Skaļrunis.

ES citādi domājoši cilvēki tiek uzskatīti par "krievu propagandas" pazīmi

111
(atjaunots 10:53 21.01.2017)
East Stratcom ziņo, ka pēc 15 mēnešus ilga darba tai izdevies konstatēt Maskavas "izplānoto stratēģiju". Organizācija apgalvo, ka tās mērķis esot "novājināt un destabilizēt Rietumus."

RĪGA, 21. janvāris – Sputnik. ES Stratēģisko komunikāciju operatīvā darba grupa (East Stratcom Task Force) apsūdzējusi Krieviju mēģinājumos novājināt Rietumus ar "dezinformācijas" metodēm, ziņo RIA Novosti.

Grupa East Stratcom tika izveidota 2015. gada martā pēc ES diplomātijas vadītājas Federikas Mogerīni rīkojuma. Tās oficiālais uzdevums ir "reakcija uz Krievijas dezinformācijas kampaņu."

Savā "ekspertu ziņojumā" grupa vēsta, ka pēc 15 mēnešus ilga darba tai izdevies konstatēt Maskavas "izplānoto stratēģiju". Organizācija apgalvo, ka tās mērķis esot "novājināt un destabilizēt Rietumus."

East Stratcom apgalvo, ka šim nolūkam tiekot izmantoti ne tikai lieli mediji, piemēram, RT un Sputnik, bet arī "marginālie avoti", kuru starpā iekļauti blogi un sociālie tīkli. Ziņojuma autori vēsta, ka viņiem nāksies veikt "papildu izmeklēšanu", taču viņi ir pārliecināti par "dezinformācijas" efektivitāti.

"Palūkojoties uz sociālajām aptaujām, kas pēta, cik daudzi uztver prokremlisko mediju acīmredzamo dezinformāciju, esam spiesti secināt, ka kampaņa ir ārkārtīgi sekmīga," – viņi apgalvo.

Par šādu "panākumu" pierādījumu tiek uzskatīti, piemēram, Pew īstenoto aptauju rezultāti. Tie apliecina, ka, piemēram, trešā daļa Vācijas iedzīvotāju atbalsta pret Krieviju vērsto sankciju vājināšanu, bet puse Francijas iedzīvotāju saskata Kijevas vainu par konfliktu Donbasā. Citēta arī Čehijā, Slovākijā un Ungārijā organizētā aptauja, kuras rezultāti liecina, ka šo valstu pilsoņi neuzticas ASV un NATO.

East Stratcom atsaucas arī uz portālā BuzzFeed publicēto "analīzi", kas veltīta "nepatiesajām ziņām" amerikāņu priekšvēlēšanu kampaņa. Jāatgādina, ka BuzzFeed publicētajā rakstā Krievija pat nav pieminēta.

Vēl viens East Stratcom "informācijas avots" ir izdevumā Washington Post publicētais raksts par Krievijas lomu nepatieso ziņu izplatīšanā. Šo materiālu kritizējuši vadošie plašsaziņas līdzekļi, un pati avīze bija spiesta par to taisnoties.

111
Temats:
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)
Pēc temata
RT galvenā redaktore komentē Facebook liegumus telekanālam publicēt video un saites
RT galvenā redaktore komentē ASV izlūkošanas dienesta vadītāja izteikumus
Guardian: Zviedrija ceļ trauksmi par "Krievijas propagandu"
Propagandas anatomija: no kurienes aug "Kremļa roka"
 Covid-19

PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē

4
(atjaunots 12:35 14.07.2020)
Pasaules veselības organizācijas vadītājs konstatēja, ka koronavīrusa infekcija dažādās valstīs veidojas saskaņā ar četriem scenārijiem.

RĪGA, 14. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas attīstību dažādās valstīs iespējams aprakstīt saskaņā ar četriem scenārijiem, brīfingā pastāstīja Pasaules veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā grupā viņš iekļāva Dienvidaustrumāzijas, Klusā okeāna, Karību baseina un Āfrikas valstis, "kuras bija brīdinātas un informētas" par infekcijas uzliesmojumu. PVO vadītājs konstatēja, ka to līderi "saņēmuši situācijas kontroli savās rokas", tāpēc bija iespējams efektīvi informēt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt drošības pasākumus.

"Eiropas scenārijā" bija plaši uzliesmojumi, ko izdevās kontrolēt, pateicoties varasiestāžu darbībām un iedzīvotāju reakcijai..

Trešais scenārijs veidojas valstīs, kurās valdība ieviesa ierobežojošus pasākumus, taču to vēlāka vājināšana noveda pie saslimstības pieauguma. Gebrejesuss pieļāva, ka "šīs valstis padodas, jo savu efektivitāti parādījušie pasākumi netiek ievēroti vai izpildīti". PVO vadītājs nenosauca valstis, kurās darbojas šis scenārijs.

Ceturtajā gadījumā, pie kura viņš pieskaita Ziemeļameriku un Dienvidameriku, Dienvidāziju un dažas Āfrikas valstis, bija vērojams straujš inficēto skaita pieaugums. Pēc viņa domām, par koronavīrusa pandēmijas epicentru uzskatāmas abas Amerikas.

PVO dati liecina, ka Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 13 miljonus. Pandēmija aiznesusi vairāk nekā 566 tūkstošu cilveku dzīvības.

4
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Padomju brīnums" līdzējis: Krievija pamatoja Covid-19 zemo mirstību bijušajā PSRS
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Jau sen pielietojam: akadēmiķis novērtēja "izrāvienu" Covid-19 ārstēšanā
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Andžejs Duda

Andžejs Duda uzvarējis prezidenta vēlēšanās Polijā, liecina aptauja

11
(atjaunots 12:39 13.07.2020)
Otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu, liecina socioloģiskās laboratorijas pētījums.

RĪGA, 13. jūlijs - Sputnik. Socioloģiskās laboratorijas Ipsos pētījums late poll apstiprina, ka uzvaru prezidenta vēlēšanās izclīnījis pašreizējais Polijas valsts vadītājs Andžejs Duda, vēsta RIA Novosti.

Late poll  pētījums ir aptauja, ko veic vēlēšanu dienā pēc balsojuma beigām, tā pamatā ir komisiju protokolu rezultāti, ar ko strādāja sociologi.

Saskaņā ar tās datiem, otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu un apsteidzis opozīcijas apvienības "Pilsoniskā koalīcija" kandidātu Rafalu Tšaskovski, ko atbalstījuši 49,2% vēlētāju.

Pie tam, saskaņā ar tās pašas socioloģiskās laboratorijas Ipsos veiktās exit poll datiem, Duda saņēmis 50,4% balsu, apsteidzot savu sāncensi par 0,8% balsy.

Polijas Valsts vēlēšanu komisija plāno šodien paziņot oficiālos vēlēšanu rezultātus.

11
Tagi:
Andžejs Duda, Polija
Pēc temata
Bijušais Polijas prezidents nožēlo, ka nespēja uzlabot attiecības ar Krieviju
Ar pašnāvniecisku baudu: Polija padara sevi par iespējamo cīņas lauku
"Sitiens zem jostasvietas". Poļu žurnālists nokauninājis prezidentu
Polijas TV darbinieks tika atlaists Dudas fotogrāfijas dēļ ar Trampu