Helsinku ainava

Somija gatavo likumu par ārvalstnieku īpašumā esošās zemes piespiedu izpirkšanu

35
(atjaunots 08:47 24.04.2017)
Somijas valsts var iegūt tiesības izpirkt ārvalstnieki piederošos nekustamos īpašumus un zemes gabalus piespiedu kārtībā, ka tie atrodas netālu no stratēģiskiem objektiem. Tuvākajā laikā tiks uzsākta atbilstoša likumprojekta izstrāde.

RĪGA, 24. aprīlis — Sputnik. Tuvākajā laikā Somijā tiks uzsākta likumprojekta izstrāde, kas paredz zemes gabalu iegādes ierobežojumus ārvalstniekiem. Šī jautājuma izvērtēšanai sapulcētā darba grupa jau iesniegusi ziņojumu aizsardzības ministram Jussi Nīniste, informē Sputnik Igaunija, atsaucoties uz portālu Yle.

"Jā, mūsu mērķis ir tuvākajā laikā sagatavot likumprojektu, lai valdība varētu iesniegt atbilstošu ierosinājumu jau līdz pašreizējā valdības pilnvaru termiņa beigām," — portāls citē valsts Aizsardzības ministrijas pārstāvja Vesa Halinena teikto.

Darba grupa iesaka sniegt valstij prioritāras tiesības izpirkt ārvalstniekiem piederošos nekustamos īpašumus un zemesgabalus. Ziņojumā pausts viedoklis par to, ka šādas tiesības var stāties spēkā, ja runa ir par zemesgabaliem un nekustamo īpašumu stratēģisku un sabiedriski nozīmīgu objektu tuvumā.

Darba grupa iesaka uzlikt par pienākumu ārvalstniekiem, kuriem nav ES un EES valstu pilsonības, saņemt varasiestāžu atļauju, iegādājoties nekustamos īpašumus Somijā. Iepriekš darba grupa izstrādājusi šādu pieprasījumu izskatīšanas sistēmu.

Barselona. Foto no arhīva
© Sputnik / Мария Сибирякова

Ierosināts papildināt Somijas pilsonību vairākos jautājumos, kas skar nekustamo īpašumu un zemes piespiedu izpirkšanu.

Darbam ar likumprojektiem, kas skar gandrīz visu ministriju darbības jomas, tiks izveidota jauna darba grupa.

Iepriekš ziņots, ka Somijas Drošības policija (SUPO) bīstas par to, ka mājas un zemesgabalus, ko Somijā iegādājušies krievi, krīzes situācijā būtu iespējams izmantot Krievijas karaviru izvietošanai. Drošības iestāžu interesi izraisīja daži Krievijas pilsoņu darījumi ar nekustamajiem īpašumiem, kam "nav nekādas biznesa loģikas". Praksē sveša valsts kā zemes īpašnieks, var, piemēram, slēgt trases vai dislocēt karaspēku savā zemesgabalā, uzskata SUPO.

Savukārt Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot SUPO pārskatu, paziņoja, ka Somijas iedzīvotāji tiek iebiedēti un runa šajā situācijā ir par rusofobiju.

"Es pat nevaru iedomāties, kā iespējams dzīvot tādā pastāvīgu baiļu atmosfērā. Man šķiet, tur nav tālu līdz paranojai. Tie, kas ar šo rusofobiju nodarbojas, ne īpaši labi saprot, ka, bezgalīgi iebiedējot savu tautu, viņiem vēlāk radīsies problēmas: zināmā posmā fobijas var pārvērsties par māniju," — paziņoja Zaharova.

35
Pēc temata
Latvijas Saeima liek visiem īpašniekiem maksāt nodokli par graustiem
ECT uzliek par pienākumu Latvijai izmaksāt kompensāciju par tiesību atņemšanu uz nekustamo īpašumu Jūrmalā
Nākamgad Rīgā sāks atsavināt "Rail Baltica" izbūvei nepieciešamos nekustamos īpašumus
Krievijas iedzīvotāji nesteidz pirkt nekustamos īpašumus Jūrmalā
Drošības policija masveidā anulē termiņuzturēšanās atļaujas

Draudi demokrātijai: ES apsūdz Krieviju par nepatiesām ziņām Covid-19 jautājumā

1
(atjaunots 09:05 04.12.2020)
Līdz ar Krieviju "aizdomās" tiek turēta Ķīna un virkne trešo valstu – Eiropā valda uzskats, ka minētās valstis, izplatot nepatiesas ziņas, centušās uzlabot savu imidžu pasaulē.

RĪGA, 4. decembris - Sputnik. Eiropas Savienībā valda pārliecība, ka Krievija, Ķīna un trešās valstis izplatījušas nepatiesas ziņas par epidemioloģisko situāciju Eiropā, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz Eiropas Komisijas publicēto Darbības plānu demokrātijas jomā.

Krievija, Ķīna un citas valstis rīkojušās ar mērķi " graut demokrātiskās diskusijas", uzskata ES. Valstis esot "iesaistītas operācijās, kuru mērķis bija ietekmēt un izplatīt dezinformāciju par Covid-19 pandēmiju ES, kaimiņvalstīs un pasaulē", klāsta dokumenta autori.

Pārmetumos uzsvērts, ka ārvalstu spēlētāji cerējuši "saasināt sociālo polarizāciju un uzlabot savu imidžu". "Tāds demokrātijas apdraudējums prasa visaptverošu un kolektīvu atbildi," atzīmēja ES.

Konkrēti nepatieso ziņu piemēri, kas it kā esot izplatīti Krievijā un Ķīnā, dokumentā nav minēti, toties atzīmēts, ka valstis esot izmantojušas "manipulāciju taktiku pašlabuma dēļ".

Pēc ES domām, dezinformācija nav tikai nepatiesas ziņas, bet arī reālu ziņu izkropļojums, manipulāciju un viltotu profilu izmantošana sociālajos tīklos.

Pārskatā nenoliedz dezinformācijas draudus arī "no iekšējo spēles dalībnieku puses", tāpēc ES valstis aicinātas turpināt ciešāku sadarbību. Kopīgiem spēkiem būs iespējams efektīvāk reaģēt uz nepatiesu ziņu draudiem, ir pārliecināti ES ierēdņi.

Reālā pandēmijas statistika Eiropas Savienībā

Saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem, vairākas ES valstis ierindojušās starp desmit vispasaules līderiem Covid-19 izplatības ziņā.

Piemēram, Francija "nostiprinājusi" savas pozīcijas – valsts ilgu laiku ieņem 5. vietu koronavīrusa slimnieku skaita ziņā (2,27 milj. cilvēku). Tai seko Spānija (1,66 milj.), astoto vietu ieņem Itālija (1,64 milj.).

Šobrīt augstākie mirstības rādītāji starp Eiropas Savienības valstīm ir Itālijā – 57 tūkstoši mirušo (sestā vieta pasaulē), Francijā – 52 tūkstoši (septītā vieta), Spānijā – 45 tūkstoši (devītā vieta).

1
Tagi:
viltus ziņas, pandēmija, Krievija, Ķīna, Eiropa
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā ASV atklājušas "Krievijas propagandas un dezinformācijas ekosistēmas" noslēpumus
Kā lietuviešu žurnālists izglābis Eiropu no Krievijas kulinārajām receptēm
Vai iedzīvotāji bieži saskaras ar nepatiesām ziņām internetā
Kibereksperti prognozē pasaulei jaunu auksto karu 2020. gadā
COVID-19

Elpot ir bīstami: PVO iesaka valkāt maskas visur

52
(atjaunots 11:17 03.12.2020)
Iepriekš Pasaules Veselības organizācija sakarā ar pandēmiju ieteica valkāt maskas slēgtās telpās, savukārt ielā elpot svaigu gaisu, taču tagad noskaidrojies, ka Covid-19 ir krietni viltīgāks.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Pēc Pasaules Veselības organizācijas pārstāves Margarētes Harisas sacītā, lai pasargātu sevi no Covid-19, maskas ir jāvalkā ne tikai iekštelpās, vēsta RIA Novosti.

Maskas, pēc viņas sacītā, ir jāvalkā arī uz ielas, ja tur nav iespējams ievērot sociālo distanci.

Tas pats attiecas arī uz labi vēdināmām telpām. Ja turēties tālāk vienam no otra neizdodas, tad atteikties no maskas nebūtu ieteicams.

Harisa atzīmē, ka tas ir viens no visnopietnākajiem ierobežojumiem kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma.

Tiek atzīmēts, ka pasaulē kopš pandēmijas sākuma ar koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 63 miljoni cilvēku. No tiem gandrīz pusotrs miljons nomira.

Atgādināsim, ka Latvijā no šodienas atļauts pulcēties kopā ne vairāk kā diviem cilvēkiem (izņēmums – ģimenes), tāpat ir jāievēro 2 metru distance, savukārt maskas kļūst obligātas visur, izņemot mājokli.

Skolās pēc 4. janvāra maskas nāksies valkāt visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – gan mācību stundās, gan starpbrīžos. No 7. decembra visā valstī 5.-6. klašu skolēni pāriet pie tālmācībām.

Tiek atcelti visi privātie pasākumi, ballītes, pulcēšanās, ierobežota veikalu darbība. Tiek pārtraukts ierastais ēdnīcu un kafejnīcu darbs uzņēmumos: tie drīkstēs izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

52
Tagi:
koronavīruss, maska, Pasaules Veselības organizācija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus varētu pielīdzināt genocīdam
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus