Odesas apgabala gubernators Mihails Saakašvili. Foto no arhīva

Saakašvili atkāpjas no amata

16
(atjaunots 08:08 08.11.2016)
Odesas apgabala gubernators atkāpies no amata, jo Ukrainas varas iestādes nevēlas cīnīties ar korupciju – šo viedokli Saakašvili paudis preses konferencē Odesā.

RĪGA, 8. novembris — Sputnik. Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili vakar atkāpies no Odesas apgabala gubernatora posteņa, informē RIA Novosti.

Kā zaguši, tā turpina zagt

Savu lēmumu viņš pamatoja ar Ukrainas valdības nevēlēšanos cīnīties ar korupciju.

"Šajā situācijā esmu nolēmis atkāpties no amata un sākt jaunu cīņas posmu," — informēja Saakašvili preses konferencē Odesā.

Politiķis uzskata, ka jaunā Ukrainas valdība neko nespēj likt pretī korupcijai, kas plaukst valstī. "Kā zaguši, tā turpina zagt," — piebildis Saakašvili. Par "pēdējo pilienu" viņaprāt kļuvusi ierēdņu ienākumu elektronisko deklarāciju publikācija.

Oktobra beigās Ukrainas ierēdņiem vajadzēja sniegt informāciju par saviem ienākumiem elektroniskajās deklarācijās. Pats Saakašvili uzsvēra, ka gadu ilgā darbā viņa alga esot sastādījusi 1,5 tūks. Dolāru. Pie tam kontos Ukrainas "Oščadbankā" un Francijas bankā Societe General attiecīgi glabājas 5 tūkstoši un 57 tūkstoši dolāru.

Muti ciet, zagli: Saakašvili un Avakova konflikts

Saakašvili vairākkārt apsūdzējis Ukrainas ierēdņus korupcijā. Nacionālās reformu padomes sēdē 2015. gada 14. decembrī sākās strīds starp viņu un Ukrainas iekšlietu ministru Arsēnu Avakovu. Tā noslēgumā ministrs pēc kārtējām apsūdzībām no Saakašvili puses iešļāca viņa sejā glāzi ūdens.

Pats Avakovs pēc incidenta iesniedza prasību tiesā: viņš paziņoja, ka Odesas apgabala gubernators pacēlis balsi un aizvainojis tā vietā, lai atbildētu uz jautājumu par sarunām, kurās Saakašvili ar "krievu oligarhu no "Uralhima" apspriedis Odesas ostas rūpnīcas privatizāciju.

Tolaik Odesas apgabala gubernators pārmeta valdībai to, ka Ukrainā notiek īsta valsts uzņēmumu izlaupīšana un apsūdzēja Avakovu par Ukrainas bruņoto formējumu neskaidru finansēšanu un korupciju, kura, pēc viņa rīcībā esošiem datiem, plaukst Iekšlietu ministrijā.

Арсен Аваков, https://www.facebook.com/arsen.avakov.1
Avakovs iešļācis Saakašvili sejā glāzi ūdens. Incidenta kadri

Šī incidenta laikā Avakovs atļāvās izteikt Saakašvili adresētetas aizvainojošas frāzes. Piemēram, viņš pieprasīja, lai viņa oponents "aizvērtos" un nosauca viņu par "zagli".

Kā Saakašvili nokļuva Ukrainā

Odesas apgabala gubernatora posteni Saakašvili ieņēma 2015. gada maijā. Šajā amatā viņu iecēla Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Saakašvili, agrākais Gruzijas prezidents pameta valsti pēc jaunā prezidenta Georgija Margvelašvili stāšanās amatā 2013. gada novembrī. Gruzijā pret Saakašvili ierosinātas vairākas krimināllietas, tostarp arī jautājumā par valsts līdzekļu izšķērdēšanu. Dzimtenē politiķis izsludināts meklēšanā.

Saakašvili informēja par nodomu atgriezties Gruzijā, ja viņā partija uzvarēs vēlēšanās. Tomēr viņš mainīja savu viedokli vēlēšanu dienā, 2016. gada 30. oktobrī.

16
Pēc temata
ASV iznīcina Ukrainu centienos glābt Porošenko režīmu
Porošenko paziņojis, ka visus eiroskeptiķus finansē Krievija
Nikolajs Azarovs: gadsimta afēra un verdzība veselai paaudzei
Ziemeļu straume 2

Vācijas ĀM atbildēja uz ASV draudiem "Ziemeļu straumei 2"

9
(atjaunots 17:56 07.08.2020)
Trīs ASV senatori adresējuši vēstuli ostas operatoram "Sassnitz GmbH", kurā draud ar finansiālu sabrukumu Zasnicas ostai.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Nilss Annens asi kritizēja ASV Senāta locekļu vēstuli, kurā politiķi draud Zasnicas pilsētas ostai ar sankcijām "Ziemeļu straumes 2" dēļ, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ziņu aģentūras rīcībā nokļuva trīs ASV senatoru vēstule, kas adresēta ostas operatoram "Sassnitz GmbH". Tajā stāstīts par sankcijām, ko ASV valdība gatavo pret kompānijām, kas atbalsta gāzesvada būvdarbus. Cita starpā vēstulē teikts, ka darbu turpināšanas gadījumā Zasnicas ostai draud "finansiāls sabrukums".

"ASV eksteritoriālo sankciju politika attiecībās ar tuviem partneriem un sabiedrotajiem ir nopietns uzbrukums mūsu nacionālajai suverenitātei," Annens norādīja intervijā avīzei Handelsblatt.

Politiķis norādīja, ka vācu kompānijām adresēto draudu vēstuļu tonis un saturs ir absolūti nepieņemams.

"Mēs likām skaidri saprast mūsu partneriem ASV, ka nepieļausim spiedienu pret mūsu kompānijām," atzīmēja valsts sekretārs. Viņš atgādināja, ka Vācijas un Eiropas enerģētikas politika tiks izlemta tikai Berlīnē un Briselē, nevis Vašingtonā.

Annens pastāstīja, ka Vācija izmantos savu prezidentūru ES Padomē, lai stiprinātu Eiropas suverenitāti, un piebilda, ka Eiropa nedrīkst pakļautties šantāžai.

"Ziemeļu staume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz gāzesvada izbūvi no Krievijas uz Vāciju.

Krievijas projektu atbalsta Berlīne un Vīne, jo tās ir ieinteresētas saņemt stabilas gāzes piegādes. Gāzesvadu atbalsta arī Norvēģija – tās valdībai pieder 30% kompānijas "Kvaerner", būvdarbu apakšuzņēmēja, akciju.

Pret "Ziemeļu straumi 2"  iebilst Lietuva, Latvija, Polija un Ukraina, kam ir savas intereses. Projektu kritizē arī ASV – tās vēlas piegādāt Eiropai pašas savu sašķidrināto dabas gāzi.

Pērnā gada beigās Savienotās Valstis pieņēma aizsardzības budžetu, kurā iekļāva sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu dalībniekiem. Rezultātā projekta īstenošana apstājās, tomēr Krievijas koncerns "Gazprom" informēja, ka varēs patstāvīgi noslēgt būvdarbus.

9
Tagi:
Ziemeļu straume 2, sankcijas, ASV, Vācija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Eksperts pastāstīja, kādi riski vēl saistīti ar "Ziemeļu straumi 2"
Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt "Nord Stream 2"
Uzņēmēji Vācijā plāno atbildi ASV sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"
Eksperts: ASV rīcība pret "Ziemeļu straumi 2" ir jezuītiska, Eiropā valda pasivitāte
Dmitrijs Ļitovkins

Militārais eksperts: ASV nav vajadzīgs NEW START līgums, tās atpaliek no Krievijas

5
(atjaunots 17:39 07.08.2020)
ASV tikai nesen sākušas savu kodolieroču modernizāciju, tāpēc Vašingtona nevēlas pēc iespējas ātrāk parakstīt līgumu par stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanu un ierobežošanu, uzskata militārais eksperts Dmitrijs Ļitovkins.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo komentēja Krievijas un ASV pārrunu gaitu jautājumā par bruņojuma kontroli. Viņš konstatēja, ka puses panākušas zināmu progresu. Pompeo kārtējo reizi pauda cerību, ka pārrunās iesaistīsies Ķīna.

Krievija un ASV patiešām vairākkārt tikušās un apspriedušas kosmosa militarizāciju, taktisko kodolieroču iekļaušanu starptautiskajos līgumos, Ķīnas iesaistīšanu pārrunās par stratēģiskā bruņojuma ierobežošanu.

Taču nekādus praktiskus rezultātus pārrunas pagaidām nav devušas, norādīja militārais eksperts Dmitrijs Ļitovkins.

"Parunāt parunāja, bet rezultāta pagaidām nekāda. Amerikāņi neapspriež šī līguma (NEW START – red.) pagarināšanu nopietni.

To var skaidrot ar to, ka patlaban viņi nodarbojas ar savu kodolieroču modernizāciju, un viņiem tagad būs neizdevīgi kaut kādā veidā saistīt sev rokas. Visam vajadzētu parādīties pie viņiem apmēram 2027. gadā, iespējams, tad viņiem radīsies iespaids, ka ir spēcīgāki par Krieviju kaut kādās jomās, tātad būs vairāk iemeslu piespiest partnerus," Ļitovkins teica sarunā ar Sputnik Latvija.

Eksperts uzsvēra, ka ASV ir aizkavējušās ar savu kodolspēku modernizāciju, un tagad tikai Krievijai ir progresīvākie ieroči. Tomēr Vašingtona ieguldījusi kodolspēku modernizācijā aptuveni miljardu dolāru, un tagad cenšas  atgūt savu.

Eksperts atzīmēja, ka Ķīna pagaidām vispār nepiedalās pārrunās – tās kodolpotenciāls ir daudz mazāks nekā Krievijai un ASV. Ja parakstīt trīspusēju līgumu ar paritātes noteikumiem, vai nu KF un ASV būs spiestas ierobežot savu arsenālu, vai Ķīnai to nāksies audzēt, taču tās ir milzu izmaksas.

"Kodolpotenciāls – tas ir miris kapitāls, tas ir bruņojums, kas garantē drošību, taču tas nekad netiks likts lietā, tāpēc tas ir ļoti dārgi," atzīmēja eksperts.

Литовкин: США отстали от РФ в развитии ядерного вооружения, новый СНВ им не нужен
5
Tagi:
NEW START līgums, Maiks Pompeo, Krievija, ASV
Pēc temata
Krievijas Federācijas Padome atteikusies iekļaut NEW START līguma jaunos ieročus
ASV ultimāts New START jautājumā
"Lai krievi paskaidro, priekš kam mums New START": ASV runā par ieroču skaita samazināšanu
Baismīgāk nekā Hirosima: kur ASV atkal plāno kodolsprādzienus

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

0
(atjaunots 18:03 07.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

0
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem