Amerikāņu karavīri mācībās. Foto no arhīva

ASV militārajām mācībām Vācijā meklē statistus ar krievu valodas zināšanām

64
(atjaunots 13:36 30.03.2017)
Amerikāņu militārpersonas Vācijā meklē statistus ar labām krievu valodas zināšanām, kuriem būs jātēlo civiliedzīvotājus konfliktu zonās. Kreisās partijas priekšsēdētāja vietnieks, Tobiass Flīgers uzskata, ka šie paziņojumi ir saistīti ar NATO militāro spēku izvietošanu pie Krievijas robežām.

RĪGA, 30.marts — Sputnik. ASV armija Vācijā meklē statistus militārajām mācībām, tai skaitā arī izsludina informāciju par vakantajām vietām Vācijas galvaspilsētas portālā berlin.de. Statistiem ir jātēlo "civiliedzīvotāji konflikta zonās". Līdztekus angļu un vācu valodas zināšanām "liela priekšrocība" ir kandidātiem ar krievu, poļu vai čehu valodas zināšanām, vēsta Sputnik Igaunija ar atsauci uz Sputnik Vācija.

Oficiāli ar statistu meklējumiem nodarbojas vācu firma Otronic HR GmbH no Ottobrunnas.

Pieņemtajam kandidātam būs jāstrādā Hoenfelsas poligonā un jāpilda loma sakaņā ar "realitātei pietuvināto mācību scenāriju", ko izstrādājušas amerikāņu militārpersonas, un tādējādi stimulēt to "optimālo gatavību ārvalstu misijām".

Vakances aprakstā teikts: "Dalībnieki izpilda neliela statistu lomas, tādas kā lopkopis, veikala saimnieks vai afgāņu ciema vecākais, kuri laiku pa laikam veic pārrunas ar klātesošajiem ASV bruņotajiem spēkiem vai piedalās šajās pārrunās kā starpnieki."

Kādam nolūkam militārā scenārija dalībniekiem, kas saistīts ar Afganistānu, vajadzīgas Austrumeiropas valstu valodu prasmes, vakances sludinājumā netiek skaidrots.

Plānots, ka katra lomu spēle ASV armijas manevros ilgs divas nedēļas. Informācija par precīziem termiņiem aktieriem tiks paziņota vien četras nedēļas pirms darba sākuma. Kā norādīts sludinājumā, stingra dienas kārtība Hoenfelsas poligonā ietver arī aizliegumu izmantot mobilo telefonu, kā arī lietot alkoholu. Algotājs sola algu 88-120 eiro dienā.

Tobiass Flīgers, Kreisās partijas priekšsēdētāja vietnieks un miera kustības aktīvists uzskata, ka šie sludinājumi ir saistīti ar NATO militāro spēku izvietošanu pie Krievijas robežām.

"Tas nesola neko labu, teica Flīgers intervijā Sputnik. — Ja ASV armijas militāro mācību Bavārijas Hoenfelsas poligonā pamatā ir kara scenāriji ar Krieviju, tad no pasaules politikas viedokļa tā ir katastrofa. Šis sludinājums ir mājiens par to, kas notiek patiesībā," — uzskata politiķis.

Flīgers paziņoja, ka Kreisās partijas frakcija Bundestāga nosūtīs federālajai valdībai deputātu prasību ar lūgumu paskaidrot situāciju. Par iemeslu, saka viņš, kalpos fakts, ka sludinājums publicēts Federālās darba aģentūras, t.i. oficiālas federālas iestādes, darba biržas vietnē.

64
Pēc temata
Krīzes situācijā NATO ieradīsies Latvijā tikai divu dienu laikā
Čehija vēlas pievienoties NATO spēkiem Lietuvā vai Igaunijā
Latvijā ieradīsies 225 karavīri no ASV
PVO galvenā mītne, foto no arhīva

PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē

3
(atjaunots 11:01 03.08.2020)
Situācija pasaulē joprojām ir ārkārtēja, atzīmēja komitejā un izteica atzinību partneriem par pūlēm cīņā ar Covid-19.

RĪGA, 3. augusts – Sputnik. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Ārkārtēja komiteja paziņoja, ka pasaules sabiedriskās veselības aprūpes nozarē situācija ar koronavīrusa pandēmiju joprojām ir ārkārtēja un tā turpināsies ilgāku laiku.

Tāpat komiteja izteica atzinību PVO un partneriem par pūlēm cīņā ar Covid-19 pandēmiju un "atzīmēja šīs pandēmijas gaidāmo ilgstošumu". Tā norādīja uz konsekventu kopienu pūliņu, kā arī nacionālo, reģionālo un globālo pasākumu cīņā ar slimību.

Pasaules Veselības organizācijas vadītājs Tedross Gebrejesuss, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Komiteja vienbalsīgi piekrita tam, ka pandēmija joprojām rada ārkārtēju situāciju sabiedriskās veselības aprūpes nozarē, kurai ir starptautiska nozīme, un piedāvāja PVO ģenerāldirektoram rekomendācijas," citē paziņojuma tekstu RIA Novosti.

Tāpat komiteja aicināja jauniešus aktīvi piedalīties slimības izplatības novēršanā.

Saskaņā ar PVO datiem, pasaulē ir atklāti vairāk nekā 17,6 miljoni koronavīrusa gadījumu, vairāk nekā 680 tūkstoši cilvēku ir miruši. Līderi reģistrēto inficēšanās gadījumu skaita ziņā ir ASV – vairāk nekā 4,5 miljoni.

3
Tagi:
pandēmija, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē
PVO informē, ka koronavīrusa pandēmijas izplatība pasaulē paātrinās
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Lielbritānijas karaliene Elizabete II

Karalieni glābs alkohols. pelna Elizabete II

33
(atjaunots 17:18 02.08.2020)
Tūrisma ienākumu krituma fonā Bekingemas pils sākusi tirgot džinu. Pirmo karaliskā alkohola partiju izpirka diennakts laikā. Uz kārtas ir otrā. Visi pārdošanas rezultātā iegūtie līdzekļi tiks izlietoti unikālās Viņas Majestātes mākslas darbu kolekcijas uzturēšanai.

RĪGA, 2. augusts – Sputnik. Bekingemas pils ir spiesta meklēt papildu ienākumu avotus. Pandēmijas dēļ visas karaliskās rezidences tika slēgtas tūristu apmeklējumiem, kā dēļ britu karaliene un viņas ģimene var pazaudēt līdz 18 miljoniem britu mārciņu, jeb 20 miljonus eiro. Lai daļēji atgūtu zaudētos ienākumus, pilij nācies apgūt jaunu biznesa veidu – tur izveidoja Elizabetes Otrās džina ražošanu. Visi augi, uz kuru pamata izgatavo karalisko dzērienu, vāc Viņas Majestātes dārzos. Džins satur 12 augu komponentes, kuru vidū ir citrona verbena, vilkābeles ogas un zīdkoka lapas. Neliela partija jau ir nonākusi pārdošanā ar cenu 40 mārciņas par pudeli un tika izpirkta kā tikko cepti pīrādziņi. Drīz veikalos nonāks jauna džina partija, sola Bekingemas pilī.

Ienākumi no pārdošanas papildinās Royal Collection Trust fondu, kurš atbild par britu monarhijas dārgumu saglabāšanu, tai skaitā uztur karalisko mākslas darbu kolekciju. Tiek uzskatīts, ka tā ir viena no pēdējām lielajām Eiropas monarhu kolekcijām, kas ir palikusi neskarta. Džina pārdošana – tas ir labs mārketinga gājiens, jo džins ir Elizabetes Otrās iecienītākais dzēriens, atzīmēja radio Sputnik intervijā Lielbritānijas pētījumu centra vecākais zinātniskais darbinieks Oļegs Ohošins.

"Viņai patīk kokteilis uz džina un Dubonnet bāzes, franču stiprinātā aperitīva uz vīna bāzes, kuram piemīt hinīna koka garozas un zāļu aromāti. Un tas būs sava veida veltījums tradīcijai, kuru briti, protams, godā, jo Elizabete Otrā viņiem ir britu monarhijas sinonīms."

Džins britiem tomēr ir elitārs dzēriens, uzskata Oļegs Ohošins. Pēc Lielbritānijas mēriem, šis samērā dārgs dzēriens tiek pārdots, drīzāk, kā suvenīrs, nekā vienkārši parasts alkohols. Turklāt ienākumi no džina pārdošanas vairākas reizes piekāpjas ienākumiem no tūrisma, kurš ir svarīgākā sadaļa gan valsts budžetā, gan karaliskās ģimenes budžetā.

Turklāt, saskaņā ar britu mediju datiem, Bekingemas pils vēl ilgu laiku paliks slēgta. Un tas nozīmē nopietnas sekas tās štatam. Piemēram, jau ir sākusies brīvprātīgās Royal Collection Trust darbinieku aiziešanas programma. Fonda zaudējumi pandēmijas rezultāti lēsti vairāk nekā 730 tūkstošu eiro apmērā. Turklāt pils darbiniekiem jau ir iesaldēta alga un ir sākušās konsultācijas par pensiju iemaksu izmaiņām.

Daudzi pils darbinieki baidās tikt atlaisti. Britu mediji rakstīja, ka "melnajā sarakstā" jau ir 250 cilvēki no Royal Collection Trust. Tiesa, ja jau klāsies pavisam smagi, tad zaudējumus no tūrisma karaliskā ģimene var kompensēt ar saviem ienākumiem no nekustamā īpašuma iznomāšanas, uzskata Oļegs Ohošins.

"Karaliskajai ģimenei pieder kolosāls nekustamo īpašumu fonds. Tā mazākā daļa ir Elizabetes Otrās un viņas ģimenes īpašumi. Piemēram, Balmoralas pils Skotijā un Lankasteras hercogiste, uz kurām karaliene pelna aptuveni tikpat daudz, cik viņas vecākais dēls uz Kornvolas hercogistes – aptuveni 20 miljonus britu mārciņu gadā. Turklāt, šo naudu viņi var tērēt savām vajadzībām un jaunāko paaudžu reprezentācijas funkcijām. Savukārt lielākā daļa ir apkopota tā saucamajos Kroņa īpašumos – Crown Estate. Šie nekustamie īpašumi, kuri tiek lēsti 14 miljardos britu mārciņu, arī pieder monarham, taču tiek pārvaldīti padoto interesēs. Tātad sākumā visa peļņa no ēku un tirdzniecības centru iznomāšanas nonāk budžetā, un pēc tam jau no šīs naudas valdība arī piešķir karaliskajai ģimenei subsīdijas. Tas ir tāds veltījums cieņai, demokrātija, jo patiesībā šī nauda ir saņemta kompānijas Crown Estate investīciju darbības rezultātā."

33
Tagi:
karaliskā ģimene, Elizabete II, Lielbritānija
Pēc temata
Britu karaliene pirmo reizi mūžā ievietojusi publikāciju Instagram vietnē
Lielbritānijas karaliskās ģimenes kāzu kleitas
Mediji: Burger King reklāma apvainoja Beļģijas karalisko ģimeni
Elizabete – pirmā 90 gadus vecā karaliene Lielbritānijā