Krievias ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova

ASV ziņojumu par Asada noziegumiem Krievija uzskata par šablonu apkopojumu

12
(atjaunots 10:13 19.05.2017)
Maskava uzskata, ka ASV Valsts departamenta ziņojumā minētās apsūdzības pret Sīrijas valdību kara noziegumos nav pierādītas.

RĪGA, 19. maijs — Sputnik. Krievija uzskata, ka šonedēļ publicētais ASV Valsts departamenta ziņojums par to, ka no Sīrijas varasiestāžu puses vērojami starptautisko tiesību normu pārkāpumi, ir nepamatots, brīfingā Maskavā paziņoja Krievias ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, vēsta Sputnik Lietuva.

Pirmdien ASV Valsts departaments publicēja jaunu ziņojumu par "(Bašara — red.) Asada režīma noziegumiem" Sīrijā. Valsts sekretāra palīga vietas izpildītājs Stjuarts Džonss, kurš nolasīja galvenās dokumenta tēzes, apstiprināja Vašingtonas viedokli par to, ka Sīrijas valdība vainojama uzlidojumos civiliedzīvotājiem, tostarp arī ar ķīmisko ieroču pielietojumu, kā arī par nāves sodiem bez tiesas un opozīcijas pārstāvju nelikumīgiem arestiem. Tāpat Džonss paziņoja, ka Sīrijas valdība esot iekārtojusi Sednajas cietumā krematoriju, lai "slēptu ieslodzīto nāves sodus".

"Dokuments satur labi pazīstamus, novazātus šablonus. Diemžēl tiem atkal nav sniegti pierādījumi, nav minēti nekādi fakti visiem apgalvojumiem par to, ka no Damaskas puses it kā konstatēta, citēju, "virkne starptautisko tiesību normu pārkāpumu"," — Zaharovas vārdus citē RIA Novosti.

Viņa atgādināja, ka ASV raķešu trieciens Šairatas lidostai 7. aprīlī bija rupjš starptautisko tiesību pārkāpums. "Saskaņā ar tradīciju, Vašingtona atsaucas uz tiesībsargājošo organizāciju datiem un pašu izlūkdienesta ziņām, ko nav iespējams pārbaudīt vai izpētīt tāpat kā šo materiālu sagatavošanas metodiku," — uzsvēra Zaharova.

"Līdz ar to ceram, ka mūsu kolēģi ASV sniegs nevis standarta ierosinājumus, kā vienmēr, labticīgi pieņemt viņu apgalvojumus, bet gan publicēs pārliecinošus pierādījumus saviem skaļajiem apgalvojumiem, ko pretējā gadījumā iespējams uzskatīt par informācijas kara elementu, kas vērsts pret Sīriju," — norādīja diplomāte.

Pēc viņas vārdiem, Maskava cer, ka ASV pievērsīsies cīņai pret teroristiem, nevis valdības nomaiņai Sīrijā.

"Gribētos cerēt, ka ASV jaunā valdība tomēr demonstrēs konstruktīvu pieeju un pievērsīsies cīņai ar terorismu, nevis režīma nomaiņai Damaskā, kam cita starpā tiek izmantoti mediji,"- teica Zaharova.

Viņa atzīmēja, ka ASV pārstāvja apsūdzības neapstiprina  nekādi pierādījumi.

"Tas ir kārtējais jau bēdīgi slavenās, dzirkstošās, taču absolūti nepamatotās amerikāņu kolbu propagandas piemērs," — piebilda diplomāte.

Viņa atgādināja, ka tamlīdzīgi informācijas pieplūdumi tikai sakarsē situāciju Sīrijā, saasina konflitku un, protams, nebūt neveicina tā mierīgu noregulēšanu.

4. aprīlī Sīrijas opozīcija informēja par 800 bojāgājušajiem un 200 cietušajiem ķīmisko ieroču uzbrukumā Šeihūnas pilsētā Idlibas provincē. Uzbrukumā tika vainoti Sīrijas valdības spēki, kuri noliedza savu līdzdalību uzbrukumos un apsūdzēja kaujiniekus un viņu atbalstītājus.

ASV nesniedza nekādus Sīrijas karavīru vainas pierādījumus un neuzklausīja Krievijas aicinājumu organizēt rūpīgu izmeklēšanu. Tā vietā Savienotās Valstis 6. aprīļa naktī izdarīja triecienu Sīrijas aviobāzei Šairatā. Pentagons informēja, ka pret to palaistas 59 spārnotās raķetes.

12
Pēc temata
Mediji noskaidrojuši, kā Ivanka Trampa ietekmējusi lēmumu par raķešu triecienu Sīrijā
Lavrovs paskaidroja, kāpēc Baltais nams nepamatoti apvaino Krieviju
Krievija atbildējusi uz Džonsona aicinājumu pievienoties ASV vadītajai koalīcijai
Malta, foto no arhīva

EK uzsākusi Kipras un Maltas Uzturēšanās atļauju programmu likumīguma pārbaudi

9
(atjaunots 12:29 21.10.2020)
Eiropas Savienībā raizējas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Eiropas Komisija pārbaudīs, cik lielā mērā programmas, kuras ļauj saņemt Kipras un Maltas pilsonību, atbilst Eiropas tiesībām, teikts EK paziņojumā.

ES uzmanību piesaistījušas Kipras un Maltas pilsonības piešķiršanas programmas apmaiņā pret investīcijām, kuras tiek dēvētas par "zelta pasēm".

Maltas un Kipras valdībām tiek atvēlēti divi mēneši, kuru laikā tām būs jāatbild uz apsūdzībām. Ja EK nesaņems apmierinošu atbildi, tad pret šīm valstīm var tikt ieviestas sankcijas.

Dokumentā teikts, ka pilsonības piešķiršana, apmaiņā pret investīcijām personām, kurām nav reālu sakaru ar Eiropas valstī, ir pretrunā ar "Eiropas pilsonības būtību". Eiropas Savienībā uztraucas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

Atzīmēsim, ka Kipras ministru padome 13. oktobra ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atcelt Kipras Investīciju programmu, kuras ietvaros ārzemnieki varēja saņemt Kipras pilsonību apmaiņā pret investīcijām. Tas notika nākamajā dienā pēc Kataras telekanāla Al Jazeera izmeklēšanas filmas iznākšanas ēterā par oficiālo personu, tai skaitā politiķu, iespējamo saikni ar noziegumiem pilsonības piešķiršanā.

Turklāt Kipras Iekšlietu ministrija paziņoja, ka izskatīs gandrīz 600 jau iesniegto pieteikumu Kipras pilsonības saņemšanai apmaiņā pret investīcijām, kā arī tos iesniegumus, kurus paspēs iesniegt līdz Kipras Investīciju programmas pārtraukšanai.

Viens no "zelta pasu" programmas pionieriem ES bija Latvija. No 2010. līdz 2017. gadam valsts izsniedza vairāk nekā 17 tūkstošus Termiņuzturēšanās atļauju (TUA) apmaiņā pret ieguldījumiem gandrīz 1,5 miljarda eiro apmērā. Vairāk nekā 90% TUA pieteikumu tika saņemts no bijušās PSRS valstu iedzīvotājiem, pārsvarā no Krievijas pilsoņiem.

Taču Latvijas varasiestādes konsekventi padarīja bargākus TUA piešķiršanas nosacījumus no 2014. gada, kad minimālais investīciju apmērs tika palielināts no 150 līdz 250 tūkstošiem eiro. Par fināla akordu kļuva 2017. gada novembra beigās pieņemtie Imigrācijas likuma grozījumi, ar kuriem tika ieviests obligāts maksājums 5000 eiro apmērā reizi piecos gados par TUA pagarināšanu visiem topošajiem investoriem, ieskaitot tos, kas ieguldīja līdzekļus nekustamajā īpašumā, uzņēmumā vai banku saistībās.

9
Tagi:
Eiropas Komisija, termiņuzturēšanās atļauja, Malta, Kipra
Pēc temata
Vjetnamiešiem iepatīkas Latvijas "zelta vīzas"
Transparency International: Latvija slikti pārbauda "zelta vīzu" pieteikumus
Latvija "laicīgi" izrēķinājusies ar uzturēšanās atļaujām
Eirodeputāte ieteica Latvijai bagātnieku vietā pieņemt migrantus
KF vēstniecība Vašingtonā, foto no arhīva

Krievijas vēstniecība komentēja apsūdzības pret sešiem KF pilsoņiem ASV

14
(atjaunots 20:17 20.10.2020)
Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā noraida ASV apsūdzības Krievijas pilsoņiem par destabilizējošu un hakeru darbību visā pasaulē, sarunā ar RIA Novosti paziņoja diplomātiskās misijas pārstāvis.

Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai. Cita starpā viņi apsūdzēti par vīrusa NotPetya izplatību 2017. gadā. Apgalvots, ka šīs personas esot Galvenās izlūkošanas pārvaldes darbinieki, kuri cita starpā esot organizējuši kiberuzbrukumus Olimpiādei Dienvidkorejā. Gandrīz vienlaikus Lielbritānijā izskanēja apgalvojumi, ka Krievijas izlūkdienesti esot plānojuši arī kiberuzbrukumu Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā pirms tās tika atliktas.

"Absolūti skaidrs, ka šādām ziņām nav nekā kopēja ar realitāti, to mērķis ir vienkārši saasināt rusofobo noskaņojumu amerikāņu sabiedrībā, "raganu medību" izvēršanos un spiegu māniju. Tāda jau vairākus gadus ir Vašingtonas politiskās dzīves īpatnība. ASV vadība konsekventi grauj agrāk pragmatiskās Krievijas un ASV attiecības un mākslīgi uzspiež iedzīvotājiem toksisku iespaidu par Krieviju un visu, kas ar to saistīts," komentēja vēstniecības pārstāvis. 

Aģentūras sarunbiedrs uzsvēra, ka Krievijai nav un nav arī bijuši nodomi nodarboties ar "destabilizējošām operācijām" visā pasaulē.

"Tas neatbilst mūsu ārpolitikai, nacionālajām interesēm, kā arī mūsu izpratnei par, to, kā veidojas valstu attiecības. Krievija ciena citu valstu suverenitāti un neiejaucas to darīšanās," viņš piezīmēja.

Informācijas avots Ārlietu ministrijā informēja, ka ASV un Lielbritānijas apsūdzības par Krievijas hakeru saiknēm ar dažādiem uzbrukumiem, arī Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā, ir nepamatotas un vērstas pret iekšējo auditoriju.

14
Tagi:
Krievijas vēstniecība, kiberuzbrukums, ASV

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes