Brilles un avīze

New York Times saņēmusi Pulicera prēmiju par materiāliem, kas veltīti "Krievijas ietekmei"

32
(atjaunots 10:50 11.04.2017)
Ņujorkā nosaukti prestižās Pulicera prēmijas ieguvēji. Vienu no prestižākajām balvām literatūrā un žurnālistikā New York Times ieguvusi par Krievijas tēmas atspoguļošanu.

RĪGA, 11. aprīlis – Sputnik. ASV kļuvuši zināmi Pulicera prēmijas – prestižas balvas žurnālistikā un literatūrā – laureāti: citu starpā avīze New York Times izcelta par materiāliem, kas veltīti Krievijas iejaukšanās tēmai amerikāņu prezidenta vēlēšanās, ziņo RIA Novosti.

Tabildi Kadirbekovs ieņēma trešo vietu konkursā – viņa uzņēmums, kurā iemūžināts kadrs no Mātes dienai veltītā koncerta Kirgizstānas galvaspilsētā, tika atzīts par vienu no labākajiem.
© Sputnik / Табылды Кадырбеков

Uzvarētāji tika pasludināti Kolumbijas universitātē Ņujorkā. New York Times redakcija saņēma prēmiju starptautiskās žurnālistikas jomā par materiāliem, kuri, pēc organizatoru domām, noteikuši toni diskusijai par Maskavas darbībām priekšvēlēšanu kampaņas gaitā ASV.

Jāpiebilst, ka Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ir vairākkārt atgādinājis, ka nav nekādu pierādījumu tam, ka Krievija būtu iejaukusies ASV, Vācijas, Francijas vai Lielbritānijas iekšējās lietās.

Pulicers visiem

Pulicera prēmija tiek piešķirta ik gadus no 1917. gada. Balva tiek pasniegta vairākās katergorijās, tostarp arī par žurnālistu un fotoreportieru darbu, kritiku, kā arī literārajiem darbiem dažādos žanros. Pulicera prēmijas laureātu vidū ir arī Hārpers Lī, Džons Steinbeks, Viljams Folkners un Ernests Hemingvejs.

Žūrija izskata žurnālistu darbus, kas publicēti ASV preses izdevumos, pie tam Pulicera prēmiju var saņemt tikai ASV pilsonis.

Balvu kategorijā "Par kalpošanu sabiedrībai" šogad saņēma izdevumi New York Daily News un Propublica par rakstiem, kas veltīti vietējo ierēdņu varas ļaunprātīgai izmantošanai pret mazturīgajiem un mazākumtautību pārstāvjiem.

Prēmiju nominācijā "skaidrojošā žurnālistika" par ārzonas darījumu shēmām veltīto "Panamas dokumentu" publikāciju saņēmis starptautiskais konsorcijs McClatchy un avīze Miami Herald.

Ziņu žurnālistikas kategorijā uzvaru izcīnījis fotogrāfs Daniels Berehulaks par darbu sēriju, kas veltīta Filipīnu valdības cīņai ar narkotiku trafiku avīzei New York Times. Chicago Tribune fotogrāfs Džeisons Vembsgens saņēmis Pulicera prēmiju par fotoreportāžu, kas veltīta desmitgadīga zēna – Čikāgas ielās notikušas apšaudes upura – dzīvei.

Prēmiju dažādās kategorijās saņēmuši arī tādi izdevumi kā East Bay Times, Washington Post, Charleston–Gazette Mail, Salt Lake Tribune un New Yorker.

Uzvarētāji tiks apbalvoti Kolumbijas universitātes bibliotēkā maijā.

32
Pēc temata
1. aprīlī Krievijas ĀM piedāvāja "krievu hakeru" pakalpojumus
Simoņana: Lielbritānijas parlaments nav sniedzis nekādus Sputnik un RT vainas pierādījumus
Analītiķi pārmet Krievijai slepenu ietekmi uz Latviju
ASV paziņoja par iespējamiem Krievijas mēģinājumiem iejaukties Francijas un Vācijas vēlēšanās
ASV Valsts departaments paskaidrojis pierādījumu trūkumu kiberuzbrukumu lietā
BelAES

BelAES sākusies kodoldegvielas ielāde reaktorā

2
(atjaunots 07:40 08.08.2020)
Ceturtdien Baltkrievijas ĀSM Radiācijas un kodoldrošības departaments deva atļauju degvielas ielādei reaktorā. Tā aktīvajā zonā plānots ielādēt 163 sildelementu kompleksus.

RĪGA, 8. augusts – Sputnik. Piektdien uzsākta kodoldeglvielas ielāde Baltkrievijas AES 1. energobloka reaktorā – tiek sāktas tā palaišanas operācijas, vēsta Krievijas valsts korporācija "Rosatom".

"Baltkrievijas AES energoblokā Nr. 1 sākusies kodoldegvielas ielāde," korporācijas ziņojumu citēja RIA Novosti.

Atzīmēts, ka pirmais sildelementu komplekss ielādēts reaktora aktīvajā zonā pl. 11:24.

Ceturtdien Baltkrievijas ĀSM Radiācijas un kodoldrošības departaments deva atļauju degvielas ielādei reaktorā. Tā aktīvajā zonā plānots ielādēt 163 sildelementu kompleksus. Darbs tiks pabeigts līdz augusta beigām, informēja "Rosatom".

Vēlāk, pēc vairākām tehnoloģiskajām operācijām, kas ilgs zinamu laiku, ņemot vērā nepieciešamību ievērot visas reaktora drošības prasības, sekos fiziskais starts – vadāmas pašuzturošās ķēdes kodolreakcijas sākums reaktora aktīvajā zonā un ķēdes reakcijas kontrolei pietiekama minimālā jaudas līmeņa panākšana reaktora iekārtā. Pēc tam reaktora iekārtas jauda tiks pakāpeniski palielināta.

Fiziskā starta posmam seko enerģētiskā starta posms, kurā energolbloks pirmo reizi sāks ražot elektrību un nodot to tīklā. Saskaņā ar plānu, tam jānotiek rudenī. Tālāk seko energobloka izmēģinājumu rūpnieciskā ekspluatācija ar pakāpenisku projektētās jaudas sasniegšanu. Iepriekš Baltkrievijas Enerģētikas ministrija informēja, ka BelAES energolbloka Nr. 1 rūpnieciskās ekspluatācijas starts ieplānots 2021. gada sākumā.

Kodoldegvielas ielādes sākums gan nozīmē energobloka fiziskā starta posma sākumu, taču tas nav nozīmīgs notikums atomelektrostaciju būvdarbu projektos, kas būtu jāatspoguļo Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) oficiālajā datu bāzē PRIS. Šajā datu bāzē, kas satur informāciju par AES visā pasaulē, fiksēti konkrēto energobloku būvdarbu, reaktora fiziskās palaišanas, elektroenerģijas ražosanas un rūpnieciskās ekspluatācijas sākuma datumi.

Baltkrievijas AES ar diviem reaktoriem VVER-1200 ar kopējo jaudu 2400 MW apmērā tiek būvēta Astravjecā, Grodņas apgabalā. Pirmajai AES valstī izraudzīts moderns Krievijas 3+ paaudzes projekts, kas pilnībā atbilst starptautiskajām normām un IAEA drošības rekomendācijām. Otrā energobloka rūpnieciskās ekspluatācijas sākums ieplānots 2022. gadā.

2
Tagi:
BelAES
Pēc temata
Danusēvičs paskaidrojis, kāpēc Latvija neatteiksies no BelAES enerģijas
BelAES ir gatava kodoldegvielas ievešanai pirmā energobloka palaišanai
BelAES piegādāta kodoldegviela: rudenī Latvija varēs nopirkt elektrību
Ziemeļu straume 2

Vācijas ĀM atbildēja uz ASV draudiem "Ziemeļu straumei 2"

13
(atjaunots 17:56 07.08.2020)
Trīs ASV senatori adresējuši vēstuli ostas operatoram "Sassnitz GmbH", kurā draud ar finansiālu sabrukumu Zasnicas ostai.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Nilss Annens asi kritizēja ASV Senāta locekļu vēstuli, kurā politiķi draud Zasnicas pilsētas ostai ar sankcijām "Ziemeļu straumes 2" dēļ, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ziņu aģentūras rīcībā nokļuva trīs ASV senatoru vēstule, kas adresēta ostas operatoram "Sassnitz GmbH". Tajā stāstīts par sankcijām, ko ASV valdība gatavo pret kompānijām, kas atbalsta gāzesvada būvdarbus. Cita starpā vēstulē teikts, ka darbu turpināšanas gadījumā Zasnicas ostai draud "finansiāls sabrukums".

"ASV eksteritoriālo sankciju politika attiecībās ar tuviem partneriem un sabiedrotajiem ir nopietns uzbrukums mūsu nacionālajai suverenitātei," Annens norādīja intervijā avīzei Handelsblatt.

Politiķis norādīja, ka vācu kompānijām adresēto draudu vēstuļu tonis un saturs ir absolūti nepieņemams.

"Mēs likām skaidri saprast mūsu partneriem ASV, ka nepieļausim spiedienu pret mūsu kompānijām," atzīmēja valsts sekretārs. Viņš atgādināja, ka Vācijas un Eiropas enerģētikas politika tiks izlemta tikai Berlīnē un Briselē, nevis Vašingtonā.

Annens pastāstīja, ka Vācija izmantos savu prezidentūru ES Padomē, lai stiprinātu Eiropas suverenitāti, un piebilda, ka Eiropa nedrīkst pakļautties šantāžai.

"Ziemeļu staume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz gāzesvada izbūvi no Krievijas uz Vāciju.

Krievijas projektu atbalsta Berlīne un Vīne, jo tās ir ieinteresētas saņemt stabilas gāzes piegādes. Gāzesvadu atbalsta arī Norvēģija – tās valdībai pieder 30% kompānijas "Kvaerner", būvdarbu apakšuzņēmēja, akciju.

Pret "Ziemeļu straumi 2"  iebilst Lietuva, Latvija, Polija un Ukraina, kam ir savas intereses. Projektu kritizē arī ASV – tās vēlas piegādāt Eiropai pašas savu sašķidrināto dabas gāzi.

Pērnā gada beigās Savienotās Valstis pieņēma aizsardzības budžetu, kurā iekļāva sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu dalībniekiem. Rezultātā projekta īstenošana apstājās, tomēr Krievijas koncerns "Gazprom" informēja, ka varēs patstāvīgi noslēgt būvdarbus.

13
Tagi:
Ziemeļu straume 2, sankcijas, ASV, Vācija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Eksperts pastāstīja, kādi riski vēl saistīti ar "Ziemeļu straumi 2"
Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt "Nord Stream 2"
Uzņēmēji Vācijā plāno atbildi ASV sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"
Eksperts: ASV rīcība pret "Ziemeļu straumi 2" ir jezuītiska, Eiropā valda pasivitāte