Castelvecchio muzejs Veronas pilsētā

Itāļu deputāti: iespējams, Ukraina atdevusi nozagtās gleznas pret izpirkumu

30
(atjaunots 09:58 13.01.2017)
Dienu pirms nozagto gleznu atdošanas Itālijas ĀM pavēstīja, ka Ukrainai tiek piešķirta humānā palīdzība viena miljona eiro apmērā. Daži deputāti uzskata, ka tas līdzinās izpirkumam.

RĪGA, 13. janvāris — Sputnik. Pērnā gada decembri Ukrainas varas iestādes beidzot atdeva Veronas pilsētas Castelvecchio muzejam gleznas, kas bija nolaupītas 2015. gada novembrī un pusgadu vēlāk atrastas Ukrainā, stāsta Sputnik Italia.

Neskatoties uz incidenta laimīgo noslēgumu, daži Veneto reģiona parlamenta deputāti un asociācija "Veneto un Krievija" ir nobažījušies: dienu pirms gleznu atgriešanas Itālijas ārlietu ministrs Andželino Alfano paziņoja, ka Ukrainai tiek piešķirta humānā palīdzība viena miljona eiro apmērā. Sakritība?
Daži Veneto reģiona parlamenta deputāti un asociācijas "Veneto un Krievija" locekļi pastāstīja par saviem iespaidiem šajā jautājumā.

Lučano Sandona (Luciano Sandonà), reģionālais deputāts, asociācijas "Krievija un Itālija" prieksšēdētājs:

"Ņemot vērā notikušo, mēs vēlētos saprast, vai fakts, kas minēts ĀM preses relīzē, kas sniegta dienu pirms gleznu atgūšanas, ir sakritība. Tajā pieminēta šī pēkšņā un ne ar ko nesaistītā humānā palīdzība. Mēs vēlamies saprast, kādi bija Ārlietu ministrijas apsvērumi, tādā veidā rīkojoties ar naudu no Itālijas budžeta. Ja tas bija "izpirkums" par gleznām, tāda situācija ir nepieņemama, jo mūsu valsts jau sniedz atbalstu Ukrainai."

Stefano Valdegamberi (Stefano Valdegamberi), Veneto reģionālās padomes deputāts:

"Viss sākās ar ārlietu ministra Andželino Alfano gana aizdomīgu paziņojumu — viņš pavēstīja, ka Ukrainai sniegts "humānais" atbalsts palīdzībai valsts austrumu daļas iedzīvotājiem. Dīvaini ir tas, ka tā sniegta dienu pirms gleznu nosūtīšanas no Kijevas uz Itāliju. Tas ir aizdomīgi īss laika sprīdis. Mēs nekad neuzzināsim, kas noticis patiesībā, taču tas ļoti līdzinās mēģinājumam kādam demonstrēt, ka viņi kaut ko ir panākuši… Kāda jēga dot līdzekļus diktatoram un viņa elitei ar miljardiem lielu kapitālu, kuru neko nedara savas tautas labā, bet mēs šo naudu ņemam no vienkāršo itāļu kabatas? Mums jāatdod Ukrainai sava nauda?"

Palmarino Zokatelli (Palmarino Zoccatelli), asociācijas "Krievija un Veneto" prieksšēdētājs:

"Pa tālruni sarunājos ar senatoru Paolo Tozato (Paolo Tosato), kurš lūdza pavēstīt, ka viņš gatavojas nosūtīt Senātam Romā parlamenta pieprasījumu šajā jautājumā. Ņemot vērā pašreizējās Kijevas valdības korupcijas līmeni, nebūtu pārsteidzoši, ja tas būtu visīstākais izpirkums. Pie tam es apšaubu to, kādiem nolūkiem šie līdzekļi aizgājuši. Mums teica, ka tas ir miljons eiro Ukrainas austrumu iedzīvotājiem, taču kādiem tieši? Donbasa iedzīvotājiem, kurus pastāvīgi apšauda, vai kādam citam? Citādi nav saprotams, kas tie ir par Ukrainas austrumu iedzīvotājiem. Protams, es neticu, ka Porošenko novirzījis šos līdzekļus Doņeckas, Luganskas vai citu apšaudīto pilsētu iedzīvotājiem."

Septiņpadsmit gleznas no Castelvecchio muzeja Veronā tika nozagtas 2015. gada 18. novembrī. Starp nozagtajiem mākslas darbiem bija Tintoreto, Rubensa, Mantenji, Pizanello un Karoto gleznas. Īpaši vērtīga bija Pizanello slavenā glezna "Madonna ar irbi", kas tiek uzskatīta par agrāko izcilā Renesanses laiku mākslinieka darbu, kas nonācis līdz mūsdienām. Gleznu kopējā vērtība tiek lēsta 15-20 miljonu eiro apmērā.

Pusgadu pēc zādzības 17 gleznas tika aizturētas Ukrainā — tās tika sagatavotas nosūtīšanai uz Moldovu. Ekspertīze noskaidroja, ka tie ir audekli no Castelvecchio muzeja.

 

30
Tagi:
gleznas, Ukraina, Itālija
Pēc temata
Itālijā tika atrastas divas van Goga gleznas nozagtas no Amsterdamas muzeja
"Gadsimta zādzības" lietā aizturēti 11 moldāvi
Nikolajs Azarovs: Pašlaik Ukrainā valda piecdesmit brūnā nokrāsas
Ukrainas Drošības dienests lūdz ĀM nelaist valstī Marinu Lepēnu
Eiropas Padome ēka

Eiropas Parlaments aicina ieviest sankcijas pret Turciju

7
(atjaunots 10:20 27.11.2020)
Rezolūciju ar aicinājumu ieviest sankcijas pret Turciju atbalstīja 631 deputāts, trīs nobalsoja pret to, 59 politiķi atturējās.

RĪGA, 27. novembris – Sputnik. Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju ar aicinājumu ieviest sankcijas pret Turciju, ņemot vērā valsts viedokli Kipras problēmas jautājumā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz EP preses relīzi.

"Deputāti aicināja Eiropas Padomi saglabāt vienprātību attiecībā pret Turcijas vienpusējām un nelikumīgajām darbībām un noteikt stingras sankcijas," teikts dokumentā.

Rezolūciju ar aicinājumu ieviest sankcijas pret Turciju atbalstīja 631 deputāts, trīs nobalsoja pret to, 59 politiķi atturējās.

Rezolūcijā norādīts, ka "konflikta ilgtermiņa noregulēšana būs iespējama dialoga, diplomātiskā darba un pārrunu rezultātā". Eiropas Parlamenta deputāti uzskata, ka Kipras problēmas risinājums jāpanāk, balstoties uz salā dzīvojošo turku un grieķu kopienu vienotās federācijas pamata.

"Deputāti aicina ES aktīvāk strādātu, lai stimulētu pārrunas ANO paspārnē," pauž rezolūcija.

Eiropas Savienības valstu un valdību vadītājiem ir jāizskata jautājums par attiecībām ar Ankaru gaidāmajā samitā, kas ieplānots 10.-11. decembrī.

Kipras problēma

1974. gadā, pēc mēģinājuma pievienot Kipru Grieķijai notika Turcijas bruņots iebrukums salā. Rezultātā tā sadalījās pēc nacionālās pazīmes. Aptuveni 37% Kipras teritorijas izrādījās okupēti, 1983. gadā šajā teritorijā tika pasludināta Ziemeļkipras Turku Republika. To atzina tikai Turcija.

15. novembrī Turcijas līderis Tajips Erdogans apmeklēja Ziemeļkipru – nesen apmeklējumiem atklato Varoša kvartālu Flamagustā. Atēnas un Nikosija uzskata šo soli par "bezprecedenta provokāciju". Varošu aizsargā ANO Drošības Padomes rezolūcija no 1984. gada, tā ir slēgta apmeklējumiem no 1974. gada.

Savukārt Erdogans uzskata, ka pārrunas Kipras konflikta noregulēšanai jārisina, balstoties uz divu valstu pastāvēšanas salā.

7
Tagi:
sankcijas, Turcija, Eiropas Parlaments
Pēc temata
Erdogans – pret visiem. Turcija veic ģeopolitisku eksperimentu
Redžeps Erdogans prognozē Eiropas galu
EK uzsākusi Kipras un Maltas Uzturēšanās atļauju programmu likumīguma pārbaudi
Vladimirs Makejs

Baltkrievijas ārlietu ministrs kritizē opozīciju par aicinājumiem ieviest sankcijas

8
(atjaunots 10:40 27.11.2020)
Baltkrievijas ārlietu ministrs norādīja, ka ekonomiskais spiediens un sankcijas, ko opozīcija aicina ieviest, negatīvi ietekmēs iedzīvotāju labklājību un diezin vai gūs atbalstu tautā.

RĪGA, 27. novembrisSputnik. Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs kritiski izvērtēja opozīcijas pārstāvjus par viņu aicinājumiem ārvalstīm ieviest ekonomiskās sankcijas pret Minsku – viņš atgādināja, ka tās negatīvi ietekmēs baltkrievu tautas labklājību, vēsta RIA Novosti.

"Mēs redzam, kā uz kaimiņvalsīm aizbraukušie valdības oponenti cenšas ietekmēt situāciju Baltkrievijā, nomainīt tā saucamo režīmu. Pastāv noteiktas cīņas metodes, var panākt režīma maiņu... Tomēr es uzskatu, ka to labāk būtu darīt tiesiskajā laukā. Tas, ko patlaban ierosina uzsākt oponenti – ekonomiskais spiediens, ekonomiskās sankcijas – negatīvi ietekmēs konkrēta cilvēka, tautas labklājību," konstatēja Makejs preses konferencē Minskā.

Viņš norādīja: ja opozīcijas pārstāvji "vēlas izskatīties par tādiem "varoņiem" vienkāršā cilvēka acīs – Dieva dēļ, lai turpina tādu politiku". "Taču man šķiet, ka diezin vai vienkāršie cilvēki atbalstīs tādu politiku. Agri vai vēlu patiesība tik un tā triumfēs, un cilvēki ieraudzīs, kas ir kas un ko ir vērts," uzsvēra ministrs.

9.augustā pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā, kurās sesto reizi uzvaru guva Aleksandrs Lukašenko – pēc CVK datiem, viņš saņēma 80,1% balsu, valstī sākās opozīcijas protesti. Izkliedējot akcijas, kuru dalībnieki nepiekrita balsošanas rezultātiem, kārtības sargi izmantoja asaru gāzi, ūdensmetējus, gaismas un trokšņa granātas, gumijas lodes. Akcijas turpinās vēl joprojām, plašākās to vidū parasti notiek svētdienās. Vienlaikus notiek arī Aleksandra Lukašenko piekritēju pasākumi. Varasiestādes konstatējušas, ka vērojama protestu radikalizācija Baltkrievijā un pārvietošanās no pilsētu ielām uz pagalmiem.

8
Tagi:
sankcijas, opozīcija, Baltkrievija
Pēc temata
Eiropas Savienība iekļāva Lukašenko sankciju sarakstā
Rietumi atraduši baļķi Baltkrievijā, taču neredz skabargu Amerikā
Eksperts: baltkrieviem šķita, ka Latvijā ir labi, – tagad strebj putru ar lielu karoti
Nariškins: uz Baltkrievijas Rietumi izmēģina Krievijas "sašūpošanas" metodes