ASV prezidents Baraks Obama

Obamas atvadu tvīts ieguvis lielāko popularitāti viņa prezidentūras laikā

30
(atjaunots 10:25 12.01.2017)
Tvīts, kurā ASV prezidents Baraks Obama, pametot valsts vadītāja posteni, atvadījās no amerikāņiem, popularitātes ziņā ir pārspējis visus viņa ierakstus, kas publicēti astoņus gadus ilgās prezidentūras laikā – uz to atsaukušies gandrīz 1,5 miljoni cilvēku no 13,5 miljoniem mikrobloga lasītāju.

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Baraka Obamas atvadu ziņojums prezidenta lapā Twitter uzstādījis rekordu popularitātes ziņā — tas savācis vairāk "laiku" un pārpublikāciju nekā citi valsts vadītāja tvīti šajā lappusē.

ASV prezidenta lata Twitter pieder nevis politiķim, kurš ieņem galveno posteni Baltajā namā, bet gan valsts vadītājam. Tādējādi jaunievēlētā prezidenta inaugurācijas dienā šī lapa pāries Donalda Trampa ziņā. Patlaban mikroblogam ir gandrīz 13,5 miljoni abonentu.

Savā atvadu tvītā Obama vērsies pie amerikāņiem ar pateicības vārdiem un aicinājis nāciju noticēt saviem spēkiem.

"Paldies par visu. Mans pēdējais lūgums ir tāds pats kā pirmais. Es lūdzu jūs ticēt, — ne manām spējām radīt pārmaiņas, bet gan jūsējām," — teikts Obamas tvītā.

Publikācija saņēmusi gandrīz 1,5 miljonu "laiku", to pārpublicējuši vairāk nekā 700 tūkstoši lietotāju.
ASV prezidenta vēlēšanas notika 8. novembrī. Republikāņu kandidāts miljardieris Donalds Tramps izcīnīja uzvaru lielākajā daļā ASV štatu. Par valsts vadītāja posteni ar Trampu cīnījās demokrātu pārstāve, bijusī valsts sekretāre Hilarija Klintone.

Krievija, Kremlis. Foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Сергеев
Baraks Obama, pirmais afroamerikānis, kurš ieņēmis ASV prezidenta krēslu, 2008. gada vēlēšanās ieguva lielāku balsu skaitu nekā bijušais senators Džons Makeins, un 2009. gada 20. janvārī pēc inaugurācijas sākās viņa prezidentūras formālais termiņš.

Savā atvadu uzrunā 2017. gada 10. janvārī aizejošais prezidents paziņoja, ka pēdējo astoņu gadu laikā Amerika "kļuvusi labāka un stiprāka." Obama solīja, ka pēc 10 dienām pasaule piedzīvos amerikāņu demokrātijas izpausmi: viens ievēlētais prezidents mierīgi nodos varu citam.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot Obamas administrācijas pēdējās darbības, nosauca tās par kaitnieciskām un piebilda: "Dievs radīja pasauli 7 dienās. Obamas administrācijai ir par 2 dienām vairāk, lai to sagrautu."

Decembra beigās un janvāra sākumā ASV noteica jaunas sankcijas pret Krieviju — pret atsevišķiem uzņēmumiem un privātpersonām, kā arī izplatīja uz visu pasauli "Magņitska likuma" darbību. Pie tam ASV Senātā tiek izskatīta jauna pret Krieviju vērstu ierobežojumu pakete.

30
Tagi:
Twitter, Obama, prezidents, ASV
Pēc temata
"Dārgā CIP! Tēma nav vispusīgi izskatīta"
Marija Zaharova nosaukusi Obamas administrāciju par "ārpolitisko neveiksminieku grupu"
Kā Makeins atvadās no Austrumeiropas
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

16
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

16
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

17
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

17
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma
Darbs pie datora, foto no arhīva

"Medūza"* no Rīgas apstrīd ārvalstu aģenta statusu Krievijā

0
(atjaunots 08:33 13.05.2021)
Ārvalstu aģenta statuss nekādi nav ietekmējis "Meduza"* pilnvērtīgo medija darbību, taču projekta vadība ziņo, ka "uz spēles likta izdevuma izdzīvošana".

RĪGA, 13. maijs - Sputnik. Latvijā reģistrētais interneta izdevums "Meduza"* ir apstrīdējis Krievijas Tieslietu ministrijas lēmumu par iekļaušanu ārvalstu aģentu sarakstā, attiecīgā prasība tika iesniegta vienā no Maskavas tiesām.

"Prasība ir iesniegta tiesā," paziņoja RIA Novosti tiesas preses dienestā.

Prasības izskatīšanas datums vēl nav noteikts.

Krievijas Tieslietu ministrija aprīlī paziņoja par Latvijas galvaspilsētā bāzētā izdevuma "Meduza"* iekļaušanu masu mediju - ārvalstu aģentu sarakstā. Ziņu projekta ģenerāldirektore Gaļina Timčenko tolaik informēja, ka "Meduza"* apstrīdēs šo lēmumu.

Vēlāk izdevums ziņoja par bažām aģenta statusa dēļ zaudēt reklāmdevējus. Pēc "Meduza"* vadības vērtējuma "uz spēles likta izdevuma izdzīvošana". Kā teikts publikācijā izdevuma mājaslapā, iekļaušanas dēļ ārvalstu aģentu sarakstā "Meduza"* ir zaudējusi gandrīz visu savu peļņu.

Tikmēr Kremlī neuzskata, ka "Meduza"* atzīšana par ārzemju aģentu traucē izdevuma darbību. Kā paziņoja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, Tieslietu ministrijas lēmums neparedz izdevuma darbības ierobežojumus. Viņš piebilda, ka Kremlī vērtē katra medija žurnālistu profesionalitāti, taču mūsdienu informācijas tirgus ir izveidots tā, ka kāda izdevuma pazušana nebūs īpaši jūtama.

Savukārt Krievijas Ārlietu ministrijā norādījuši, ka Krievijas Federācijā "Meduza"* strādā kā pilnvērtīgs medijs, neskatoties uz izdevuma ārvalstu aģenta statusu. "Mums "Meduza"* ir masu informācijas līdzeklis. Viņi sūta jautājumus, mēs uz tiem atbildam. Viņi zvana, mēs paceļam klausuli. Šajā ziņā mēs viņus nekādā veidā nediskriminējam," paziņoja resora oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

Tāpat sakarā ar situāciju ap "Meduza"* diplomāte painteresējās par to, kad pēdējo reizi RT un Sputnik ēterā parādījās ASV oficiālās personas? "Nekad. Un viņi pat neslēpj, ka viņi to nedarīs," piebilda Zaharova.

Saskaņā ar federālo likumu "Par masu informācijas līdzekļiem", ārvalstu aģentu izdevumu materiāli jāizplata Krievijas teritorijā ar attiecīgu marķējumu. Šīs normas mērķis ir informēt lasītājus Krievijas Federācijā, ka šādi izdevumi atbalsta citu valstu intereses.

*medijs, kas veic ārvalsts aģenta funkcijas Krievijā

0
Tagi:
mediji
Pēc temata
Putins parakstījis likumu par ārvalstu aģenta statusu medijiem
"Kur ir simetrija?" ASV valsts mediju kurators vērtē Krievijas likumu par ārvalstu aģentiem
Krievijas Valsts dome aizliegusi ieeju ārvalstu aģentu žurnālistiem
Krievijas Tieslietu ministrija iekļāvusi deviņus medijus ārvalstu aģentu sarakstā