Ukrainas karavīri. Foto no arhīva

Ukrainas tiesībsargi apsūdz bruņotos spēkus par Donbasa iedzīvotāju spīdzināšanu

18
(atjaunots 13:37 04.06.2017)
Tiesībsargājošās iestādes sniegušas informāciju, ka divu gadu laikā par noziegumiem pret aizturētajiem sodīti 47 bruņoto spēku pārstāvji.

RĪGA, 4. jūnijs — Sputnik. Tiesībsargi konstatējuši 23 Doņeckas un Luganskas apgabalu iedzīvotāju nelikumīgas aizturēšanas gadijumus, preses konferencē pavēstīja organizācijas "Ukrainas Helsinku cilvēktiesību savienības" pārstāvis Andrejs Gladuns, informē RIA Novosti.

Minētie gadījumi fiksēti laikā no 2014. līdz 2015. gadam.

Andrejs Gladuns pavēstījis, ka dažos gadījumos cilvēki aizturēti, pārkāpjot procedūru, citos cilvēki paturēti apcietinājumā bez tiesas sankcijas, bet 19 gadījumos bruņoto spēku pārstāvji spīdzinājuši un cietsirdīgi izturējušies pret aizturētajiem. Gladuns paskaidroja, ka varasiestāžu pārstāvji nopratinājuši cilvēkus jautājumā par viņu sadarbību ar zemessargiem.

Tāpat notikušas nelikumīgas pārmeklēšanas, tostarp — ar mantas konfiskāciju.

Gladuns pastāstīja, ka tiesībsargiem zināmi gadījumi, kuros aizturētie izmantoti kā dzīvais vairogs vai viņi spiesti strādāt karadarbības zonas tiešā tuvumā.

Uz tiesībsargu pieprasījumu tiesībsargājošās iestādes sniegušas informāciju, ka divu gadu laikā par noziegumiem pret aizturētajiem sodīti 47 bruņoto spēku pārstāvji.

Iepriekš pašpasludinātās Luganskas Tautas Republikas karagūstekļu apmaiņas darba grupas vadītāja Olga Kobceva paziņoja, ka slepenos cietumos Ukrainā nelikumīgi tiek turēti apcietinājumā aptuveni tūkstoš cilvēki, kuri apsūdzēti par sakariem ar zemessargiem.

Par minēto slepeno cietumu eksistenci informāciju sniegušas arī starptautiskās tiesībsargājošās organizācijas Human Rights Watch un Amnesty International. Pie tam Kijeva šīs apsūdzības noraida.

18
Pēc temata
Tatjana Ždanoka Briselē organizējusi akciju Odesas traģēdijas upuru piemiņai
Doņecka informē par islāmistu bataljona un mīnmetēju dislokāciju Donbasā
Izgrozījušies: Londonas Augstā tiesa nostājas Krievijas pusē, taču naudiņu Ukraina neatdos