Bērni spēlē galda spēles. Foto no arhīva

Lielbritānija ierobežos bērnu pabalstus imigrantiem no ES

95
(atjaunots 11:39 15.06.2016)
Neskatoties uz Eiropas Komisijas protestiem, Lielbritānija ir saņēmusi tiesības samazināt bērnu pabalstus imigrantiem no ES, ja izrādīsies, ka bērnu vecāki valstī atrodas nelikumīgi.

RĪGA, 15. jūnijs – Sputnik. Eiropas Savienības tiesa atbalstīja Lielbritānijas tiesības samazināt bērnu kopšanas pabalstus imigrantiem no citām savienības valstīm, informē LETA.

Agrāk Eiropas Komisija pārsūdzēja tiesā Lielbritānijas tiesības anulēt pieeju sociālajiem pabalstiem bērnu uzturēšanai atbraucējiem no ES valstīm, ja viņiem nav likumīgu tiesību uzturēties valstī.

Tiesa pieņēma lēmumu par labu Lielbritānijai un norādīja, ka valstij ir tiesības pārbaudīt, vai imigranti ir likumīgi valsts iedzīvotāji, un izvērtēt, vai viņu rīcībā ir pietiekami līdzekļi, lai šie cilvēki nekļūtu par slogu britu nodokļu maksātājiem.

Eiropas Savienības tiesa ne vienu reizi vien ir saņēmusi lūgumus pieņemt lēmumus lietās, kas saistītas ar pabalstiem ES iekšējiem migrantiem. Lielbritānijas tiesības ierobežot šos pabalstus bija viens no galvenajiem jautājumiem, kas tika apspriesti pārrunās par reformām Eiropas Savienībā, un Lielbritānijas tālākās dalības ES noteikums. Galu galā Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons uzstāja, ka nepieciešams ierobežot darba migrantu piekļuvi ES sociālajai sistēmai uz četriem gadiem un šis noteikums saglabāsies spēkā septiņus gadus.

Tolaik tika pieņemts lēmums par to, ka no 2020. gada bērnu pabalsti, kas tiek izmaksāti pat gadījumā, ja bērns nedzīvo Lielbritānijā, tiks indeksēti saskaņā ar dzīves līmeni katrā valstī. Tas nozīmē, ka Lielbritānijā dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem šie pabalsti samazināsies vismaz divkārt. Latvijā bērna pabalsts tiek izmaksāts 11 eiro apmērā, bet Lielbritānijā tas sastāda 85 mārciņas. Tagad valstī nelikumīgi iebraukušie Latvijas iedzīvotāji vairs nesaņems nekādu bērna uzturēšanas pabalstu.

Lielbritānijā strādā vairāk nekā 2 miljoni ES valstu pilsoņu. Pēc būtības, masveida emigrācija sekmē valsts ekonomikas izaugsmi, kas ļāvusi tai kļūt par "darba vietu fabriku". Savukārt šis faktors piesaista arvien jaunus migrantus.

Eurostat dati liecina, ka ceturtdaļgadsimta laikā iedzīvotāju skaits Latvijā no 2,6 miljoniem ir samazinājies līdz 1,9 miljoniem. 2013. gadā 10% Latvijas iedzīvotāju ir dzimuši Latvijā (jāpiebilst, ka tie ir tikai oficiālie dati). Ja šī tendence saglabāsies, pēc 5 gadiem svešumā dzims katrs sestais latvietis. Pašlaik Lielbritānijā un Īrijā strādā aptuveni 100 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

95
Pēc temata
The Guardian: Lielbritānijas izstāšanās no ES dos milzīgas iespējas Krievijai
Obama vēlas pārliecināt Lielbritāniju palikt Eiropas Savienībā
Lielbritānijas izstāšanās no ES nozīmē spert soli nezināmā nākotnē
Telegraph: Lielbritānija vēl 10 gadus paliks Eiropas Savienībā

Draudi demokrātijai: ES apsūdz Krieviju par nepatiesām ziņām Covid-19 jautājumā

3
(atjaunots 09:05 04.12.2020)
Līdz ar Krieviju "aizdomās" tiek turēta Ķīna un virkne trešo valstu – Eiropā valda uzskats, ka minētās valstis, izplatot nepatiesas ziņas, centušās uzlabot savu imidžu pasaulē.

RĪGA, 4. decembris - Sputnik. Eiropas Savienībā valda pārliecība, ka Krievija, Ķīna un trešās valstis izplatījušas nepatiesas ziņas par epidemioloģisko situāciju Eiropā, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz Eiropas Komisijas publicēto Darbības plānu demokrātijas jomā.

Krievija, Ķīna un citas valstis rīkojušās ar mērķi " graut demokrātiskās diskusijas", uzskata ES. Valstis esot "iesaistītas operācijās, kuru mērķis bija ietekmēt un izplatīt dezinformāciju par Covid-19 pandēmiju ES, kaimiņvalstīs un pasaulē", klāsta dokumenta autori.

Pārmetumos uzsvērts, ka ārvalstu spēlētāji cerējuši "saasināt sociālo polarizāciju un uzlabot savu imidžu". "Tāds demokrātijas apdraudējums prasa visaptverošu un kolektīvu atbildi," atzīmēja ES.

Konkrēti nepatieso ziņu piemēri, kas it kā esot izplatīti Krievijā un Ķīnā, dokumentā nav minēti, toties atzīmēts, ka valstis esot izmantojušas "manipulāciju taktiku pašlabuma dēļ".

Pēc ES domām, dezinformācija nav tikai nepatiesas ziņas, bet arī reālu ziņu izkropļojums, manipulāciju un viltotu profilu izmantošana sociālajos tīklos.

Pārskatā nenoliedz dezinformācijas draudus arī "no iekšējo spēles dalībnieku puses", tāpēc ES valstis aicinātas turpināt ciešāku sadarbību. Kopīgiem spēkiem būs iespējams efektīvāk reaģēt uz nepatiesu ziņu draudiem, ir pārliecināti ES ierēdņi.

Reālā pandēmijas statistika Eiropas Savienībā

Saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem, vairākas ES valstis ierindojušās starp desmit vispasaules līderiem Covid-19 izplatības ziņā.

Piemēram, Francija "nostiprinājusi" savas pozīcijas – valsts ilgu laiku ieņem 5. vietu koronavīrusa slimnieku skaita ziņā (2,27 milj. cilvēku). Tai seko Spānija (1,66 milj.), astoto vietu ieņem Itālija (1,64 milj.).

Šobrīt augstākie mirstības rādītāji starp Eiropas Savienības valstīm ir Itālijā – 57 tūkstoši mirušo (sestā vieta pasaulē), Francijā – 52 tūkstoši (septītā vieta), Spānijā – 45 tūkstoši (devītā vieta).

3
Tagi:
viltus ziņas, pandēmija, Krievija, Ķīna, Eiropa
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā ASV atklājušas "Krievijas propagandas un dezinformācijas ekosistēmas" noslēpumus
Kā lietuviešu žurnālists izglābis Eiropu no Krievijas kulinārajām receptēm
Vai iedzīvotāji bieži saskaras ar nepatiesām ziņām internetā
Kibereksperti prognozē pasaulei jaunu auksto karu 2020. gadā
COVID-19

Elpot ir bīstami: PVO iesaka valkāt maskas visur

52
(atjaunots 11:17 03.12.2020)
Iepriekš Pasaules Veselības organizācija sakarā ar pandēmiju ieteica valkāt maskas slēgtās telpās, savukārt ielā elpot svaigu gaisu, taču tagad noskaidrojies, ka Covid-19 ir krietni viltīgāks.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Pēc Pasaules Veselības organizācijas pārstāves Margarētes Harisas sacītā, lai pasargātu sevi no Covid-19, maskas ir jāvalkā ne tikai iekštelpās, vēsta RIA Novosti.

Maskas, pēc viņas sacītā, ir jāvalkā arī uz ielas, ja tur nav iespējams ievērot sociālo distanci.

Tas pats attiecas arī uz labi vēdināmām telpām. Ja turēties tālāk vienam no otra neizdodas, tad atteikties no maskas nebūtu ieteicams.

Harisa atzīmē, ka tas ir viens no visnopietnākajiem ierobežojumiem kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma.

Tiek atzīmēts, ka pasaulē kopš pandēmijas sākuma ar koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 63 miljoni cilvēku. No tiem gandrīz pusotrs miljons nomira.

Atgādināsim, ka Latvijā no šodienas atļauts pulcēties kopā ne vairāk kā diviem cilvēkiem (izņēmums – ģimenes), tāpat ir jāievēro 2 metru distance, savukārt maskas kļūst obligātas visur, izņemot mājokli.

Skolās pēc 4. janvāra maskas nāksies valkāt visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – gan mācību stundās, gan starpbrīžos. No 7. decembra visā valstī 5.-6. klašu skolēni pāriet pie tālmācībām.

Tiek atcelti visi privātie pasākumi, ballītes, pulcēšanās, ierobežota veikalu darbība. Tiek pārtraukts ierastais ēdnīcu un kafejnīcu darbs uzņēmumos: tie drīkstēs izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

52
Tagi:
koronavīruss, maska, Pasaules Veselības organizācija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus varētu pielīdzināt genocīdam
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus