Apšaudē Floridas lidostā. Foto no arhīva

Apšaudē Floridas lidostā nogalināti pieci cilvēki

13
(atjaunots 14:59 07.01.2017)
Aculiecinieki pastāstīja, ka uzbrucējs, nesakot ne vārda, šāvis uz cilvēkiem. Kad beidzās munīcija, viņš nometa ieroci un apgūlās uz grīdas, un policija viņu aizturēja.

RĪGA, 7. janvāris — Sputnik. ASV Floridas štata Fortloderdeilas starptautiskajā lidostā piektdien izcēlās apšaude, kurā bijušais ASV karavīrs, kurš dienējis Irākā, ar pistoli nošāva piecus cilvēkus un tika aizturēts, informē LETA, atsaucoties uz vietējās policijas ziņām.

Astoņi cilvēki apšaudē tika ievainoti un ir nogādāti slimnīcā, piebilda vietējais šerifa departaments.

Apšaudē aizdomās turētais Estebans Santjago, kuram ir karavīra personas apliecība, atrodas apcietinājumā un viņu nopratina Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) un policijas slepkavību nodaļas izmeklētāji.

Incidents notika lidostas 2. termināļa bagāžas saņemšanas daļā, kad pasažieri tur saņēma savu bagāžu. Uzbrukuma motīvs vēl nav zināms.

Telekanāls "ABC News" ziņoja, ka šāvējs bija lidojis uz Fortloderdeilu no Aļaskas štata, pa ceļam nolaižoties Minesotas štatā. Saskaņā ar telekanāla "CBS News" ziņām viņš lidojuma laikā bija iesaistījies kādā strīdā.

Telekanāls CNN ziņoja, ka aizdomās turētais veda šaujamieroci bagāžā un bija to deklarējis. Pēc nolaišanās un bagāžas saņemšanas viņš tualetē pielādēja ieroci, atgriezās bagāžas saņemšanas daļā un atklāja uguni.

Brovardas apgabala šerifs Skots Izraels paziņoja reportieriem, ka aizdomās turētais tika aizturēts, policistiem neraidot nevienu šāvienu.

Aculiecinieki pastāstīja, ka uzbrucējs, nesakot ne vārda, šāvis uz cilvēkiem. Kad beidzās munīcija, viņš nometa ieroci un apgūlās uz grīdas, un policija viņu aizturēja.

"CBS News" ziņoja, ka šis vīrietis pirms diviem mēnešiem ienācis FIB birojā Aļaskas štata Ankoridžas pilsētā un apgalvojis, ka ASV valdība kontrolē viņa prātu un liek skatīties "Islāma valsts" videoierakstus. FIB aģenti pēc uzbudinātā vīrieša iztaujāšanas izsauca policiju, kas aizveda viņu uz psihiatrisko slimnīcu.

Santjago — bijušais Puertoriko un Aļaskas Nacionālās gvardes karavīrs — dienējis Irākā no 2010. gada aprīļa līdz 2011. gada februārim. Pērn augustā viņš tika atvaļināts no Aļaskas Nacionālās gvardes par neapmierinošu dienestu, ziņoja ASV mediji.

Pirms vairākiem gadiem pret viņu notika izmeklēšana par bērnu pornogrāfiju, bet apsūdzības netika izvirzītas.

Fortloderdeilas lidosta, kas ir svarīgs transporta mezgls lidojumiem uz Karību jūras reģionu, pēc apšaudes atcēla visus reisus.

50 kilometrus attālā Maiami starptautiskā lidosta pavēstīja, ka darbojas ierastajā kārtībā, tomēr ir pastiprinājusi drošības pasākumus.

13
Tagi:
ASV, Florida, apšaude
Pēc temata
Amerikāņu bumbvedējs B-52 lidojuma laikā zaudējis dzinēju
American Conservative: ASV ārpolitika ir izgāzusies visās frontēs
 COVID-19

Eiropas diplomātiem atļāva vakcinēties ar "Sputnik V"

6
(atjaunots 17:12 03.03.2021)
Eiropas ārpolitikas dienests piešķīra saviem darbiniekiem tiesības vakcinēties ar ES neapstiprinātajām vakcīnām.

RĪGA, 3. marts - Sputnik. ES ārpolitikas dienests neiebilst, ja pārstāvniecību darbinieki vēlēsies vakcinēties pret koronavīrusu ar Eiropas Savienībā neautorizēto vakcīnu. Kā vēsta RIA Novosti, par to paziņoja dienesta pārstāve Nabiļa Masrali.

Pēc viņas vārdiem, ES pārstāvniecību personāls patstāvīgi pieņem lēmumu par to, vai būtu jāvakcinējas principā un ar kādu vakcīnu. Darbiniekiem būs iespēja vakcinēties vai nu ar EZA (Eiropas Zāļu aģentūra) apstiprināto vakcīnu, vai nu ar uzņemošajā valstī autorizētiem preparātiem.

"Lēmums par vakcināciju – tas ir individuāls lēmums. To, ar kādu preparātu vakcinēties, arī ir personisks lēmums. Mums nav iebildumu, ja pārstāvniecību darbinieki saņems vakcīnas, kuras nav apstiprinātas ES, tas ir arī personisks lēmums," sacīja Masrali.

Ja cilvēks izvēlas EZA apstiprināto vakcīnu, bet uz vietas nebūs pieejas preparātam, tad viņš var vakcinēties Eiropas Savienībā.

"Tas tiek darīts, lai garantētu darbiniekiem un viņu ģimenēm maksimālu aizsardzību ārvalstīs un nodrošinātu viņiem tādus pašus medicīnas pakalpojumus, kā citiem ES pilsoņiem," paskaidroja ārpolitikas dienesta pārstāve.

Patlaban ES tirgū apstiprināti kompāniju Pfizer/BioNTech, Moderna un AstraZeneca preparāti. ES noslēdza līgumus 2,3 miljardu devu koronavīrusa vakcīnu piegādei. Plānots līdz vasaras beigām vakcinēt apmēram 70% eiropiešu. Tomēr pēdējās nedēļās ES saskārusies ar grūtībām - Pfizer/BioNTech un AstraZeneca piegādes kavējas. Šķēršļi varētu kavēt Briseles ambiciozos plānus vakcinācijas aspektā.

Pērnā gada augustā Krievijas Veselības ministrija reģistrēja pirmo vakcīnu pasaulē Covid-19 profilaksei, ko izstrādāja Gamaleja ZPC. Vakcīna ieguva nosaukumu "Sputnik V".  

Janvārī Krievijas tiešo investīciju fonds (KTIF) iesniedzis pieteikumu vakcīnas "Sputnik V" reģistrācijai Eiropas Savienībā.

Krievija patlaban ir vienīgā valsts, kurā izstrādātas un masveidā tiek ražotas trīs vakcīnas koronavīrusa infekcijas profilaksei: preparātiem "Gam-COVID-Vak" un "EpiVakKorona" pievienojies Čumakova institūta izstrādātais preparāts "KoviVak". Martā tā nonāks civilajā apgrozījumā, proti, Krievijas pilsoņi varēs izvēlēties jau vienu no trim vakcīnām.

6
Tagi:
Sputnik V, vakcinācija, vakcīna, Eiropas Savienība, Eiropa
Pēc temata
Koronavīruss: salīdzinām "Sputnik V", "Pfizer" un citas vakcīnas pret Covid-19
Krievijas pretinieki baidās no "Sputnik V" panākumiem
Vai ar "politiski nepareizu vakcīnu" ielaidīs Eiropā
Antivielas pret Covid-19 ir tikai katram desmitajam Zemes iedzīvotājam
Covid-19

Antivielas pret Covid-19 ir tikai katram desmitajam Zemes iedzīvotājam

24
(atjaunots 08:29 02.03.2021)
Vienīgais veids, kā pasaules mērogā panākt kolektīvo imunitāti, ir vakcinācija, uzsver eksperti.

RĪGA, 2. marts - Sputnik. Bez vakcinācijas kolektīvā imunitāte nevar būt sasniedzama – gada laikā mazāk nekā 10% pasaules iedzīvotāju ir izveidojušās antivielas pret Covid-19, paziņojusi Pasaules Veselības organizācijas galvenā zinātniskā darbiniece Sumija Svaminatana.

​"PVO seko līdzi šiem seroloģiskiem pētījumiem, saskaņā ar pēdējām aplēsēm, tādu bija aptuveni 500. Un, ja to izskatam kopā, izrādās, ka mazāk nekā 10% pasaules iedzīvotāju ir antivielas pret šo vīrusu," paziņoja Svaminatana.

Kā rāda Covid-19 perēkļu dažādās pasaules pilsētās pētījumu rezultāti, lai gan pašlaik pusei vai vairāk pilsētas iedzīvotāju ir izveidojušās antivielas pret Covid-19, tas neļauj runāt par kolektīvās imunitātes sasniegšanu.

"Protams, vietām, piemēram, blīvi apdzīvotos pilsētas rajonos, ir perēkļi, kuros 50 – 60% iedzīvotāju bijuši pakļauti vīrusa iedarbībai un viņiem izveidojušās antivielas. Taču no tā neizriet tas, ka visa pilsēta, province vai valsts ir sasniegusi kolektīvo imunitāti," atzīmēja Svaminatana.

Pēc viņas vārdiem, kad tādas apdzīvotas vietas iedzīvotāji, kuriem nav antivielu, izbrauc ārpus tās robežām, viņi joprojām ir pakļauti inficēšanās riskam.

Vienīgais veids, kā panākt kolektīvo imunitāti pasaules mērogā, ir vakcinācija, uzsvēra Svaminatana.

Koronavīrusa pandēmija, kas izplatījās 2020. gadā, aptvērusi gandrīz visu pasauli. Kopā pasaulē, saskaņā ar Džonsa Hopkinsa universitātes datiem, fiksēti vairāk nekā 114 miljoni Covid-19 gadījumu, kuru vidū vairāk nekā divarpus miljoni beigušies letāli. Lielākais koronavīrusa infekcijas un mirušo skaits reģistrēts ASV, Brazīlijā un Indijā.

Pasaules Veselības organizācija iepriekš ziņoja, ka pandēmijas noslēguma termiņu prognozes sniegt ir grūti, tomēr, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie ierastās dzīves ir jāievēro sanitārie pretepidēmijas pasākumi un jāvakcinē lielākā daļa pasaules iedzīvotāju.

Tikmēr Bloomberg aģentūra aprēķinājusi, ka esošos vakcinācijas tempos nepieciešami vismaz septiņi gadi, lai vakcinētu 75% pasaules iedzīvotāju.

24
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 izplatās Latvijas lielākajās pilsētās
Sikspārņi "atnesuši" Covid-19 uz fermu: PVO atgriežas pie sākotnējās versijas
Efektivitāte nokritīs: Pūce par Covid-19 jautājumu izskatīšanu atklātajās sēdēs
"Vakcīnu karš": Covid-19 profilaksei paredzēto vakcīnu salīdzinājums