Nožogojumu būvdarbi uz Eiropas valstu robežām

Grāmata par migrantiem aizskārusi tēmas, par kurām Itālija nerunā

36
(atjaunots 09:27 13.01.2017)
Itālijā pastāvīgi tiek apspriesta migrantu tēma. Dažu gadu laikā šis jautājums ir kļuvis ārkārtīgi aktuāls, taču vienlaikus to pārpilda tabu un mīti. Valda uzskats, ka termina "nelegālais migrants" lietošana ir nepareiza, pat rasisma izpausme.

RĪGA, 13. janvāris — Sputnik. Grāmata "Migranti, jeb viss, kas mums būtu jāzina" analizē migrācijas fenomenu. Tās autori ir Džanandrea Gaijani (Gianandrea Gaiani), Džans Karlo Blandžardo (Gian Carlo Blangiardo) un Džuzepe Valditara (Giuseppe Valditara). Viņi nevis iebilst pret migrantiem, bet gan skaidro legālās un nelegālās migrācijas atšķirības — viņi ir pārliecināti, ka pirmā nes Itālijai labumu, bet otrā — kaitē.

Interesanti, ka grāmatā kā piemērs tiek minēta senā Roma, kur kopā dzīvoja daudzu rasu un reliģiju pārstāvji ar vienu noteikumu: cienīt un ievērot Romas likumus. Vai tāds ir panākumu noslēpums?

Gerhards Šrēders. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Пятаков

Grāmata nāca klajā nesen, to var nopirkt vai izlasīt tīmeklī PDF formātā. Sputnik Itālija aprunājās ar vienu no tās autoriem, žurnālistu un vietnes Analisi Difesa galveno redaktoru Gianandrea Gaiani.

"Nelikumīgā imigrācija ir cieši saistīta ar drošību un terorismu. Lieta tāda, ka nelikumīgo imigrāciju "vada" ar Al Kaidu un pat ISIS saistīti grupējumi. Klasisks piemērs: daudzi migranti ierodas no Lībijas pilsētas Sabrati krasta — tur atrodas viena no ISIS bāzēm, ko amerikāņi bombardēja februārī.

Trauksmi ceļ Eiropols, Lielbritānija un ASV: viņu rīcībā esošie dati liecina, ka migrantu vidū Eiropā ierodas džihādisti, teroristi un potenciālie teroristi. Jau 2012. gadā Lībijas prokuratūra iesniedza pierādījumus tam, ka migrācijas plūsmu cauri Lībijas tuksnesim vada viens no Al Kaidas atzarojumiem Ziemeļāfrikā.

Pie tam nelikumīgā imigrācija noved pie nekārtībām Eiropas pilsētās. Konstatēti protesti, ko bēgļu nomentēs organizējuši nelikumīgie migranti — islāmisti: viņi atteicās ēst noteiktus ēdienus, sūdzējās, ka viņu dzīves vietās neciena Islāma likumus. Migrācijas plūsmas rada problēmas sabiedrībā, jo nelikumīgo imigrantu atbalstam atvēlētā nauda tiek ņemta no līdzekļiem, kas paredzēta pilsoņu sociālajām vajadzībām.

Bēgļi laivā. Foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Grāmatā izteikti daži ierosinājumi problēmas iespējamam risinājumam. Piemēram, Austrālija ne tikai sūta migrantus atpakaļ uz dzimteni, bet arī saskaņā ar īpašiem līgumiem nosūta viņus uz citām, migrantu acīs nepievilcīgākām valstīm. Savukārt Itālijā mums ir jāpalīdz lībiešu migrantiem, kuri cietuši nelaimes gadījumos jūrā, it īpaši bērniem un grūtniecēm. Mums viņi jānogādā Itālijā ārstēšanai, bet pēc tam tūlīt jānogādā atpakaļ Lībijā. Tas viss ir īstenojams, atliek tikai spert attiecīgos politiskos soļus.

Imigrācija nav tikai negatīva parādība, taču valstij ir jāizvēlas, kādus migrantus uzņemt, lai parādītos tās pozitīvā ietekme sabiedrībā. Pagaidām migrantu plūsmas lielākoties regulē noziedznieki, islāmiskie teroristi un ekstrēmisti.

Profesors Valditara grāmatā paskaidroja, ka senā Roma guvusi labumu, uzņemot migrantus, jo kulturāli asimilēja tos, kas apmetušies impērijas teritorijā. Tur saprata: ja iebrauks visi, kas to vēlas, tas apdraudēs Romas impēriju un tās galvaspilsētu. Integrēt iespējams tikai tos, kas vēlas integrēties. Taču pašlaik mēs sastopamies ar islāmistu migrantiem, kuri ierodas šeit nevis ar mērķi asimilēties, bet gan ar mērķi piedāvāt Eiropai "kopmītnes" modeli, alternatīvu, ar pretenzijām un vēlmi uzspiest savus noteikumus mūsu sabiedrībai.

Grāmatā publicēti pētījumi un aptaujas, kas veikti islāmistu migrantu vidū ES valstīs. Rezultāti ir satraucoši: 50% jauno migrantu Francijā vēsta, ka, pēc viņu domām, Francijas likumi uz viņiem neattiecas un viņi gribot dzīvot pēc šariāta likumiem. Tas var kļūt par iemeslu tikai nekārtībām sabiedrībā."

36
Tagi:
migranti, Itālija
Pēc temata
Eiropieši ir neapmierināti ar situāciju migrantu jautājumā
Ungārija gatavojas tiesāties ar EK par obligātajām migrantu kvotām
Francijas prezidents Emanuels Nakrons, foto no arhīva

Lukašenko atbildēja Makronam par situāciju Baltkrievijā

21
(atjaunots 10:44 28.09.2020)
Pašam Makronam bija jāatkāpjas no amata jau pirms diviem gadiem – kad sākās "dzelteno vestu" protesti, pārliecināts Baltkrievijas līderis.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko atbildēja uz sava Francijas kolēģa Emanuela Makrona paziņojumiem attiecībā uz situāciju republikā, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Iepriekš Makrons intervijā Francijas izdevumam Le Journal du Dimanche paziņoja, ka Baltkrievijas varasiestādes nav spējīgas uztvert "demokrātijas loģiku". Francijas līderis pauda viedokli, ka Lukašenko ir jāatkāpjas no amata.

"Pirmais. Kā valsts prezidents, vadoties pēc paša Makrona kunga principiem (kas ir iekļauti viņa paziņojumā-aicinājumā atkāpties no amata), vēlos pateikt, ka pašam Francijas prezidentam, sekojot viņa paša loģikai, bija jāatkāpjas no amata jau pirms diviem gadiem – kad Parīzes ielās tikai sāka iziet "dzeltenās vestes"," citē BelTA Lukašenko vārdus, kurš uzsvēra, ka Makrons neatstāja savu amatu, savukārt protesti Francijā jau ir kļuvuši par ierastu parādību.

Baltkrievijas līderis atgādināja, ka Francija periodiski saskaras ar citām protestu parādībām, tādām kā musulmaņu akcijas vai BLM kustība.

Lukašenko uzsvēra, ka Minska ir gatava piedāvāt sevi kā jau efektivitāti pierādījušu pārrunu platformu mierīgai varas nodošanai jebkuras no minēto kustību protestētājiem. Viņš ieteica Makronam mazāk skatīties pa malām un ķerties klāt Francijas iekšlietām.

"Un visbeidzot, kā cilvēks vēlos atzīmēt, kā mums šeit, Baltkrievijā, šķiet, ka Emanuels Makrons pārāk daudz uzmanības velta vienam no bijušajiem Baltkrievijas prezidenta kandidātiem. Ņemot vērā, ka šis bijušais kandidāts ir dāma, Francijas līderis riskē pie savām iekšējām problēmām Francijā saņemt arī personīgas – mājās," paziņoja Baltkrievijas līderis.

Masveida protesta akcijas Baltkrievijā sākās 9. augustā pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarēja Aleksandrs Lukašenko. Saskaņā ar CVK datiem, viņš ieguva 80,1% balsu. Pirmajās dienās kārtības sargi apspieda protestus. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, tajās dienās tika aizturēts vairāk nekā 6,7 tūkstoši cilvēku. Kā toreiz vēstīja republikas IeM, nekārtību laikā cieta simtiem cilvēku, to vidū vairāk nekā 130 tiesībsargājošo iestāžu darbinieku. Varasiestādes oficiāli apstiprināja trīs protestētāju bojāeju.

21
Tagi:
Makrons, Aleksandrs Lukašenko
Pēc temata
Minska atbildēja uz Rietumu atteikšanos atzīt Lukašenko par leģitīmo prezidentu
Kas būs, kad padzīs Lukašenko? Jurkāns kritizē Latvijas viedokli par stāvokli Baltkrievijā
Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju
Ko zaudē Baltija pēc strīda ar Lukašenko
Armēnijas premjerministrs Nikols Pašiņans, foto no arhīva

Armēnijas premjers pieļauj Karabahas neatkarības atzīšanu

9
(atjaunots 10:11 28.09.2020)
Situācijas saskares līnijā Kalnu Karabahā ir saasinājusies. Neatzītajā republikā paziņoja, ka Azerbaidžānas karavīri atklājuši uguni pret tās teritoriju, tostarp pret galvaspilsētu Stepanakertu. Ir upuri mierīgo iedzīvotāju vidū.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Erevāna izskata iespēju atzīt Kalnu Karabahas neatkarību, paziņoja Armēnijas premjerministrs Nikols Pašiņans parlamenta ārkārtas sēdē.

Pēc viņa sacītā, šis jautājums ir ļoti nopietni jāizskata, jāveic sabiedriskās apspriešanas.

"Mēs apspriežam visas iespējas, visus notikumu attīstības scenārijus," citē premjeru RIA Novosti.

Tāpat viņš atzīmēja, ka Kalnu Karabahā pašlaik "nav fiksētas situācijas, tā atrodas attīstībā".

"Mūsu karavīri ziņo, ka situācija ir saspringta, taču ir pāragri runāt par kopējo ainu," piebilda Pašiņans.

Tāpat premjers piezvanīja Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Abu valstu līderi apsprieda straujo situācijas saasināšanos Kalnu Karabahā.

"No Krievijas puses ir paustas nopietnas raizes saistībā ar plaša mēroga kaujas sadursmju atsākšanos. Atzīmēts, ka šobrīd ir svarīgi veikt visas nepieciešamās piepūles, lai nepieļautu tālāku konfrontācijas eskalāciju, savukārt galvenais – ir jāpārtrauc karadarbības," teikts Kremļa preses dienesta paziņojumā.

Situācija saskarsmes līnijā Kalnu Karabahā saasinājās 27. septembra rītā. Neatzītajā republikā paziņoja, ka Azerbaidžānas karavīri atklājuši uguni pret tās teritoriju, tostarp pret galvaspilsētu Stepanakertu. Ir upuri mierīgo iedzīvotāju vidū.

9
Tagi:
Azerbaidžāna, Armēnija
Covid-19 eksprestesta veikšana, foto no arhīva

Latvijā atklāts 21 jauns Covid-19 gadījums, stacionēti četri cilvēki

0
(atjaunots 12:47 28.09.2020)
Saskaņā ar SPKC datiem, 13 cilvēki inficējās no iepriekš zināmiem avotiem, četri cilvēki – ārzemēs (Ukrainā un Indijā), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 1398 koronavīrusa testi, atklāts 21 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saskaņā ar SPKC datiem, 13 gadījumos inficēšanās avots ir noteikts, četri cilvēki atbraukuši no ārzemēm (Ukraina, Indija), par atlikušajiem četriem informācija tiek noskaidrota.

Kopumā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti 312 230 Covid-19 izmeklējumi, 1697 cilvēkiem diagnoze apstiprinājās, no kuriem 1304 izveseļojās, bet 36 nomira.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēti četri cilvēki ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 11 pacienti, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Kopumā pēc ārstēšanās no koronavīrusa infekcijas no slimnīcas ir izrakstīti 226 pacienti.

Pārresoru koordinācijas grupa šodien, 28. septembrī, apspriedīs situāciju ar Covid-19 izplatību, paziņoja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Pēc viņa sacītā, pagaidām netiek apspriesta iespēja pārskatīt epidemioloģiskās drošības pasākumus saslimstības pieauguma Latvijā dēļ.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33,3 miljoni inficēšanās gadījumu, mirušo skaits pārsniedzis miljonu, savukārt izveseļojušies vairāk nekā 24,6 miljoni cilvēku.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Igaunija vienkāršo iebraukšanas kārtību no Latvijas
Ja ministrs saslims, visi būs apdraudēti: Latvijas valdība turpinās strādāt attālināti
Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem