ASV ievēlētais prezidents Donalds Tramps. Foto no arhīva

Ziņas par Krievijas kiberuzbrukumiem Tramps nosaucis par "raganu medībām"

14
(atjaunots 09:08 07.01.2017)
ASV ievēlētais presidents Donalds Tramps lūdz paskaidrot, kāpēc neviens neatsauc atmiņā neseno Ķīnas kiberuzbrukumu, kas ļāvis saņemt piekļuvi plašai informācijai par valsts darbiniekiem.

RĪGA, 7. janvāris — Sputnik. ASV ievēlētais prezidents Donalds Tramps intervijā avīzei New York Times pavēstīja, ka tik liela vērība kiberuzbrukumiem, ko Krievija it kā esot veikusi prezidenta priekšvēlēšanu sacīkšu laikā, ir "politiskas raganu medības," vēsta RIA Novosti.

Izdevums norāda, ka telefona intervija ar Trampu notikusi dažas stundas pirms specdienestu brīfinga, kas organizēts ievēlētā prezidenta vajadzībām, jautājumā par kiberuzbrukumiem pret Demokrātisko partiju.

"Salīdzinoši nesen Ķīna, uzlaužot datorus, ieguva piekļuvi informācijai par 20 miljoniem valsts ierēdņu. Kāpēc neviens par to pat neieminas?" — viņš paziņoja intervijā, atgādinot par ĶTR hakeru uzbrukumiem 2014. gada beigās un 2015. gada sākumā.

"Tās ir politiskas raganu medības," — uzsvēra Tramps. Pie tam ievēlētais prezidents ironiski nodēvēja ASV par "hakeru uzbrukumu pasaules galvaspilsētu."

Amerikāņu izlūkdienestu pārstāvji oktobrī paziņoja, ka par kiberuzbrukumiem valsts vēlēšanu sistēmām esot atbildīgi "krievu hakeri." Vēlāk mediji, atsaucoties uz CIP, informēja, ka Krievija esot piedalījusies Demokrātiskās partijas serveru uzlaušanā. Plašsaziņas līdzekļi rakstīja, ka uzbrukumi notikuši ar mērķi atbalstīt Donaldu Trampu, jaunievēlēto prezidentu.

Krievijas varas iestādes šādas apsūdzības noraida. Krievijas prezidents Vladimirs Putins atgādināja, ka publicētajos datos nav bijis nekā Krievijas interesēs, bet histērija tiek uzpūsta, lai novērstu uzmanību no publikāciju satura.

ASV ievēlētais prezidents Donalds Tramps uzskata, ka apsūdzības ir izgudrotas. Pēc viņa domām, demokrāti tādā veidā cenšas apšaubīt notikušās vēlēšanas un novelt no sevis atbildību par sakāvi.

14
Tagi:
kiberuzbrukums, ASV, hakeri
Pēc temata
Kompānija no ASV apsūdz krievu hakerus par Ukrainas artilērijas izspiegošanu
ASV prezidents informē par apstākļiem, kādos pret Krieviju tiks vērsti kiberieroči
Telekanāls "NBC News" apsūdz Putinu par kiberuzbrukumiem ASV vēlēšanu kampaņas ietvaros
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

10
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

10
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
S-400

Turcija pastāstīja par S-400 izmēģinājumiem un atbildēja uz ASV pretenzijām

14
(atjaunots 11:38 26.10.2020)
Turcija informēja, ka turpinās sadarbību ar sabiedrotajiem, taču nevar pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", norādīja Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars apstiprināja, ka valsts veikusi Krievijas Federācijā iepirkto zenītraķešu kompleksu S-400 izmēģinājumus, un norādīja, ka tas ir plānveida darbs kontrakta ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Turcija laida klajā starptautisko paziņojumu Navtex par artilērijas mācībām Sinopas pilsētas rajonā Melnās jūras reģionā. Iepriekš jau ziņots, ka Turcija sekmīgi izmēģināja Krievijā iepirktās PGA sistēmas S-400 valsts ziemeļos, visas palaistās raķetes trāpījušas mērķos.

ZRK S-300 Antei-2500
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Katra aizsardzības rūpniecības produkcijas iepirkuma kontrakta ietvaros paredzēti izmēģināumi. Tā ir iepirkuma programmas daļa, tīri tehniska darbība," Hulusi Akars paziņoja telekanālam NTV.

Fakts, ka Turcija iepirkusi zenītraķešu kompleksus S-400 Krievijā, nenozīmē, ka tā attālinājusies no NATO, Ankara vēl aizvien ir gatava iegādāties amerikāņu sistēmas Patriot, paziņoja Akars.

"S-400 bija nevis iegriba, bet nepieciešamība un nenozīmē mūsu attālināšanos no NATO. Tomēr nepieciešamības dēļ un gadījumā, ja mums tiks garantēta tehnoloģiju nodošana, kopēja ražošana un piegādes kalendārs, mēs varam iepirkt Patriot vai SAMP-T. Turcija arī iepriekš ir centusies izstrādāt alternatīvus variantus ar sabiedrotajiem un turpinās darbu. Mēs nevaram pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", Turcijas aizsardzības ministra teikto citēja telekanāls NTV.

Viņš piebilda, ka S-400 "neintegrēs NATO PGA sistēmā un Turcija izpildīs visas savas saistības alianses ietvaros".

Pie tam Ankara nedomā lūgt Vašingtonas atļauju ZRK S-400 izmēģinājumiem, paziņoja Turcijas prezidents Tajips Erdogans.

Iepriekš ASV Valsts departamenta pārstāve Morgana Ortagusa paziņoja, ka ASV "apņēmīgi nosodīs" Ankaras soļus, ja apstiprināsies informācija par izmēģinājumiem. Vašingtona pat piedraudēja Turcijai ar "nopietnām sekām", ja ZRK tiks aktivizēti.

"Jā, Sinopā notika, notiek izmēģinājumi. Un mēs nedomājam tiem lūgt ASV atļauju. Tātad šie kungi ir noraizējušies par to, ka šeit ir Krievijai piederoši ieroči," Erdogans uzsvēra sarunā ar žurnālistiem.

Viņš konstatēja, ka Ankara ir noskaņota apņēmīgi un turpinās nosprausto ceļu.

Viņš piezīmēja, ka Turcija neatsakās no amerikāņu pretgaisa sistēmu Patriot iepirkuma un ir gatava turpināt pārrunas par šo jautājumu ar ASV.

Krievijas jaunāko ZRK S-400 piegādes, kas radīja krīzi Turcijas un ASV attiecībās, sākās 2019. gada jūlija vidū. Vašingtona pieprasīja Ankarai atteikties no darījuma un to vietā iepirkt kompleksus Patriot, turklāt piedraudēja atlikt jauno iznīcinātāju F-35 pārdošanu vai pat atcelt darījumu, kā arī ieviest sankcijas. Ankara atteicās pakļauties un turpināja pārrunas par nākamās S-400 partijas iegādi.

14
Tagi:
S-400, Krievija, Turcija
Pēc temata
Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Eksperts: ASV neizdodas Turciju nospiest uz ceļiem Krievijas S-400 jautājumā
Patriot to nespēj: eksperts paskaidroja, kāpēc Turcija izvēlējusies S-400
Kāpēc Indija gatava atvēlēt 2 miljardus par Krievijas iznīcinātājiem MiG-29 un Su-30