Telekanāla RT un Starptautiskās ziņu aģentūras Rossija Segodņa galvenā redaktore Margarita Simoņana

Simoņana atbildēja uz Podestas vārdiem par RT un Sputnik "iemīļotākajiem" Baltā nama medijiem

28
(atjaunots 09:45 29.05.2017)
Hilarijas Klintones priekšvēlēšanu štāba vadītājs Džons Podesta paziņoja, ka aģentūra Sputnik un Telekanāls RT acīmredzot kļuvuši par Baltā nama preses dienesta iemīļotākajiem informācijas avotiem.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Telekanāla RT un Starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija Segodņa" galvenā redaktore Margarita Simoņana komentēja Hilarijas Klintones priekšvēlēšanu štāba priekšnieka Džona Podestas teikto par to, ka Baltā nama preses dienests pēdējā laikā griežas pie RT un Sputnik, kā pie informācijas avotiem un "iemīļotākajiem medijiem", vēsta RIA Novosti.

"RT un Sputnik — iemīļotākie mediji Baltajā namā. Tas gan ir jaunums. Made my day, kā teikts," — sacīja Simoņana. 

Iepriekš Podesta intervijā Washington Post paziņojis, ka aģentūra Sputnik un telekanāls RT acīmredzot kļuvuši par Baltā nama preses dienesta iemīļotākajiem medijiem.

Demokrātiskās partijas pārstāvji, Hilarijas Klintones štābs un pati bijusī prezidenta amata kandidāte, prezidenta Baraka Obamas administrācija un ASV specdienesti vairākkārt ziņoja par Krievijas iejaukšanos prezidenta vēlēšanās, tai skaitā izmantojot Krievijas medijus, taču ASV puse nekad nav sniegusi pierādījumus.

Krievija vairākkārt uzsvēra, ka šīs apsūdzības ir nepamatotas, ka Krievija neiejaucas valstu iekšējās lietās, tai skaitā ASV vēlēšanu kampaņu gaitā, un sveicina visus, kuri vēlas strādāt ar Maskavu.

Kā uzsvēra Krievijas prezidents Vladimirs Putins, komentējot situāciju medijos ap neseno ASV līdera Donalda Trampa un Krievijas Ārlietu ministrijas vadītāja Sergeja Lavrova tikšanos, ASV iekšpolitiskā cīņa, kas balstās uz antikrievisko noskaņojumu kurināšanu, atgādina politisku šizofrēniju.

Iepriekš amerikāņu pētījumu centra RAND speciālisti publicēja ziņojumu ar nosaukumu "Krievijas hibrīdkara apzināšanās, un ko ar to darīt", kurā pastāstīts par tā sauktā Maskavas veiktā "hibrīdā kara" draudiem un "amerikāņu interešu aizstāvēšanas" veidiem. RAND darbinieki, tostarp, aicināja aktivizēt darbus šajā jomā.

Saskaņā ar viņu viedokli, "pirmie pētījumi rāda, ka, iespējams, būtu labāk fokusēties uz tādu kā Russia Today resursu diskreditāciju, un informētības paaugstināšanu par dezinformāciju, nevis uzsākt cīņu pret katru stāstu atsevišķi atbilstoši principam "aci pret aci".

Pētnieki atzīmēja, ka "ekstremālos gadījumos", par kuru var tikt uzskatīts kara laiks, "nepieciešams uz laiku slēgt pieeju krievu masu medijiem".

Komentējot ziņojumu, Margarita Simoņana atzīmēja, ka Rietumu analītiķu fobiju sarakstā RT ieņem vietu "kaut kur starp "Topoļu-M" un "Iskanderu". Iepriekš amerikāņu izlūkdienests aģentūrai Sputnik un telekanālam RT veltīja gandrīz pusi no viņu ziņojuma par "Krievijas iejaukšanos" vēlēšanu gaitā.

28
Pēc temata
Margarita Simoņana: Latvijas fantoma sāpes ir jāpēta vēsturniekiem un politologiem
Sputnik apmelošanas rezultātā Reuters zaudējusi līgumu ar "Rossija segodņa"
Simoņana atklāja konkursu par smieklīgāko CIP nosaukuma atšifrmējumu
Simoņana: es mazāk pārdzīvoju par RT un Sputnik nekā ASV Senāts
Igaunijas deputāte: ja vēlies kļūt par līderi, pastāsti savas domas Sputnik Igaunija
Ērce, foto no arhīva

Ķīna brīdina par ērču izplatīta nāvējoša vīrusa uzliesmojumu

1
(atjaunots 10:59 09.08.2020)
Acīmredzot, mūsu planētai nebija pietiekami ar Covid-19 pandēmiju: tagad pa Ķīnas provincēm izplatās jauns nāvējošs vīruss.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. Tagad Ķīnas epidemiologus satraucis vīruss SFTS. Tas izplatās ar ērču starpniecību, un 60 cilvēki Ķīnā jau inficējušies ar to, bet septiņi miruši, vēsta RIA Novosti.

SFTS nav jauns vīruss. Infekcijas ierosinātāji tika atklāti 2011. gadā, taču tagad, 2020. gadā tas "saķerts" Dzjansu provincē Ķīnā un ļoti ātri pārcēlies uz Aņhui provinci.

Šī vīrusa simptomus viegli sajaukt ar gripas vai – interesanti – ar Covid-19 indikācijām. To vidū ir augsta temperatūra, klepus, kā arī leikocītu un trombocītu līmeņa samazināšanās asinīs.

Tomēr ar šo vīrusu nav tikpat vienkārši inficēties kā Covid-19 gadījumā. Inficēties iespējams pēc inficētas ērces koduma. Pēc tam no viena cilvēka pie otra vīruss pāriet caur asinīm un gļotādu, uzskata eksperti0.

Atgādināsim, ka patlaban cilvēce cīnās ar Covid-19 pandēmiju.

2019. gada 31. decembrī Ķīnas valdība informēja Pasaules veselības organizāciju par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu Uhaņas pilsētā valsts centrālajā daļā (Hubei province). Speciālisti konstatēja, ka slimību ierosina jauns koronavīruss.

Vispirms PVO atzina slimību par starptautiskas nozīmes ārkārtēju situāciju un piešķīra slimībai oficiālu nosaukumu – Covid-19. Jau 11. martā PVO bija spiesta izsludināt jaunās koronavīrusa infekcijas pandēmiju.

1
Tagi:
ērce, vīruss, Ķīna
Pēc temata
Kā pasargāties no ērču koduma
Nosaukti bīstamākie ērču izplatības reģioni Latvijā
Valstī liels inficēto skaits: speciālisti brīdina par ērču nesto risku
Latvijā pieaudzis ērču encefalīta gadījumu skaits
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

2
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

2
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā