pret mūsu valsti. Savā ziņā, iespējams, šī kampaņa izriet no Krievijas ietekmes pieauguma pasaulē. Krievijas faktors kļuva par galveno ne tikai priekšvēlēšanu cīņā ASV, bet visā ASV politiskajā dzīvē. Tagad tur par briesmīgāko apsūdzību politiķim ir attiecības ar Krieviju, kontakti ar Krievijas diplomātiem. Lai gan, piemēram, ANO ir vairāki neformālas saskarsmes formāti šajā starptautiskajā laukumā starp diplomātiem, politiķiem un ekspertiem, lai sāktu veidot dialogu, meklētu kompromisu. Taču šeit iznāk, ka jebkurš kontakts ar Krievijas Federācijas pārstāvjiem rada mežonīgu histērijas brāzmu, un tas ir kļuvis par galveno politiskās cīņas instrumentu ASV," – uzsver Bogdans Bezpaļko.

110
Pēc temata
Makrons nebaidās, Putins triumfē
Putins: NATO – ASV ārpolitikas instruments, kurā ir vieni vienīgi vasaļi
Vladimirs Putins: Krievijas un ASV attiecības ir sliktākās kopš aukstā kara laikiem
Putins: dažviet rusofobija skrien pār malām
Putins par NATO izdevumu palielināšanu: pret ko karot taisāties?
Aleksandrs Lukašenko

"Likvidēt galveno": plānoja sarīkot asiņainu apvērsumu Baltkrievijā

16
(atjaunots 10:04 19.04.2021)
Baltkrievijā bija iecerēts valsts apvērsums un prezidenta Aleksandra Lukašenko slepkavība. Par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Vienam no viņiem ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Sestdien, 17. aprīlī, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja par plānoto atentātu pret viņu — sazvērnieki cerēja sagūstīt viņa bērnus un sarīkot valstī apvērsumu, raksta RIA Novosti.

Saskaņā ar FDD sabiedrisko sakaru centra informāciju, par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Tas ir baltkrievu politologs Aleksandrs Feduta un advokāts Jurijs Zenkovičs. Zināms, ka Zenkovičam ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

Apvērsumu un atentātu viņi plānoja sarīkot 9. maijā. Turklāt vēlējās organizēt valstī "demokrātiju pēc Polijas pieredzes". Metodes gan izvēlējās asiņainas un tik tālas no demokrātiskām, cik tas vispār ir iespējams.

RIA Novosti ziņo: televīzijas kanāls "Rossija" parādīja aizdomās turamo aizturēšanas operatīvā videoieraksta kadrus. Reportāžā ir sadzirdami Zenkoviča vārdi par prezidenta likvidēšanas plānu.

Viņš saka, ka uzdevums numurs viens ir "likvidēt galveno". Kā otro punktu Zenkovičs min "iekšējā karaspēka un OMON bloķēšanu" Baltkrievijā. Trešais punkts ir "ieņemt vairākus simboliskus objektus pilsētas centrā, tostarp radiostaciju un televīziju, lai uzrunātu iedzīvotājus".

To visu viņš teica, tiekoties it kā ar baltkrievu ģenerāļiem Maskavā – restorānā Dārza lokā, kurp viņš uzaicināja šos cilvēkus "aprunāties".

Sazvērnieku rokās bija augstā līmeņa politiķu, ierēdņu un militārpersonu saraksts, kurus, apgalvo žurnālisti, gatavojās nogalināt vai "iesēdināt koncentrācijas nometnē".

Apvērsuma organizēšanai tika plānots piesaistīt arī ukraiņu nacionālistus.

Turklāt pat savas sarunas laikā organizatori nenoliedza, ka atkārtotās vēlēšanās Baltkrievijas pilsoņi nobalsotu par Lukašenko.

Aptuveni piecu gadu laikā viņi plānoja transformēt sabiedrību un valsti, lai izaudzētu Baltkrievijā "demokrātiju pēc Polijas pieredzes".

Interesanti gan, ka viens no jaunās "demokrātiskās" valsts tapšanas pamatpunktiem bija esošā prezidenta mantas izlaupīšana un atsavināšana.

Baltkrievijā tāpat paziņoja, ka apvērsumu plānoja veikt, vadoties pēc krāsaino revolūciju shēmām ar ārzemju finansējumu.

16
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Lukašenko paziņoja nosacījumus, ar kādiem ir gatavs atstāt prezidenta amatu
Lukašenko palūdzis Putinam iznīcinātājus. Kāpēc Baltkrievijai vajadzīgi Su-30SM?
Iemācīs demokrātiju. ASV izvēlējušās iejaukšanās metodes
Banāni, foto no arhīva

Die Welt: banāniem draud izzušana

28
(atjaunots 23:41 17.04.2021)
Bīstamas augsnes sēnītes infekcijas rezultātā cilvēce var zaudēt lietderīgo augli, ko daudzās valstīs lieto ikdienas uzturā, gluži kā kartupeļus un rīsus.

RĪGA, 18. aprīlis — Sputnik. Cilvēce var palikt bez banāniem, kuru vidū strauji izplatās patogēna augsnes sēnīte, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Die Welt.

Slimība ar nosaukumu Tropical Race 4 (TR4) sāka strauji izplatīties Āzijā un Austrālijā XX gadsimtā, bet 2019. gadā to pirmo reizi reģistrēja Dienvidamerikā – reģiona, kas nodrošina lielāko banānu eksportu uz visu pasauli.

Ursula Šokemele, eksperte augļu jautājumos no mārketinga kompānijas AMI, pastāstīja, ka Kolumbijā un Hondurasā jau slēgtas pirmās plantācijas. Viņa atzīmēja, ka slimību nav iespējams izārstēt ar ķimikāliju palīdzību, tāpēc inficētās augsnes nāksies svītrot no apgrozījuma vismaz uz 30-40 gadiem.

Die Welt atzīmēja, ka TR4 pārsvarā skar Cavendish šķirnes augus, kuri nodrošina 95% vispasaules banānu tirdzniecības apjoma.

Speciālisti brīdina, ka pat neliela daļiņa inficētas augsnes uz fermera pazoles var novest pie infekcijas izplatības. Turklāt viņi paskaidroja, ka slimība ātri izplatās, jo augi nodod viens otram vienus un tos pašus gēnus.

"Banānu palmas vīrišķie ziedi ir sterili, sievišķie veido augļus bez apputekšņošanas. Cavendish vairojas bezdzimuma ceļā – ar atvasēm," uzsvēra eksperti.

Zinātnieki ir pārliecināti, ka dabā nav atrodama otra tikpat ražīga banānu šķirne kā Cavendish. Turklāt daudzās Āzijas, Āfrikas un Amerikas valstīs šie augļi ir tikpat svarīgs produkts ikdienas uzturā kā kartupeļi un rīsi.

"Ņemot vērā to, ka uz Zemes dzīvo vairāk nekā septiņi miljardi cilvēku, augošais pārtikas produktu pieprasījums augošā iedzīvotāju skaita vidū jaunattīstības valstīs ir banānu ražošanas pieauguma galvenais iemesls," konstatēja ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā.

Tātad cilvēce var palikt bez garšīgā, turklāt arī nepieciešamā pārtikas produkta.

28
Tagi:
banāns

Latvijas iedzīvotāju laimes indekss samazinājies Covid-19 dēļ

0
(atjaunots 10:05 19.04.2021)
Saskaņā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra veikto aptauju, koronavīrusa izraisītā krīze nopietni ietekmēja cilvēku emocionālo stāvokli, taču speciālisti norāda, ka tajā nav nekā dramatiska.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS veica aptauju, kurā konstatēja Latvijas iedzīvotāju laimes indeksa kritumu salīdzinājumā ar 2019. gadu, raksta Bb.lv.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš savā Twitter lapā raksta, ka SIA Covid-19 krīze ir pabojājusi "kolektīvo laimi". Taču, viņaprāt ne pārāk dramatiski.

​"Dati liecina, ka kolektīvi mēs visi nupat jutāmies apmēram tikpat laimīgi kā 2012. un 2013. gadā vai pirms tam "treknajos gados"," atzīmēja Kaktiņš.

SKDS vadītājs atzīmēja, ka saskaņā ar aptauju 17% respondentu norādījuši, ka par spīti visām 2020. gada grūtībām, viņi jutās ļoti laimīgi. Nedaudz vairāk nekā puse aptaujāto (51%) atzīmēja, ka gadu laikā jutās diezgan laimīgi. Vairāk vai mazāk nelaimīgi jutās 24 procenti respondentu.

2019. gadā Latvijas iedzīvotāju laimes indekss sasniedzis augstāko rādītāju SKDS pētījumu vēsturē kopš 2001. gada.

0
Tagi:
SKDS, koronavīruss, iedzīvotāji, Latvija
Pēc temata
Vēl nav gana nabagi: cilvēki mazāk tic tagadnei, toties cer uz gaišo nākotni
Uzņēmēji nosauca bezjēdzīgākos Covid-19 ierobežojumus