Mūžīgā zibatmiņa

StartUpShow: mūžīgā zibatmiņa un personīgā kosmiskā aukle

20
(atjaunots 08:50 27.06.2016)
Piedāvājam jūsu uzmanībai Krievijas inovatīvos projektus, kuriem, pēc Sputnik redakcijas viedokļa, ir visas izredzes jau tuvāko gadu laikā kļūt slaveniem visā pasaulē.

RĪGA, 27. jūnijs — Sputnik. Projektu prezentācijas noritēja StartUpShow – mazās un vidējās uzņēmējdarbības attīstības šovā, kas līdz ar Sputnik meklē un atbalsta jaunuzņēmumus vairāk nekā 30 valstīs, informē Sputnik Baltkrievija.

Mūžīgā zibatmiņa

Elektronisko nesēju nepietiekamas atmiņas problēma ir atrisināta. FlashSafe jaunuzņēmums, ko prezentēja uzņēmēja Alekseja Čurkina komanda no Krievijas, ļaus uzglabāt neierobežotu informācijas apjomu vienā diskā.

"Lielākā uzmanība, mūsuprāt, jāpievērš drošībai. Informācijas mākoņa izveidei nav vajadzīgs pieteikumvārds, parole un pat pārlūkprogramma. Autorizācija notiek ar  USB atslēgas palīdzību. Visi faili tiek šifrēti klientu līmenī, pat mums nav ne jausmas, ko lietotājs uzglabā serverī," — pastāstīja izstrādātājs.

Krievu novatoriskie izstrādājumi ir pieprasīti ne tikai Krievijā, bet arī ārpus valsts robežām. "Kubas aizsardzības ministrs nesen interesējās par sadarbības iespējām," — piebilda Čurkins.

Milzīga planšete

Pirmā asociācija, kas rodas aplūkojot BigPad, – parasta planšetdatora palielināta versija. Uzņēmēja Ivana Aļohina izstrāde ir divus metrus garš skārienjutīgs aparāts ar kameru un karšu lasītāju.

"Ierīcē iespējams lejupielādēt jebkuru programmatūru. Planšete var kļūt par reklāmas laukumu, automātu pirkumiem interneta veikalā un pat par tirdzniecības kiosku," — uzsver Ivans Aļohins. "98% komplektējošo detaļu tiek ražotas Krievijā, bet lielākā daļa pircēju ir ārvalstu kompānijas," — viņš uzsvēra.

Гигантский планшет BigPad
© Sputnik /
Milzīga planšete BigPad

 

Šobrīd vairāk nekā 5 tūkstoši ierīču tiek eksportēti uz citām valstīm. Piemēram, Dubaijā BigPad atrodams tirdzniecības centros, Austrijā ar to palīdzību pārdod bitkoinus, Kolumbijā planšetdatorus plāno ierīkot metro koplietošanas vajadzībām.

Iepakots piens tieši no fermas

30 Sec Milk inovatīvā tehnoloģija ļauj pasterizēt un iepakot pienu 30 sekunžu laikā pēc slaukšanas. Vairs nav jāgaida, kamēr piens no fermas izies caur vairākām apstrādes kārtām.

Tehnoloģija ir sekojoša: vakuuma sūkņi slauc govis, piens tiek filtrēts un 10 sekundes pasterizēts 750С temperatūrā. Pēc tam pienu atvēsina līdz 3-50 С un iepako. Uz katra iepakojuma – QR kods, kas pēc skenēšanas viedtālrunī ļaus pircējam apskatīt govs foto, uzzināt tās vecumu, šķirni un barošanas veidu.

Предприниматель Андрей Кутейников
© Sputnik /
Uzņēmējs Andrejs Kuteiņikovs

 

Uzņēmējs Andrejs Kuteiņikovs pastāstīja Sputnik par turpmākiem projekta attīstības plāniem: "Mēs neplānojam pārdot savu aprīkojumu vai pienu. Mūsu variants — tehnoloģiju licenču pārdošana. Pašlaik projekts atrodas sērijas parauga izstrādes stadijā. Savu stundu gaida simtiem pieteikumu no visas pasaules lauku saimniecībām.

Personīgā kosmiskā aukle

Tagad vecāki var neraizēties par savu bērnu drošību. Satelītu sistēma Geolife Baby, ko izstrādājusi kompāniju grupa Geolife, sekos bērna atrašanās vietai un pārvietošanās maršrutam. Vecāki reālā laika režīmā spēs pārraudzīt sava bērna kustības virzienu un norādīt zonas, kurās viņš drīkst atrasties.

Pagaidām izstrādājums izplatās tikai Maskavā un tās apgabalā. Tomēr par šo tehnoloģiju jau pauž interesi citas lielpilsētas.

"Sīkrīks, kas ietilpst GEOLIFE BABY sistēmā, nosaka bērna atrašanās vietu ar precizitāti līdz trim metriem. Ar mūsu ierīces palīdzību var noteikt ne tikai ģeogrāfiskās vietas platumu un garumu, bet arī augstumu virs jūras līmeņa," — pastāstīja Geolaif kompāniju grupas prezidents Anatolijs Kurmanovs.

Iespējams pat no jauna izgudrot riteni

Dujunova dzinējritenis ir perspektīvs izgudrojums, ko, iespējams, drīzumā pielietos automobiļu rūpniecībā.

Tas izskatās, kā parasts dzinējritenis, ar ko aprīko elektriskos velosipēdus. Patiesībā Dujunova izgudrojumam ir vienkāršota konstrukcija un pastiprināta jauda. Dzinēja koncepcija ļauj desmitiem reižu samazināt ražošanas izmaksas, kas padara to pievilcīgu automobiļu ražotājiem.

"Pašlaik projekts atrodas ražošanas organizatoru meklēšanas stadijā. Cilvēki izrāda interesi par izgudrojumu, taču lielākā daļa no viņiem ir gatavi iegādāties vai ieguldīt naudu, nevis uzsākt ražošanu," — pastāstīja projekta investors Symex firmas investīciju nodaļas vadītājs Sergejs Semjonovs.

20
Pēc temata
Interneta šerifs pret krāpniekiem
Krievija vēlas būvēt kosmosa kuģi ar atomdzinēju
Pa Sevastopoles ielām vizinās rodsters "Krima"
ES karogi pie Eiropas Komisijas ēkas, foto no arhīva

ES komentēja Krievijas lēmumu noteikt atbildes sankcijas

32
(atjaunots 22:45 24.09.2020)
Krievija paplašinājusi ES amatpersonu sarakstu, kam liegta iebraukšana valstī, ņemot vērā nesenos ES nedraudzīgus soļus attiecībā uz Krieviju un Krievijas pilsoņiem.

RĪGA, 25. septembris — Sputnik. Eiropas Savienība noraida Krievijas izsludinātās atbildes sankcijas. Savienība uzskata tās par nepamatotām paziņoja ES oficiālais pārstāvis Pīters Sano, vēsta RIA Novosti.

Trešdien Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova informēja, ka Krievijas puse pieņēmusi lēmumu paplašināt atbildes sarakstu ar ES dalībvalstu un institūciju pārstāvjiem, kuriem aizliegta iebraukšana Krievijā, atbildot uz Eiropas Savienības darbībām.

Viņa norādīja: "Krievijas saraksta figurantu skaits palielināts līdz paritātei ar esošo Eiropas Savienības sarakstu."

Norādītie ierobežojumi ieviesti atbilstoši 1996. gada 15. augusta federālajam likumam par iebraukšanu Krievijā un izbraukšanu".

Zaharova paziņoja, ka "pēdējā laikā Eiropas Savienība ir atzīmējusies ar virkni nedraudzīgu soļu attiecībā uz mūsu valsti un Krievijas pilsoņiem".

"Mēs noraidām šīs atbildes sankcijas, ko izsludinājusi Krievija, tāpat kā jebkuras citas Krievijas atbildes sankcijas, piemēram, lauksaimniecības sektorā, jo tās ir neattaisnotas," klāstīja Pīters Stano.

ES oficiālais pārstāvis paskaidroja, ka ES sankcijas, kas pieņemtas pret Krieviju un Krievijas pilsoņiem "ir adresētas un atbilst starptautiskajām tiesībām".

"Iekļaušana (ES – red.) sarakstos notiek uz precīzu kritēriju un juridiski pamatotu pierādījumu pamata," viņš skaidroja.

ES pārstāvis piezīmēja, ka ES sankcijas noteiktas ar mērķi "mainīt konkrētu uzvedību". Tāpat viņš aicināja Krievijas Ārlietu ministriju precizēt minēto sankciju ieviešanas iemeslu un juridisko pamatu.

32
Tagi:
sankcijas, Krievija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Die Welt: Krievija neievainojama sankciju priekšā
Opozīcijas līderis Melnkalnē uzskata, ka sankcijas pret Krieviju ir kļūda
ASV Kongresā ziņo: sankciju apstiprināšana pret Krieviju ir problemātiska
Pret Krieviju vērstās sankcijas apstādina vilcienus Latvijā
Krievijas prezidenta V. Putina uzstāšanos ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

KF vēstniecība: Valsts departaments demonstrē nekompetenci ar Putina iniciatīvas kritiku

13
(atjaunots 22:25 24.09.2020)
Marta beigās Vladimirs Putins koronavīrusam veltītajā G20 samita laikā ieteica, ka krīzes periodā vajadzētu veidot tā saucamos zaļos koridoros, kas būtu brīvi no tirdzniecības kariem un sankcijām, savstarpējām medikamentu, pārtikas, iekārtu un tehnoloģiju piegādēm.

RĪGA, 25. septembris - Sputnik. ASV Valsts departaments demonstrējis savu nekompetenci, komentējis Krievijas prezidenta Vladimira Putina ideju veidot "zaļos koridorus" tirdzniecībai bez tirdzniecības kariem un sankcijām krīzes periodā, norādīja KF vēstniecība Vašingtonā.

Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs
© Sputnik / Владимир Астапкович

Vladimirs Putins otrdien, uzstājoties ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā, paziņoja, ka Krievijas ierosinājums ieviest "zaļos koridorus" vēl joprojām ir aktuāls, vēsta RIA Novosti.

ASV Valsts departamenta oficiālā pārstāve Morgana Ortagusa, komentējot viņa ieceri, nosauca "zaļo koridoru" jēdzienu par kļūdainu, ko amerikāņu sankcijas nav attiecinātas uz produktiem, medikamentiem un individuālās  aizsardzības līdzekļiem. Viņa klāstīja Twitter, ka "Krievija aizliegusi daudzu ASV lauksaimniecības produkcijas veidu piegādes kā atbildes pasākumu uz ASV un ES sankcijām par Krievijas darbībām Ukrainā", un, "lai importētu vairāk pārtikas, Krievijai jāatceļ embargo".

Krievijas diplomāti savukārt atgādināja Twitter tīklā, ka iniciatīva par "zaļajiem koridoriem pirmo reizi tika ierosināta G20 ārkārtas samitā martā".

"Runa nav par Krieviju. Taču, kad jums Maskavā nav atašeja lauksaimniecības jautājumos, kurš varētu pastāstīt par Krievijas augošo pārtikas produktu eksportu, paziņojums izskatās visnotaļ nekompetents," atzīmēja vēstniecība.

Marta beigās Vladimirs Putins koronavīrusam veltītajā G20 samita laikā ieteica, ka krīzes periodā vajadzētu veidot tā saucamos zaļos koridoros, kas būtu brīvi no tirdzniecības kariem un sankcijām, savstarpējām medikamentu, pārtikas, iekārtu un tehnoloģiju piegādēm.

2014. gada augustā Krievija aizliedza vairāku lauksaimniecības produkcijas, izejvielu un produktu importu no valstīm, kas ieviesušas sankcijas pret Krieviju – tostarp arī no ASV, ES valstīm, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas. Embargo sarakstā iekļauta gaļa, desas, zivis un jūras produkti, dārzeņi, augļi, piena produkcija. Pakāpeniski, pagarinoties ierobežojumiem, Maskava pagarināja arī savus atbildes pasākumus. Šobrīd importa aizliegums ir spēkā līdz 2020. gada beigām.

13
Tagi:
ASV Valsts departaments, Krievijas vēstniecība
Pēc temata
"Neskatoties uz strīdiem un neuzticību". Ko ANO Ģenerālajai asamblejai piedāvāja Putins
ASV gatavas sagraut ANO, Krievija apņēmusies to glābt
"Kopīga nākotne": Putins ierakstīja uzstāšanās video priekš ANO Ģenerālās Asamblejas
Radiostacijas darbs, foto no arhīva

Latvijā vēlas vienkāršot radiostaciju slēgšanas procedūru

0
(atjaunots 16:12 25.09.2020)
Patlaban NEPLP pienākums ir automātiski pagarināt apraides atļauju, ja vien ar spēkā stājušos tiesas spriedumu pēdējā tās darbības gadā nav konstatēti šā likuma pārkāpumi. Pēc priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringa regulators gribētu paplašināt savas pilnvaras.

RĪGA, 25. septembris — Sputnik. Nākamgad 19 radiostacijām beigsies apraides atļaujas, un tā vien šķiet, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, kurai šīs atļaujas jāpagarina, vismaz pāris radiostacijām vēlas tās atteikt, taču to pagaidām liedz likums. Lai likumu grozītu un atļaujas anulēšanu padarītu vienkāršāku, padome vērsusies Saeimā, vēsta Neatkarīgā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Par grozījumiem likumā padome aizdomājusies pēc tam, kad pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām rūpīgi veikusi raidījumu monitoringu. Iestāde fiksējusi nepilnības normatīvajos aktos, kas būtu novēršamas pēc iespējas ātrāk, negaidot nākamā priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākumu ‒ pašvaldību vēlēšanas visā Latvijā paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums nosaka, ka, desmit gadu apraides atļaujas termiņam beidzoties, elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim bez konkursa tiek izsniegta jauna apraides atļauja, ja vien ar spēkā stājušos tiesas spriedumu pēdējā tās darbības gadā nav konstatēti šā likuma pārkāpumi.

Padome uzskata, ka šāda likuma redakcija tai nedod tiesības izvērtēt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību un uzliek par pienākumu izsniegt apraides atļauju bez konkursa uz jaunu desmit gadu termiņu. Ja EPLL pārkāpumi konstatēti tikai ar NEPLP, nevis tiesas lēmumu, padomei tomēr automātiski jāizsniedz apraides atļauja jaunam periodam.

NEPLP vadītājs Ivars Āboliņš atzīmēja, ka aktuālajā likuma redakcijā nav ņemts vērā, ka elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbības pārkāpumi var tikt konstatēti, pamatojoties arī uz citām nozari regulējošo tiesību aktu normām, piemēram, Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu vai Reklāmas likumu. Tātad var izveidoties situācija, ka elektroniskais plašsaziņas līdzeklis izdara būtiskus pārkāpumus priekšvēlēšanu laikā, tiek par to sodīts saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu, bet, apraides atļaujas termiņam beidzoties, padomei tāpat ir pienākums izsniegt jaunu apraides atļauju.

Padomes ir pārliecināta, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma un citu nozari regulējošo tiesību aktu pārkāpumi ir tikpat būtiski kā EPLL pārkāpumi, tāpēc likumdevējam jāizdara grozījumi, paredzot tiesības padomei rīkoties un vērtēt elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību kopumā.

Atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātu vairākumam, uzklausot I.Āboliņa argumentus, iebildumi neradās. Tikai "Jaunās Vienotības" pārstāvis Andrejs Judins norādīja, ka, veidojot likuma grozījumus, ļoti uzmanīgi jāpievēršas to anotācijai, kurā precīzi jāargumentē grozījumu nepieciešamība. Politiķis ierosināja noteikt divu vai trīs gadu ilgu pārejas periodu, un tikai pēc tā vērtēt raidstaciju darbības atbilstību likumam, citādi padomei draud tiesas prasības uz tiesiskās paļāvības principu pamata.

Arī komisijā strādājošā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piekrita šim apsvērumam un aicināja uz nākamo sēdi padomes pārstāvjiem sagatavot statistiku par nākamgad vērtējamo raidstaciju līdzšinējām attiecībām ar likumiem.

Vienīgi pie frakcijām nepiederošā deputāte Linda Liepiņa paziņoja, ka padome nekā nesaprot no uzņēmējdarbības, kas tiek plānota gadiem uz priekšu, tā strādā tikai valdošās varas interesēs un neko nedara, lai atspoguļotu sabiedrības intereses kopumā.

0
Tagi:
Latvija, radio, NEPLP
Pēc temata
Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
Jēru klusēšana. Krievu preses apzinātā pašnāvība Latvijā