Marina Lepēna. Foto no arhīva

Lepēna solīja atzīt Krimu par Krievijas teritoriju, ja kļūs par Francijas prezidenti

26
(atjaunots 10:48 20.05.2016)
Franču partijas "Nacionālā fronte" līdere Marina Lepēna paziņoja, ka ir gatava atzīt Krimas atkalapvienošanos ar Krieviju, ja tiks ievēlēta valsts vadītāja amatā.

RĪGA, 20. maijs – Sputnik."Es skaidri saskatu šādu iespēju. Ļoti iespējams, Francija atzīs Krimu par Krievijas teritoriju, kad es kļūšu par Francijas prezidenti," — sacīja Lepēna intervijā RT France.

Politiķe piebilda, ka "Nacionālā fronte" negatīvi raksturo pret Krieviju vērstās sankcijas jau no sankciju politikas īstenošas sākuma.

Ieteikumi atzīt Krimu par Krievijas teritoriju arvien biežāk atskan Eiropā. 18. maijā Veneto apgabala padome (Itālijas) pieņēma rezolūciju ar aicinājumu nacionālajai valdībai atzīt Krimu par Krievijas reģionu un atcelt sankcijas, kas tika ieviestas pret Krieviju.

"Nacionālā fronte" iestājas par konservatīvām vērtībām, migrācijas ierobežojumiem un pretestību eirointegrācijai. Partijas popularitāte Francijā pakāpeniski pieaug: pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās par to nobalsoja 25,4% vēlētāju.

2016. gada februārī Marina Lepēna paziņoja, ka gatavojas kandidēt prezidenta vēlēšanās, kas šajā valstī notiks 2017. gadā. Vairāku veikto aptauju rezultāti liecina, ka pagaidām viņa atpaliek no sava galvenā konkurenta, lielākās republikāņu partijas pārstāvja Alēna Žipē.

26
Pēc temata
Lavrovs: attiecībās ar NATO un ES Krievija ir gatava atbrīvoties no šķēršļiem
Boriss Džonsons salīdzināja ES mērķus ar Hitlera ambīcijām
Aptauja: Lielbritānijas iespējamā izstāšanās no ES varētu provocēt citas valstis
Vācu politiķi aicina Merkeli atteikties no sankcijām pret Krieviju