Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Barbara Keppela

EP deputāte: laiks aizsargāt Eiropas sievietes no nelegālajiem migrantiem

29
(atjaunots 11:48 06.01.2017)
Uzbrukumi sievietēm Eiropas valstīs ir migrantu nekonrolējamās plūsmas sekas, un to ir jāpārtrauc, uzskata Eiropas Parlamenta deputāte, Austrijas Brīvības partijas pārstāve Barbara Keppela.

RĪGA, 6. janvāris — Sputnik. Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Barbara Keppela komentēja incidentu Insbrukā, kur Jaungada naktī publiskā vietā sievietes saskārušās ar seksuālu uzmākšanos. Sputnik Igaunija vēsta, ka aizdomās turētie uzmākušies meitenēm pūlī pie skatuves Tirgus laukumā.

Bēgļi laivā. Foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Jaungada naktī Tirgus laukumā un Herzog Otto Ufer krastmalā Insbrukā 19 sievietes saskārušās ar seksuālu uzmākšanos, informēja Sputnik, atsaucoties uz Austrijas avīzi Tiroler Tageszeitung. Deviņas cietušās ir Austrijas pilsones, pārējās — Vācijas, Šveices un Itālijas valstspiederīgās. Ziņots, ka uzbrucēji, domājams, ir pārceļotāji no Āzijas vai Ziemeļāfrikas.

Uzbrucējus meklē policija

Aizdomās turamie pazuduši bez pēdām. Vietējās policijas priekšnieks Mārtins Kirhlers preses konferencē paskaidroja, ka tiesībsargājošās iestādes uzskata: tuvākajā laikā šī vīriešu grupa tiks atrasta. Cita starpā tiks veiktas pārbaudes bēgļu uzturēšanās vietās. 

Galvenais izmeklētājs Ernsts Kranebiters paziņoja, ka policija meklē piecus vai sešus vīriešus, domājams, no Āzijas. Nav izslēgts, ka aizdomās turamie ir pārceļotāji no Ziemeļāfrikas.

Kirhlers informēja, ka izmeklēšanu paātrinās operatīvā grupa, kurā strādā četri cilvēki. Tiks pārbaudītas bēgļu uzturēšanās vietas un izskatīti Jaungada svētku organizatoru uzstādīto videonovērošanas kameru ieraksti.

Policijas priekšnieks uzsvēra, ka nepieciešams izvērtēt dziļākus novērošanas pasākumus nākotnē, piemēram, karnevāla gājiena pasākumā. Vēršoties pie pilsētas iedzīvotājiem Kirhlers aicināja tamlīdzīgu uzbrukumu upurus nekavējoties vērsties policijā.

Deportēt nelegāļus

Eiropas Parlamenta deputāte Barbara Keppela incidentu Insbrukā nosauca par "kritisku" un paziņoja, ka jāsamazina migrantu pieplūdums, jāveic stingri kontroles pasākumi un jāpilveido tiesībsargājošo iestāžu darbība.

"Problēma ir tā, ka mēs, eiropieši, jau divus gadus esam pieļāvuši milzīgu, gandrīz nekontrolējamu migrantu pieplūdumu mūsu valstīs. Un tagad mēs saskaramies ar problēmām Insbrukā. Tas ir kritiskais incidents, un pēc notikušā mēs vairs nevaram rīkoties tāpat kā agrāk," — paziņoja Keppela intervijā aģentūrai Sputnik.

Deputāte uzsvēra, ka nepieciešams deportēt migrantus, kuri nav saņēmuši bēgļu statusu. Viņa uzskata, ka šādu migrantu skaits sastāda aptuveni 90% no kopējā skaita. Keppela pavēstīja, ka Eiropas valstu pašreizējās sociālās nodrošināšanas sistēmas nespēj tikt galā ar bēgļu masveida pieplūdumu.

"Nepieciešams pilnveidot tiesībsargājošās iestādes, samazināt migrantu pieplūdumu un izveidot migrantu centrus Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos ANO paspārnē…" — viņa ierosināja.

Masveida uzbrukumi Eiropas pilsētu iedzīvotājām fiksēti arī iepriekš. 2016. gada Jaungada naktī seksuāliem uzbrukumiem tika pakļautas sievietes Ķelnes pilsētā.

29
Pēc temata
Dombrovskis: Migrācijas krīze ES uzlabojas
Vācijā septiņi imigranti apsūdzēti par bezpajumtnieka aizdedzināšanu
Bundestāga ēka, foto no arhīva

Bundestāgā piedāvāja izveidot sadraudzību no Vladivostokas līdz Lisabonai

5
(atjaunots 17:32 19.09.2020)
Ilgtermiņa miers starp Vāciju un Krieviju, starp Eiropu un Krieviju – tā ir vienīgā iespēja mums visiem izveidot drošu telpu Eiropas teritorijā, lai nodrošinātu laimīgu nākotni mūsu bērniem un mazbērniem, paziņoja partijas "Alternatīva Vācijai" pārstāvis.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Bundestāga Starptautisko lietu komitejas loceklis Valdemārs Gerdts ("Alternatīva Vācijai") piedāvāja izveidot jaunu brīvprātīga suvereno valstu sadraudzību no Vladivostokas līdz Lisabonai, vēsta RIA Novosti.

"Ilgtermiņa miers starp Vāciju un Krieviju, starp Eiropu un Krieviju – tā ir vienīgā iespēja mums visiem izveidot drošu telpu Eiropas teritorijā, lai nodrošinātu laimīgu nākotni mūsu bērniem un mazbērniem. Cita varianta nav. Mums jāizveido brīva tirdzniecības telpa no Lisabonas līdz Vladivostokai un jāizveido brīvprātīga suvereno valstu sadraudzība, lai mēs varētu attīstīties, dzīvot un gūt panākumus," sacīja deputāts RIA Novosti.

Turklāt viņš nosauca par nepieļaujamu draudzīgo attiecību pasliktināšanas politiku starp Maskavu un Berlīni.

Tāpat Gerdts izvērtēja atteikšanās no gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvniecības riskus. Viņaprāt, tas ne vien novedīs pie vairāku miljardu naudas sodiem, bet arī apšauba Vācijas enerģētisko drošību.

Deputāts uzskata, ka situācija ap "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu – tā ir cīņa par enerģijas noieta tirgiem, jo ASV ar to sašķidrinātās dabasgāzes piegādes plāniem Eiropai nav izdevīga gāzesvada būvniecība no Krievijas.

"Šī cīņa tiek rosināta ar netīrām politiskām un ekonomiskām metodēm. Tiem, kas uzstājas par attiekšanos no "Ziemeļu straumes", jāpastāsta saviem vēlētājiem, ka tā rezultātā energoresursa cenas palielināsies – mēnesī par gāzi un elektrību nāksies maksāt par 20% vairāk," uzsvēra Gerdts.

Pēdējās dienās strīdi saistībā ar "Ziemeļu straumi 2" saasinājušies situācijas ar Alekseju Navaļniju fonā. Atsevišķi Vācijas politiķi aicina bloķēt to. Taču kanclere Angela Merkele paziņoja, ka gāzesvada būvniecības un Navaļnija incidenta jautājumiem jābūt skatītiem atsevišķi.

Maskavā ne reizi vien ir uzsvēruši, ka "Ziemeļu straume 2" ir tikai un vienīgi komerciāls projekts un tiek īstenots visa Eiropas kontinenta enerģētiskās drošības interesēs. KF enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks paziņoja, ka projekts atrodas augstas gatavības stadijā, un pauda pārliecību, ka tas tiks īstenots līdz gada beigām.

5
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Vācija, Krievija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Eiropa sodīs sevi ar dārgu gāzi, ja izlems pārmācīt KF Navaļnija dēļ
"Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamais sagādes kuģis dodas uz Vāciju
Amerikāņu gāzes piegādes Eiropā strauji kritušās
ASV Kongresā ziņo: sankciju apstiprināšana pret Krieviju ir problemātiska
Dziedātāja Anna Sedokova un basketbolists Jānis Timma, foto no arhīva

Latviešu basketbolists aprecējies ar bijušo grupas "VIA Gra" solisti

1
(atjaunots 17:25 19.09.2020)
Bijusī grupas "VIA Gra" soliste, dziedātāja Anna Sedokova un latviešu basketbolists Jānis Timma aprēcējās slepus no visiem.

RĪGA, 19. septembris – Sputnk. Latviešu basketbolists Jānis Timma un bijusī grupas "VIA Gra" soliste iestājušies laulībā. Par to viņi paziņoja telekanāla "Pervij" ēterā.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ANNA SEDOKOVA (@annasedokova)

Sedokova pastāstīja, ka laulību ceremonija bijis noslēpums. Pat vecāki uzzināja par to, ka pāris apprecējies, tikai nākamajā dienā pēc kāzām.

Pēc Annas sacītā, viņi ar Jāni pieņēma lēmumu nerīkot lielus svētkus, bet gan slepeni aprēcieties un pēc tam nosvinēt ģimenes lokā.

Ceremonijas laikā no tradicionālajiem kāzu apģērba elementiem Sedokovai bija plīvurs, savukārt Timma bija ģērbies klasiskā tumšas krāsas kostīmā.

Anna pastāstīja, ka bija ļoti aizkustināta, kad basketbolists bildināja viņu, kas notika vasarā. Un tāpat Sedokovu ļoti aizkustinājusi pati ceremonija. Tādēļ visās fotogrāfijās viņa raud aiz laimes.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ANNA SEDOKOVA (@annasedokova)

Atgādināsim, ka Timmas un Sedokovas romāna sākumu jau iezīmēja skandāls. Kad 2019. gada septembrī tagad jau bijusī basketbolista sieva sociālajos tīklos uzrakstīja, ka uzzinājusi par "jaunu posmu" sava vīra dzīvē nejauši, ar to pašu sociālo tīklu starpniecību.

No pirmās laulības Timmam palicis dēls. Sedokovai ir trīs bērni no iepriekšējiem vīriem – divas meitas un dēls.

Pirmā meita Alīna piedzima 2004. gadā. Toreiz Sedokova pameta "VIA Gra", lai aprecētu "Dinamo" futbolistu Valentīnu Beļkeviču, un laida pasaulē bērnu. Taču 2006. gadā pāris šķīrās. Par iemeslu sauc pastāvīgās futbolista krāpšanas.

Otro bērnu dziedātāja laida pasaulē no biznesmeņa Maksima Čerņavska. 2011. gada februārī skatuves māksliniece un uzņēmējs nosvinēja greznas kāzas, savukārt pēc 5 mēnešiem pasaulē nāca viņu meita Monika. Ar Čerņavski Sedokova nodzīvoja laulībā divus gadus. Par šķiršanās iemeslu atkal kļuva aizdomas par vīra krāpšanām.

Trešais Annas Sedokovas bērns – dēls Hektors – pasaulē nācis 2017. gadā. Viņa tēvs ir veiksmīgs biznesmenis Artjoms Komarovs. Taču pēc dēla piedzimšanas Sedokova un Komarovs nebija ilgi kopā. Drīz vien viņi šķīrās.

1
Eurovision, foto no arhīva

Eirovīzijas organizatori nosaukuši četrus konkursa norises scenārijus

0
(atjaunots 18:40 19.09.2020)
Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" rīkotāji sagatavojuši četrus iespējamos tā norises variantus Roterdamā 2021. gadā, tiek ziņots konkursa oficiālajā mājaslapā.

Konkursam "Eirovīzija" bija jānotiek no šī gada 12. līdz 16. maijam Roterdamā, taču sarežģītās epidemioloģiskās situācijas visā pasaulē dēļ pasākums tika atcelts. Rīkotāji nolēma pilnvērtīga šova vietā sarīkot mūzikas šovu, kurā nebija sacensību sastāvdaļas un kurš kļuva par sava veida dziesmu godināšanu, kurām bija jāpārstāv savas valstis konkursā. Konkursa fināls ir ieplānots 2021. gada 22. maijā.

Organizatori izstrādājuši četrus iespējamos konkursa norises scenārijus. Pirmais no tiem paredz ierasto formātu ar delegācijām un skatuves māksliniekiem no visām dalībvalstīm. Taču šī scenārija īstenošana ir atkarīga no iespējamās vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanās, testēšanas un no epidemioloģiskās situācijas pasaulē kopumā.

Otrais variants paredz šova rīkošanu ar ierobežotām iespējām un sociālās distancēšanās ievērošanu. Šī scenārija īstenošanas gadījumā katras dalībvalsts komandu pārstāvēs ierobežots cilvēku skaits delegācijas un preses sastāvā. "Tā kā šajā scenārijā auditorijai būs mazāk vietas, jāizveido jauna skatītāju sēdvietu shēma. Ja tas notiks, tiks veikta izloze, lai izlemtu, kurš spēs apmeklēt katru šovu. Jebkuram, kas zaudēs izlozē, protams, tiks atgriezta pilna biļetes iegādes summa," teikts paziņojumā.

Eirovīzijas 2019 uzvarētājs Dunkans Lourenss, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trešais variants - "Eirovīzija" ar braucienu ierobežojumiem. Tā, organizatori paredz variantu, ka dažas valstis nevarēs ierasties Roterdamā, tādēļ to dalībnieki uzstāsies no savām valstīm. Skatuves mākslinieki, kuri spēs piedalīties konkursā klātienē, uzstāsies dzīvajā ēterā.

Ceturtajā variantā organizatori izskata Eirovīzijas rīkošanu izolācijā – dalībnieki uzstāsies no savām valstīm.

Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

0
Tagi:
Eurovision
Pēc temata
Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Eirovīzija ir atcelta, tas bija smags lēmums