Sputnik. Foto no arhīva

Britu mediji ar NATO atbalstu no jauna pārmet Sputnik propagandu

31
(atjaunots 15:52 20.05.2017)
Kā "propagandas" piemēru britu žurnālisti min Sputnik sniegto informāciju par krievu meiteni Ļizu, kura tika izvarota Vācijā.

RĪGA, 12. februāris — Sputnik. Veseli trīs vadošie Lielbritānijas mediji — telekanāls BBC, izdevumi Times un Independent — vienlaikus publicējuši rakstus par informācijas aģentūras Sputnik darbību. Plašsaziņas līdzekļi vērsušies pēc palīdzības NATO un atkārto jau vairākkārt izskanējušos pārmetumus par propagandu, taču nesniedz nekādus pamatotus pierādījumus, vēsta RIA Novosti.

Izgudroti piemēri

Kā "propagandas" piemēru britu žurnālisti min Sputnik sniegto informāciju par krievu meiteni Ļizu, kura tika izvarota Vācijā. Par to rakstīja daudzi mediji (meitenes tuvinieku liecības par notikušo atšķiras no vācu policijas sniegtās informācijas — varas iestādes dažas dienas pēc incidenta notikušo noliedza).

Vēl viena pretenzija — aģentūra RIA Novosti it kā esot ziņojusi, ka Skotijā organizētā referenduma rezultāti ir "falsificēti", un šīs informācijas rezultātā iesniegta petīcija ar lūgumu pārskatīt referenduma rezultātus, ko vēlāk parakstīja aptuveni 100 tūkstoši cilvēku (patiesībā RIA Novosti publicēja Krievijas atsūtītā novērotāja viedokli par pārkāpumiem referenduma laikā un spiedienu no Londonas puses). Par falsifikāciju ziņā nebija ne runas, taču tas netraucē Taimes rakstīt par to.

Citus piemērus izdevumi nav minējuši. Tātad britu mediji izvirza pretenzijas par to, ka Sputnik uzdod jautājumus, sniedz informāciju par tuvinieku viedokli un publicē vērotāju viedokli par referenduma norisi — tas ir par uzdevumiem, ko pilda mediji demokrātiskās valstīs, ieskaitot Lielbritāniju.

NATO paziņojums

Materiāli lielajā britu telekanāla un abos vadošajos preses izdevumos nāca klajā pēc NATO pārstāves Oanas Lungesku paziņojuma, kurā, pēc būtības, atkārtotas agrākās nepamatotās apsūdzības.

"Tādi mediji kā Sputnik ir Kremļa propagandas elements, tie cenšas izmantot informāciju politiskām un militārām vajadzībām," — pavēstīja Lungesku telekanālam BBC.

Pēc Lungesku domām, šādi mediji cenšas iebiedēt cilvēkus un sašķelt sabiedrisko viedokli, lai galu galā "kaitētu mūsu spējai saprast, kas notiek, tātad arī nepieciešamības gadījumā pieņemt lēmumus."

Jāpiebilst, ka NATO pārstāve kritizēja arī komentētājus un ekspertus, kuri veido Sputnik un telekanāla RT materiālus. Viņa norādīja, ka tās esot "tumšas personības, kas saistītas ar galēji labējiem vai galēji kreisajiem".

Sputnik norāda, ka apsūdzības ir netaisnīgas

Sputnik UK redaktors, telekanāla BBC bijušais žurnālists Nikolajs Gorškovs norāda, ka Lungesku apsūdzības ir netaisnīgas.

"Tas ir ļoti netaisnīgi, taču arī iepriekš pret mums vērstas tamlīdzīgas apsūdzības, kam nav sniegti nekādi vērā ņemami pierādījumi," — telekanālam paskaidroja Gorškovs.

Viņš noliedza arī ārvalstu ekspertu viedokli par to, ka Sputnik radiostacijas birojs atrodas nevis Lielbritānijas galvaspilsētā, bet gan Edinburgā, lai pamudinātu skotus organizēt jaunu referendumu par neatkarību no Lielbritānijas. Sputnik UK redaktors norādīja, ka vieta radiostacijas birojam izraudzīta Skotijas galvaspilsētā tāpēc, ka Londonā ir ārkārtīgi augsta nekustamo īpašumu cena.

"Mēs necenšamies ietekmēt Skotijas viedokli, jo tagad, uzturoties Edinburgā, esam patiešām sapratuši, cik neatkarīgi ir skoti. Skotu viedokli ietekmēt ir neiespējami," — pastāstīja Gorškovs.

31
Temats:
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)
Pēc temata
Guardian: Zviedrija ceļ trauksmi par "Krievijas propagandu"
"Dārgā CIP! Tēma nav vispusīgi izskatīta"
NLO

CNN: Pentagons veidos darba grupu NLO pētīšanai

1
(atjaunots 19:06 15.08.2020)
Jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

RĪGA, 15. augustsSputnik. ASV Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu veidot darba grupu neidentificētu lidojošo objektu pētījumiem, ar ko sastapušies Gaisa spēku lidotāji, vēsta telekanāls CNN, atsaucoties uz informācijas avotiem Pentagonā.

"Aizsardzības ministra vietnieks Deivids Norkvists vadīs darba grupu, kuras sastāvu plānots oficiāli paziņot tuvākajās dienās," telekanāla ziņoto citēja RIA Novosti.

CNN atgādināja, ka jūlijā ASV Kongresā izskanēja bažas sakarā ar neidentificētiem lidojošajiem objektiem – politiķi pieļāva, ka tie, iespējams, ir vietējās izcelsmes lidaparāti – "potenciālo pretinieku" izlūklīdzekļi.

Gados pēc Otrā pasaules kara ASV jau vairākkārt veidojušas dažāda līmeņa grupas NLO pētījumiem.

Aprīļa beigās Pentagons publicēja savā vietnē videoierakstus, kuros iemūžinātas "neidentificētas parādības". Resors pastāstīja, ka viens no trim atklāti pieejamajiem Jūras kara spēku video ieraksiem nofilmēts 2004. gada novembrī, abi pārējie – 2015. gada janvārī. Tie visi 2007. un 2017. gg. nokļuva internetā bez Pentagona sankcijas. ASV Jūras kara spēki atzina to autentiskumu. Vēlāk nāca klajā vairākas atskaites, kurās piloti stāsta par NLO novērojumiem no 2013. gada 27. jūnija līdz 2019. gada 13. februārim.

Jūnijā ASV prezidents Donalds Tramps atklāja, ka viņam zināma virkne interesantu lietu par iespējamo NLO avāriju Ņūmeksikas štatā 1947. gadā, un izteica iespēju, ka informācija par incidentu tiks atklāta. Dažādos avotos ļoti populāra bija versija, ka objekts, kas cieta katastrofā netālu no Rozvelas pilsētas, bija ārpuszemes kuģis, tā pilots – citplanētietis, kuru ASV valdība sagūstījusi un noslēpusi. Savukārt ASV Gaisa spēku oficiālā versija pauž, ka pie Rozvelas nogāzusies meteozonde, kas tika izmantota slepenas programmas ietvaros.

1
Tagi:
NLO, Pentagons, ASV
Pēc temata
Kā NLO rotaļājās ar padomju MiGiem Dienvidslāvijas debesīs
"Krievijas iebrukums": internetā izsmietas amerikāņu F-15 un NLO sacīkstes
Gobi tuksnesī atrasts milzīgs mīklains objekts
Parādiet NLO: amerikāņi apņēmušies uzbrukt slepenajai 51.zonai
Krievijas Su-30SM

Polijas izdevums novērtējis Krievijas Su-30SM spēku

4
(atjaunots 12:08 15.08.2020)
Mediji vēsta, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām.

RĪGA, 15. augusts - Sputnik. Krievijas iznīcinātāju Su-30SM spēks būtiski pieaugs, kad iznīcinātāji saņems "gaiss-virsma" tipa smago raķeti, kas tiek izgatavota uz šķidrā kurināmā hiperskaņas raķetes X-32 bāzes. Šādu viedokli paudis poļu izdevums Defence24.

Iepriekš avīze "Izvestija", atsaucoties uz avotiem militārās rūpniecības kompleksā, informēja, ka Krievijas inženieri izstrādā principiāli jaunu bruņojumu daudzfunkcionālā iznīcinātāja Su-30SM vajadzībām. Izdevuma aptaujātie eksperti uzskata, ka runa ir par šķidrā kurināmā hiperskaņas raķeti X-32 modifikāciju "Sukhoi" vajadzībām – agrāk to izmantoja tikai tālās aviācijas bumbvedēji Tu-22M3.

Pateicoties liela darbības rādiusa "gaiss-virsma" tipa smagajām raķetēm, "Su-30SM varēs papildināt bumbvedējus Tu-22 un Su-34, palielinot Krievijas uzbrukuma potenciālu gan operatīvajā, gan stratēģiskajā līmenī", atzīmēja raksta autori. Pēc viņu domām, šo hiperskaņas raķeti izmantos ne tikai Su-30SM, bet arī Tu-22 un iznīcinātāji-pārtvērēji MiG-31BM, ko patlaban pielāgo raķetēm "Kinzhal", stāsta RIA Novosti

Su-30SM – ir daudzfunkcionāls iznīcinātājs, paredzēts gaisa mērķu likvidācijai dienā un naktī, gan vienkāršos, gan sarežģītos meteoroloģiskajos apstākļos, kā arī zemes fonā, pielietojot aktīvos un pasīvos traucējumus, gaisa telpas kontroli, pretinieka aerodromu bloķēšanai lielā dziļumā un darbam pret objektiem uz zemes un jūrā. Su-30 iespējams izmantot arī grupas kaujas darbību vadībai, izcīnot pārsvaru gaisā, likvidējot pretinieka desantu gaisā, gaisa izlūkošanai un virszemes mērķu likvidācijai dažādos laikapstākļos.

X-32 – Krievijas gaisa bāzes "gaiss-virsma" klases spārnotā raķete ar darbības rādiusu līdz 1000 km un ātrumu 4-5,4 tūkst. kilometri stundā. Oficiāli pieņemta bruņojumā 2016. gada beigās.

4
Tagi:
gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
Atbalsts sabiedrotajiem: Krievija sāk iznīcinātāju Su-30SM piegādes Baltkrievijai
Plakanā grīste un nestandarta nosēšanās: Su-57 divreiz pārsteidzis izstādē MAKS
Pārtvēra un pavadīja: Krievijas iznīcinātāji atkal sastapuši ziņkārīgus amerikāņus
"NATO pabrīnīsies": ar ko apbruņos Krievijas jauno iznīcinātāju