ASV Ārlietu ministrijas pārstāvis Džons Kirbijs

ASV Valsts departaments paskaidrojis pierādījumu trūkumu kiberuzbrukumu lietā

30
(atjaunots 15:20 10.01.2017)
Pierādījumu trūkumu CIP ziņojumā par Maskavas iejaukšanos prezidenta vēlēšanās ASV Valsts departaments pamato ar specdienestu darba slepenību un atteikšanos atklāt savas metodes un avotus.

RĪGA, 10. janvāris — Sputnik. ASV valsts departaments neuzskata, ka pierādījumu neesamība lietā par " Krievijas iejaukšanos vēlēšanās" būtu nepamatota. Šo faktu amatpersonas pamato ar specdienestu darba specifiku, žurnālistiem paziņoja oficiālais ASV Ārlietu ministrijas pārstāvis Džons Kirbijs.

"Domāju, tikai retais nepiekritīs tam, ka izlūkdienestu pienākums ir aizsargāt savus avotus un metodes," — Kirby citē RIA Novosti. Tā viņš komentējis iemeslus, kāpēc CIP paziņojumā nav sniegti pierādījumi.

"Tie (specdienesti — red.) atbild par to, lai viņu metodes un avoti netiktu atklāti, un mēs dāvājam izlūkdienestiem tiesības lemt, kad viņi piedāvā informāciju, un pašiem noteikt, kāda informācija var tikt izpausta," — teica Kirbijs.

Valsts departamenta pārstāvim atgādināja, ka ASV sākušas karu Irākā, balstoties uz izlūkdienesta viltus paziņojumiem par masu iznīcināšanas ieroču esamību šajā valstī. Kirby nosauca šo salīdzinājumu par "nekorektu".

"Neviens neuzskata, ka 2000. — 2001. gadā nav bijušas kļūdas, bet tas bija pirms 15 gadiem, kopš tā laika daudz ir mainījies (…) mēs esam guvuši mācību no šīm kļūdām," — teica Kirbijs.

FIB un CIP, NDA piektdien izplatīja ziņojumu, kurā kārtējo reizi apsūdzēja Krieviju par "iejaukšanos amerikāņu vēlēšanās", taču atteicās sniegt jebkādus pierādījumus, paskaidrojot to ar izlūkošanas slepenību.

Turklāt no ziņojuma izriet, ka secinājumus par "slepenajām Krievijas operācijām" amerikāņu specdienesti izdarījuši no tādiem avotiem kā Krievijas televīzijas pārraides un publikācijas sociālajos tīklos. Puse ziņojuma bija veltīta RT televīzijai un aģentūrai Sputnik, tomēr dati par RT lielākoties bija piecus gadus veci.

Kremlis informēja, ka CIP ziņojumā izvirzītās apsūdzības par hakeru uzbrukumiem jau nogurdina. Šo viedokli pauda Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Viņš arī uzsvēra, ka tas atgādina "raganu medības", un piebilda, ka Maskava ir "orientēta uz dialogu, nevis uz tādām emocionālām lēkmēm".

30
Tagi:
kiberuzbrukums, Krievija, ASV
Pēc temata
Eksperti stāsta par kiberuzbrukumu iespējamiem mērķiem 2017. gadā
ASV izlūkdienesti daļu ziņojuma par "Krievijas iejaukšanos" veltījuši RT un Sputnik
Ziņas par Krievijas kiberuzbrukumiem Tramps nosaucis par "raganu medībām"
MPV aparāti, foto no arhīva

Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu

4
(atjaunots 14:44 29.11.2020)
Mediķi precizē, ka īpaša uzmanība jāvelta Covid-19 laikā bojāto asinsvadu ārstēšanai un jāpārbauda asins recēšanas līmenis, tomēr norāda, ka būtu pāragri runāt par koronavīrusa infekcijas ilgtermiņa sekām, jo pagājis pārāk īss laiks kopš tās sākuma.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas sekas organismā ir ārkārtīgi tālejošas, radio HCH ēterā pastāstīja imunologs Vladislavs Žemčugovs, vēsta RIA Novosti.

Speciālists norādīja uz simptomiem, kuri liecina par centrālās un perifērās nervu sistēmas traucējumiem cilvēkiem, kuri izslimojuši Covid-19: atmiņas traucējumi, ožas trūkums, dzirdes traucējumi, parastēzija (jutīguma traucējumi dažādās ķermeņa daļās). Ārsts konstatēja, ka šie simptomi var saglabāties ilgāku laiku, jo nervu šūnu atjaunošanās ir ilgstošs process.

"Magnētiskās rezonanses tomogrāfija tādiem slimniekiem parāda ainu, kas ļoti līdzinās izkaisītajai sklerozei. Tā mēdz gadīties arī HIV/AIDS apstākļos," precizēja imunologs.

Pie tam Covid-19 izslimojušajiem pacientiem ārsti novēro asins sabiezēšanu un sarecēšanu, kas neizzūd ilgu laiku.

"Tas nav insults, taču ļoti līdzīgi," atzīmēja Koškins.

Mediķis norādīja, ka īpaša uzmanība jāvelta Covid-19 laikā bojāto asinsvadu ārstēšanai un jāpārbauda asins recēšanas līmenis.

Pie tam imunologs precizēja, ka pagaidām būtu pāragri runāt par koronavīrusa infekcijas ilgtermiņa sekām, jo pagājis pārāk īss laiks kopš tās sākuma.

Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka Covid-19 infekcija pasaule reģistrēta jau gandrīz 59 miljoniem cilvēku, miruši vairāk nekā 1,38 miljoni. Lielākais infekcijas gadījumu skaits reģistrēts ASV, Indijā un Brazīlijā.

4
Tagi:
AIDS, koronavīruss
Pēc temata
VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts paskaidroja, kāpēc ir bezjēdzīgi slepkavot koronavīrusa inficētās ūdeles
Lielbritānija ieviesusi pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas
Trafalgaras laukums Londonā, foto no arhīva

Lielbritānija ieviesusi pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas

12
(atjaunots 16:27 28.11.2020)
Lielbritānijā stājusies spēkā obligātā pašizolācija atbraucējiem no Latvijas. Iespējams, no 15. decembra noteikumus varētu mazliet mīkstināt un saīsināt karantīnas termiņu, ja koronavīrusa testa rezultāts ir negatīvs.

RĪGA, 28. novembris – Sputnik. Lielbritānija ieviesusi obligāto pašizolāciju atbraucējiem no Latvijas, stāsta Press.lv. Lēmums pieņemts, ņemot vērā nopietno epidemioloģisko situāciju Latvijā. Prasība stājusies spēkā 28. novembrī.

Atbraucējiem no Latvijas Lielbritānijā elektroniski jādeklarē sava dzīves vieta, kur viņi pavadīs karantīnu. Par pašizolācijas normu pārkāpumu Anglijas, Velsas un Ziemeļīrijas teritorijā paredzēts naudas sods.

No 2020. gada 15. decembra stāsies spēkā noteikumi, kas paredz iespējamu karantīnas mīkstināšanu, ja atbraucējs no Latvijas piecas dienas pēc atbraukšanas nodos Covid-19 testu, un tā rezultāts būs negatīvs.

Jāpiebilst, ka pašizolācija jāievēro arī Latvijā, atgriežoties vai ierodoties no visām Eiropas valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

12
Tagi:
karantīna, Latvija, koronavīruss, Lielbritānija
Pēc temata
Atgriežas Latvijā ārstēties un strādāt: Covid-19 iestūma reemigrāciju no Lielbritānijas
Divi tūkstoši Latvijas valstspiederīgo Lielbritānijā palikuši bez pasēm Covid-19 dēļ