Ukraina. Foto no arhīva

Ukrainā notiks "Nemirstīgā pulka" gājiens, radikāļi sola izjaukt akciju

18
(atjaunots 11:40 09.05.2017)
Ukraiņu radikāļi vakar paziņoja par piemiņas gājiena izjaukšanu Kijevā. Taču tiesībsargi sola nodrošināt kārtību un drošību visu miermīlīgo akciju gaitā un nepieļaut jebkādas provokācijas.

RĪGA, 9.maijs — Sputnik. "Nemirstīgā pulka" akcijas gājieni otrdien notiks vienlaikus vairākās Ukrainas pilsētās, izņemot Kijevu gājiens notiks Dņeprā (bijušajā Dņepropetrovskā), Krivoj Rogā, Dņepropetrovskas apgabalā, vēsta RIA Novosti

Ukraiņu radikāļi vakar paziņoja par piemiņas gājiena izjaukšanu Kijevā. Taču tiesībsargi sola nodrošināt kārtību un drošību visu miermīlīgo akciju gaitā un nepieļaut jebkādas provokācijas.

"Nemirstīgais pulks" ir sabiedriska akcijas gājiens, kurā cilvēki nes savu radinieku fotogrāfijas, kuri piedalījās Lielajā Tēvijas karā. Tas tiek organizēts Uzvaras Dienā Krievijā un citās valstīs.

Neviens nav aizmirst! Nekas nav aizmirsts!

Šogad pēc Ukrainas Veterānu organizācijas iniciatīvas ar Tiesību politikas un sociālā atbalsta institūta atbalstu Kijevā notiks akcija "Neviens nav aizmirsts! Nekas nav aizmirsts!", kas ir "Nemirstīgā pulka" analoģija.

Pēc organizatoru paziņojuma, šī pasākuma gaitā visi Kijevas iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi varēs piedalīties gājienā no metro stacijas "Arsenaļna" līdz Mūžīgās Slavas parkam ar savu radinieku un paziņu portretiem, kuri piedalījās Lielajā Tēvijas karā. Piemiņas gājiens sāksies 10:30.

Organizatori paziņoja, ka šī akcija ir saskaņota ar pilsētas varas iestādēm un tiesībsargājošajām iestādēm, kuras solīja nodrošināt netraucētu gājiena norisi un visu dalībnieku drošību.

Izņemot Kijevu analoģiska "Nemirstīgā pulka" akcijai "Uzvarētāju gājiens" notiks Dņeprā un Krivoj Rogā. To organizē "Opozīcijas bloka" frakcijas līdzpriekšsēdētājs Ukrainas parlamentā Aleksandrs Vilkuls. Viņa preses sekretārs Sergejs Miļutins RIA Novosti komentāros pastāstīja, ka akcija "Uzvarētāju gājiens" notiks ar sadarbību un veterāņu organizāciju dalību.

Radikāļi sola izjaukt akciju

Ukrainas nacionālistiskā organizācija "Brīvprātīgo kustība UNO" gājiena priekšvakarā draud nepieļaut piemiņas gājiena rīkošanu Kijevas centrā.

"Devītajā maijā Kijevā komunisti un viņu atbalstītāji kārtējo reizi dosies gājienā, kura saknes meklējamas Maskavā, un saucas "Nemirstīgais pulks"… Nedosim sarkanajai hidrai iekļūt Kijevā! " uzrakstīja Facebook "Brīvprātīgās kustības UNO" līderis Nikolajs Kohaņivskis.

Līdz ar to, RIA Novosti neizdevās noskaidrot, vai Ukrainas Komunistiskās partijas (UKP) locekļi plāno piedalīties šajā pasākumā. Iepriekš UKP bija līdzīgu pasākumu organizatoru vidū Ukrainā.

Pagājušajā gadā "Nemirstīgā pulka" gājiena laikā Kijevā notika nenozīmīgs starpgadījums pasākumu dalībnieku un radikāļu vidū. Daži aktīvisti nesa Staļina portretus, Padomju karogus, kā arī Georga lentītes. Ukrainas nacionālisti mēģināja atņemt tos, kā rezultātā arī sākās jezga.

Drošība tiek garantēta

Ukrainas Nacionālā policija ir pārgājusi pastiprinātā dienesta režīmā kopš aprīļa sākuma, un šādā režīmā turpinās strādāt līdz pat 15.maijam. Policijas vadība sola izvietot galvaspilsētā līdz pat 10 tūkstošiem kārtības sargu, to skaitā Nacionālās gvardes cīnītājus. Kārtību galvaspilsētā nodrošinās arī papildus spēki no dažādiem valsts reģioniem.

Kijevas policijas galvenajā pārvaldē RIA Novosti paziņoja, ka ir informēti par radikāļu plāniem izjaukt gājienu, taču sola to novērst un nodrošināt katra akcijas dalībnieka drošību.

"Policija ir pilnā gatavībā nodrošināt sabiedrisko kārtību. Policija nodrošinās visu miermīlīgo akciju dalībnieku drošību, " paziņoja RIA Novosti Kijevas policijas preses dienesta vadītāja Oksana Blišjika.

18
Pēc temata
Uzvaras diena 8. maijā: oficiāla un nevienam nevajadzīga
Rīgas Brāļu kapos tika nolikti vainagi kara upuru piemiņai
Zoologs Oss Arutjuņans

Zoologs Oss Arutjuņans pastāstīja par Trusīšu zemi un "Arktikas saimniekiem"

8
(atjaunots 12:13 27.02.2021)
Zoologs Oss Arutjuņans kopš bērnības bija pārliecināts, ka savu dzīvi saistīs ar dzīvniekiem.

Zoologs, producents, televīzijas raidījumu vadītājs Oss Arutjuņans kopš bērnības bija pārliecināts, ka savu dzīvi saistīs ar dzīvniekiem. Intervijā Olgai Cinskai, ko publicēja portāls RIA Novosti, viņš pastāstīja par dažādu dzīvnieku nosaukumu izcelsmi, kāpēc Spāniju dēvē par Trusīšu zemi, kā arī par vārda "Arktika" nozīmi.

- Visu bērnību pavadīju ar Džeralda Darela, Igora Akimuškina un Daianas Fosijas grāmatām. Mājās mums bija plaša bibliotēka – to kolekcionēja vecāki. Tajā bija ļoti daudz grāmatu par dzīvniekiem. Sešu vai septiņu gadu vecumā es lasīju šos autorus un, manuprāt, būtu bijis dīvaini, ja es neiemīļotu dzīvniekus. Es tos iemīļoju tā, ka jau toreiz nolēmu saistīt ar viņiem savu dzīvi. Tā es kļuvu par zoologu.

© Photo Courtesy of Os Arutyunyan
Zoologs Oss Arutjuņans ar pundurpinčeru

Mūsu ģimenē dzīvo pundurpinčers un leoparga gekons.

© Photo Courtesy of Os Arutyunyan
Pundurpinčers

Tā ir ķirzaka, par ko ļoti viegli parūpēties, toties tā katru dienu iepriecina ar savu "firmas" smaidu.

Mani vienmēr ir interesējusi paleolingvistika – zinātne, kas pēta migrāciju un valodas attīstību. Tā cieši saistīta ar to, kā cilvēks ceļoja, iepazina jaunas zemes. Viņam līdzi migrēja arī valoda.

Ierodoties kādā jaunā vietā, cilvēks sastapa jaunus dzīvniekus.

To nosaukumi izrādījās "aizlienēti" no šīs konkrētās vietas. Tātad iespējams izsekot, kā dzīvnieks "ceļojis"  no vienas tautas pie otras.

Klasisks piemērs – lācis.

Tas ir draudīgākais un lielākais plēsonis kopš paleolīta laikiem. Senā indoeiropiešu valodā lāci sauc "ark". Valodu migrācijas laikā nosaukums mainījās. Krievzemē parādījās "медведь" – medus zinātājs, meža ļaunais gars, ko labāk lieku reizi nepieminēt. Taču pie tam saglabājās Arktika – "lāču zeme". No šī vārda cēlies arī zvaigznes nosaukums – Arkturs, kas atrodama Lielā Lāča zvaigznājā.

Pie tam daži dzīvnieki "nēsā" nepareizus ģeogrāfiskos nosaukumus.

Pats amizantākais piemērs ir čehu papagailis (viļņainā papagailīša paveids). Tam nav nekāda sakara ar Čehiju. Šī suga radusies Lielbritānijā, tomēr importēta caur Čehiju.

© Photo Courtesy of Os Arutyunyan
Zoologs Oss Arutjuņans

Austrālijas aitu suns ausijs patiesībā nemaz nav cēlies Austrālijā.

Tā ir Amerikā cēlusies suņu suga, parādījusies, krustojot Bernes suņus un basku aitu suņus, ko savukārt ieveda no Austrālijas.

Akvārija zivtiņa – Odesas barbuss ir cēlusies no Mjanmas (Birmas).

Taču to ieveda caur Odesas ostu.

Bulgārijas pipari nemaz nav radušies Bulgārijā.

To dzimtene ir Amerika. Vispirms tos ieveda Portugālē, pēc tam – Turcijā. Tikai vēlāk tas nokļuva saulainajā Bulgārijā.

© Photo Courtesy of Os Arutyunyan
Zoologs Oss Arutjuņans

Starp citu, pastāv pat ar veselu valsti saistīts kuriozs. Senos laikos feniķieši ieradās pie Pirenejas pussalas krastiem. Tur viņi ieraudzīja milzum daudz trušu. Šos grauzējus feniķieši dēvēja par "španim". "I-španim" feniķiešu valodā – "Trušu krasts".

Tā Spānija kļuva par Trušu zemi. Tomēr jāpiebilst, ka tie nemaz nebija truši – tie bija damani, trušiem mazliet līdzīgi grauzēji no Āfrikas.

8
Tagi:
dzīvnieki, Arktika
Pēc temata
Ezītis tīģera ādā
Labāk pie ziemeļbriežiem, nekā pie Latvijas govīm: kur pazuduši veterinārārsti
Tīģeris Georgs Putins un viņa dakteris
Dienvidpolā atrasta vairāk nekā 100 gadus veca glezna
NATO

Amerikāņu ģenerālis uzskata, ka Krievija apdraud ASV pastāvēšanu

21
(atjaunots 08:46 27.02.2021)
Maskava izmanto netradiionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, uzskata amerikāņu ģenerālis.

RĪGA, 27. februāris – Sputnik. Krievija destabilizē situāciju visā pasaulē un apdraud Savienotās Valstis, kā arī vairākus to sabiedrotos.

Šādu viedokli paudis ASV Bruņoto spēku Eiropā komandieris, NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieks ģenerālis Tods Volterss, vēsta RIA Novosti.

Viņa uzrunā Gaisa kara asociācijas simpozija ietvaros, ko citēja Pentagons, atzīmēts, ka, neskatoties uz "vispārējo nosodījumu" un sankciju politiku, Krievijas "ļaundabīgās darbības" novērojamas Eiropā un vairākos citos pasaules reģionos.

Maskava izmanto netradicionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, turpināja Volterss.

Ģenerālis piebilda, ka vienlaikus Krievija cenšoties saglabāt savu padomju laika ietekmes sfēru un šiem nolūkiem pret virkni pēcpadomju valstu izmantojot spēku un piespiešanu.

Iepriekš radio Sputnik informēja: Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova salīdzināja  ar cirku ES iespējamās sankcijas Alekseja Navaļnija lietā.

ASV spēku Eiropā un NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieka ģenerāļa Toda Voltersa izteikumi par Krievijas draudiem ir rutīna, atkārtojas tas, kas izskanējis pēdējo gadu laikā dažādos līmeņos, - tā Voltersa izteikumus komentēja Krievijas Starptautisko lietu padomes direktors Ivans Timofejevs.

ASV un NATO cenšas dēmonizēt Krieviju, uzskata militārais eksperts.

"Viņi to atkārto jau ļoti sen, vismaz pēdējos septiņus gadus, iespējams, pat ilgāk. Tāpēc Volterss neko jaunu nav paziņojis – tas viss rakstīts daudzos NATO un ASV dokumentos. Varēja arī kaut ko oriģinālāku izdomāt. Tā ir rutīna, vienu un to pašu stāsta dažādos līmeņos. Kārtējais ģenerālis atkārtojis to, ko stāsta jau vairākus gadus," Timofejevs konstatēja sarunā ar RIA Novosti.

Voltersa izteikumi nekādi nav saistīti ar ES jaunajām sankcijām pret Maskavu.

"Vienkārši attiecības ir sliktas, tāpēc ideoloģija un sankcijas iet roku rokā, un valda iluzija, ka tās ir koordinētas lietas. Patiesībā tā nav. Nebūt ne vienmēr," atzīmēja KSLP direktors.

 

21
Tagi:
draudi, Krievija, ASV
Pēc temata
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
Zaharova atbildēja uz NATO izteikumiem par draudiem no Krievijas puses
Krievijā komentēja ASV paniku par "vienotību ar NATO" un "graušanu"