Homsas pilsēta Sīrijā. Foto no arhīva

Amerikāņu vanagi cer uz Krievijas un ASV nesaskaņām

45
(atjaunots 09:18 09.10.2016)
Pēc Vašingtonas atteikšanās no divpusējām pārrunām ar Krieviju Sīrijas jautājumā, ASV sākās vesels balsu vilnis, kas aicināja uzsākt pilnvērtīgu militāro operāciju šīs valsts teritorijā.

RĪGA, 9. oktobris — Sputnik. Amerikāņu "vanagi" priecājas par Krievijas un ASV nesaskaņām Sīrijā, jo saskata iespēju virzīt uz priekšu savas ārpolitiskās intereses, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz rakstu izdevumā The Nation, ko publicējis bijušais ASV Valsts departamenta darbinieks Džeimss Kardēns.

Viņš atgādināja, ka pēc Vašingtonas atteikšanās no divpusējām pārrunām ar Krieviju Sīrijas jautājumā, ASV sākās vesels balsu vilnis, kas aicināja uzsākt pilnvērtīgu militāro operāciju šīs valsts teritorijā.

Krievijas zenīta rakešu sistēma S -300. Foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Биятов

No Kardēna viedokļa, ASV diplomātiskie centieni noregulēt situāciju miera ceļā Sīrijā bija lemti neveiksmei jau no paša sākuma, pareizāk sakot, no tās dienas, kad amerikāņu lidmašīnas uzbruka valdības karaspēkam un nogalināja vairākus desmitus cilvēku. Kardēns atgādināja, ka tas notika dažas dienas pēc pamiera izsludināšanas Sīrijā.

Pēc tam parādījās ziņas par to, ka tā saucamie ASV sabiedrotie no Persijas līča valstīm ir gatavi nodrošināt dumpiniekus Sīrijā ar pārnēsājamajiem zenītraķešu kompleksiem (PZRK).

Par to nopriecājās Džons Makkeins, senators no Arizinas. Intervijā izdevumam The Hill viņš pavēstīja, ka to "jau sen bija laiks [izdarīt], jo Obama to darīt netaisās."

Un, kamēr Kongress devies brīvdienās gaidāmo prezidenta vēlēšanu dēļ, spiediens pret administrāciju ar aicinājumiem piegādāt dumpiniekiem Sīrijā PZRK kļūst aizvien spēcīgāks, raksta Kardēns.

Pateicoties Kongresa Pētījumu dienesta sniegtajiem datiem, Kongresa Pārstāvju palāta aktīvi centās bloķēt iespēju atvēlēt no budžeta līdzekļus, kas nepieciešami PZRK piegādei Bašara Asada pretiniekiem, taču 2017. fiskālajā gadā nekādi liegumi tādiem pasākumiem nav norādīti.

Taču arī tas vēl nav viss: kongresmenis Eliots Engels iesniedza aktu par Sīrijas civiliedzīvotāju aizsardzību. Viņš informēja, ka tā mērķis ir pielikt punktu civiliedzīvotāju iznīcināšanai Sīrijā.

Ja atmest malā viņa šķietami cēlos nodomus, akts, ko pašlaik virza 70 cilvēki no abām partijām, varētu kļūt par pamatu bezlidojumu zonas noteikšanai virs Sīrijas teritorijas.

Kardēns skaidro, ka ASV valdošās aprindas aizmirst piesardzību un aizvien biežāk nāk klajā ar izteikumiem, kas nepārprotami norāda uz iespējamo militāro konfliktu starp ASV un Krieviju.

Džeimss Kardēns savā rakstā citēja The New York Times autoru Tomu Frīdmanu, kurš šonedēļ rakstīja, ka CIP pienākums ir ārstēt Vladimiru Putinu ar viņa paša zālēm. Viņš piebilda arī, ka ASV it kā neesot pietiekami novērtējušas spiedienu, kāds nepieciešams, lai efektīvi iejauktos, tāpēc to esot jāpalielina.

"Ko šajā kontekstā nozīmē "spiediena palielināšana"? Protams, to Frīdmans nepaskaidroja, taču vai viņš neuzskata, ka ASV iesaistīsies karā pret Krieviju, Sīriju un, domājams, Irānu, atbalstot salafītu ekstrēmistus, ar mērķi gāzt likumīgi ievēlēto valdību valstī, kas atrodas 6000 jūdžu attālumā no Amerikas krastiem?" — uzdeva jautājumu Kardēns.

45
Pēc temata
Krievija atmaksājusi par Sīrijā nogalinātajiem virsniekiem
Krievija ANO Drošības padomē ierosina alternatīvu rezolūciju Sīrijas jautājumā
Krievijas Aizsardzības ministrija atgādināja "stratēģiem" no ASV par S-400 darbības rādiusu

Draudi demokrātijai: ES apsūdz Krieviju par nepatiesām ziņām Covid-19 jautājumā

4
(atjaunots 09:05 04.12.2020)
Līdz ar Krieviju "aizdomās" tiek turēta Ķīna un virkne trešo valstu – Eiropā valda uzskats, ka minētās valstis, izplatot nepatiesas ziņas, centušās uzlabot savu imidžu pasaulē.

RĪGA, 4. decembris - Sputnik. Eiropas Savienībā valda pārliecība, ka Krievija, Ķīna un trešās valstis izplatījušas nepatiesas ziņas par epidemioloģisko situāciju Eiropā, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz Eiropas Komisijas publicēto Darbības plānu demokrātijas jomā.

Krievija, Ķīna un citas valstis rīkojušās ar mērķi " graut demokrātiskās diskusijas", uzskata ES. Valstis esot "iesaistītas operācijās, kuru mērķis bija ietekmēt un izplatīt dezinformāciju par Covid-19 pandēmiju ES, kaimiņvalstīs un pasaulē", klāsta dokumenta autori.

Pārmetumos uzsvērts, ka ārvalstu spēlētāji cerējuši "saasināt sociālo polarizāciju un uzlabot savu imidžu". "Tāds demokrātijas apdraudējums prasa visaptverošu un kolektīvu atbildi," atzīmēja ES.

Konkrēti nepatieso ziņu piemēri, kas it kā esot izplatīti Krievijā un Ķīnā, dokumentā nav minēti, toties atzīmēts, ka valstis esot izmantojušas "manipulāciju taktiku pašlabuma dēļ".

Pēc ES domām, dezinformācija nav tikai nepatiesas ziņas, bet arī reālu ziņu izkropļojums, manipulāciju un viltotu profilu izmantošana sociālajos tīklos.

Pārskatā nenoliedz dezinformācijas draudus arī "no iekšējo spēles dalībnieku puses", tāpēc ES valstis aicinātas turpināt ciešāku sadarbību. Kopīgiem spēkiem būs iespējams efektīvāk reaģēt uz nepatiesu ziņu draudiem, ir pārliecināti ES ierēdņi.

Reālā pandēmijas statistika Eiropas Savienībā

Saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem, vairākas ES valstis ierindojušās starp desmit vispasaules līderiem Covid-19 izplatības ziņā.

Piemēram, Francija "nostiprinājusi" savas pozīcijas – valsts ilgu laiku ieņem 5. vietu koronavīrusa slimnieku skaita ziņā (2,27 milj. cilvēku). Tai seko Spānija (1,66 milj.), astoto vietu ieņem Itālija (1,64 milj.).

Šobrīt augstākie mirstības rādītāji starp Eiropas Savienības valstīm ir Itālijā – 57 tūkstoši mirušo (sestā vieta pasaulē), Francijā – 52 tūkstoši (septītā vieta), Spānijā – 45 tūkstoši (devītā vieta).

4
Tagi:
viltus ziņas, pandēmija, Krievija, Ķīna, Eiropa
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā ASV atklājušas "Krievijas propagandas un dezinformācijas ekosistēmas" noslēpumus
Kā lietuviešu žurnālists izglābis Eiropu no Krievijas kulinārajām receptēm
Vai iedzīvotāji bieži saskaras ar nepatiesām ziņām internetā
Kibereksperti prognozē pasaulei jaunu auksto karu 2020. gadā
COVID-19

Elpot ir bīstami: PVO iesaka valkāt maskas visur

52
(atjaunots 11:17 03.12.2020)
Iepriekš Pasaules Veselības organizācija sakarā ar pandēmiju ieteica valkāt maskas slēgtās telpās, savukārt ielā elpot svaigu gaisu, taču tagad noskaidrojies, ka Covid-19 ir krietni viltīgāks.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Pēc Pasaules Veselības organizācijas pārstāves Margarētes Harisas sacītā, lai pasargātu sevi no Covid-19, maskas ir jāvalkā ne tikai iekštelpās, vēsta RIA Novosti.

Maskas, pēc viņas sacītā, ir jāvalkā arī uz ielas, ja tur nav iespējams ievērot sociālo distanci.

Tas pats attiecas arī uz labi vēdināmām telpām. Ja turēties tālāk vienam no otra neizdodas, tad atteikties no maskas nebūtu ieteicams.

Harisa atzīmē, ka tas ir viens no visnopietnākajiem ierobežojumiem kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma.

Tiek atzīmēts, ka pasaulē kopš pandēmijas sākuma ar koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 63 miljoni cilvēku. No tiem gandrīz pusotrs miljons nomira.

Atgādināsim, ka Latvijā no šodienas atļauts pulcēties kopā ne vairāk kā diviem cilvēkiem (izņēmums – ģimenes), tāpat ir jāievēro 2 metru distance, savukārt maskas kļūst obligātas visur, izņemot mājokli.

Skolās pēc 4. janvāra maskas nāksies valkāt visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – gan mācību stundās, gan starpbrīžos. No 7. decembra visā valstī 5.-6. klašu skolēni pāriet pie tālmācībām.

Tiek atcelti visi privātie pasākumi, ballītes, pulcēšanās, ierobežota veikalu darbība. Tiek pārtraukts ierastais ēdnīcu un kafejnīcu darbs uzņēmumos: tie drīkstēs izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

52
Tagi:
koronavīruss, maska, Pasaules Veselības organizācija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus varētu pielīdzināt genocīdam
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus