Terorakts Mančestrā. Foto no arhīva

Fox News žurnālists: "sakari ar Krieviju" ASV medijiem ir svarīgāki par teroraktu Mančestrā

17
(atjaunots 16:14 28.05.2017)
Saskaņā ar mediju ekspertu datiem, kad sāka pienākt ziņas par Mančestru, CNN un MSNBC 105 ētera laika minūšu veltījuši Donalda Trampa "sakariem" ar Krieviju un tikai 50 minūtes – uzbrukumam.

RĪGA, 28. maijs — Sputnik. Fox News raidījumu vadītājs Takers Karlsons nosauca vadošās ASV televīzijas kanālus par "meļiem" pēc tam, kad tie deva priekšroku Donalda Trampa "sakaru" ar Krieviju apgaismošanai, nevis teroraktam Mančestrā, vēsta RIA Novosti.

"Pagāja diezgan ilgs laiks, pirms tie apklusēja par Krieviju un sāka apgaismot to (teroraktu)," — atzīmēja žurnālists.

Pēc viņa teiktā, daži televīzijas kanāli pievērsa uzmanību sprādzienam Mančestrā tikai gandrīz stundu pēc tam, kad par to kļuva zināms. Terorakta apgaismojums citos kanālos arī nebija īpaši labs: CNN ēterā eksperts pieņēmis, ka tā bija ultralabējo operācija "zem citu karoga", bet ABC uzskatīja incidentu Mančestrā par dīvainu, jo pilsētas iedzīvotāji "nav balsojuši par Brexit".

Saskaņā ar mediju eksperta Džo Konči datiem, kad sāka pienākt ziņas par Mančestru, CNN un MSNBC 105 ētera laika minūšu veltījuši Donalda Trampa "sakariem" ar Krieviju un tikai 50 minūtes — uzbrukumam.

"Uzbrukums rietumu sabiedrotā pilsētā, kur gājuši bojā sievietes, bērni, meitenes, kas devās uz koncertu. Ikviens producents un menedžeris zina, ka šajā situācijā, kad pulksten 6.48 par to tika ziņots — punkts, nekā cita tiešajā ēterā," — viņš atzīmējis Fox News komentārā.

"Tāda ir žurnālistika 2017. gadā, un, vēl jo svarīgāk, šādi tā skan un smaržo," — viņš teica.

Terora akts Mančestrā notika 22. maija vakarā amerikāņu dziedātājas Arianas Grandes koncerta laikā. Pašnāvnieks Salmans Abedi uzspridzināja pašdarinātu bumbu pēc koncerta beigām. Saskaņā ar pēdējiem datiem, bojā gāja 22 cilvēki, tostarp 12 bērni, 64 atrodas slimnīcā, 20 no tiem kritiskā stāvoklī. Turklāt deviņi cilvēki, lielākoties pusaudži, tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Atbildību par teroraktu uzņemies teroristu grupējums ISIS.

17
Pēc temata
Mančestras terora akta upuru vidū tika atpazīta 8 gadus veca meitenīte
Londonā aizdomīga priekšmeta dēļ evakuēta autoosta
KF Federācijas padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantīns Kosačovs

Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām

2
(atjaunots 17:07 01.06.2020)
Bijusī ASV prezidenta padomdevēja nacionālās drošības jautājumos Sjuzana Raisa iepriekš paziņoja, ka aiz vardarbības ASV protestu laikā varētu stāvēt Krievija.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Apsūdzību izteikšana Krievijai protesta akciju rīkošanā ASV var būt daļa no kārtējās pret Krieviju vērstās kampaņas, kura, kā jau vienmēr, balstās uz viltus ziņām, paziņoja KF Federācijas padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantīns Kosačovs, vēsta RIA Novosti.

Bijusī ASV prezidenta padomdevēja nacionālās drošības jautājumos Sjuzana Raisa iepriekš paziņoja, ka aiz vardarbības ASV protestu laikā varētu stāvēt Krievija. Taču nekādus pierādījumus vai konkrētus faktus Raisa nesniedza.

"Tas ir noticis. Amerikāņu viltus ziņu mašīna, čerkstoši krakšķot un klepojot, beidzot ieskandēja sen prognozēto darbību," uzrakstīja Facebook Kosačovs.

"Un tas būtu bijis smieklīgi. Taču būs skumji, jo šī var būt pirmā bezdelīga, aiz kuras atlidos vārnu bari," paziņoja senators, uzsverot, ka "slikti ož nebūt ne Krievijā".

Pēc parlamentārieša sacītā, ļoti gribētos ticēt, ka oficiālajā Vašingtonā "šoreiz pietiks arī apziņas par visām Amerikas pilsētās notiekošajām šausmām – patiesi līdzjūtības vārdi visiem, kas ir cietis, un tiem, kas vēl cietīs – un elementāra izdzīvošanas instinkta, kas nepieļauj politiskās spēles nacionālās traģēdijas laikā".

Tāpat Kosačovs atzīmēja, ka Raisas paziņojums ir "tiešs aizvainojums – turklāt ne tik daudz Krievijai, kuras šajā situācijā vienkārši nav un nevar būt, cik pašai tautai un ASV pilsoņa Džordža Floida piemiņai".

Nekārtības izcēlās Mineapolisā un vairākās citās pilsētās pēc afroamerikāņa Džordža Floida policistu izraisītās nāves. Internetā parādījās video, kuros redzams, ka policisti uzlika Floidam roku dzelžus, nogāza viņu uz zemes un trijatā uzgāzās viņam virsū. Turklāt viens no viņiem uzkāpa ar celi viņam uz kakla. Floids videoierakstā vairākas reizes saka, ka nevar paelpot, pēc kā apklust. Viņš nomira reanimācijā. Pēc nekārtību sākuma tika atlaisti četri policisti, savukārt vienu no viņiem apsūdzēja nonāvēšanā aiz neuzmanības.

2
Tagi:
viltus ziņas, protesti, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV miljardieri steigšus maina dolārus pret zeltu
Jaunā "ļaunuma impērija": profesors pastāstīja, ar ko Ķīna aizkaitinājusi ASV
ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
Kas noticis gaisā? Kāpēc ASV GS krita histērijā pēc tikšanās ar KF lidmašīnām
Protesti Mineapolisā

"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"

57
(atjaunots 08:52 01.06.2020)
ASV dzīvojošie latvieši kļuva par nekārtību aculieciniekiem tautas nemieru laikā un masveidā publicē Internetā vietējā vājprāta videoierakstus.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Pagājušajā nedēļā Mineapolisā un citās ASV pilsētās izcēlās nekārtības. Par tautas nemieru iemeslu kalpojusi afroamerikāņa Džordža Floida nāve.

Ir video, kur likumsargi uzvilka vīrietim roku dzelžus un nogāza uz zemes, un pēc tam viens no policistiem uzspieda viņam uz kakla ar celi. Neraugoties uz to, ka Floids vairākas reizes atkārtoja, ka nevar elpot, likumsargs celi nenoņēma.

Rezultātā Floids nodzīvoja tikai līdz reanimācijai. Četrus policistus atlaida no darba, bet vienu apsūdzēja slepkavībā aiz neuzmanības.

Протестующие в Миннеаполисе. Протесты проходят в городах США в связи со смертью при задержании полицией афроамериканца Джорджа Флойда в Миннеаполисе.
© Sputnik / Стрингер
Protesti Mineapolisā

Savukārt Amerika izrādījās grautiņu un haosa varā. Spēku pielieto gan protestētāji, gan likumsargi. Mineapolisā un kaimiņu Sentpolā brīvdienās tika ieviesta komandantstunda.

ASV esošie latvieši bijuši šokēti ar šādu lietu pavērsienu un publicē Internetā nekārtību video. Tai skaitā Latvijas jurists Erlends Baļķens publicēja savā Twitter mikroblogā veselu videoierakstu sēriju ar izdemolētiem veikaliem un cilvēkiem maskās.

Vienā no video satraukta sieviete komentē notiekošo: "Viss, pat maizes veikals ir sagrauts, pat maize zog. Absolūtākā muļķība. Noteikti veikalu ar telefoniem aptīrīs. Veikals būs tukšs. Muļķi. Tāda tā brīvība. Visu posta."

​Citā videoierakstā komentētājs tikpat uztraukti konstatē, ka iznīcināti visi veikali.

​Protesti nonāca arī līdz Ņujorkai. Tur notika vēl viens sašutumu raisošs incidents. Policists norāva masku no protestētāja sejas un mērķtiecīgi apsmidzināja viņu ar piparu gāzi, lai gan cilvēks pacēla rokas.

Tika arī RIA Novosti korespondentam, kurš izgaismoja notiekošo. RIA Novosti ziņo, ka Mineapolisas policija mērķtiecīgi pielietoja asaru gāzi pret žurnālistiem – telekanāla VICE filmēšanas grupas locekļiem un RIA Novosti korespondentu Mihailu Turgijevu. Taču viņi strādāja jau pēc protesta akcijas padzīšanas.

Maskavā to izvērtēja kā nepamatotas nežēlības izpausmi un gaida, ka Amerikas atbildīgās iestādes veiks rūpīgu notikušā izmeklēšanu, par ko teikts KF ĀM oficiālajā notā.

57
Tagi:
protesti, ASV
Pēc temata
ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
Tramps paziņoja, ka atliks G7 samitu līdz septembrim un uzaicinās tajā Krieviju
Krievijā sniegts vērtējums ASV lēmumam izbeigt sadarbību ar PVO