Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova. Foto no arhīva

Krievija gaida NATO skaidrojumu

53
(atjaunots 15:40 11.07.2016)
Lielākā vērība NATO tiek pievērsta neesošajiem draudiem no Krievijas puses, un tas notiek laikā, kad dienvidu flangā vērojama nebijusi teroristu aktivitāte, teikts Krievijas Ārlietu ministrijas mājas lapā publicētajā paziņojumā.

RĪGA, 11. jūlijs — Sputnik. "Pretēji miera un stabilitātes uzturēšanas objektīvajām interesēm, nepieciešamībai apkopot visu atbildīgo starptautisko spēlētāju potenciālu, lai pretoties reālajiem, nevis izdomātajiem mūsdienu izaicinājumiem, alianse savus spēkus izmanto, lai "apturētu" neesošos draudus no Austrumiem," – teikts Krievijas Ārlietu ministrijas mājas lapā publicētajā paziņojumā.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Мелконов

"NATO flangu pārsteidzoši nelīdzsvarotā nostiprināšana no dienvidiem jūtamo nebijuša mēroga teroristisko draudu fonā liecina par bloka politikas acīmredzamu atsvešināšanos no nopietnām vajadzībām sekmēt NATO dalībvalstu pilsoņu drošību," – atzīmē Krievijas Ārlietu ministrija.

Šī gada 13. jūlijā paredzētajā Krievijas un NATO Padomes sēdē, kurā tiksies pušu pastāvīgie pārstāvji, Krievija sagaida NATO pārstāvju "detalizētu paskaidrojumu" par militārā bloka pastiprināšanos "visos azimutos", informēja Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

NATO samitā Varšavā tika pieņemts lēmums par alianses austrumu flanga nebijušu pastiprināšanos. Alianse plāno jau 2017. gadā dislocēt Baltijas valstīs un Polijā četrus daudznacionālos bataljonus. Zināmas ir arī valstis, kas veidos bataljonu kodolu: Kanāda (Latvijā), Vācija (Lietuvā), Lielbritānija (Igaunijā) un ASV (Polijā).

NATO samitā Varšavā
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Alianse pieņēmusi lēmumu arī par "savas klātbūtnes līdzsvarotu paplašināšanu Melnās jūras reģionā" un Rumānijas un Bulgārijas daudznacionālās brigādes formēšanu, kas veidos alianses daudznacionālo spēku sagatavošanas bāzi.

"Bloka deklarēto "miermīlīgo tieksmju" kontekstā interesants ir arī Briseles viedoklis jautājumā par mūsu partneru – somu iniciatīvu, tas ir "Nīnistes plānu" par aviācijas drošības sekmēšanu Baltijā," – paziņoja Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

Somijas un Krievijas prezidenti Sauli Nīniste un Vladimirs Putins tikšanās laikā 2. jūlijā bija vienisprātis par to, ka būtu jāaizliedz kara aviācijas lidojumi ar izslēgtām identifikācijas iekārtām. Vladimirs Putins uzdeva izskatīt šo jautājumu Krievijas un NATO Padomes gaidāmajā sēdē, kas notiks Briselē.

Aptauja

2017. gadā Latvijā ieradīsies jauns NATO bataljons. Vai jūs par to priecājaties?
 • Protams, tas taču ir mūsu interesēs
  29.3% (36)
 • Kāda starpība? Tik un tā nekas nemainīsies
  4.1% (5)
 • Nē, tas nav vajadzīgs
  40.6% (50)
 • Pilnīgi pietiktu arī to karavīru, kas jau ieradušies
  2.4% (3)
 • Pietiks reiz mērīties gailīšiem!
  23.6% (29)
Nobalsojuši: 2

NATO ignorē Vašingtonas un Briseles iniciētās Eiropas pretraķešu aizsardzības sistēmas plānu paātrinātas īstenošanas negatīvās sekas – tās rezultātā apdraudēta visa Eiropas un Atlantijas drošības sistēma, — uzsvēra Marija Zaharova, apkopojot NATO samita rezultātus.

8. jūlijā NATO ziņoja par alianses PRA sistēmas pacelšanu operatīvās gatavības pamata līmenī un paaugstināja savas kiberaizsardzības sistēmas prioritāti. Alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paskaidroja, ka Eiropas PRA sistēma izveidota tikai aizsardzībai un neapdraud Krievijas kodolieroču potenciālu, taču Krievija neuzskata, ka tamlīdzīgi apgalvojumi būtu pietiekami pārliecinoši.

"Pie tam vēl joprojām tiek apzināti ignorētas ilgtermiņa negatīvās sekas un risks visai Eiropas un Atlantijas drošības sistēmai, kas rodas Vašingtonas un Briseles mērķtiecīgo darbību rezultātā, mainot pašreizējo spēku līdzsvaru, tostarp arī paātrināti īstenojot ASV un NATO pretraķešu aizsardzības plānus Eiropā," – komentēja Krievijas ĀM oficiālā pārstāve.
Marija Zaharova uzsvēra, ka centieni "demonizēt" Krieviju, "lai attaisnotu spertos soļus militārās celtniecības sfērā un novērstu uzmanību no alianses un atsevišķu tās dalībvalstu destruktīvās lomas – krīžu provocēšanas un spriedzes avotu uzturēšanas dažādos pasaules reģionos iegūst patiešām hipertrofētu formu."

53
Pēc temata
Stoltenbergs izsludina jaunu ēru NATO un Krievijas attiecībās
NATO paplašināšanās uz austrumiem: gribētos jau gan
Ideoloģiskais bezdibenis: NATO piekritēju un pretinieku piketi Rīgā
Vējonis: NATO bataljoni Baltijā nepārkāpj Krievijas un NATO Pamataktu
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

8
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

8
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
COVID-19

Vēl vienam pasaules politiskajam līderim atklāts koronavīruss

9
(atjaunots 13:34 24.10.2020)
Oktobra sākumā kļuva zināms, ka ASV prezidentam Donaldam Trampam izrādījās pozitīvs koronavīrusa tests, viņš ātri atlaba, tagad Covid-19 ir atklāts vēl vienam valsts vadītājam.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Vakar veiktais Polijas prezidenta Andžeja Dudas koronavīrusa tests izrādījies pozitīvs, par to savā Twitter lapā paziņoja Dudas preses sekretārs Blažejs Spihaļskis, raksta RIA Novosti.

​Tāpat Spihaļskis pastāstīja, ka Polijas līderis jūtas labi, viņš pastāvīgi konsultējas ar mediķiem.

Zināms, ka pagājušajā nedēļā Polijas līderis viesojās Kijevā, kur tikās ar savu kolēģi Vladimiru Zeļenski.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aizgāja attālinātā darba režīmā, jo viņam bijis kontakts ar inficētu cilvēku.

​Tāpat vakar kļuva zināms, ka Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc tikšanās ar savu Slovēnijas kolēģi Anže Logaru arī devās pašizolācijā, jo Logaram izrādījās pozitīvs Covid-19 tests. Latvijas ministrs savā Twitter lapā paziņoja, ka turpinās darbu attālināti.

9
Pēc temata
Otrais Covid-19 vilnis: cik Latvijas iedzīvotāju plāno ierobežot sociālos kontaktus
Latvijā antirekords pēc Covid-19 inficēšanās gadījumu skaita, viens cilvēks miris
Covid-19: valdība pastiprina drošības pasākumus
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi