Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievija ASV triecienus Sīrijā uzskata par agresiju pret suverēnu valsti

45
(atjaunots 15:16 07.04.2017)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ASV triecienus Sīrijā nosauca par agresiju pret suverēnu valsti un starptautisko tiesisko normu pārkāpumu, turklāt ar izdomātu ieganstu, paziņoja Krievijas līdera preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

RĪGA, 7.aprīlis — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ASV triecienus Sīrijā uzskata par agresiju pret suverēnu valsti un starptautisko tiesisko normu pārkāpumu, turklāt ar izdomātu ieganstu, paziņoja Krievijas galvas preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, vēsta RIA Novosti.

"Prezidents Putins uzskata amerikāņu triecienus Sīrijā par agresiju pret suverēnu valsti, pārkāpjot starptautiskās tiesiskās normas, turklāt ar izdomātu ieganstu," — teica žurnālistiem Peskovs.

Naktī uz piektdienu ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka pavēlējis veikt raķešu triecienu Sīrijas lidlaukam, no kura it kā esot uzbrukumi ar ķīmisko ieroču pielietojumu. Pentagons paziņoja, ka raķešu trieciena mērķis bija Šairatas lidlauks Homsas provincē. Tiek ziņots, ka triecienam izmantotas spārnotās raķetes, ar kurām bruņoti ASV JKS kuģi. Pēc Pentagona datiem, kopumā tika palaistas 59 raķetes.

Pie tam Sīrijas armijas virspavēlnieki noraidīja jebkādas apsūdzības par ķīmisko ieroču pielietojumu Idlibas provincē un par vainīgajiem ķīmisko uzbrukumu veikšanā uzskata kaujiniekus un to atbalstītājus. Krievijas Aizsardzības ministrija ziņoja, ka Sīrijas aviācija izdarīja triecienu teroristu munīcijas noliktavai Han-Šeihūnas apdzīvotās vietas apkaimē Idlibas provincē, kur atradās uz Irāku nogādājamo ķīmisko ieroču arsenāli. Incidentu jau izmeklē ANO un Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācija, taču pagaidām viņi nav publicējuši nekādus secinājumus par iespējamiem notikušā vaininiekiem.

Preses sekretārs uzsvēra, ka "Sīrijas armijai nav ķīmisko ieroču krājumu". "Visu Sīrijas bruņoto spēku ķīmisko ieroču krājumu iznīcināšanas fakts ir fiksēts un apstiprināts OPCW, specializētā ANO specvienībā," — viņš atgādināja.

"Turklāt, pēc Putina domām, situāciju pasliktina tas, ka ķīmisko ieroču izmantošana no teroristu puses tiek pilnībā ignorēta," — paziņoja preses sekretārs.

"Tāpat Putins ASV triecienos Sīrijā saskata mēģinājumu novērst pasaules sabiedrības uzmanību no lielā upuru skaita Irākas civiliedzīvotāju vidū," — paziņoja Peskovs.

Homsas pilsēta Sīrijā
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Pēc Krievijas prezidenta preses sekretāra teiktā, Putins uzskata, ka ASV triecieni Sīrijā rada nopietnas sekas attiecībās ar Krieviju un nopietnu šķērsli starptautiskās koalīcijas izveidei terorisma apkarošanai.

"Šāds Vašingtonas solis rada nozīmīgu kaitējumu Krievijas un Amerikas attiecībām, kuras jau tāpat ir bēdīgā stāvoklī," — teica žurnālistiem Peskovs, komentējot ASV gaisa triecienu.

"Bet galvenais, pēc Putina domām, ir tas, ka šis solis neved mūs pie galamērķa starptautiskā terorisma apkarošanā, bet, tieši otrādi, rada nopietnus šķēršļus starptautiskas koalīcijas izveidošanai tā apkarošanai un efektīvai cīņai pret šo vispasaules ļaunumu, ko, starp citu, ASV prezidents Donalds Tramps uzskatīja par vienu no galvenajiem uzdevumiem vēl savas priekšvēlēšanu kampaņas laikā," — uzsvēra Peskovs.

Divi civliedzīvotāji gājuši bojā un vēl septiņi ir cietuši ASV raķešu trieciena rezultātā militārajam lidlaukam Homsas piepilsētā, paziņoja aģentūrai provinces gubernators Tala Barazi.

"Amerikāņu agresija pret Šairatas lidostu Homsas apkaimē novedusi pie divu civiliedzīvotāju nāves, vēl septiņi cilvēki no Šairatas apdzīvotās vietas ir guvuši ievainojumus," — viņš uzsvēra.

Pēc gubernatora vārdiem, apdzīvotajai vieta ir radīti nopietni materiālie zaudējumi.

45
Pēc temata
Kremlis un Krievijas ĀM snieguši komentārus par ķīmiskajiem uzbrukumiem Idlibas pilsētā Sīrijā
ASV kongresmene Sīrijā tikusies ar Asadu
Sīrijā izveidota vienota PGA sistēma, informē Krievijas AM
Spuldze, foto no arhīva

Zviedrijā parādījies "sapņu darbs" ar atalgojumu 2300 dolāri mēnesī

6
(atjaunots 15:12 06.06.2020)
Zviedrijā tiek meklēts darbinieks, kura pienākums būs ieslēgt un izslēgt gaismu Korsvegenas stacijā.

RĪGA, 6. jūnijs - Sputnik. Zviedrijā parādījusies vakance, kuras ietvaros darbinieka pienākums būs tikai ieslēgt un izslēgt gaismu Korsvegenas stacijā darba dienas sākumā un beigās, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Sveriges Radio.

Projekts ieguvis nosaukumu "Mūžīgais amats". Saskaņā ar projekta autoru, mākslinieku Simona Goldinga un Jakoba Sennebjū vārdiem, viņi ir gatavi maksāt fiksētu algu 2,3 tūkstošu dolāru apmērā. Darbinieks jebkurā brīdī varēs pamest šo vietu, taču viņš var palikt amatā līdz dzīves beigām. Projekta plānotais termiņš – 120 gadi.

Stacijas būvdarbi tiks pabeigti tikai 2026. gadā. Tomēr jau tagad vakantajai vietai pieteikušies 175 interesenti ne tikai no Zviedrijas, bet arī no ASV, Taivānas un Filipīnām. Mākslinieki atzīmēja, ka darbiniekam nāksies dzīvot Gēteborgā, tomēr viņi ir gatavi izskatīt jautājumu par izraudzītā kandidāta pārvākšanos uz šo pilsētu.

Saskaņā ar autoru ieceri, mākslas eksperimenta mērķis ir piesaistīt uzmanību sabiedrībā augošajai nevienlīdzībai.

6
Pēc temata
Pārvākties uz Londonu un iekārtoties darbā. Vai ir to vērts?
Zombiju apokalipse, jeb sapņu darbs
Caurules gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbiem. Foto no arhīva

Deputāts: Vācija var aplikt ar soda nodevām gāzi no ASV

12
(atjaunots 12:57 06.06.2020)
ASV darbības "Ziemeļu straumes 2" jautājumā pārkāpj ES suverenitāti. Ja Vašingtonas spiediens turpināsies, Vācija var aplikt ar soda nodevām gāzi no ASV.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Vācija var noteikt soda nodevas gāzei no ASV, ja Vašingtona turpinās spiedienu pret "Ziemeļu straumi 2", sarunā ar RIA Novosti pastāstīja Bundestāga Enerģētikas  komitejas vadītājs Klauss Ernsts.

"Ja tas (ASV rīcība projekta aspektā – red.) beidzot netiks pārtraukts, mums būs jāapdomā nopietni pasākumi, lai sevi aizsargātu. Piemēram, iespējamas soda nodevas ASV dabasgāzei," teica politiķis.

Pēc viņa vārdiem, ASV rīcību pret "Ziemeļu straumi 2" vairs nevar uztvert kā draudzīgu aktu, tā apdraud Vācijas un Eiropas Savienības suverenitāti.

Iepriekš ASV Senātā tika iesniegts likumprojekts par sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2", kas izstrādāts ar mērķi "precizēt un paplašināt" esošos ierobežojošos pasākumus. Likumprojektu atbalstījuši pieci senatori no abām partijām, ieskaitot ietekmīgo Teksasas pārstāvi Tedu Krūzu.

"Partijas un abas Kongresa palātas ir vienisprātis - "Ziemeļu straume 2" nopietni kaitē Amerikas nacionālajai drošībai un to nedrīkst pabeigt," sakarā ar likumprojekta iesniegšanu skaidroja Teds Krūzs. Pēc viņa vārdiem, "jaunais likumprojekts skaidri un galīgi izskaidros, ka tie, kas jebkādā veidā saistīti ar gāzesvada būvdarbiem, nekavējoties saņems ASV sankcijas."

Cita starpā dokuments paredz iespēju ieviest sankcijas pret kompānijām, kas sniedz pie cauruļvada strādājošo kuģu apdrošināšanas un pārapdrošināšanas pasākumus. Tāpat paredzēta iespēja ieviest sankcijas pret tiem, kas sniedz izmēģinājumu, inspekciju vai sertifikācijas pakalpojumus cauruļvada būvdarbu dalībniekiem. "Nord Stream 2 AG" oficiālais pārstāvis Jenss Millers paziņoja, ka kompānija vērtē ASV likumprojekta iespējamās sekas.

"Rietumeiropas enerģētikas kompānijas no Austrijas, Vācijas, Francijas un Nīderlandes investējušas projektā gandrīz pa 1 miljardam eiro katra. Projekta pabeigšanā ieinteresētas vēl vairāk nekā 1000 kompānijas no 25 valstīm. Centieni likt šķēršļus šim svarīgajam projektam demonstrē, ka nepārprotami tiek ignorētas Eiropas individuālo un rūpniecisko patērētāju intereses, kuri būs spiesti maksāt par gāzi miljardiem eiro vairāk, ja gāzesvads netiks uzbūvēts, kā arī noniecina Eiropas Savienības tiesības pašai lemt par savu enerģētisko nākotni," piezīmēja Millers.

"Gazprom" sadarbībā ar Eiropas kompānijām Shell, OMV, Engie, Uniper un Wintershall būvē gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" Baltijas jūras dibenā. Darbus bija plānots pabeigt jau pērn, taču decembrī ASV ieviesa sankcijas pret projekta dalībniekiem Eiropā, un Šveices uzņēmums "Allseas" izveda savus kuģus no Baltijas. "Gazprom" informē, ka vēl jāizbūvē 160 kilometri cauruļvada (tā kopējais garums – 2460 km).

Maskava informēja, ka ASV eksteritoriālās sankcijas pret Eiropas uzņēmumiem ir nepieņemamas. Maskavu atbalstīja Berlīne un Vīne. Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka valsts var pabeigt "Ziemeļu straumes 2"būvdarbus saviem spēkiem. Vācijas kanclere Angela Merkele apliecināja, ka valsts atbalstīs projektu.

ASV liek šķēršļus "Ziemeļu straumes 2" īstenošanai, jo jaunais cauruļvads it kā pastiprināšot Eiropas enerģētikas atkarību no Krievijas. Pie tam ASV prezidents Donalds Tramps norāda, ka labākais veids, kā atbrīvoties no minētās atkarības, esot amerikāņu SDG. Krievija kategoriski noliedza tēzes par atkarības pieaugumu. Maskava uzsvēra, ka gāzes transportēšanas maršrutu diversifikācija ļaus mazināt tranzīta riskus un padarīs drošāku gāzes apgādi Eiropā.

12
Tagi:
gāze, ASV, Vācija
Pēc temata
Mazināja riskus: kuģis, kas spēj pabeigt "Ziemeļu straumi 2", nomainījis īpašnieku
Eksperts paskaidroja, kāpēc ASV vajadzīgas jaunas sankcijas pret "krievu cauruli"
"Gazprom" cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Cherskiy" jau atrodas Vācijā
Miljards dolāru apmaiņā pret "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu: ASV spēlē uz visu banku
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"