Ukrainas Bruņoto spēku tanki starp dzīvojamajām mājām Avdejevkā

Mediji uzņēmuši video Ukrainas tankus Donbasā

106
(atjaunots 11:25 03.02.2017)
BBC korespondents publicējis video, kurā starp dzīvojamajām mājām Avdejevkā redzami Ukrainas tanki. Vienlaikus Minskas vienošanās nosaka, ka smagais bruņojums jāatvelk no saskares līnijas.

RĪGA, 3. februāris — Sputnik. BBC korespondents Kijevā Toms Barridžs savā lapā Twitter publicējis video, kurā redzami Ukrainas Bruņoto spēku tanki starp dzīvojamajām mājām Avdejevkā, ziņo RIA Novosti.

"Avdejevkā mēs sastapām Ukrainas karavīrus un tankus, kuri, domājams, bija cīņas gatavībā, un dzirdējām, ka apšaudes pārtraukšanas režīms netiek ievērots," – žurnālists pavēstīja Twitter tīklā.

Lietotāji piezīmēja, ka starp tankiem atrodas automašīna un EDSO misijas pārstāvji.

"Būs interesanti palasīt nākamo EDSO atskaiti," – atzīmēja lietotājs Russia.

​ Komentāros atzīmēts, ka Ukrainas bruņoto spēku tanki nevar tur atrasties, it īpaši dzīvojamajā zonā – to nosaka Minskas protokoli.

Ceturtdien vērības cienīgu materiālu no Avdejevkas demonstrēja arī Ukrainas telekanāls "Inter".

Odesas vietnes "Taimer" redaktors Jurijs Tkačovs savā lapā Facebook paziņoja, ka mediji ierēdni no Mariupoles attēlojuši kā Avdejevkas iedzīvotāju. Tkačova informācijas avots norādījis, ka telekanāla korespondente nesekmīgi centās starp vietējiem iedzīvotājiem atrast tos, kas piekritīs piedalīties sižetā un izteiks pateicību Ukrainas armijai. Uz viņas lūgumu neviens nav atsaucies, un žurnāliste bijusi spiesta izmantot ierakstā "īpaši apmācītu" ierēdni no Mariupoles.

"Viens no maniem pastāvīgajiem sarunbiedriem Avdejevkā man šo to palūdza, un es viņa lūgumu izpildīšu, lai arī ne pilnībā. Viņš lūdza sirsnīgi pasveicināt "Inter" korespondenti, kura vakar vai aizvakar staigāja pa Staruhu un meklēja tos, kas gribētu pateikties Ukrainas armijai. Gribētāju nebija, tāpēc "Avdejevkas iedzīvotājas" lomā galu galā nācās uzstāties īpaši apmācītai ierēdnei no Mariupoles," – pastāstīja Tkačovs.

Sociālo tīklu lietotāji sameklēja hostingā YouTube ierakstu, kurā, domājams, uzņemta ierēdne. Tajā redzama cienījama vecuma sieviete, kura ar asarām acīs lūdz Ukrainas BS "nenodot" Avdejevku.

Pretrunā Minskas protokoliem

Iepriekš zemessargi un Ukrainas kareivji paziņoja, ka situācija Donbasā saasinās. Konfliktējošās puses apsūdzēja viena otru par apšaudes intensitātes palielināšanos zonā starp Doņecku, Jasinovataju un Avdejevku, kā arī par centieniem doties uzbrukumā.

Ukrainas Aizsardzības ministrija apgalvo, ka pēdējās diennakts laikā militārās operācijas zonā Donbasā gājuši bojā divi zemessargi un 17 guvuši ievainojumus.

"Kaujinieki cietuši smagus zaudējumus – divi kaujinieki nogalināti, 17 guvuši ievainojumus," – ceturtdien brīfingā paziņoja Ukrainas AM oficiālais pārstāvis militārās operācijas Aleksandrs Motuzjaniks.

Pašpasludinātās Luganskas Tautas Republikas milicija fiksēja Ukrainas bruņoto spēku militārās tehnikas kolonnas pārvietošanos pie saskares līnijas Donbasā, ceturtdien informēja LRT Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis Andrejs Maročko.

"No apdzīvotās vietas Žoltoje puses apdzīvotās vietas Sčastje virzienā novēroja bruņutehnikas kolonnas pārvietošanās, kurā identificētas desmit kājnieku bruņumašīnas un astoņas kravas automašīnas ar munīciju," – informēja Maročko brīfingā.

Ukrainas AM iepriekš informēja par uzbrukumu Donbasā. "Lai nu būtu kā būdams, taču metru pēc metra, soli pēc soļa, iespēju robežās mūsu puiši ir varonīgi pavirzījušies (uz priekšu – red.)," – paziņoja Ukrainas aizsardzības ministra vietnieks Igors Pavlovskis.

Maskava informēja, ka Ukrainas darbības rada satraukumu. To uzsvēra Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Pie tam Krievijas rīcībā esošā informācija apliecina, ka uzbrukumu Avdejevkas rajonā sākušas Ukrainas "neatkarīgās vienības" ar Ukrainas BS palīdzību.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs trešdien aicināja puses nekavējoties pārtraukt karadarbību Ukrainas austrumos un pauda nopietnas bažas sakarā ar pēdējiem notikumiem reģionā.

"Mēs aicinām nekavējoties atgriezties pie pamiera noteikumiem un izvest smago bruņojumu saskaņā ar Minskas protokoliem," – norādīja Stoltenbergs.

Arī ANO Drošības padome trešdien aicināja nekavējoties atjaunot apšaudes pārtraukšanas režīmu Ukrainas austrumos.

Krievijas Federācijas Padome trešdien sēdē aicināja Ukrainas Augstāko Radu "pielikt punktu Ukrainas karavīru noziedzīgajām darbībām valsts dienvidaustrumos," kur viņi pārgājuši uzbrukumā, pārkāpjot Minskas protokolus.

Bažas par vardarbību Ukrainas austrumos paudušas arī ASV, kā arī aicinājušas ievērot pamieru – šo informāciju sniedza Valsts departamenta pārstāvja vietas izpildītājs Marks Toners.

Krievijas senators Aleksejs Puškovs savā mikroblogā Twitter tīklā atgādināja, ka visi, tostarp arī Vācijas valdība ir informēta: cīņas pie Avdejevkas un situācijas saasināšanās valsts austrumos ir Ukrainas bruņoto spēku roku darbs.

Viņš norādīja, ka Ukrainas AM pārstāvja paziņojums arī apliecina: karadarbību Donbasā sākusi Kijeva.

"Ukrainas aizsardzības ministra vietnieks atzina: uzbrukumā Donbasā devušies tieši Ukrainas BS. Tas apliecina, ka karadarbību sākusi Kijeva," – rakstīja Puškovs savā lapā.

Kijeva iepriekš vairākkārt apsūdzēja Maskavu par iejaukšanos Ukrainas iekšējās lietās. Krievija noraida šo apsūdzību un norāda, ka tā ir nepieņemama. Maskava vairākkārt paziņojusi, ka nav iesaistīta Ukrainas iekšējā konfliktā un vēlas panākt iespējami ātrāku politiskās un ekonomiskās krīzes izbeigšanos Ukrainā.

2014. gada aprīlī Ukrainas valdība sāka militāro operāciju pret pašpasludinātajām Doņeckas un Luganskas Tautas Republikām, kas pasludināja neatkarību pēc valsts apvērsuma Ukrainā. Jautājums par situācijas noregulēšanu Donbasā tiek apspriests kontaktu grupas sēdēs Minskā. Kijeva, ASV un ES iepriekš vairākkārt apsūdzēja Maskavu par iejaukšanos Ukrainas iekšējās lietās. Krievija noraida šo apsūdzību un norāda, ka tā ir nepieņemama.

106
Pēc temata
Ukraina iesniegusi prasību pret Krieviju ANO Starptautiskajā tiesā
Kremli satrauc situācijas saasināšanās Donbasā
Ukraina apsūdz Krieviju sakarā ar situācijas saasināšanos Donbasā
Spuldze, foto no arhīva

Zviedrijā parādījies "sapņu darbs" ar atalgojumu 2300 dolāri mēnesī

5
(atjaunots 15:12 06.06.2020)
Zviedrijā tiek meklēts darbinieks, kura pienākums būs ieslēgt un izslēgt gaismu Korsvegenas stacijā.

RĪGA, 6. jūnijs - Sputnik. Zviedrijā parādījusies vakance, kuras ietvaros darbinieka pienākums būs tikai ieslēgt un izslēgt gaismu Korsvegenas stacijā darba dienas sākumā un beigās, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Sveriges Radio.

Projekts ieguvis nosaukumu "Mūžīgais amats". Saskaņā ar projekta autoru, mākslinieku Simona Goldinga un Jakoba Sennebjū vārdiem, viņi ir gatavi maksāt fiksētu algu 2,3 tūkstošu dolāru apmērā. Darbinieks jebkurā brīdī varēs pamest šo vietu, taču viņš var palikt amatā līdz dzīves beigām. Projekta plānotais termiņš – 120 gadi.

Stacijas būvdarbi tiks pabeigti tikai 2026. gadā. Tomēr jau tagad vakantajai vietai pieteikušies 175 interesenti ne tikai no Zviedrijas, bet arī no ASV, Taivānas un Filipīnām. Mākslinieki atzīmēja, ka darbiniekam nāksies dzīvot Gēteborgā, tomēr viņi ir gatavi izskatīt jautājumu par izraudzītā kandidāta pārvākšanos uz šo pilsētu.

Saskaņā ar autoru ieceri, mākslas eksperimenta mērķis ir piesaistīt uzmanību sabiedrībā augošajai nevienlīdzībai.

5
Pēc temata
Pārvākties uz Londonu un iekārtoties darbā. Vai ir to vērts?
Zombiju apokalipse, jeb sapņu darbs
Caurules gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbiem. Foto no arhīva

Deputāts: Vācija var aplikt ar soda nodevām gāzi no ASV

12
(atjaunots 12:57 06.06.2020)
ASV darbības "Ziemeļu straumes 2" jautājumā pārkāpj ES suverenitāti. Ja Vašingtonas spiediens turpināsies, Vācija var aplikt ar soda nodevām gāzi no ASV.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Vācija var noteikt soda nodevas gāzei no ASV, ja Vašingtona turpinās spiedienu pret "Ziemeļu straumi 2", sarunā ar RIA Novosti pastāstīja Bundestāga Enerģētikas  komitejas vadītājs Klauss Ernsts.

"Ja tas (ASV rīcība projekta aspektā – red.) beidzot netiks pārtraukts, mums būs jāapdomā nopietni pasākumi, lai sevi aizsargātu. Piemēram, iespējamas soda nodevas ASV dabasgāzei," teica politiķis.

Pēc viņa vārdiem, ASV rīcību pret "Ziemeļu straumi 2" vairs nevar uztvert kā draudzīgu aktu, tā apdraud Vācijas un Eiropas Savienības suverenitāti.

Iepriekš ASV Senātā tika iesniegts likumprojekts par sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2", kas izstrādāts ar mērķi "precizēt un paplašināt" esošos ierobežojošos pasākumus. Likumprojektu atbalstījuši pieci senatori no abām partijām, ieskaitot ietekmīgo Teksasas pārstāvi Tedu Krūzu.

"Partijas un abas Kongresa palātas ir vienisprātis - "Ziemeļu straume 2" nopietni kaitē Amerikas nacionālajai drošībai un to nedrīkst pabeigt," sakarā ar likumprojekta iesniegšanu skaidroja Teds Krūzs. Pēc viņa vārdiem, "jaunais likumprojekts skaidri un galīgi izskaidros, ka tie, kas jebkādā veidā saistīti ar gāzesvada būvdarbiem, nekavējoties saņems ASV sankcijas."

Cita starpā dokuments paredz iespēju ieviest sankcijas pret kompānijām, kas sniedz pie cauruļvada strādājošo kuģu apdrošināšanas un pārapdrošināšanas pasākumus. Tāpat paredzēta iespēja ieviest sankcijas pret tiem, kas sniedz izmēģinājumu, inspekciju vai sertifikācijas pakalpojumus cauruļvada būvdarbu dalībniekiem. "Nord Stream 2 AG" oficiālais pārstāvis Jenss Millers paziņoja, ka kompānija vērtē ASV likumprojekta iespējamās sekas.

"Rietumeiropas enerģētikas kompānijas no Austrijas, Vācijas, Francijas un Nīderlandes investējušas projektā gandrīz pa 1 miljardam eiro katra. Projekta pabeigšanā ieinteresētas vēl vairāk nekā 1000 kompānijas no 25 valstīm. Centieni likt šķēršļus šim svarīgajam projektam demonstrē, ka nepārprotami tiek ignorētas Eiropas individuālo un rūpniecisko patērētāju intereses, kuri būs spiesti maksāt par gāzi miljardiem eiro vairāk, ja gāzesvads netiks uzbūvēts, kā arī noniecina Eiropas Savienības tiesības pašai lemt par savu enerģētisko nākotni," piezīmēja Millers.

"Gazprom" sadarbībā ar Eiropas kompānijām Shell, OMV, Engie, Uniper un Wintershall būvē gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" Baltijas jūras dibenā. Darbus bija plānots pabeigt jau pērn, taču decembrī ASV ieviesa sankcijas pret projekta dalībniekiem Eiropā, un Šveices uzņēmums "Allseas" izveda savus kuģus no Baltijas. "Gazprom" informē, ka vēl jāizbūvē 160 kilometri cauruļvada (tā kopējais garums – 2460 km).

Maskava informēja, ka ASV eksteritoriālās sankcijas pret Eiropas uzņēmumiem ir nepieņemamas. Maskavu atbalstīja Berlīne un Vīne. Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka valsts var pabeigt "Ziemeļu straumes 2"būvdarbus saviem spēkiem. Vācijas kanclere Angela Merkele apliecināja, ka valsts atbalstīs projektu.

ASV liek šķēršļus "Ziemeļu straumes 2" īstenošanai, jo jaunais cauruļvads it kā pastiprināšot Eiropas enerģētikas atkarību no Krievijas. Pie tam ASV prezidents Donalds Tramps norāda, ka labākais veids, kā atbrīvoties no minētās atkarības, esot amerikāņu SDG. Krievija kategoriski noliedza tēzes par atkarības pieaugumu. Maskava uzsvēra, ka gāzes transportēšanas maršrutu diversifikācija ļaus mazināt tranzīta riskus un padarīs drošāku gāzes apgādi Eiropā.

12
Tagi:
gāze, ASV, Vācija
Pēc temata
Mazināja riskus: kuģis, kas spēj pabeigt "Ziemeļu straumi 2", nomainījis īpašnieku
Eksperts paskaidroja, kāpēc ASV vajadzīgas jaunas sankcijas pret "krievu cauruli"
"Gazprom" cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Cherskiy" jau atrodas Vācijā
Miljards dolāru apmaiņā pret "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu: ASV spēlē uz visu banku
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"