Aviokopānijas EgyptAir  aerobuss 320, kurš 2016. gada 19. maijā virs Vidusjūras pazuda no dispečeru radariem

EgyptAir lidmašīnas atlūzas atrastas jūrā

30
(atjaunots 09:26 20.05.2016)
Ēģiptes valdība apstiprināja, ka pie Karpata salas Grieķijā atrastās lidmašīnas atlūzas pieder avarējušajam lainerim, kas devās reisā no Parīzes uz Kairu.

RĪGA, 20. maijs —Sputnik. Ēģiptes Ārlietu ministrija informēja valsts Civilās aviācijas ministriju, ka EgyptAir lidmašīnas atlūzas atrastas netālu no Karpata salas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz aviokompānijas oficiālo mājas lapu.

"(Lidmašīnas pasažieru un ekipāžas) ģimeņu locekļi un darbinieki jau ir informēti, un mēs izsakām mūsu visdziļāko līdzjūtību tiem, kurus skārusi šī traģēdija," — teikts paziņojumā.

EgyptAir norāda, ka ekspertu grupa turpina meklēt lidmašīnas pazudušas daļas.

Par traģēdijas iemesliem runāt ir pāragri

Daži eksperti uzskata, ka par katastrofas cēloni, iespējams, kļuvis terorakts, turklāt Ēģiptes valdība paziņoja, ka neizslēdz nevienu no versijām.

"Mēs nenoliedzam nedz teroraktu, nedz jebkuru citu versiju, pagaidām ir pāragri par to runāt, — teica Ēģiptes civilās aviācijas ministrs Šerifs Fathi.

Vienlaikus Valsts prezidents Abdelfatahs as Sisi paziņojis, ka secinājumus varēs izdarīt pēc tam, kad būs paceltas A320 atlūzas.

Aviokompānija EgyptAir sērās par bojāgājušajiem uz laiku nomainījusi logotipa krāsu

Aviokompānijas EgyptAir oficiālajā mājas lapā logotips nav mainījies, taču kopējais fons ir melns. Kompānija pauda dziļu līdzjūtību katastrofas upuru tuviniekiem.

Aviokompānijas EgyptAir pasažieru lidmašīna, kas lidoja no Parīzes uz Kairu, reiss MS804, ceturtdienas rītā Vidusjūras rajonā Ēģiptes gaisa telpā pazuda no dispečeru radariem. Lidmašīnā atradās 66 pasažieri un apkalpes locekļi.

Aviokatastrofas iespējamie cēloņi vēl nav minēti. Vidusjūrā tiek meklētas lidmašīnas atlūzas.

30