Kalkulators un eiro. Foto no arhīva

Kādu pabalstu Vācijā saņem bēglis ar 4 sievām un 23 bērniem

209
(atjaunots 08:59 02.11.2016)
Vai tā ir patiesība, ka sīriešu bēglis, kam ir četras sievas un 23 bērni, no Vācijas saņem finansiālo palīdzību 30 tūkstošu eiro apmērā ik mēnesi? "Šis skaitlis ir grābts no gaisa," – intervijā Sputnik pastāstīja Montabauras pilsētas mērs Edmunds Šāfs.

RĪGA, 2. novembris — Sputnik. Nese vācu avīze Bild un britu izdevums The Sun rakstīja, ka Vācijā kopā ar savām četrām sievām un 23 bērniem ieradies kāds sīriešu bēglis. Izdevumi atsaucās uz kādu blogu Vācijas Darba devēju savienības vietnē, kurā norādīts, ka ģimene saņem ikmēneša finansiālo palīdzību 30 tūkstošu eiro apmērā.

Montabauras pilsētas mērs Edmunds Šāfs intervijā Sputnik Vācija šo informāciju noraidīja.

Viņš pastāstīja, ka pēc ierašanās Vācijā ģimene sadalījusies četrās tā saucamajās "trūcīgo grupās".

Četras sievas ar saviem bērniem dzīvo atsevišķi — viņām nav kopīgas saimniecības.

Divas sīrieša sievas apmetušās Montabauras apkaimē, vēl divas dzīvo netālu no Koblencas. Ģimenes tēvs vienu no sievietēm nosaucis par savu oficiālo sievu saskaņā ar Vācijas likumdošanu un dzīvo kopā ar viņu un viņu kopējiem bērniem.

Bēgļu statuss ir mainījies — viņi ir saņēmuši uzturēšanās atļaujas, tāpēc saņem bezdarbnieka pabalstus.
Tagad viss atkarīgs no nodarbinātības centra: vai tas uzticēs bēglim kādu darbu, piedāvās viņam darbu un vai vispār darba vietas ir pieejamas.

"Vācijas likumdošana nosaka, ka bēgļa pienākums ir pieņemt piedāvāto darbu, ja nav paredzama viņa pabalsta samazināšanās, taču to lems nodarbinātības centrs," — viņš paskaidroja.

Tā kā likums paredz personas datu uzglabāšanu, iestāde nevar norādīt, kādas ir bēgļu prasības katrā atsevišķā gadījumā, taču kopējos priekšstatus iespējams gūt internetā.

Vietnē HartzIV.org pilngadīgu partnertu pretenzijas vienas "trūcīgo grupas" ietvaros sasniedz 364 eiro. 6-14 gadus vecu bērnu vajadzības sastāda 270 eiro.

Šāfs pastāstīja, ka "trucīgo grupas" galvai pienākas mazliet lielāka summa.

Pieaugušajiem un bērniem palīdzība tiek sniegta atbilstoši vecumam. Jautājumā par summu 30 tūkstošu apmērā ierēdnis pastāstīja: "Tas attiecas uz visiem bēgļiem, neatkarīgi no tā, vai viņi pirms ierašanās Vācijā dzīvojuši vienā ģimenē vai ne. Katram bērnam un katrai personai pienākas noteikta summa. Manuprāt minētā summa ir nereāla, un to konstatēs jebkura pārbaude. Tā vienkārši ir pagrābta no gaisa."

Avīze Rhein-Zeitung augustā rakstīja par bēgļu integrācijas grūtībām, stāstīja, ka brāļi centušies neļaut savām māsām iet skolā. Taču tagad visi bērni apmeklē skolas un bērnudārzus, stāstīja mērs.

"Patlaban neesmu dzirdējis ne par kādām asām (integracijas — red.) problēmām mūsu teritorijā," —noslēgumā pastāstīja pilsētas galva.

209
Pēc temata
Sarkanais Krusts: bēgļiem jāļauj strādāt bez latviešu valodas zināšanām
Latvijā nogādāti 14 sīrieši
Jūra un siers: ko bēgļi ciena Latvijā visvairāk
KF vēstniecība Vašingtonā, foto no arhīva

Krievijas vēstniecība komentēja apsūdzības pret sešiem KF pilsoņiem ASV

0
(atjaunots 20:17 20.10.2020)
Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā noraida ASV apsūdzības Krievijas pilsoņiem par destabilizējošu un hakeru darbību visā pasaulē, sarunā ar RIA Novosti paziņoja diplomātiskās misijas pārstāvis.

Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai. Cita starpā viņi apsūdzēti par vīrusa NotPetya izplatību 2017. gadā. Apgalvots, ka šīs personas esot Galvenās izlūkošanas pārvaldes darbinieki, kuri cita starpā esot organizējuši kiberuzbrukumus Olimpiādei Dienvidkorejā. Gandrīz vienlaikus Lielbritānijā izskanēja apgalvojumi, ka Krievijas izlūkdienesti esot plānojuši arī kiberuzbrukumu Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā pirms tās tika atliktas.

"Absolūti skaidrs, ka šādām ziņām nav nekā kopēja ar realitāti, to mērķis ir vienkārši saasināt rusofobo noskaņojumu amerikāņu sabiedrībā, "raganu medību" izvēršanos un spiegu māniju. Tāda jau vairākus gadus ir Vašingtonas politiskās dzīves īpatnība. ASV vadība konsekventi grauj agrāk pragmatiskās Krievijas un ASV attiecības un mākslīgi uzspiež iedzīvotājiem toksisku iespaidu par Krieviju un visu, kas ar to saistīts," komentēja vēstniecības pārstāvis. 

Aģentūras sarunbiedrs uzsvēra, ka Krievijai nav un nav arī bijuši nodomi nodarboties ar "destabilizējošām operācijām" visā pasaulē.

"Tas neatbilst mūsu ārpolitikai, nacionālajām interesēm, kā arī mūsu izpratnei par, to, kā veidojas valstu attiecības. Krievija ciena citu valstu suverenitāti un neiejaucas to darīšanās," viņš piezīmēja.

Informācijas avots Ārlietu ministrijā informēja, ka ASV un Lielbritānijas apsūdzības par Krievijas hakeru saiknēm ar dažādiem uzbrukumiem, arī Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā, ir nepamatotas un vērstas pret iekšējo auditoriju.

0
Tagi:
Krievijas vēstniecība, kiberuzbrukums, ASV
Ballistiskās raķetes Trident II D5 palaišana

"Vajag vismaz papūlēties": eksperts uzskata, ka pārrunas par NEW START ir iespējamas

2
(atjaunots 17:46 20.10.2020)
Iespējams, Vašingtonā tomēr ir politiķi, ar ko iespējams diskutēt par līguma NEW START pagarināšanu.

RĪGA, 20. oktobris – Sputnik. Kremlis, komentējot ASV politiķu izteikumus par līguma NEW START pagarināšanu, atzīmēja, ka sarunas ar Vašingtonu stratēģiskās stabilitātes jautājumos turpināsies, neskatoties uz Baltā nama atteikšanos no Krievijas prezidenta Vladimira Putina ierosinājuma pagarināt līgumu par stratēģiskā bruņojuma ierobežošanu uz vienu gadu, paziņoja prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

"Mēs ceram, ka jebkurā gadījumā tiks turpināti kontakti ar ASV. Protams, kopumā, kā jau teica prezidents, līguma pagarināšana dotu mums laiku, dotu šos 12 mēnešus substantīvām un nopietnām pārrunām bruņojuma kontroles jautājumos," Peskova teikto citēja RIA Novosti.

Viņš akcentēja, ka būtu sagaidāmas visai bēdīgas sekas, ja visai pasaulei tiktu atņemts šis "visas pasaules stabilitātes un drošības stūrakmens".

"Tāpēc, protams, mēs vēlētos tomēr izdzirdēt, ka mūsu partneri ASV ir gatavi pagarināt šo dokumentu," atzīmēja prezidenta preses sekretārs.

Pagaidām, pēc viņa vārdiem, vēlamais progress nav redzams. Tomēr tāda situācija nenozīmē, ka "visi kontakti ir pilnībā jāaptur".

Krievijas Zinātņu akadēmijas Drošības problēmu pētījumu centra vadošais zinātniskais darbinieks, amerikānists, politologs Konstantins Blohins radio Sputnik ēterā pauda viedokli, ka līguma liktenis lielā mērā ir atkarīgs no tā, kas uzvarēs gaidāmajās prezidenta vēlēšanās ASV.

"Republikāņu partijas pārstāvis Donalds Tramps, pirmkārt, ienīst Ķīnu un saista NEW START ar Ķīnu. Otrkārt, Republikāņu partija tradicionāli cenšas sagraut bruņojuma kontroli. Atgādināšu, ka Džordža Buša, jaunākā administrācijas laikā amerikāņi izstājās no PRA līguma, pats Tramps izstājās no līguma par vidēja un maza darbības rādiusa raķetēm un Atklāto debesu līguma. Ja viņš uzvarēs vēlēšanās, izstāšanās no NEW START ir ļoti iespējama," uzskata Konstantins Blohins.

Ja uzvarēs demokrātu pārstāvis Džo Baidens, pēc politologa domām, pastāv izredzes pagarināt līgumu.

"Demokrātiskā partija tradicionāli atbalsta dialogu ar krieviem par stratēģisko stabilitāti. Atgādināšu, ka tieši Obamas administrācija kopā ar Medvedevu pagarināja tagadējo līgumu. Tomēr, lai kas uzvarētu, ir gandrīz neiespējami noslēgt jaunu līgumu dažu mēnešu laikā. Tāpēc vismaz jāpapūlas pagarināt esošo līgumu, lai gada laikā noslēgtu jaunu. Šī ideja tomēr ir interesanta," atzīmēja politologs.

Līgums NEW START, kas parakstīts 2010. gadā, patlaban ir vienīgā spēkā esošā Krievijas un ASV vienošanās par bruņojuma ierobežošanu.

Līgums NEW START stājās spēkā 2011. gada 5. februārī. Saskaņā ar to abu pušu pienākums un samazināt kodolarsenālu tā, lai pēc 7 gadiem un turpmāk bruņojums kopumā nepārsniegtu 700 starpkontinentālās ballistiskās raķetes, ballistiskās raķetes uz zemūdenēm un smagajiem bumbvedējiem, kā arī 1550 kodolgalviņas un 800 izvērstas un neizvērstas starta iekārtas. Vienošanās paredz Krievijas un ASV informācijas apmaiņu par kodolgalviņu un kodolieroču nesēju skaitu divreiz gadā.

2018. gada 5. februārī pienāca galējais termiņš, līdz kuram Krievijai un ASV bija jāsasniedz kontroles rādītāji saskaņā ar līgumu. Līguma termiņš beidzas 2021. gada februārī. Vašingtona dažādos līmeņos uzsver, ka Pekina jāiesaista pārrunās ar mērķi izstrādāt jaunu trīspusēju kodolvienošanos starp Krieviju, Ķīnu un ASV. Ķīna šo ieceri noraida. Sergejs Lavrovs ne vienu reizi vien ir uzsvēris, ka Maskava atbalsta līguma NEW START pagarināšanu bez iepriekšējiem noteikumiem.

2
Tagi:
NEW START līgums, Krievija, ASV
Pēc temata
Putins ierosinājis pagarināt NEW START uz gadu bez jebkādiem noteikumiem
Lavrovs par tiesībām, ASV nekaunību, New START un Navaļniju
Militārais eksperts: ASV nav vajadzīgs NEW START līgums, tās atpaliek no Krievijas
"Solis pretī pasaules galam". Kas sekos pēc ASV izstāšanās no NEW START