Moldovas prezidents Igors Dodons

Moldovas prezidents informējis, ka nepieļaus Uzvaras dienas nomaiņu

18
(atjaunots 11:41 02.05.2017)
Moldovas prezidents Igors Dodons 1. maija mītiņā Kišiņevā paziņoja, ka nepieļaus Uzvaras dienas nomaiņu pret Eiropas dienas svinībām saskaņā ar valsts parlamenta apstiprināto likumprojektu.

RĪGA, 2. maijs — Sputnik. Moldovas prezidents Igors Dodons 1. maija mītiņā Kišiņevā paziņoja, ka neļaus valstī aizvietot Uzvaras dienu, kas tiek svinēta 9. maijā, pret kādiem citiem svētkiem, un aicināja pilsoņus piedalīties Uzvaras maršā, ziņo RIA Novosti.

"Vakar bija ļoti svarīga diena — gadadiena, kopš 1945. gadā virs Reihstāga pacēlās Uzvaras karogs. Šodien kopā ar mums (1. maija gājienā — red.) no Zinātņu akadēmijas līdz šim laukumam soļoja veterāns, kuram apritējis jau 91 gads. Pēc dažām dienām mēs svinēsim Uzvaras dienu. Neviens mums neatņems Uzvaru! Apsolu, ka arī turpmāk 9. maijā svinēsim Uzvaras dienu, tāpat kā iepriekš," — klātesošos uzrunāja Dodons.

Viņš uzsvēra, ka "9. maijs ir Uzvaras diena lielākajai daļai valsts pilsoņu, katram cilvēkam".

"Nepieļausim, lai mums to nomainītu pret kaut kādiem citiem svētkiem. Sapulcēsimies šeit 9. maijā un dosimies Uzvaras maršā. Mūsu vectēvu, mūsu tuvinieku labā mums jāsaglabā Uzvaras diena. Viņi par mums karoja, viņi deva mums iespēju 9. maijā svinēt Uzvaras dienu. Nepievilsim viņus," — teica Dodons.

Krievijas Valsts domes deputāts no partijas "Vienotā Krievija", pazīstamais sportists Nikolajs Valujevs Iepriekš paskaidroja, ka patlaban cilvēkiem mēģina atņemt vēsturi. "Mēs zinām, kā cenšas pārrakstīt vēsturi, un vietām 9. maijs vairs netiek uzskatīts par svētkiem," — teica Valujevs un norādīja, ka ir ļoti svarīgi saglabāt vēsturi un to cilvēku varoņdarbu, kuri iegāja Berlīnē un izcīnīja uzvaru, uzdāvinot nākamajām paaudzēm mierīgas debesis.

Iepriekš Moldovas prezidents Igors Dodons pavēstīja, ka nedomā parakstīt Moldovas parlamenta apstiprināto likumprojektu, kas paredz 9. maijā svinēt Uzvaras dienu un Eiropas dienu.

18
Pēc temata
Moldovas prezidents atskaitījies par padarīto un pasludinājis referendumu
Moldovas prezidents ierosinājis atsākt obligāto krievu valodas apmācību skolās
Moldovā no prezidenta administrācijas ēkas nolaists ES karogs
Moldovas prezidents cer atcelt asociācijas līgumu ar ES
Laboratorijas darbiniece, foto no arhīva

Latvijā ievests jauns Covid-19 paveids

8
(atjaunots 19:47 29.10.2020)
Spānijas izcelsmes jauno Covid-19 paveidu vasarā ieveda Eiropas valstīs, kā arī Honkongā un Jaunzēlandē.

RĪGA, 30. oktobris – Sputnik. Zinātnieki atklāja jaunu koronavīrusa paveidu, kurš parādījās Spānijā 2020. gada vasarā un ātri izplatījās visā Eiropā, tiek ziņots Bāzeles Universitātes mājaslapā.

Lai gan pagaidām nekādu pierādījumu tam, ka šis SARS-CoV-2 paveids ir bīstamāks, viņa izplatība var sniegt priekšstatu par politikas efektivitāti ceļojumu nozarē, kuru Eiropas valstis pieņēma vasarā.

Tiek skaidrots, ka zinātnieki izanalizēja un salīdzināja vīrusa genoma secības, kas tika paņemtas Covid-19 pacientiem visā Eiropā, lai izpētītu patogēna evolūciju un izplatību. Analīze atklāja, ka paveids 20A.EU1 parādījās Spānijā vasarā un pirmo reizi tika konstatēts lauksaimniecības strādniekiem.

Saskaņā ar zinātnieku datiem, jaunais Covid-19 paveids pārvietojās kopā ar ceļotājiem pa visu Eiropu kopš 20. jūlija līdz ar robežu atvēršanu, un tagad tas ir atklāts 12 Eiropas valstīs, kā arī Honkongā un Jaunzēlandē.

Tiek atzīmēts, ka 20A.EU1 veido 90% koronavīrusa inficēšanās gadījumu Lielbritānijā, aptuveni 80% - Spānijā, 60% - Īrijā un no 30 līdz 40% - Šveicē un Nīderlandē. Jaunais vīrusa paveids tika atklāts arī Francijā, Beļģijā, Vācijā, Itālijā, Latvijā, Norvēģijā un Zviedrijā.

Eiropas pētnieki uzskata, ka šī Covid-19 paveida izplatību veicinājuši braucienu atvieglojumi un sociālās distancēšanās pasākumu pārkāpumi vasarā.

Pēc starptautisko reisu atsākšanas jūnija vidū Covid-19 tiek atklāts vidēji vienam no 8000 pasažieriem lidostā "Rīga". Saskaņā ar Civilās aviācijas aģentūras datiem, vairums Covid-19 inficēto cilvēku atlidoja uz Latviju no Lielbritānijas, Spānijas un Itālijas.

8
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Gripa vai masalas? Akadēmiķis aprakstījis SARS-CoV-2 evolūcijas scenārijus
Covid-19 apdraud visu cilvēka nervu sistēmu, uzskata zinātnieki
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Ārste pastāstīja par neizskaidrojamām koronavīrusa sekām
Krievijas vakcīna pret Covid-19

Uzmanību, krāpnieki: eiropiešiem sola vakcinēšanās tūres uz Krieviju

13
(atjaunots 19:31 29.10.2020)
Eiropas Savienībā krāpnieki jau ir sākuši organizēt tūres tiem, kas vēlas saņemt Krievijas vakcīnu pret Covid-19.

RĪGA, 29. oktobris – Sputnik. Biznesmenis no Čehijas piedāvā eiropiešiem tūres uz Krieviju, lai piedalītos masveida vakcinācijas programmā pret Covid-19, taču KF Veselības ministrijā uzņēmēju dēvē par krāpnieku, vēsta "Kommersant".

Prāgā dzīvojošais Krievijā dzimušais biznesmenis Andrejs Konstantinovs plāno organizēt Eiropas tūristiem tūres, kuras ietver sevī vakcināciju pret Covid-19. Kopējā tūres cena sākas no 30 tūkstošiem Čehijas kronu (aptuveni 1090 eiro), braucienu organizēšanai biznesmenis plāno ķerties klāt masveida vakcinācijas uzsākšanas laikā Krievijā.

Veselības ministrijas vadītāja palīgs Aleksejs Kuzņecovs nosauca šo tūrisma projektu par vienkāršu krāpšanu.

"Vakcinācija pret Covid-19 uz komerciāla pamata, turklāt tūristiem, nav iespējama. Vakcinācija jau notiek, un pilsoņiem tā ir par brīvu, absolūta prioritāte vakcinācijā ir Krievijas iedzīvotājiem. Un tikai pēc iekšējo vajadzību apmierināšanas, kad būs vakcinētas visas riska grupas un visi gribētāji, varēs runāt par kaut kādām komerciālām piegādēm," paziņoja viņš.

Čehijas Veselības ministrijas un ekspertu sabiedrības pārstāvji paziņoja, ka neiesaka valsts pilsoņiem šādus ceļojumus.

KF Veselības ministrija augustā piereģistrēja pasaulē pirmo vakcīnu Covid-19 profilaksei, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais zinātniski pētnieciskais centrs, – "Sputnik V". Oktobrī piereģistrēja vēl vienu Krievijas preparātu "EpiVacCorona", kurš tapis "Rospotrebnadzor" centrā "Vektor". Tāpat klīniskie izmēģinājumi šobrīd notiek arī Krievijas Zinātņu akadēmijas Čumakova imunbioloģisko preparātu izpētes un izstrādes centra vakcīnai.

Pēc veselības ministra Mihaila Muraško sacītā, masveida vakcinācija sāksies pēc vakcīnas palaišanas ražošanā lielos apjomos un būs brīvprātīga un bez maksas.

13
Tagi:
Čehija, krāpniecība, vakcīna
Pēc temata
Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu
Britu vakcīnas izmēģinājumu dalībnieka nāve: KF pastāstīja, kāpēc testi turpinās
Kā jūtas brīvprātīgie, kuri pirmie izmēģināja Krievijas vakcīnu "Sputnik V"
Amerikai nepietiek naudas vakcīnai