Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. Foto no arhīva

Lukašenko: provokatori Baltkrievijā sponsorēti ar Lietuvas un Polijas starpniecību

41
(atjaunots 08:56 26.03.2017)
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņojis, ka provokācijas valstī sponsorētas no ASV un Vācijas.

RĪGA, 26. marts — Sputnik. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņojis, ka personas, kas gatavojušas provokācijas valstī, finansētas no amerikāņu un vācu fondiem, galvenokārt ar Lietuvas un Polijas starpniecību, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz Baltkrievijas prezidenta preses dienestu.

Darba vizītes laikā Grodņas apgabalā Lukašenko pavēstījis, ka informāciju par gaidāmo provokāciju sniegusi sieviete, kas dzimusi Baltkrievijā un patlaban dzīvo kādā rietumvalstī.

"Turp izbrauca cilvēki, atrada to sievieti, un viņa atklāti teica: es ne no kā nebaidos, uzrakstīšu iesniegumu, lai jūs būtu brīdināti. Tas mūs pamudināja spert aktīvus soļus, es uzdevu specdienestiem nekavējoties sākt operāciju, lai uzsāktu darbu ar šiem cilvēkiem, un mēs atklājām veselu ieroču arsenālu," — viņš paskaidroja.

Prezidents atzīmēja, ka prettiesiskā darbība galvenokārt finansēta ar Lietuvas un Polijas starpniecību.

"Tagad viņi apvainojas — izdzirdēja to, ko teicu Mogiļevā par Ukrainu, Lietuvu un Poliju. Taču ko darīt, ja tā ir taisnība?! Amerikāņu, vācu fondi deva naudu caur poļiem un lietuviešiem. Lielākā daļa naudas palika tur, taču arī mūsējie dzīvoja un dzīvo tīri labi, savrupmājās, "Mersedesos" braukā," — uzsvēra Baltkrievijas valsts vadītājs.

Otrdien Lukašenko informēja, ka aizturēti vairāki desmiti kaujinieku, kuri gatavojuši Baltkrievijā provokāciju ar ieročiem. Pēc viņa vārdiem, šie cilvēki trenējušies nometnēs Bobruiskas un Osipoviču rajonā un "Lietuvā vai Polijā". Ceturtdien Baltkrievijas Valsts drošības dienests (VDK) ierosināja kriminālizmeklēšanu lietā par apmācību un gatavošanu dalībai masu nekārtībās. Aizturēti 26 cilvēki. VDK ziņo, ka kratīšanās tika konfiscēti ieroči.

Savukārt Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs aicināja Baltkrieviju nemeklēt ienaidniekus kaimiņvalstīs. Viņš atzīmēja, ka Lietuvas ĀM vēlētos saņemt pamatotus paziņojumus un pierādījumus tam, ka Lietuvas teritorijā tiek gatavoti kaujinieki situācijas destabilizācijai Baltkrievijā.

41
Pēc temata
Tramps sola Porošenko, ka centīsies panākt mieru Ukrainā
Ukrainā bankrotējušu banku ieguldītāji draud ar trešo "Maidanu"
Ungārijā ierosināts likvidēt Sorosa liekulīgās "sabiedriskās organizācijas"
Medicīnas darbinieces, foto no arhīva

Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves

14
(atjaunots 18:21 29.11.2020)
"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," pastāstīja Vašingtonas universitātes mediķis.

RĪGA, 28. novembris - Sputnik. Vašingtonas universitātes Medicīnas centra intensīvās terapijas nodaļas ārsts Kens Remī publicēja savā lapā Facebook video ierakstu, kurā ļoti daiļrunīgi parādīja, ko savas dzīves pēdējos mirkļos redz Covid-19 slimnieki, vēsta RIA Novosti.

Viņš atzīmēja, ka ieceri veidot tamlīdzīgu video ierakstu pamudinājusi kāda pacienta nāve – mediķis bija spiests personīgi informēt aizgājēja tuviniekus par slimnieka nāvi.

Video ieraksta sākumā Remī vairākas reizes pietuvināja un attālināja kameru no savas sejas. Viņš paskaidroja, ka tā apkārtējo redz cilvēks akūta skābekļa bada apstākļos, būdams par matu no nāves.

"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," precizēja Vašingtonas universitātes mediķis.

Pēc tam viņš parādīja elpošanas caurulīti un laringoskopu – tā mediķis imitēja pacienta intubāciju.

Ārsts aicināja: lai "neizbaudītu" līdzīgas izjūtas, visiem ir jāizmanto individuālās aizsardzības līdzekļi un jāievēro sociālā distance.

14
Tagi:
ārsts, koronavīruss
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Aploksnes, foto no arhīva

No vēža mirstoša sieviete publicējusi atklātu vēstuli ar aizkustinošiem padomiem

23
(atjaunots 15:12 29.11.2020)
"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Austrāliete Ruta Hanta pēc četrus gadus ilgas nesekmīgas cīņas ar krūts vēzi atrodas uz nāves sliekšņa. Viņa publicējusi emocionālu vēstuli sev pašai jaunībā, lai atgādinātu visiem, kas dzīvē patiešām ir svarīgs, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu 7NEWS.

Sievietei diagnosticēts vēzis 34 gadu vecumā. Pēc vairākām operācijām un divpadsmit mēnešiem ķīmijterapijas sākusies remisija, tomēr drīz vien audzējs atgriezies. Tā nu austrāliete nolēma publicēt vēstuli cerībā, ka viņas domas palīdzēs citiem.

"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

Hanta pieminēja galvenās mācības, ko viņai sniegusi slimība.

Mammorgāfijas iekārta. Foto no arhīva
© Sputnik / Игорь Онучин

- Lūdz palīdzību – tas ievērojami vienkāršos dzīvi.

- Vēzis tev iemācīs, ka ģimene ir pati galvenā.

- Mazāk stresa.

"Neuztraucies, ja mazliet nokavēsi – neviens to pat neatcerēsies," raksta Hanta.

- Suņi ir burvīgi; dažkārt vienkarši apskaut savu mīluli – tas ir viens no lielākajiem priekiem dzīvē.

- Ir jāprot teikt "nē" – tā nav tava problēma, ja tas kādam nepatīk.

- Ceļo pēc iespējas vairāk un tālāk.

"Augstu vērtējiet savu ģimeni un pavadiet kopā pēc iespējas vairāk laika," rakstīja austrāliete.

Vēstules noslēgumā sieviete piezīmēja: būtu bijis labāk, ja viņa būtu zinājusi šīs mācības pirms slimības.

23
Tagi:
vēzis
Pēc temata
Eurostat: mirstība no prostatas vēža Latvijā ir visaugstākā ES
Zinātnieki noskaidrojuši, kā vecums ierobežo vēža attīstību
Vēzis Latvijā ir bizness: bez naudas onkoloģijas slimnieki klusām nomirst
Vadošais vācu onkologs prognozējis vēža slimību skaitu pieaugumu pasaulē
Saldumi, kas var izraisīt vēzi

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija