Amerikāņu miljardieris un teleprogrammu vadītājs Donalds Tramps (centrā) kopā ar komponistu Arkādiju Ukupņiku un viņa dzīvesbiedri Natāliju. Foto no arhīva

Politologs: Trampa reformas pamatā būs "amerikānisma" princips

21
"Tramps informē par ekonomisko reformu, kuras pamatuzdevums būs pāreja no globālisma politikas pie amerikānisma principa," — paziņojis eksperts Krievijas un ASV ekonomisko attiecību jautājumos Sergejs Millians.

RĪGA, 9. augusts – Sputnik. Donalda Trampa ekonomiskās reformas pamatā būs amerikānisma princips – galvenā prioritāte tiks piešķirta ASV interesēm, norāda eksperts Krievijas un ASV ekonomisko attiecību jautājumos Sergejs Millians.

"Tramps informēja par ekonomisko reformu, kuras pamatuzdevums būs pāreja no globālisma politikas pie amerikānisma principa," — teica speciālists, komentējot ASV prezidenta amata kandidāta runu Detroitā (Mičiganas štats) par ekonomiku.

Eksperts uzskata, ka Trampa programmas galvenā ideja ir radīt darba vietas ASV un nodrošināt, lai peļņa paliktu valstī, nevis tiktu izvesta uz ārzemēm." Viņaprāt, tas savukārt nozīmē, ka amerikāņu kompānijas būs gatavas attīstīt biznesu ASV, nevis citās valstīs.

Millians pievērsa uzmanību arī Trampa piedāvājumam ievērojami samazināt nodokļu slodzi uzņēmumiem. "Trampa reformas ļaus samazināt regulācijas slodzi uz biznesu. Pašlaik ASV ir ļoti daudz noteikumu uzņēmējdarbības veikšanai, un Tramps plāno likvidēt lielu daļu slodzes," — viņš piebilda.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Tramps ir apņēmies atkārtoti izvērtēt jau esošos starptautiskos tirdznieciskos līgumus, kuros piedalās ASV, piemēram, Klusā okeāna partnerības līgumu (TTP),  Ziemeļamerikas brīvās tirdzniecības līgumu (NAFTA). Viņaprāt, to rezultātā radies milzīgais ASV budžeta deficīts, turklāt strauji kritušies jaunu darba vietu izveides tempi. "Tāpēc Tramps uzskata, ka daudzi noslēgtie līgumi ir netaisni attiecībā pret Ameriku, un plāno uzsākt pārrunas šajos jautājumos," — uzskata Lillians.

Republikāņu kandidāts uzsver, ka viņš atbalsta tirdzniecību, jo neuzskata, ka izolācija nāktu par labu ASV.

21
Pēc temata
Klintone runā par Trampu divreiz vairāk, nekā Tramps – par Klintoni
Tramps uzskata par vājprātu baumas par viņa sakariem ar Krieviju
NATO ir pirmsnāves stāvoklī, un Tramps to var piebeigt
Tramps neuzskata, ka nepieciešams izvietot karaspēku ārzemēs