Saldējuma ražotne

ASV aizvaino Krievijā ražotais saldējums "Obamka"

25
(atjaunots 08:52 09.05.2016)
Fabrikas pārstāvji apgalvo, ka ideju attēlot uz etiķetes afrikāņu zēnu iedvesmojusi padomju filma par melnādaino jungu un saldējums paredzēts galvenokārt bērniem, kuri par politiku neinteresējas.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. ASV uzskata, ka Krievijā ražotais saldējums "Obamka" ir antiamerikānisma izpausme, vēstīja RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūras Reuters publicēto informāciju.

"Mēs neesam redzējuši minētā produkta realizāciju, taču esam vīlušies par mediju izplatīto antiamerikānismu, kasKrievijā ir kļuvis ļoti populārs, it īpaši situācijā, ja tas iegūst diskriminācijas vai rasisma nokrāsu," — aģentūru informēja nenosaukta amatpersona.

Krievijas mediji nesen publicēja informāciju par to, ka Krievijā veikalu plauktos parādījies saldējums "Obamka" šokolādes glazūrā.

Saldējuma fabrikas "Slavica" pārstāvji pavēstīja, ka visiem jaunajiem produktiem tiek izraudzīti jautri un bērniem tuvi personāži, jo fabrikas produkcija galvenokārt paredzēta bērniem. Piemēram, krējuma saldējumam šokolādes glazūrā izraudzīts rudmatains zēns, un produkts ieguvis nosaukumu "Orļonok" ("Ērglēns"). Savukārt uz šokolādes saldējuma šokolādes glazūrā atainots afrikāņu zēns, un tas nosaukts par "Obamku". Šokolādes saldējums ar balto glazūru iegūs iesaiņojumu ar aziātu zēna attēlu.

Saldējuma fabrika Tatarstānā uzsvēra, ka ideju ar afrikaņu zēnu iedvesmojusi 1967. gadā uzņemtā mākslas filma "Maksimka" par melnādaino jungu.

"Saldējuma nosaukumiem jābūt viegli iegaumējamiem. Cilvēkiem ar labu iztēli var rasties dažādas asociācijas, taču šis produkts paredzēts bērniem, kuri par politiku neinteresējas," – teikts fabrikas oficiālajā informācijā.

Eskimo "Orļonok" fabrika ražo kopš 2016. gada sākuma, bet saldējums "Obamka" parādījās pārdošanā šī gada aprīļa beigās.

25
Pēc temata
New York Times konstatēja Erdogana humora izjūtas trūkumu
Aktrise izjokoja žurnālistus Baltajā namā
Dzejoļi par Erdoganu nav godā – Vācijā ierosināta vēl viena krimināllieta

Draudi demokrātijai: ES apsūdz Krieviju par nepatiesām ziņām Covid-19 jautājumā

4
(atjaunots 09:05 04.12.2020)
Līdz ar Krieviju "aizdomās" tiek turēta Ķīna un virkne trešo valstu – Eiropā valda uzskats, ka minētās valstis, izplatot nepatiesas ziņas, centušās uzlabot savu imidžu pasaulē.

RĪGA, 4. decembris - Sputnik. Eiropas Savienībā valda pārliecība, ka Krievija, Ķīna un trešās valstis izplatījušas nepatiesas ziņas par epidemioloģisko situāciju Eiropā, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz Eiropas Komisijas publicēto Darbības plānu demokrātijas jomā.

Krievija, Ķīna un citas valstis rīkojušās ar mērķi " graut demokrātiskās diskusijas", uzskata ES. Valstis esot "iesaistītas operācijās, kuru mērķis bija ietekmēt un izplatīt dezinformāciju par Covid-19 pandēmiju ES, kaimiņvalstīs un pasaulē", klāsta dokumenta autori.

Pārmetumos uzsvērts, ka ārvalstu spēlētāji cerējuši "saasināt sociālo polarizāciju un uzlabot savu imidžu". "Tāds demokrātijas apdraudējums prasa visaptverošu un kolektīvu atbildi," atzīmēja ES.

Konkrēti nepatieso ziņu piemēri, kas it kā esot izplatīti Krievijā un Ķīnā, dokumentā nav minēti, toties atzīmēts, ka valstis esot izmantojušas "manipulāciju taktiku pašlabuma dēļ".

Pēc ES domām, dezinformācija nav tikai nepatiesas ziņas, bet arī reālu ziņu izkropļojums, manipulāciju un viltotu profilu izmantošana sociālajos tīklos.

Pārskatā nenoliedz dezinformācijas draudus arī "no iekšējo spēles dalībnieku puses", tāpēc ES valstis aicinātas turpināt ciešāku sadarbību. Kopīgiem spēkiem būs iespējams efektīvāk reaģēt uz nepatiesu ziņu draudiem, ir pārliecināti ES ierēdņi.

Reālā pandēmijas statistika Eiropas Savienībā

Saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem, vairākas ES valstis ierindojušās starp desmit vispasaules līderiem Covid-19 izplatības ziņā.

Piemēram, Francija "nostiprinājusi" savas pozīcijas – valsts ilgu laiku ieņem 5. vietu koronavīrusa slimnieku skaita ziņā (2,27 milj. cilvēku). Tai seko Spānija (1,66 milj.), astoto vietu ieņem Itālija (1,64 milj.).

Šobrīt augstākie mirstības rādītāji starp Eiropas Savienības valstīm ir Itālijā – 57 tūkstoši mirušo (sestā vieta pasaulē), Francijā – 52 tūkstoši (septītā vieta), Spānijā – 45 tūkstoši (devītā vieta).

4
Tagi:
viltus ziņas, pandēmija, Krievija, Ķīna, Eiropa
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā ASV atklājušas "Krievijas propagandas un dezinformācijas ekosistēmas" noslēpumus
Kā lietuviešu žurnālists izglābis Eiropu no Krievijas kulinārajām receptēm
Vai iedzīvotāji bieži saskaras ar nepatiesām ziņām internetā
Kibereksperti prognozē pasaulei jaunu auksto karu 2020. gadā
COVID-19

Elpot ir bīstami: PVO iesaka valkāt maskas visur

52
(atjaunots 11:17 03.12.2020)
Iepriekš Pasaules Veselības organizācija sakarā ar pandēmiju ieteica valkāt maskas slēgtās telpās, savukārt ielā elpot svaigu gaisu, taču tagad noskaidrojies, ka Covid-19 ir krietni viltīgāks.

RĪGA, 3. decembris – Sputnik. Pēc Pasaules Veselības organizācijas pārstāves Margarētes Harisas sacītā, lai pasargātu sevi no Covid-19, maskas ir jāvalkā ne tikai iekštelpās, vēsta RIA Novosti.

Maskas, pēc viņas sacītā, ir jāvalkā arī uz ielas, ja tur nav iespējams ievērot sociālo distanci.

Tas pats attiecas arī uz labi vēdināmām telpām. Ja turēties tālāk vienam no otra neizdodas, tad atteikties no maskas nebūtu ieteicams.

Harisa atzīmē, ka tas ir viens no visnopietnākajiem ierobežojumiem kopš koronavīrusa pandēmijas sākuma.

Tiek atzīmēts, ka pasaulē kopš pandēmijas sākuma ar koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 63 miljoni cilvēku. No tiem gandrīz pusotrs miljons nomira.

Atgādināsim, ka Latvijā no šodienas atļauts pulcēties kopā ne vairāk kā diviem cilvēkiem (izņēmums – ģimenes), tāpat ir jāievēro 2 metru distance, savukārt maskas kļūst obligātas visur, izņemot mājokli.

Skolās pēc 4. janvāra maskas nāksies valkāt visiem – gan skolēniem, gan skolotājiem – gan mācību stundās, gan starpbrīžos. No 7. decembra visā valstī 5.-6. klašu skolēni pāriet pie tālmācībām.

Tiek atcelti visi privātie pasākumi, ballītes, pulcēšanās, ierobežota veikalu darbība. Tiek pārtraukts ierastais ēdnīcu un kafejnīcu darbs uzņēmumos: tie drīkstēs izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

52
Tagi:
koronavīruss, maska, Pasaules Veselības organizācija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Covid-19 testēšanu neveiks noteiktu profesiju pārstāvjiem
Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās
Covid-19 ierobežojumu pārkāpumus varētu pielīdzināt genocīdam
Valdība apstiprināja Latvijā jaunus Covid-19 ierobežojumus