Nozīmīte, kas aicina balsot par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības

Brexit piekritēji bauda "neatkarības dienu"

89
(atjaunots 10:01 24.06.2016)
Pēc referenduma rezultātu aprēķina lielākajā daļā iecirkņu līdera pozīcijas izcīnījuši Brexit piekritēji.

RĪGA, 24. jūnijs – Sputnik. Lielbritānijas Neatkarības partijas līderis Naidžels Faradžs pauda cerību, ka referenduma diena vēsturē ienāks kā neatkarības dienas. Politiķis organizēja aktīvu kampaņu par Britānijas izstāšanos no ES.

Vakar Lielbritānijā noritēja referendums, kurā iedzīvotājiem bija jāpieņem stratēģisks lēmums par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības. iedzīvotāji lēma par valsts nākotni, atbildot uz jautājumu par to, vai Apvienotajai Karalistei būtu arī turpmāk jāpaliek Eiropas Savienības sastāvā.

Pašlaik no Lielbritānijas saņemtā informācija liecina, ka par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības nobalsojuši 52% referenduma dalībnieku.

Referenduma rezultāti vairāk nekā divās trešdaļās iecirkņu liecina, ka ar nelielu pārsvaru līdera vietā ir Brexit piekritēji. Pēc balsu aprēķina 352 iecirkņos no 382 referendumā 51,9% balsu (15,7 miljoni iedzīvotāju) atdotas par valsts izstāšanos no ES. Par Lielbritānijas palikšanu ES balsojuši 48,1%, jeb 14,58 miljoni cilvēku.

"Es ceru, ka šī uzvara sagraus neveiksmīgo projektu (Eiropas Savienību) un mēs nonāksim pie Eiropas, ko veido neatkarīgas nacionālās valstis. Ceru, ka 23. jūnijs mūsu vēsturē ieies kā neatkarības diena," — paziņoja Faradžs.

Ekonomika nepriecājas

Pasaules ekonomika negatīvi reaģē uz pirmajiem datiem par britu referenduma rezultātiem. Naftas cenas ir kritušās vairāk nekā par 5%. Pl. 6.33 no rīta Brent markas naftas maisījuma augusta nākotnes cenas kritās par 4,91% — līdz 48,41 dolāriem par barelu, WTI markas naftas maisījuma augusta nākotnes cenas kritās par 5,05% — līdz 47,59 dolāriem par barelu. Vēlāk WTI cena kritās vairāk nekā par 5% — līdz 47,55 dolāriem.

Pirmo reizi kopš 1985. gada britu valūtas vērtība kritusies zem 1,35 dolāriem. Pl. 6.00 no rīta sterliņu mārciņas cena sasniedza dienas minimumu – 1,3471 dolārus.


Eiro cena strauji krītas referenduma rezultātu pasludināšanas gaitā. Eiro kurss pret dolāru krītas vairāk nekā par 3%.

Pl. 07.19 no rīta eiro kurss pret dolāru kritās līdz 1,1035 dolāriem (dienu iepriekš kurss sastādīja 1,1385 dolārus par eiro, taču agrāk tas mazinājās līdz 1,0914).
Tautas balsošanas sākotnējo rezultātu fonā biržas visā pasaulē demonstrē negatīvu dinamiku.

Kritums Tokijas biržā veidoja 15 tūkstošus punktu, informēja aģentūra Kiodo. Nikkei indekss, kas atspoguļo 225 Japānas vadošo kompāniju akciju dinamiku, krities par 1500 punktiem.

Bombejas Nacionālās fondu biržas piektdien uzsāka darbu ar kritumu par vairāk nekā 2%. Bombejas biržas Sensex indekss kritās līdz 2,35%, bet indekss NIFTY 50 kritās par 2,92%. Pēc pusstundu ilga darba abi indeksi tika tirgoti ar kritumu gandrīz 3% apmērā.

89
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Vējonis cer, ka Britānija neizstāsies no ES
Obama vēlas pārliecināt Lielbritāniju palikt Eiropas Savienībā
MiG-23

Amerikāņu pilots pastāstīja par slepenām cīņām ar MiG-23

10
(atjaunots 17:00 26.10.2020)
Lidotājs pastāstīja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

RĪGA, 26. oktobris — Sputnik. Amerikāņu pilots Pols Vudforts pastāstīja par slepenām mācību cīņām ar padomju iznīcinātājiem MiG-23 aukstā kara laikā, vēsta RIA Novosti.

Lidotājs atklāja, ka pagājušā gadsimta 60. gados ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) mācību treniņu nolūkiem iepirkusi un nomājusi citās valstīs vairākus padomju iznīcinātājus, ko vēlāk apvienoja atsevišķā eskadriļā.

Vudforts atzīmēja, ka padomju virsskaņas iznīcinātājs gaisā bija "pārsteidzoši veikls un varens".

"Ja jums ir raķete, labāk to palaist uzreiz, jo pēc sekundes tas palielinās ātrumu un aizies no trāpījuma zonas, un man šķiet, tā bija galvenā mācība," Vudforta stāstu citēja Popular Mechanics.

Pilots uzsvēra, ka padomju iznīcinātājs spēja lidot forsāžas režīmā aptuveni 20 minūtes un šis laiks bija "saspringtākais treniņu posms". 

10
Tagi:
iznīcinātājs, ASV
Pēc temata
Kāpēc ASV satrauc Krievijas iznīcinātāja Su-57 "uzlabojumi"
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā
S-400

Turcija pastāstīja par S-400 izmēģinājumiem un atbildēja uz ASV pretenzijām

14
(atjaunots 11:38 26.10.2020)
Turcija informēja, ka turpinās sadarbību ar sabiedrotajiem, taču nevar pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", norādīja Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Turcijas aizsardzības ministrs Hulusi Akars apstiprināja, ka valsts veikusi Krievijas Federācijā iepirkto zenītraķešu kompleksu S-400 izmēģinājumus, un norādīja, ka tas ir plānveida darbs kontrakta ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Turcija laida klajā starptautisko paziņojumu Navtex par artilērijas mācībām Sinopas pilsētas rajonā Melnās jūras reģionā. Iepriekš jau ziņots, ka Turcija sekmīgi izmēģināja Krievijā iepirktās PGA sistēmas S-400 valsts ziemeļos, visas palaistās raķetes trāpījušas mērķos.

ZRK S-300 Antei-2500
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Katra aizsardzības rūpniecības produkcijas iepirkuma kontrakta ietvaros paredzēti izmēģināumi. Tā ir iepirkuma programmas daļa, tīri tehniska darbība," Hulusi Akars paziņoja telekanālam NTV.

Fakts, ka Turcija iepirkusi zenītraķešu kompleksus S-400 Krievijā, nenozīmē, ka tā attālinājusies no NATO, Ankara vēl aizvien ir gatava iegādāties amerikāņu sistēmas Patriot, paziņoja Akars.

"S-400 bija nevis iegriba, bet nepieciešamība un nenozīmē mūsu attālināšanos no NATO. Tomēr nepieciešamības dēļ un gadījumā, ja mums tiks garantēta tehnoloģiju nodošana, kopēja ražošana un piegādes kalendārs, mēs varam iepirkt Patriot vai SAMP-T. Turcija arī iepriekš ir centusies izstrādāt alternatīvus variantus ar sabiedrotajiem un turpinās darbu. Mēs nevaram pieņemt tādus paziņojumus, kā "esam gatavi pārdot, tomēr Kongress aizliedz piegādes", Turcijas aizsardzības ministra teikto citēja telekanāls NTV.

Viņš piebilda, ka S-400 "neintegrēs NATO PGA sistēmā un Turcija izpildīs visas savas saistības alianses ietvaros".

Pie tam Ankara nedomā lūgt Vašingtonas atļauju ZRK S-400 izmēģinājumiem, paziņoja Turcijas prezidents Tajips Erdogans.

Iepriekš ASV Valsts departamenta pārstāve Morgana Ortagusa paziņoja, ka ASV "apņēmīgi nosodīs" Ankaras soļus, ja apstiprināsies informācija par izmēģinājumiem. Vašingtona pat piedraudēja Turcijai ar "nopietnām sekām", ja ZRK tiks aktivizēti.

"Jā, Sinopā notika, notiek izmēģinājumi. Un mēs nedomājam tiem lūgt ASV atļauju. Tātad šie kungi ir noraizējušies par to, ka šeit ir Krievijai piederoši ieroči," Erdogans uzsvēra sarunā ar žurnālistiem.

Viņš konstatēja, ka Ankara ir noskaņota apņēmīgi un turpinās nosprausto ceļu.

Viņš piezīmēja, ka Turcija neatsakās no amerikāņu pretgaisa sistēmu Patriot iepirkuma un ir gatava turpināt pārrunas par šo jautājumu ar ASV.

Krievijas jaunāko ZRK S-400 piegādes, kas radīja krīzi Turcijas un ASV attiecībās, sākās 2019. gada jūlija vidū. Vašingtona pieprasīja Ankarai atteikties no darījuma un to vietā iepirkt kompleksus Patriot, turklāt piedraudēja atlikt jauno iznīcinātāju F-35 pārdošanu vai pat atcelt darījumu, kā arī ieviest sankcijas. Ankara atteicās pakļauties un turpināja pārrunas par nākamās S-400 partijas iegādi.

14
Tagi:
S-400, Krievija, Turcija
Pēc temata
Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Eksperts: ASV neizdodas Turciju nospiest uz ceļiem Krievijas S-400 jautājumā
Patriot to nespēj: eksperts paskaidroja, kāpēc Turcija izvēlējusies S-400
Kāpēc Indija gatava atvēlēt 2 miljardus par Krievijas iznīcinātājiem MiG-29 un Su-30