ASV jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps

Man nav sakara ar Krieviju! Tramps atbildējis uz ziņām par kompromitējošo informāciju

22
(atjaunots 08:37 12.01.2017)
ASV jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka viņam nav nekāda sakara ar Krieviju, un nepatiesās ziņas gatavo politiskie oponenti ar mērķi mazināt republikāņu kandidāta uzvaru.

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. ASV jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps paudis uzskatu, ka plašsaziņas līdzekļu vēstis par Krievijas specdienestu rīcībā esošu informāciju, kas viņu kompromitē, ir viltotas, un tamlīdzīgu rīcību var salīdzināt ar nacistiskās Vācijas pasākumiem.

"Krievija nekad nav izdarījusi spiedienu uz mani. Man nav sakara ar Krieviju — ne vienošanos, ne aizņēmumu, nekā!" — raksta Tramps mikroblokā Twitter tīklā.

Tramps uzsvēra, ka viņa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās ir apstiprināta.

"Es viegli uzvaru vēlēšanās, lielā "kustība" ir apstiprināta, un negodīgi oponenti cenšas noniecināt mūsu uzvaru ar viltus ziņām. Nožēlojama pozīcija!" — piebilda Tramps.

"Specdienesti nedrīkstēja pieļaut šo nepatieso ziņu parādīšanos. Tas ir kārtējais uzbrukums man. Vai mēs dzīvojam nacistiskajā Vācijā?" — vaicā ASV ievēlētais prezidents nākamajā publikācijā.

Iepriekš telekanāls CNN, atsaucoties uz vārdā neminētiem ierēdņiem, ziņoja, ka ASV specdienesti informējuši valsts aizejošo prezidentu Baraku Obamu un Trampu par savām aizdomām par to, ka kaut kādiem "krievu aģentiem" it kā esot informācija, kas kompromitē miljardieri, taču amerikāņu izlūkiem nav pierādījumu, kas apstiprinātu šos pieņēmumus. Kremlī uz šiem izteikumiem atbildēja, ka Krievija neapkopo nomelnojošas ziņas, bet gan strādā tikai globālā miera un drošības interesēs.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs uzsvēra, ka šie paziņojumi ir "absolūta "pīle", absolūta fabrikācija un absolūtas muļķības."

"Tas pilnībā ir viltojums, un šī papīra kvalitāte, manuprāt, ir pietiekami daiļrunīga (..) Kremlim nav Trampu kompromitējošas informācijas. Šī informācija neatbilst patiesībai, tā ir tikai absolūta izdoma," — Peskova teikto citēja aģentūra RIA Novosti.

Peskovs piezīmēja, ka tas ir acīmredzams mēģinājums kaitēt Krievijas un ASV divpusējām attiecībām. Politiķis uzsvēra, ka Kremlis nenodarbojas ar kompromitējošas informācijas vākšanu.

"Trampa vervēšana Krievijas labā"

Vēlāk Krievijas Federācijas Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Konstantīns Kosačovs, kurš arī pieminēts dokumentā, informēja, ka ziņojums par to, ka Krievija esot savervējusi Trampu, ir provokatoru faksifikācija.

"Man personīgi tas bija jaunums. Vietnē Buzzfeed publicētajā ziņojumā, ko it kā esot snieguši amerikāņu specdienesti par "Trampa vervēšanu Krievijas labā", 18. lappusē pieminēta arī mana pieticīgā persona," — senators raksta Facebook.

Kosačovs norādīja, ka viņam veltītajā ziņojuma daļā nav ne vārda patiesības. "Kļūdaini norādīts mans amats. Es neesmu pazīstams ar (Trampa advokātu — red.) Maiklu Koenu un, visu cieņu viņam, tomēr man nākas atzīt, ka līdz šai dienai pat nebiju tādu vārdu dzirdējis. Vismaz piecus gadus, iespējams, pat ilgāk, neesmu bijis ne Prāgā, ne citās Čehijas pilsētās," — viņs paskaidroja.

Šādas kļūdas ļauj senatoram secināt, ka "ziņojumu faksificējuši provokatori, kuru rīcībā nav informācijas un kuri "grābj to no gaisa," ticamībai bārstot tekstā konkrētus vārdus, vai arī amerikāņu specdienestiem ar tādu darba kvalitāti vajadzētu vienkārši kolektīvi un vienlaicīgi atkāpties no amatiem."

Portāls Buzzfeed publicējis britu izlūkdienesta bijušā darbinieka ziņojumu, kurā, atsaucoties uz kādu Kremļa ierēdni, apgalvots, ka Trampa advokāts Maikls Koens 2016. gada augustā Prāgā slepus ticies ar Kremļa pārstāvjiem. Dokumentā norādīts, ka tikšanās organizēšanā esot piedalījies Federācijas Padomes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Konstantīns Kosačovs — dokumentā viņš nodēvēts par Valsts domes locekli. "Iespējams, Kosačovs piedalījies pārrunās ar Koenu," — atzīmēts dokumentā.

"Krievija nesen paziņoja, ka tie ir nepārbaudīti ziņojumi, ko apmaksājuši politiskie oponenti, un tie ir "absolūti un pilnībā safabricēti, pilnīgas muļķības." Ļoti netaisnīgi!" — rakstīja Tramps sociālajā tīklā.

22
Tagi:
Krievija, ASV
Pēc temata
Donalda Trampa atbilde uz izlūkdienestu ziņojumu
"Dārgā CIP! Tēma nav vispusīgi izskatīta"
Ziņas par Krievijas kiberuzbrukumiem Tramps nosaucis par "raganu medībām"

Kremlis sniedza komentārus par Putina un Makrona sarunu par Navaļniju

1
(atjaunots 09:33 24.09.2020)
Iepriekš franču mediji stāstīja, ka Krievijas prezidents ieteicis pievērsties arī citām versijām, kas skaidro incidentu ar Alekseju Navaļniju, piemēram, pēdām uz Latviju, kur dzīvo viens no "Novičok" izstrādātājiem.

RĪGA, 24. septembris — Sputnik. Mediju rīcībā nevar būt precīzi dati par Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Francijas valsts vadītāja Emanuela Makrona tālruņa sarunas saturu, konstatēja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš avīze Monde, atsaucoties uz saviem avotiem, apgalvoja, ka tālruņa sarunā ar Emanuelu Makronu septembra vidū Krievijas prezidents ieteicis pievērsties arī citām versijām, kas skaidro incidentu ar Alekseju Navaļniju, piemēram, pēdām uz Latviju, kur dzīvo viens no "Novičok" izstrādātājiem.

"Avīzes rīcībā nevarēja būt precīza informācija. Mēs nespējam noticēt tam, ka Elizejas pils apzināti (..) "nopludināja" presē abu prezidentu sarunas ierakstu. (..) Francija nevar tā rīkoties. Mēs tam pat negribam ticēt," publikāciju komentēja Peskovs.

Komentāru viņš sniedza, atbildot uz žurnālista jautājumu par to, vai Putins teicis Makronam, ka Navaļnijs varējis saindēties pats, vai šī informācija ir nepatiesa.

Preses sekretārs piebilda, ka raksts "nepavisam ne precīzi atstāsta formulējumus".

"Patiesību sakot, diezin vai tas varēja būt precīzs, pretējā gadījumā tas nozīmētu, ka mūsu franču partneri apzināti nodevuši medijiem sarunas saturu, (..) kas nebūt neatbilst diplomātiskajai praksei. Esam pārliecināti, ka tā nav," atkārtoti uzsvēra Peskovs.

Noslēgumā viņš norādīja, ka Putins un Makrons bieži vien nepiekrīt viens otram, taču tas nekaitē konstruktīvam dialogam.

Krievijas Korupcijas apkarošanas fonda dibinātājs Aleksejs Navaļnijs tika hospitalizēts 20. augustā Omskā, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā. Pēc izmeklēšanas mediķi diagnosticēja vielmaiņu traucējumu, kura rezultātā strauji krities cukura līmenis asinīs. Pagaidām nav zināms, kāds bijis tā iemesls, taču nekādas indes pacienta urīnā un asinīs netika atrastas.

Divas dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Vāciju. Drīz pēc tam Vācijas valdība, atsaucoties uz kara mediķiem, paziņoja, ka Krievijas valstspiederīgais saindēts ar vielu no kaujas vielu grupas "Novičok".

Zināms, ka Vācijas izlūkdienestam BND bija piekļuve "Novičok" no 90. gadiem. Turklāt tas pētīts aptuveni 20 rietumvalstīs, arī Lielbritānijā, ASV, Zviedrijā un Čehijā.

Krievija saskaņā ar prezidenta dekrētu no 1992. gada pārtraukusi izstrādes ķīmisko ieroču jomā un 2017. gadā likvidēja visus šo vielu krājumus. To apstiprināja OPCW.

Trešdien Navaļnijs izrakstīts no stacionāra, viņa stāvoklis ir apmierinošs, ārstējošie speciālisti pieļauj, ka viņs izveseļosies pilnībā.

1
Tagi:
Vladimirs Putins, Makrons
Pēc temata
Vācija Alekseju Navaļniju piespiedīs klusēt
Krievijas ĀM: OPCW organizēja veselu operāciju, lai paņemtu Navaļnija analīzes
Krievijas vēstnieks atbildēja uz Vācijas prasību izmeklēt incidentu ar Navaļniju
Aleksandrs Lukašenko

Lietuva atteikusies atzīt Lukašenko par Baltkrievijas leģitīmo prezidentu

3
(atjaunots 07:43 24.09.2020)
Lietuvas prezidents atkal paziņoja, ka prezidenta vēlēšanas kaimiņvalstī nav bijušas "ne brīvas, ne godīgas".

RĪGA, 24. septembris – Sputnik. Lietuvas prezidents Gitans Nausēda paziņojis, ka nekāda ceremonija nepadarīs Aleksandru Lukašenko par leģitīmu Baltkrievijas prezidentu. Savu viedokli viņš paudis Twitter.

Trešdien kļuva zināms, ka jaunievēlētais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko oficiāli stājies amatā. Informācija par inaugurācijas ceremoniju netika sniegta.

"Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā nebija ne brīvas, ne godīgas. Vēlēšanu rezultāts nav likumīgs. Nekāda ceremonija – vērienīga vai slepena – nemainīs šo neapstrīdamo faktu un neradīs leģitimitātes ilūziju," uzsrakstīja Lietuvas līderis.

Nausēda aicināja organizēt jaunas vēlēšanas, ņemot vērā dialogu ar pilsonisko sabiedrību un ar EDSO novērotājiem.

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis preses konferencē trešdien apgalvoja, ka Lukašenko "zaudē leģitimitāti ar visām no tā izrietošajām sekām". Pie tam viņš uzskata, ka attiecības ar noteiktām iestādēm valstu starpā saglabāsies.

"Sadarbība valstu atbilstoši institūtu starpā, protams, attiecības saglabāsies, diplomātiskās attiecības saglabāsies, taču atgādinās situāciju ar parlamenta statusu – parlaments tika apšaubīts vai netika atzīts ne vienu vien gadu. Šajā aspektā tāda arī būs sadarbība, bet detaļas tiks apspriestas ar Ārlietu ministriju un prezidenta pili," pastāstīja valdības vadītājs.

Iepriekš Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkēvičs nosauca Lukašenko inaugurāciju par farsu.

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas notika 9. augustā. Tajās sesto reizi uzvarēja Lukašenko, saņemot 80,1% balsu. Opozīcija uzskata, ka vēlēšanās uzvarēja Svetlana Tihanovska, kura patlaban uzturas Lietuvā. Vēlāk valstī masu protesta akcijas organizēja tie, kas nepiekrita vēlēšanu rezultātiem.

Viļņa jau kopš protestu sākuma Baltkrievijā iejaucas kaimiņvalsts lietās. Lietuvas politiķi pieprasa jaunas vēlēšanas, jo uzskata, ka rezultāti it kā esot bijuši "falsificēti".

Pats Baltkrievijas prezidents iepriekš aicināja Lietuvas, Polijas un Ukrainas tautas "apturēt savus neprātīgos politiķus un nepieļaut kara sākumu". Tāpat viņš atzīmēja, ka "šeit risinās visas Eiropas situācija" un nevajag to novest līdz īstam karam.

3
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Gitans Nausēda, Lietuva, Baltkrievija
Pēc temata
Aiz saprāta robežas: Baltkrievijas ĀM izvērtēja ANO Cilvēktiesību padomes rezolūciju
ES nosauca termiņu, kad Lukašenko "pārstās" būt prezidents
Es neesmu prezidente: Tihanovska atzinusi, ka Baltkrievijai ir nepieciešams līderis
Lukašenko slepeni stājies Baltkrievijas prezidenta postenī