Nozīmīte, kas aicina balsot par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības

Brexit piekritēji bauda "neatkarības dienu"

89
(atjaunots 10:01 24.06.2016)
Pēc referenduma rezultātu aprēķina lielākajā daļā iecirkņu līdera pozīcijas izcīnījuši Brexit piekritēji.

RĪGA, 24. jūnijs – Sputnik. Lielbritānijas Neatkarības partijas līderis Naidžels Faradžs pauda cerību, ka referenduma diena vēsturē ienāks kā neatkarības dienas. Politiķis organizēja aktīvu kampaņu par Britānijas izstāšanos no ES.

Vakar Lielbritānijā noritēja referendums, kurā iedzīvotājiem bija jāpieņem stratēģisks lēmums par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības. iedzīvotāji lēma par valsts nākotni, atbildot uz jautājumu par to, vai Apvienotajai Karalistei būtu arī turpmāk jāpaliek Eiropas Savienības sastāvā.

Pašlaik no Lielbritānijas saņemtā informācija liecina, ka par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības nobalsojuši 52% referenduma dalībnieku.

Referenduma rezultāti vairāk nekā divās trešdaļās iecirkņu liecina, ka ar nelielu pārsvaru līdera vietā ir Brexit piekritēji. Pēc balsu aprēķina 352 iecirkņos no 382 referendumā 51,9% balsu (15,7 miljoni iedzīvotāju) atdotas par valsts izstāšanos no ES. Par Lielbritānijas palikšanu ES balsojuši 48,1%, jeb 14,58 miljoni cilvēku.

"Es ceru, ka šī uzvara sagraus neveiksmīgo projektu (Eiropas Savienību) un mēs nonāksim pie Eiropas, ko veido neatkarīgas nacionālās valstis. Ceru, ka 23. jūnijs mūsu vēsturē ieies kā neatkarības diena," — paziņoja Faradžs.

Ekonomika nepriecājas

Pasaules ekonomika negatīvi reaģē uz pirmajiem datiem par britu referenduma rezultātiem. Naftas cenas ir kritušās vairāk nekā par 5%. Pl. 6.33 no rīta Brent markas naftas maisījuma augusta nākotnes cenas kritās par 4,91% — līdz 48,41 dolāriem par barelu, WTI markas naftas maisījuma augusta nākotnes cenas kritās par 5,05% — līdz 47,59 dolāriem par barelu. Vēlāk WTI cena kritās vairāk nekā par 5% — līdz 47,55 dolāriem.

Pirmo reizi kopš 1985. gada britu valūtas vērtība kritusies zem 1,35 dolāriem. Pl. 6.00 no rīta sterliņu mārciņas cena sasniedza dienas minimumu – 1,3471 dolārus.


Eiro cena strauji krītas referenduma rezultātu pasludināšanas gaitā. Eiro kurss pret dolāru krītas vairāk nekā par 3%.

Pl. 07.19 no rīta eiro kurss pret dolāru kritās līdz 1,1035 dolāriem (dienu iepriekš kurss sastādīja 1,1385 dolārus par eiro, taču agrāk tas mazinājās līdz 1,0914).
Tautas balsošanas sākotnējo rezultātu fonā biržas visā pasaulē demonstrē negatīvu dinamiku.

Kritums Tokijas biržā veidoja 15 tūkstošus punktu, informēja aģentūra Kiodo. Nikkei indekss, kas atspoguļo 225 Japānas vadošo kompāniju akciju dinamiku, krities par 1500 punktiem.

Bombejas Nacionālās fondu biržas piektdien uzsāka darbu ar kritumu par vairāk nekā 2%. Bombejas biržas Sensex indekss kritās līdz 2,35%, bet indekss NIFTY 50 kritās par 2,92%. Pēc pusstundu ilga darba abi indeksi tika tirgoti ar kritumu gandrīz 3% apmērā.

89
Temats:
Atvadas angļu stilā (143)
Pēc temata
Vējonis cer, ka Britānija neizstāsies no ES
Obama vēlas pārliecināt Lielbritāniju palikt Eiropas Savienībā
Krievijas ĀM

Krievijas ĀM pastāstīja par Rietumu lomu Baltkrievijā plānotajā valsts apvērsumā

4
(atjaunots 07:44 21.04.2021)
Noskaidrotā informācija liecina: runa bija par konstitucionālā apvērsuma sagatavošanu Baltkrievijā, un atklājas ļoti nepatīkama aina par Rietumu iejaukšanos ne tikai Baltkrievijas iekšējās lietās, bet arī par centieniem grozīt valsts konstitucionālo iekārtu,

RĪGA, 21. aprīlis - Sputnik. Rietumvalstis bija iesaistītas konstitucionālā apvērsuma sagatavošanas darbā Baltkrievijā, informēja Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, vēsta RIA Novosti.

17. aprīlī Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pastāstīja, ka aizturēta cilvēku grupa, kas gatavojusi atentātu pret viņu un viņa bērniem. Saskaņā ar republikas prezidenta datiem, plānā iesaistīti ASV specdienesti. Baltkrievijas Valsts drošības komitejas priekšsēdētājs Ivans Tertels informēja, ka atklātās grupas dalībnieki izplānojuši ieceri fiziski likvidēt Lukašenko un viņa ģimenes locekļus un sākuši to īstenot, kā ari organizējuši bruņotu dumpi ar mērķi sagrābt varu. Pie tam grupas sastāvā bija gan Baltkrievijas pilsoņi, gan ārvalstnieki.

"Noskaidrotā informācija un darbības, kam tika pielikts punkts, - tās novērtēs kompetentas iestādes, - runa bija par konstitucionāla apvērsuma sagatavošanu Baltkrievijas teritorijā, un tā atklājusi šausminošu un ļoti nepatīkamu ainu par Rietumu saikni ne tikai ar iejaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās, bet arī konstitucionālās iekārtas maiņu," Zaharova pastāstīja telekanāla "Rossija 24" ēterā.

"Atklājas fakti, kas vairs nedod ne mazāko iespēju kolektīvajiem Rietumiem noliegt savu lomu: divi Baltkrievijas pilsoņi vienam no tiem ir ASV pilsonība, viņiem bija konsultācijas un atbalsts Rietumu valstīs. publicētais video ieraksts neatstāj nekādus jautājumus par viņu mērķiem un uzdevumiem. Viss šis stāsts ir tik neērts Rietumiem, ka to steigšus vajadzēja ar kaut ko piesegt un pilnā sparā izvēršas stāsts Prāgā," atzīmēja Zaharova.

Krievijas Federālā drošības dienesta Sabiedrisko sakaru centrs pastāstīja, ka Maskavā aizturēts ASV un Baltkrievijas pilsonis Jurijs Zenkovičs un baltkrievu politologs Aleksadrs Feduta, kuri plānoja militāro apvērsumu 9. maijā Minskā. Šajā pašā grupā, saskaņā ar Baltkrievijas VDK datiem, bija arī opozīcijas partijas līderis Grigorijs Kostusevs, viņš aizturēts republikas teritorijā.

Vienlaikus ASV Valsts departamenta pārstāvis komentārā RIA Novosti paziņoja, ka "jebkādi pieņēmumi par to, ka ASV varasiestādes saistītas ar Lukašenko slepkavības mēģinājumu vai piedalījušās tajā, ir absolūta nepatiesība".

Sestdien Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs paziņoja, ka varasiestādes tur aizdomās Krievijas specdienestus par dalību sprādzienā munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā. Pieņemts lēmums izraidīt no valts 18 Krievijas diplomātus. Svētdien Krievijas valdība informēja par atbildes pasākumiem – uz Ārlietu ministriju izsauktajam Čehijas vēstniekam Vitezslavam Pivoņkam tika paziņots: par persona non grata pasludināti 20 vēstniecības darbinieki. Viņiem bija jāpamet valsts 24 stundu laikā.

4
Tagi:
Zaharova, Krievija, Baltkrievija, Rietumi
Pēc temata
Iemācīs demokrātiju. ASV izvēlējušās iejaukšanās metodes
Lukašenko palūdzis Putinam iznīcinātājus. Kāpēc Baltkrievijai vajadzīgi Su-30SM?
Vai gaidāma Krievijas un Baltkrievijas apvienošanās? Vladimira Mamontova intervija

Lielbritānija sūta eskadras kuģi un pretzemūdeņu fregati uz Melno jūru

15
(atjaunots 08:38 21.04.2021)
Plānots, ka Lielbritānijas Jūras kara spēku kuģus atbalstīs iznīcinātāji F-35B Lightning un pretzemūdeņu helikopteri Merlin no aviācijas bāzes kuģa "Queen Elizabeth" Vidusjūrā.

RĪGA, 21. aprīlis – Sputnik. Lielbritānija nosūtīs uz Melno jūru divus kara kuģus, vēsta "Gazeta.ru", atsaucoties uz "The Sunday Times".

Akvatorijā ieradīsies pretgaisa aizsardzības eskadras kuģis un pretzemūdeņu fregate. Kuģi atrodas Vidusjūrā dislocētās aviācijas bāzes grupas pakļautībā.

Plānots, ka Lielbritānijas Jūras kara spēku kuģiem jebkurā brīdī varēs atbalstīt iznīcinātāji F-35B Lightning un pretzemūdeņu helikopteri Merlin no aviācijas bāzes kuģa "Queen Elizabeth".

Iepriekš vēstīts, ka NATO aicina Krieviju nodrošināt navigācijas brīvību Melnajā jūrā.

Krievijas senators Aleksejs Puškovs komentēja Lielbritānijas lēmumu nosūtīt karakuģus uz Melno jūru, apliecinot "solidaritāti" ar Ukrainu, vēsta RIA Novosti.

Politiķis atgādināja savā Telegram kanālā, ka aptaujā, ko organizēja britu izdevums Daily Express, 73% no gandrīz pieciem tūkstošiem aptaujāto lasītāju iebilda pret jebkādiem Londonas soļiem pret Maskavu.

"Lielākā daļa britu atceras, ka agrākā militārā iejaukšanās valstij maksāja lielu skaitu dzīvību un daudz naudas. Tāpēc Džonsonam labāk vajadzētu ietaupīt līdzekļus, ko prasīs divu karakuģu sūtīšana uz Melno jūru, "Ukrainas atbalstam"," uzrakstīja senators. Viņš konstatēja, ka tā ir bezcerīga lieta, jo divi kuģi neko neizšķirs.

"Bez šīs britu postimpērisko kompleksu liekās demonstrācijas itin labi var iztikt," secināja Puškovs.

Iepriekš ASV plānoja nosūtīt uz Melno jūru divus kuģus - "Roosevelt" un "Donald Cook". Tiek vajadzēja uzturēties akvatorijā no 14.-15. aprīļa līdz 4.-5. maijam. Pentagona oficiālais pārstāvis Džons Kirbijs paziņoja, ka amerikāņu karakuģu operācijas Melnajā jūrā ir "ikdienišķas", ASV koordinē šīs darbības ar Turcijas valdību Montrē konvencijas ietvaros. Vēlāk valsts atsauca pieteikumu Turcijai par kuģu izbraukšanu caur Bosfora šaurumu. Valda uzskats, ka ASV prezidents Džo Baidens to izdarījis, lai nepieļautu eskalāciju ar Krieviju – izdevums Politico informēja, ka šo lēmumu Pentagons pieņēmism jo noraizējies par spriedzi starp Krieviju un Ukrainu.

Pēdējā laikā rietumvalstis pauž bažas sakarā ar to, ka no Krievijas puses Ukrainā it kā pastiprinās "agresīvās darbības". Vašingtona ziņoja par "Krievijas agresijas" eskalāciju un bruņoto spēku pārdislokāciju uz Krimu un Ukrainas austrumu robežu virzienā.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka Krievija pārvieto bruņotos spēkus savā teritorijā un pēc saviem ieskatiem. Viņš konstatēja, ka tas nevienu neapdraud un nevienam par to nevajadzētu raizēties.

15
Pēc temata
KF aizsardzības ministrs ziņo par ASV un NATO spēku savilkšanu pie Krievijas robežām
"Viņi jau pārvieto kuģus un lidmašīnas": kas notiek Melnajā jūrā
Krievija iesaka ASV atturēties no divu kara kuģu reisa uz Melno jūru
Krievijas iznīcinātāji gatavojas bombardēt jūras mērķus