Tiesneša āmurs. Foto no arhīva

Par spiegošanu Krievijā notiesātais lietuvietis lūdz atļauju izciest cietumsodu dzimtenē

14
(atjaunots 11:05 08.06.2016)
Krievijā par spiegošanu notiesāts Lietuvas pilsonis Arstīds Tamošaitis. Viņam tika piespriesta brīvības atņemšana uz 12 gadiem.

RĪGA, 4. jūnijs — Sputnik. Lietuvas pilsonis Arstīds Tamošaitis, kam par spiegošanu Krievijā tika piespriesta brīvības atņemšana uz  12 gadiem, lūdz atļauju izciest sodu Lietuvā, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūru BNS.

"Lietuvas Tieslietu ministrija, saņemot apsūdzētā lūgumu, vērsās pie Krievijas puses ar lūgumu izdot viņu Lietuvai turpmākai soda izciešanai," —aģentūrai norādīja Tieslietu ministrijas preses sekretārs Audris Kudrevičus.

Krievijas FDD pagājušā gada maijā paziņoja, ka noziegumā vietā aizturēts Krievijā nelegāli iebraukušais Lietuvas spiegs – viņš Maskavā saņēmis kādu slepenu dokumentu no Krievijas iedzīvotāja. Aizturētais tika ievietots izmeklēšanas izolatorā "Lefortova". Tamošaitis tika apsūdzēts saskaņā ar Krievijas Krimināllikuma 276. pantu (spiegošana). Krimināllieta tika izmeklēta kā "konfidenciāla". FDD dati liecina, ka ārvalstnieks ir atzinies – viņš ir Lietuvas Republikas Aizsardzības ministrijas operatīvo dienestu otrā departamenta (militārais izlūkdienests) virsnieks.

Jāpiebilst, ka Lietuvā 2015. gada aprīļa beigās tika aizturēts Krievijas iedzīvotājs, ko vietējās varas iestādes arī apsūdzēja spiegošanā. Pēc izmeklēšanas versijas, aizturētais ir FDD darbinieks, kurš veicis pret Lietuvas vērstu sabotāžas operāciju ar mērķi iekļūt vadošajās valsts iestādēs, tiesu un valsts izlūkošanas dienestos. Pašlaik Krievijas iedzīvotājs ir arestēts.

14
Pēc temata
Ziemeļkorejā par spiegošanu notiesāts ASV pilsonis
Protesti Beirūtā, foto no arhīva

Protestos Beirūtā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki

1
(atjaunots 10:54 09.08.2020)
Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs.

RĪGA, 9. augusts - Sputnik. Sadursmēs starp protestu akciju dalībniekiem un varasiestāžu darbiniekiem Beirutā cietuši vairāk nekā 700 cilvēki, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Kataras telekanāla Al Jazeera sniegtajām ziņām.

Iepriekš Libānas armija atbrīvoja valsts Ārlietu ministrijas galveno mītni, kā arī Ekonomikas un Enerģētikas ministriju ēkas, ko sestdien ieņēma protestu dalībnieki. Saskaņā ar telekanāla "Al Hadath" rīcībā esošajiem datiem, Beirutas ielās atkal valda miers.

"Vairāk nekā 728 cilvēki ievainoti protestos Libānas galvaspilsētā," ziņoja telekanāls.

Sestdien tūkstošiem cilvēku izgāja pret valdību vērstā mītiņā ar valdības demisijas un reformu prasībām. Drīz mītiņš izvērtās plašās sadursmēs. Demonstranti ieņēma četru ministriju un banku asociāciju ēkas. Iekšlietu ministrija ziņoja par viena kārtības sarga bojāeju.

4. augustā Beirūtas jūras ostas rajonā, netālu no Libānas Jūras kara spēku bāzes atskanēja spēcīgs sprādziens. Tā vilnis sagrāva un sapostīja desmitiem māju un automašīnu, daudzos galvaspilsētas kvartālos izsisti logi. Vietējās varasiestādes ziņoja, ka sprādziens izcēlies, kad detonēja 2750 tonnas amonija salpetra, kas glabājās noliktavā kopš 2014. gada, kad ķimikālijas konfiscēja valsts muitas dienests. Sprādzienā dzīvības zaudējuši 158 cilvēki, vairāk nekā 6 tūkstoši guvuši ievainojumus.

1
Tagi:
protesti, Beirūta
Pēc temata
Vairāk nekā simt upuru, tūkstošiem cietušo: baismīgais sprādziens Beirūtas ostā
Desmitiem cilvēku gāja bojā sprādziena rezultātā Beirūtas ostā
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

14
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

14
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē