NATO starptautiskās militārās mācības. Foto no arhīva

Rodas iespaids, ka NATO gatavojas īstam karam ar Krieviju

777
(atjaunots 07:56 29.05.2016)
Tas, ko vērojam pašlaik, ir īsta gatavošanās karam. Nekā tamlīdzīga nav bijis kopš Karību krīzes laikiem, uzskata amerikāņu profesors Stīvens Koens.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. ASV pasākumi NATO spēku paplašināšanai ir vērsti pret iedomātiem draudiem, un tos iespējams vērtēt tikai kā gatavošanos īstam karam, Džona Bačelora šovā pavēstīja amerikāņu profesors, Krievijas eksperts Stīvens Koens, ziņo RIA Novosti.

Pēc profesora domām, tas, kas pašlaik notiek starp Krieviju un NATO, vairs nav aukstais karš, bet gan pilnvērtīga iespējamā konflikta ievada posms. Profesors uzsvēra, ka ASV ir ļāvusi situācijai aiziet tik tālu, bet Krievija "tikai reaģē."

"Mēs novērojam gatavošanos karam. Nekā tamlīdzīga pie mums nav bijis kopš Karību krīzes laikiem, vismaz ne tādā līmenī," – atzina Stīvens Koens.

Viņš atgādināja, ka Ziemeļatlantijas alianse plāno dislocēt pie Krievijas robežām desmitiem tūkstošu karavīru saskaņā ar pastāvīgās rotācijas principu un izvietot raķetes ar kodolgalviņām, tanku brigādes un pretraķešu aizsardzības sistēmas, ko Krievija uzskata par īpašu apdraudējumu.

Nesen NATO uzsāka PRA bāzes ekspluatāciju Rumānijā. Pēc dažiem gadiem vēl viena bāze acīmredzot parādīsies Polijā.

Stīvenam Koenam raizes dara jautājums, kāpēc ASV cenšas novest konfliktu ar Krieviju līdz nebijušam līmenim. Viņš atgādināja ASV aizsardzības ministra Eštona Kārtera vārdus – politiķis nesen apgalvoja, ka NATO audzē spēkus "Putina agresijas" fonā.

Līdzīgu viedokli ir pauduši daudzi rietumvalstu politiķi un plašsaziņas līdzekļi, piemēram, avīze New York Times. "Tā nu es uzdodu sev jautājumu: kāda īsti Putina agresija ir izprovocējusi jauno eskalāciju?" – piezīmēja Koens.

Viņaprāt, pirms diviem gadiem Rietumiem bija zināms iemesls diskutēt par agresiju, kas bija saistīta ar situāciju Ukrainas austrumos, lai gan profesors uzsvēra, ka tas ir apstrīdams arguments. Krievija nav sagrābusi nevienu valsti vai arī kādam draudējusi, atgādināja Koens.

Melnkalnes premjerministrs Džunakovičs NATO sēdē Briselē. Foto no arhīva
© REUTERS / Francois Lenoir

Viņš uzsvēra, ka sarunas par to, ka Putins apdraudot Baltijas valstis, nav nekas vairāk kā vien mīts un "kara propaganda".

Pie tam populārākie rietumu mediji pilnībā atbalsta ASV un NATO pozīciju, un to vidū neizdosies atrast pretēju viedokli vai kritiskas piezīmes par militārās alianses paplašināšanos. Ja pretēja viedokļa nav, tad neviens to nespēs apturēt, un galu galā tas var novest pie īsta konflikta ar Krieviju, sprieda profesors.

Koens pievērsa uzmanību vēl kādam aspektam: viņaprāt, galvenais iegansts alianses paplašināšanai (nesen tā iekļāva arī Melnkalni), ir nevis drošības, bet gan peļņas jautājums.

Profesors paskaidroja savu viedokli: NATO uzņemtās valsts armijai ir jāatbilst standartiem. Lielākā daļa alianses militārās tehnikas tiek ražota ASV, tātad jaunā NATO dalībvalsts kļūst par amerikāņu militāri rūpnieciskā kompleksa produkcijas patērētājiem.

Daži uzskata, ka NATO paplašināšanas ideju jau sākotnēji reklamēja amerikāņu militārās kompānijas. "Labākais tirgus veidošanas paņēmiens – sagrābt svešu tirgu un piespiest to pirkt vienu vienīgu produktu," – piezīmēja Koens.

"Es nevēlos apgalvot, ka ikviens ar Krieviju saistītais militārais jautājums ir saistīts ar militāri rūpnieciskā kompleksa peļņu. Nevaru to teikt, jo nezinu, vai tā ir patiesība. Taču es esmu pilnīgi pārliecināts, ka NATO paplašināšanās nesīs miljardos, un galu galā – pat triljonos dolāru mērojamu peļņu," – paskaidroja amerikāņu eksperts.

777
Pēc temata
Valdība apstiprina jauno aizsardzības koncepciju
Eiropas valstis nesteidzas apturēt Krieviju kopā ar NATO
NATO aktivitāte mazina stabilitāti Eiropā
Bezvīzu režīms NATO tankiem
Bundestāga ēka, foto no arhīva

Bundestāgā piedāvāja izveidot sadraudzību no Vladivostokas līdz Lisabonai

5
(atjaunots 17:32 19.09.2020)
Ilgtermiņa miers starp Vāciju un Krieviju, starp Eiropu un Krieviju – tā ir vienīgā iespēja mums visiem izveidot drošu telpu Eiropas teritorijā, lai nodrošinātu laimīgu nākotni mūsu bērniem un mazbērniem, paziņoja partijas "Alternatīva Vācijai" pārstāvis.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Bundestāga Starptautisko lietu komitejas loceklis Valdemārs Gerdts ("Alternatīva Vācijai") piedāvāja izveidot jaunu brīvprātīga suvereno valstu sadraudzību no Vladivostokas līdz Lisabonai, vēsta RIA Novosti.

"Ilgtermiņa miers starp Vāciju un Krieviju, starp Eiropu un Krieviju – tā ir vienīgā iespēja mums visiem izveidot drošu telpu Eiropas teritorijā, lai nodrošinātu laimīgu nākotni mūsu bērniem un mazbērniem. Cita varianta nav. Mums jāizveido brīva tirdzniecības telpa no Lisabonas līdz Vladivostokai un jāizveido brīvprātīga suvereno valstu sadraudzība, lai mēs varētu attīstīties, dzīvot un gūt panākumus," sacīja deputāts RIA Novosti.

Turklāt viņš nosauca par nepieļaujamu draudzīgo attiecību pasliktināšanas politiku starp Maskavu un Berlīni.

Tāpat Gerdts izvērtēja atteikšanās no gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvniecības riskus. Viņaprāt, tas ne vien novedīs pie vairāku miljardu naudas sodiem, bet arī apšauba Vācijas enerģētisko drošību.

Deputāts uzskata, ka situācija ap "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu – tā ir cīņa par enerģijas noieta tirgiem, jo ASV ar to sašķidrinātās dabasgāzes piegādes plāniem Eiropai nav izdevīga gāzesvada būvniecība no Krievijas.

"Šī cīņa tiek rosināta ar netīrām politiskām un ekonomiskām metodēm. Tiem, kas uzstājas par attiekšanos no "Ziemeļu straumes", jāpastāsta saviem vēlētājiem, ka tā rezultātā energoresursa cenas palielināsies – mēnesī par gāzi un elektrību nāksies maksāt par 20% vairāk," uzsvēra Gerdts.

Pēdējās dienās strīdi saistībā ar "Ziemeļu straumi 2" saasinājušies situācijas ar Alekseju Navaļniju fonā. Atsevišķi Vācijas politiķi aicina bloķēt to. Taču kanclere Angela Merkele paziņoja, ka gāzesvada būvniecības un Navaļnija incidenta jautājumiem jābūt skatītiem atsevišķi.

Maskavā ne reizi vien ir uzsvēruši, ka "Ziemeļu straume 2" ir tikai un vienīgi komerciāls projekts un tiek īstenots visa Eiropas kontinenta enerģētiskās drošības interesēs. KF enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks paziņoja, ka projekts atrodas augstas gatavības stadijā, un pauda pārliecību, ka tas tiks īstenots līdz gada beigām.

5
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Vācija, Krievija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Eiropa sodīs sevi ar dārgu gāzi, ja izlems pārmācīt KF Navaļnija dēļ
"Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamais sagādes kuģis dodas uz Vāciju
Amerikāņu gāzes piegādes Eiropā strauji kritušās
ASV Kongresā ziņo: sankciju apstiprināšana pret Krieviju ir problemātiska
Dziedātāja Anna Sedokova un basketbolists Jānis Timma, foto no arhīva

Latviešu basketbolists aprecējies ar bijušo grupas "VIA Gra" solisti

1
(atjaunots 17:25 19.09.2020)
Bijusī grupas "VIA Gra" soliste, dziedātāja Anna Sedokova un latviešu basketbolists Jānis Timma aprēcējās slepus no visiem.

RĪGA, 19. septembris – Sputnk. Latviešu basketbolists Jānis Timma un bijusī grupas "VIA Gra" soliste iestājušies laulībā. Par to viņi paziņoja telekanāla "Pervij" ēterā.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ANNA SEDOKOVA (@annasedokova)

Sedokova pastāstīja, ka laulību ceremonija bijis noslēpums. Pat vecāki uzzināja par to, ka pāris apprecējies, tikai nākamajā dienā pēc kāzām.

Pēc Annas sacītā, viņi ar Jāni pieņēma lēmumu nerīkot lielus svētkus, bet gan slepeni aprēcieties un pēc tam nosvinēt ģimenes lokā.

Ceremonijas laikā no tradicionālajiem kāzu apģērba elementiem Sedokovai bija plīvurs, savukārt Timma bija ģērbies klasiskā tumšas krāsas kostīmā.

Anna pastāstīja, ka bija ļoti aizkustināta, kad basketbolists bildināja viņu, kas notika vasarā. Un tāpat Sedokovu ļoti aizkustinājusi pati ceremonija. Tādēļ visās fotogrāfijās viņa raud aiz laimes.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ANNA SEDOKOVA (@annasedokova)

Atgādināsim, ka Timmas un Sedokovas romāna sākumu jau iezīmēja skandāls. Kad 2019. gada septembrī tagad jau bijusī basketbolista sieva sociālajos tīklos uzrakstīja, ka uzzinājusi par "jaunu posmu" sava vīra dzīvē nejauši, ar to pašu sociālo tīklu starpniecību.

No pirmās laulības Timmam palicis dēls. Sedokovai ir trīs bērni no iepriekšējiem vīriem – divas meitas un dēls.

Pirmā meita Alīna piedzima 2004. gadā. Toreiz Sedokova pameta "VIA Gra", lai aprecētu "Dinamo" futbolistu Valentīnu Beļkeviču, un laida pasaulē bērnu. Taču 2006. gadā pāris šķīrās. Par iemeslu sauc pastāvīgās futbolista krāpšanas.

Otro bērnu dziedātāja laida pasaulē no biznesmeņa Maksima Čerņavska. 2011. gada februārī skatuves māksliniece un uzņēmējs nosvinēja greznas kāzas, savukārt pēc 5 mēnešiem pasaulē nāca viņu meita Monika. Ar Čerņavski Sedokova nodzīvoja laulībā divus gadus. Par šķiršanās iemeslu atkal kļuva aizdomas par vīra krāpšanām.

Trešais Annas Sedokovas bērns – dēls Hektors – pasaulē nācis 2017. gadā. Viņa tēvs ir veiksmīgs biznesmenis Artjoms Komarovs. Taču pēc dēla piedzimšanas Sedokova un Komarovs nebija ilgi kopā. Drīz vien viņi šķīrās.

1
Eurovision, foto no arhīva

Eirovīzijas organizatori nosaukuši četrus konkursa norises scenārijus

0
(atjaunots 18:40 19.09.2020)
Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" rīkotāji sagatavojuši četrus iespējamos tā norises variantus Roterdamā 2021. gadā, tiek ziņots konkursa oficiālajā mājaslapā.

Konkursam "Eirovīzija" bija jānotiek no šī gada 12. līdz 16. maijam Roterdamā, taču sarežģītās epidemioloģiskās situācijas visā pasaulē dēļ pasākums tika atcelts. Rīkotāji nolēma pilnvērtīga šova vietā sarīkot mūzikas šovu, kurā nebija sacensību sastāvdaļas un kurš kļuva par sava veida dziesmu godināšanu, kurām bija jāpārstāv savas valstis konkursā. Konkursa fināls ir ieplānots 2021. gada 22. maijā.

Organizatori izstrādājuši četrus iespējamos konkursa norises scenārijus. Pirmais no tiem paredz ierasto formātu ar delegācijām un skatuves māksliniekiem no visām dalībvalstīm. Taču šī scenārija īstenošana ir atkarīga no iespējamās vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanās, testēšanas un no epidemioloģiskās situācijas pasaulē kopumā.

Otrais variants paredz šova rīkošanu ar ierobežotām iespējām un sociālās distancēšanās ievērošanu. Šī scenārija īstenošanas gadījumā katras dalībvalsts komandu pārstāvēs ierobežots cilvēku skaits delegācijas un preses sastāvā. "Tā kā šajā scenārijā auditorijai būs mazāk vietas, jāizveido jauna skatītāju sēdvietu shēma. Ja tas notiks, tiks veikta izloze, lai izlemtu, kurš spēs apmeklēt katru šovu. Jebkuram, kas zaudēs izlozē, protams, tiks atgriezta pilna biļetes iegādes summa," teikts paziņojumā.

Eirovīzijas 2019 uzvarētājs Dunkans Lourenss, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trešais variants - "Eirovīzija" ar braucienu ierobežojumiem. Tā, organizatori paredz variantu, ka dažas valstis nevarēs ierasties Roterdamā, tādēļ to dalībnieki uzstāsies no savām valstīm. Skatuves mākslinieki, kuri spēs piedalīties konkursā klātienē, uzstāsies dzīvajā ēterā.

Ceturtajā variantā organizatori izskata Eirovīzijas rīkošanu izolācijā – dalībnieki uzstāsies no savām valstīm.

Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

0
Tagi:
Eurovision
Pēc temata
Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Eirovīzija ir atcelta, tas bija smags lēmums