Castelvecchio muzejs Veronas pilsētā

Itāļu deputāti: iespējams, Ukraina atdevusi nozagtās gleznas pret izpirkumu

30
(atjaunots 09:58 13.01.2017)
Dienu pirms nozagto gleznu atdošanas Itālijas ĀM pavēstīja, ka Ukrainai tiek piešķirta humānā palīdzība viena miljona eiro apmērā. Daži deputāti uzskata, ka tas līdzinās izpirkumam.

RĪGA, 13. janvāris — Sputnik. Pērnā gada decembri Ukrainas varas iestādes beidzot atdeva Veronas pilsētas Castelvecchio muzejam gleznas, kas bija nolaupītas 2015. gada novembrī un pusgadu vēlāk atrastas Ukrainā, stāsta Sputnik Italia.

Neskatoties uz incidenta laimīgo noslēgumu, daži Veneto reģiona parlamenta deputāti un asociācija "Veneto un Krievija" ir nobažījušies: dienu pirms gleznu atgriešanas Itālijas ārlietu ministrs Andželino Alfano paziņoja, ka Ukrainai tiek piešķirta humānā palīdzība viena miljona eiro apmērā. Sakritība?
Daži Veneto reģiona parlamenta deputāti un asociācijas "Veneto un Krievija" locekļi pastāstīja par saviem iespaidiem šajā jautājumā.

Lučano Sandona (Luciano Sandonà), reģionālais deputāts, asociācijas "Krievija un Itālija" prieksšēdētājs:

"Ņemot vērā notikušo, mēs vēlētos saprast, vai fakts, kas minēts ĀM preses relīzē, kas sniegta dienu pirms gleznu atgūšanas, ir sakritība. Tajā pieminēta šī pēkšņā un ne ar ko nesaistītā humānā palīdzība. Mēs vēlamies saprast, kādi bija Ārlietu ministrijas apsvērumi, tādā veidā rīkojoties ar naudu no Itālijas budžeta. Ja tas bija "izpirkums" par gleznām, tāda situācija ir nepieņemama, jo mūsu valsts jau sniedz atbalstu Ukrainai."

Stefano Valdegamberi (Stefano Valdegamberi), Veneto reģionālās padomes deputāts:

"Viss sākās ar ārlietu ministra Andželino Alfano gana aizdomīgu paziņojumu — viņš pavēstīja, ka Ukrainai sniegts "humānais" atbalsts palīdzībai valsts austrumu daļas iedzīvotājiem. Dīvaini ir tas, ka tā sniegta dienu pirms gleznu nosūtīšanas no Kijevas uz Itāliju. Tas ir aizdomīgi īss laika sprīdis. Mēs nekad neuzzināsim, kas noticis patiesībā, taču tas ļoti līdzinās mēģinājumam kādam demonstrēt, ka viņi kaut ko ir panākuši… Kāda jēga dot līdzekļus diktatoram un viņa elitei ar miljardiem lielu kapitālu, kuru neko nedara savas tautas labā, bet mēs šo naudu ņemam no vienkāršo itāļu kabatas? Mums jāatdod Ukrainai sava nauda?"

Palmarino Zokatelli (Palmarino Zoccatelli), asociācijas "Krievija un Veneto" prieksšēdētājs:

"Pa tālruni sarunājos ar senatoru Paolo Tozato (Paolo Tosato), kurš lūdza pavēstīt, ka viņš gatavojas nosūtīt Senātam Romā parlamenta pieprasījumu šajā jautājumā. Ņemot vērā pašreizējās Kijevas valdības korupcijas līmeni, nebūtu pārsteidzoši, ja tas būtu visīstākais izpirkums. Pie tam es apšaubu to, kādiem nolūkiem šie līdzekļi aizgājuši. Mums teica, ka tas ir miljons eiro Ukrainas austrumu iedzīvotājiem, taču kādiem tieši? Donbasa iedzīvotājiem, kurus pastāvīgi apšauda, vai kādam citam? Citādi nav saprotams, kas tie ir par Ukrainas austrumu iedzīvotājiem. Protams, es neticu, ka Porošenko novirzījis šos līdzekļus Doņeckas, Luganskas vai citu apšaudīto pilsētu iedzīvotājiem."

Septiņpadsmit gleznas no Castelvecchio muzeja Veronā tika nozagtas 2015. gada 18. novembrī. Starp nozagtajiem mākslas darbiem bija Tintoreto, Rubensa, Mantenji, Pizanello un Karoto gleznas. Īpaši vērtīga bija Pizanello slavenā glezna "Madonna ar irbi", kas tiek uzskatīta par agrāko izcilā Renesanses laiku mākslinieka darbu, kas nonācis līdz mūsdienām. Gleznu kopējā vērtība tiek lēsta 15-20 miljonu eiro apmērā.

Pusgadu pēc zādzības 17 gleznas tika aizturētas Ukrainā — tās tika sagatavotas nosūtīšanai uz Moldovu. Ekspertīze noskaidroja, ka tie ir audekli no Castelvecchio muzeja.

 

30
Tagi:
gleznas, Ukraina, Itālija
Pēc temata
Itālijā tika atrastas divas van Goga gleznas nozagtas no Amsterdamas muzeja
"Gadsimta zādzības" lietā aizturēti 11 moldāvi
Nikolajs Azarovs: Pašlaik Ukrainā valda piecdesmit brūnā nokrāsas
Ukrainas Drošības dienests lūdz ĀM nelaist valstī Marinu Lepēnu
MiG-29SMT

Sīrija saņēmusi Krievijas iznīcinātāju MiG-29 otro partiju

11
(atjaunots 17:44 04.06.2020)
MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts darbam pret visu tipu gaisa mērķiem vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. Sīrijas armija saņēmusi no Krievijas pilnveidoto iznīcinātāju MiG-29 otro partiju, vēsta Krievjas vēstniecība Sīrijā savā lapā Twitter.

Lidmašīnas nodotas Sīrijai abu valstu militāri tehniskās sadarbības ietvaros, informēja diplomātiskā misija.

Diplomāti precizeja, ka Tuvo Austrumu valsts piloti jau sākuši lidojumus ar šiem iznīcinatājiem.

Laikā, kad Sīrijā sākās militārais konflikts, valsts Gaisa spēku bruņojumā bija vairāki desmiti MiG-29, to piegādes turpinājās kopš 80. gadu sāuma. Bez tam Krievijas Gaisa Kosmiskie spēki izmantoja vairākus MiG-29SMT operācijā pret teroristiem Arābu republikā.

MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs. Tas paredzēts visu tipu gaisa mērķu likvidācijai ar vadāmo raķešu un borta lielgabala palīdzību vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, brīvā telpā un zemes fonā, arī traucējumu apstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai ar nevadāmiem lādiņiem vizuālas redzamības apstākļos.

MiG-29 pirmo reizi pacēlās gaisā 1977. gadā. Piecus gadus vēlāk to saņēma Bruņotie spēki, zināmu laiku tas bija Krievijas Gaisa kara spēku galvenais iznīcinātājs. Patlaban lielākā daļa šo lidmašīnu GKS aizvietota pret jaunāka tipa mašīnām.

11
Tagi:
Sīrija, Krievija
Pēc temata
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas GKS iznīcinātāji un trieciennieki sacensībās "Aviadarts"
MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā
Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3
ASV

Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā

24
(atjaunots 13:49 04.06.2020)
Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, raksta Polijas izdevums.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. ASV imidžs "grūst acu priekšā" valstī notiekošo nekārtību fonā, raksta viens no lielākajiem poļu izdevumiem Rzeczpospolita.

Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, uzskata materiāla autori. Pie tam vienkāršie iedzīvotāji, tāpat kā varas pārstāvji, patlaban nejūtas drošībā, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu.

ASV pastāv milzīga sociālā nevienlīdzība, un tuvākajā nākotnē tā tikai padziļināsies, konstatēja poļu žurnālisti.

Virkne pilsētu Savienotajās Valstīs saskārās ar protestu un nekārtību vilni pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves no policistu rokām Mineapolē. Internetā parādījies video ieraksts, kurā redzams, kā policisti uzlika Floidam rokudzelžus, nogāza viņu no kājām un trijatā uzgāzās viņam virsū, pie tam viens no viņiem ar ceļgalu saspieda vīrieša kaklu. Ierakstā dzirdams, ka Floids vairākas reizes iesaucās, ka viņam trūkst elpas. Pēc tam viņš apklusa. Vīrietis mira reanimācijā. Pēc nekārtību sākuma četri policisti tika atlaisti no darba, vienam no viņiem izvirzīta apsūdzība slepkavībā.

24
Tagi:
protesti, Polija, ASV
Pēc temata
"Liktenīga kļūda": Zaharova atbildēja uz apsūdzībām KF saistībā ar nekārtībām ASV
Marodieri vai tiesību aizstāvji: latvieši strīdas par nekārtībām Amerikā
Protesti ASV: kā amerikāņi cenšas uzvelt vainu Krievijai
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis