Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins: Trampu kompromitējošās informācijas pasūtītāji ir sliktāki par prostitūtām

76
(atjaunots 09:47 18.01.2017)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis viedokli par to, ka ziņojuma autori par ASV jaunievēlēto prezidentu Donaldu Trampu kompromitējošo informāciju, kas it kā esot Krievijas specdienestu rīcībā, ir sliktāki par prostitūtām – viņiem nav nekādu morālo robežu.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins paskaidroja, ka tikai ar grūtībām spēj iedomāties, ka Donalds Tramps, ilggadējs skaistumkonkursu organizators, brauciena laikā uz Maskavu būtu uzaicinājis savā viesnīcas numurā "meitenes ar pazeminātu sociālo atbildību." Šādi viņš komentēja ASV cirkulējošās ziņas par informāciju, kas kompromitējot jaunievēlēto prezidentu, ziņo RIA Novosti.

Bortāls Buzzfeed publicēja britu izlūkdienesta bijušā darbinieka ziņojumu, kurā apgalvots, ka kaut kādiem "krievu aģentiem" it kā esot informācija, kas kompromitē Trampu. Vēlāk noskaidrojās ziņojuma autors — tas bija Kristofers Stīls, 52 gadus vecais bijušais MI-6 darbinieks, viens no uzņēmuma Orbis Business Intelligence dibinātājiem, kas specializējas izmeklēšanas un drošības jomā.

Ziņojumā pieminēts, ka Tramps vizītes laikā Maskavā esot uzaicinājis prostitūtas.

"Tramps atbrauca un tūlīt skrēja tikties ar Maskavas prostitūtām. Viņš ir pieaudzis vīrietis, cilvēks, kurš ilgus gadus nodarbojies ar skaistumkonkursu organizēšanu. Viņš ticies ar pasaules skaistākajām sievietēm. Es ar grūtībām spēju iztēloties, ka viņš viesnīcā tikās ar mūsu meitenēm ar pazeminātu sociālo atbildību," — paskaidroja Putins.

"Neapšaubāmi, viņas… ir labākās pasaulē, protams. Taču es šaubos, vai Tramps uz to iekritis," — piebilda prezidents.

Putins norādīja, ka tie, kas nodarbojas ar šāda veida kompromitējošo informāciju, ir sliktāki nekā prostitūtas.

"Ziniet, gribu teikt, ka prostitūcija ir nopietna un nejauka sociālā parādība. Jaunas sievietes ar to nodarbojas arī tādēļ, ka citādi nevar nodrošināt sev pieklājīgu dzīvi. Tā lielā mērā ir sabiedrības un valsts vaina. Taču cilvēki, kuri pasūta tādus viltojumus, kas pašlaik izplatās pret ASV jaunievēlēto prezidentu, fabricē tos un izmanto politiskajā cīņā, ir sliktāki nekā prostitūtas. Viņiem vispār nav nekādu morālo ierobežojumu," — norādīja Krievijas valsts vadītājs.

Vladimirs Putins uzsvēra, ka Krievijai pastāvīgi nākas saskarties ar tamlīdzīgiem cilvēkiem.

"Tomēr tas, ka šādas metodes tiek izmantotas pret ASV jaunievēlēto prezidentu, protams, ir unikāls gadījums. Nekas tamlīdzīgs iepriekš nav noticis. Tas liecina par Rietumu, tostarp ASV, politiskās elites kritienu, degradāciju," — viņš pauda savu viedokli.

"Taču es ļoti ceru, ka veselais saprāts gūs pārsvaru. Tas attiecas arī uz Savienoto Valstu un to sabiedroto, arī Eiropas valstu attiecībām. Tieši pašreizējā, aizejošā administrācija ir iesaistījusi daudzus Eiropas politiskos līderus Amerikas iekšpolitiskajā cīņā un tagadējās problēmas ir šī darba rezultāts," — viņš uzsvēra.

Vladimirs Putins norādīja, ka informācija par to, ka Krievijai it kā esot informācija, kas kompromitē ASV jaunievēlēto prezidentu Donaldu Trampu, ir acīmredzams viltojums.

"Šī noplūde ir acīmredzams viltojums. Ierodoties Maskavā, Tramps nebija nekāds politiskais darbinieks, mēs pat nezinājām par viņa politiskajām ambīcijām. Viņš bija vienkāršs biznesmenis, viens no visbagātākajiem Amerikas cilvēkiem. Vai kāds uzskata, ka specdienesti dzenas pēc katra amerikāņu miljardiera? Protams nē, tie vienkārši ir pilnīgi murgi ", — paziņoja Putins.

Sasaistīt rokas un kājas

Noteikti spēki ASV vēlas apšaubīt Donalda Trampa ievēlēšanas leģitimitāti: rodas iespaids, ka viņi patrenējušies Ukrainā ar Maidanu un to pašu var sarīkot pie sevis, preses konferencē pastāstīja Putins.

"Manuprāt, šīs cīņas gaitā nosprausti vairāki uzdevumi. Iespējams, to ir vairāk, taču daži ir acīmredzami. Pirmais — mazināt ASV jaunievēlētā prezidenta leģitimitāti. Starp citu, šajā jautājumā gribētu atzīmēt, ka cilvēki, kuri to dara, vienalga, gribot vai negribot, nodara milzīgu kaitējumu ASV interesēm," — atgādināja Krievijas valsts vadītājs.

"Rodas iespaids, ka viņi patrenējušies Kijevā un ir gatavi pie sevis Vašingtonā organizēt "maidanu", lai tikai neļautu Trampam stāties amatā," — uzsvēra Krievijas prezidents.

Putins norādīja, ka nav pazīstams ar ASV jaunievēlēto prezidentu Donaldu Trampu, tāpēc viņam nav pamata ne kritizēt, ne aizstāvēt politiķi.

"Es neesmu pazīstams ar Trampa kungu, es nekad neesmu ar viņu ticies, es nezinu, ko viņš darīs starptautiskajā arēnā, tāpēc man nav nekāda pamata ne uzbrukt viņam, kritizēt viņu par kaut ko, ne arī aizstāvēt," — apliecināja Putins.

ASV turpinās iekšpolitiskā cīņa, neskatoties uz to, ka prezidenta vēlēšanas jau ir notikušas, atzina Krievijas prezidents.

"Mēs novērojam, ka ASV turpinās asa politiskā cīņa, lai arī prezidenta vēlēšanas ir noslēgušās. Tās ir beigušās ar Trampa kunga pārliecinošu uzvaru," — atgādināja Putins.

Otrdien Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka ziņojumu par Maskavas rīcībā it kā esošo informāciju, kas kompromitē ASV jaunievēlēto prezidentu Donaldu Trampu, sacerējis kaut kāds vīrs, kas bēdzis no MI-6.

Diplomāts norādīja, ka viņš neplāno pierādīt, ka Krievijai izteiktās apsūdzības kibernoziegumos ir nepamatotas, ņemot vērā nevainības prezumpciju.

Pēc Trampam veltītā ziņojuma publikācijas Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs uzsvēra, ka šie paziņojumi ir "absolūta "pīle", absolūta fabrikācija un absolūtas muļķības." Peskovs piezīmēja, ka tas ir acīmredzams mēģinājums kaitēt Krievijas un ASV divpusējām attiecībām. Politiķis uzsvēra, ka Kremlis nenodarbojas ar kompromitējošas informācijas vākšanu.

Pats Donalds Tramps savā komentārā mikroblogā Twitter tīklā uzsvēra, ka Krievija nekad nav izdarījusi spiedienu uz viņu. "Man nav sakara ar Krieviju — ne vienošanos, ne aizņēmumu, nekā!" — raksta Tramps. "Specdienesti nedrīkstēja pieļaut šo nepatieso ziņu parādīšanos. Tas ir kārtējais uzbrukums man. Vai mēs dzīvojam nacistiskajā Vācijā?" — vaicāja ASV ievēlētais prezidents nākamajā publikācijā.

76
Tagi:
Putins, Krievija, ASV
Pēc temata
"Dārgā CIP! Tēma nav vispusīgi izskatīta"
Putina injekcija: no kā Krievija glābj Ameriku?
Marija Zaharova: Tramps aizstāvēs savas valsts intereses
Lielās rungas meistari: kāpēc Tramps atsauc vēstniekus
Marija Zaharova

Zaharova: domātās "Krievijas pēdas" nekārtībās Baltkrievijā ved pavisam citā virzienā

6
(atjaunots 09:26 14.08.2020)
Krievija ir ieinteresēta, lai situācija Baltkrievijā būtu stabila, un centieni sameklēt tā saucamās Krievijas pēdas nekārtību organizācijā ir nepamatoti – šīs pēdas ved pavisam citā virzienā, norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Maskava vērīgi seko situācijai Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām valstī un cer, ka stāvoklis normalizēsies pēc iespējas drīzāk, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Mums sagādā raizes ienākošā informācija par kārtības traucējumiem vairāku Baltkrievijas pilsētu ielās, - teica Zaharova. – No savas puses aicinām visas puses izturēties savaldīgāk un demonstrēt veselo saprātu. Apstiprinām, ka esam ieinteresēti, lai iekšpolitiskā situācija Baltkrievijā būtu stabila."

Diplomāte piebilda, ka Maskava atzīmē bezprecedenta spiedienu pret varasiestādēm Minskā no ārvalstīm. "Vērojami nepārprotami ārējas iejaukšanās mēģinājumi suverēnas valsts lietās ar mērķi sašķelt sabiedrību un destabilizēt situāciju," uzsvēra Zaharova.

Savā brīfingā ĀM oficiālā pārstāve skāra arī Krievijas un Baltkrievijas sadarbības jautājumus protesta akciju laikā aizturēto žurnālistu atbrīvošanas kontekstā. Viņa pauda cerību, ka izmeklēšanas un tiesību aizsardzības iestāžu sadarbība ļaus izprast arī situāciju ar 33 Krievijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā.

"Svarīgi atzīmēt, ka centieni sameklēt tā saucamās krievu pēdas nekārtību organizācijā valstī ir nepamatoti," teica Zaharova.

Diplomāte uzsvēra, ka Krievija ir bijusi un joprojām ir uzticams Baltkrievijas sabiedrotais un draugs. "Esam pārliecināti, ka mēģinājumi izraisīt nesaskaņas mūsu starpā ir lemti neveiksmei," viņa piezīmēja noslēgumā.

Захарова: рассчитываем, что обстановка в Беларуси скоро стабилизируется
6
Tagi:
Ārlietu ministrija, Krievija, protesti, Baltkrievija
Pēc temata
Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM
Latvijas ĀM "izvēlējās" jauno Baltkrievijas prezidentu?
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Maiks Pompeo

Pompeo piedraudējis Krievijai sakarā ar iedomāto sazvērestību ar talibiem

4
(atjaunots 07:26 14.08.2020)
Jūnija beigās avīze The New York Times publicēja rakstu, kurā apgalvoja: Krievijas militārais izlūkošanas dienests ir kā esot piedāvājis prēmijas talibiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedza.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo piedraudējis Krievijai ar "milzīgu atmaksu", ja apstiprināsies ziņas par to, ka KF esot maksājusi talibiem par amerikāņu karavīru slepkavībām Afganistānā, vēsta RIA Novosti.

"Ja krievi piedāvā naudu par amerikāņu vai citu rietumnieku slepkavībām, nāksies samaksāt milzīgu cenu. To es norādīju ārlietu ministram Lavrovam. Es zinu, ka arī mūsu militārpersonas ir runājušas ar viņu līderiem (Krievijas militāro vadību, - red.). Mēs to necietīsim," teica Pompeo intervijā, kuras tekstu publicēja Valsts departaments.

Savukārt Krievijas zinātņu akadēmijas profesors, politoloģijas zinātņu doktors Aleksandrs Gusevs intervijā radio Sputnik pauda savu viedokli, kāda iemesla dēļ šis paziņojums nācis klajā.

"ASV ir izstrādājušas noteiktu politiku, taktiku attiecībās ar Krieviju: tagad – talibi, iepriekš bija apsūdzības par iejaukšanos vēlēšanās. Tas turpināsies. Vienkārši meklēs negatīvas tendences Krievijas aspektā. Viņi rīkojas asimetriski, nevis ārpolitiskās tendences gultnē – te kiberdrošība, te vēlēšanas, te sameklēja Skripaļus, tagad – talibi. Tāpēc varam gaidīt, ka sankciju spiediens pret Krieviju turpināsies... Viss ir vienkārši un banāli: Savienotās Valstis ir uzsēdušās sankciju zirga mugurā un jās uz priekšu ilgi jo ilgi. Paši talibi ziņoja, ka nekāda sazvērestība ar Krieviju nav bijusi, un patiesībā mums tas nav vajadzīgs. Tomēr ASV to "atrod". Pēc tam "atradīs" vēl kaut ko," teica Aleksandrs Gusevs.

Taliban kustības kaujinieki, foto no arhīva
© AFP 2019 / Noorullah Shirzada

Jūnija beigās avīze The New York Times publicēja rakstu, kurā apgalvoja: Krievijas militārais izlūkošanas dienests ir kā esot piedāvājis prēmijas ar talibiem saistītajiem kaujiniekiem par uzbrukumiem amerikāņu karavīriem Afganistānā. Nekādus pierādījumus izdevums nesniedza.

Krievijas Ārlietu ministrija nosauca rakstu par viltojumu, ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzskata, ka šīs apsūdzības saistītas ar iekšpolitisko cīņu pirms vēlēšanām Savienotajās Valstīs.

Prezidents Donalds Tramps savukārt uzskata, ka raksts ir pasūtīts. Viņš atklāja, ka amerikaņu izlūkdienests nav uzskatījis The New York Times informāciju par uzticības vērtu.

Iepriekš "Taliban" pārstāvis Suheils Šahins intervijā RIA Novosti ziņas par "darījumu ar Krieviju" nosauca par kļūdainiem un nepamatotiem. Pēc viņa domām, tādu informāciju, iespējams, izplatījusi valdība Kabulā.

4
Tagi:
sankcijas, Maiks Pompeo, ASV, Krievija, Afganistāna
Pēc temata
WP: Krievijas un talibu "sazvērestības" dēļ gājuši bojā vairāki ASV karavīri
ASV izlūkdienests atzinis par mazticamu ziņu par Krievijas "sazvērestību" ar talibiem
Nē, tā nav Krievija. Kas organizējis amerikāņu skalpu medības
"Nepamatoti apgalvojumi": Krievijas ĀM novērtēja jaunāko NYT rakstu

Pretinieks neizlauzīsies: Krievijas Baltijas flotes PGA S-400 komandas organizē mācības

0
(atjaunots 10:31 14.08.2020)
Saskaņā ar mācību scenāriju Krievijas karavīri izvērsa zenītraķešu sistēmas S-400 "Triumf" pēc signāla saņemšanas par gaisa telpas robežu pārkāpumu, ko pieļāvušas vairākas nosacītā pretinieka lidmašīnas. Zenītartilēristu mācības redzamas video ierakstā

Baltijas flotes pretgaisa aizsardzības spēku plānveida mācības iekļāva S-400 izvēršanas normatīvus, gaisa mērķu meklēšanu, klasifikāciju un pavadīšanu.

Pēc signāla saņemšanas par nosacītā pretinieka uzlidojumu (tā lomā bija iznīcinātāji Su-27), atrilēristi izvērsa ZRK, veica raķešu elektronisko palaišanu un likvidēja nosacītā pretinieka mērķus.

Mācību kadri – mūsu video ierakstā.

0