ASV GKS lidmašīnas. Foto no arhīva

Vašingtona nav izpratusi Maskavas signālus

101
Maskava sūta Vašingtonai signālu par to, ka tās "spiegu kuģiem un lidmašīnām vajadzētu turēties tālāk" no Krievijas.

RĪGA, 5. maijs – Sputnik. ASV ar savu ārpolitiku ir radījušas nosacījumus, kas modina "labi saprotamas krievu tautas dusmas un sašutumu", un runas par alianses iespējamo paplašināšanos valstīs, kas agrāk veidoja PSRS, rada pamatotu satraukumu Maskavā. Tāpēc diezin vai ir pamatoti pārmetumi Krievijai par to, ka tā rosina jaunu auksto karu, savā rakstā izdevumam The American Conservative vēstīja amerikāņu politiķis Patriks Džozefs Bjūkenens. 

Raksta autors atgādināja par nesenajiem notikumiem Baltijas jūrā, kas izraisīja negatīvu Vašingtonas reakciju. Viņš rakstīja par Krievijas iznīcinātāja Su-27 manevru līdzās ASV kara lidmašīnai RC-135, kas bīstami tuvojās Krievijas robežām, kā arī par Krievijas GKS pilotu manevriem amerikāņu ekskadras kuģa "Donald Cook" tuvumā, kas patrulēja ūdeņus netālu no Kaļiņingradas.

"Kāpēc Krievijas karavīru rīcību Krievijas teritorijā mēs uzskatām par "provokatīvu", bet amerikāņu karavīru rīcību Krievijas robežu tiešā tuvumā mēs par tādu neuzskatām?" – pauda neiztratni Patriks Džozefs Bjūkenens.

Pie tam ASV "trumpis" – sabiedrotie Eiropā var arī nepalīdzēt kādā noteiktā brīdī, jo, piemēram, 57% Vācijas iedzīvotāju piebilst pret vācu karavīru nosūtīšanu uz Baltijas valstīm un Poliju, raksta izdevums. Līdzīga situācija veidojas arī Itālijā un Francijā – lielākā daļa šo valstu iedzīvotāju iebilst pret tālāku attiecību saasināšanos ar Krieviju.

Izdevumā The American Conservative uzsvērts, ka NATO turpina paplašināties un arvien vairāk tuvojas Krievijas robežām, neskatoties uz paustajiem apgalvojumiem. Vispirms aliansē iestājās trīs Baltijas valstis – bijušās Padomju Savienības republikas, tagad sākušās runas par to, ka par NATO dalībvalstīm varētu kļūt arī Moldāvija, Gruzija un Ukraina.

"Krievija nav pieņēmusi pastiepto partnerattiecību roku, — pavēstīja NATO bruņoto spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs. – un ir izvēlējusies naida ceļu."

"Bet kāpēc NATO nepielūdzamā kustība uz austrumiem Putinam būtu jāuztver kā "pastiepta  partnerattiecību roka"?" – raksta izdevums

Pēc raksta autora domām, Maskava sūta Vašingtonai signālu par to, ka tās "spiegu kuģiem un lidmašīnām vajadzētu turēties tālāk" no Krievijas.

"Acīmredzot mēs (ASV – red. piez.) šo signālu neesam sapratuši," – secināja The American Conservative.

101
Pēc temata
ASV atzina: krievu piloti necenšas provocēt incidentus
Notikumi ar Su-27 saistīti ar NATO spēku izvietošanu Baltijas valstīs
Kārtējā tikšanās virs Baltijas jūras
Su-24M un Donald Cook duelis Baltijas jūrā
KF Federācijas padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantīns Kosačovs

Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām

1
(atjaunots 17:07 01.06.2020)
Bijusī ASV prezidenta padomdevēja nacionālās drošības jautājumos Sjuzana Raisa iepriekš paziņoja, ka aiz vardarbības ASV protestu laikā varētu stāvēt Krievija.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Apsūdzību izteikšana Krievijai protesta akciju rīkošanā ASV var būt daļa no kārtējās pret Krieviju vērstās kampaņas, kura, kā jau vienmēr, balstās uz viltus ziņām, paziņoja KF Federācijas padomes Starptautiskās komitejas vadītājs Konstantīns Kosačovs, vēsta RIA Novosti.

Bijusī ASV prezidenta padomdevēja nacionālās drošības jautājumos Sjuzana Raisa iepriekš paziņoja, ka aiz vardarbības ASV protestu laikā varētu stāvēt Krievija. Taču nekādus pierādījumus vai konkrētus faktus Raisa nesniedza.

"Tas ir noticis. Amerikāņu viltus ziņu mašīna, čerkstoši krakšķot un klepojot, beidzot ieskandēja sen prognozēto darbību," uzrakstīja Facebook Kosačovs.

"Un tas būtu bijis smieklīgi. Taču būs skumji, jo šī var būt pirmā bezdelīga, aiz kuras atlidos vārnu bari," paziņoja senators, uzsverot, ka "slikti ož nebūt ne Krievijā".

Pēc parlamentārieša sacītā, ļoti gribētos ticēt, ka oficiālajā Vašingtonā "šoreiz pietiks arī apziņas par visām Amerikas pilsētās notiekošajām šausmām – patiesi līdzjūtības vārdi visiem, kas ir cietis, un tiem, kas vēl cietīs – un elementāra izdzīvošanas instinkta, kas nepieļauj politiskās spēles nacionālās traģēdijas laikā".

Tāpat Kosačovs atzīmēja, ka Raisas paziņojums ir "tiešs aizvainojums – turklāt ne tik daudz Krievijai, kuras šajā situācijā vienkārši nav un nevar būt, cik pašai tautai un ASV pilsoņa Džordža Floida piemiņai".

Nekārtības izcēlās Mineapolisā un vairākās citās pilsētās pēc afroamerikāņa Džordža Floida policistu izraisītās nāves. Internetā parādījās video, kuros redzams, ka policisti uzlika Floidam roku dzelžus, nogāza viņu uz zemes un trijatā uzgāzās viņam virsū. Turklāt viens no viņiem uzkāpa ar celi viņam uz kakla. Floids videoierakstā vairākas reizes saka, ka nevar paelpot, pēc kā apklust. Viņš nomira reanimācijā. Pēc nekārtību sākuma tika atlaisti četri policisti, savukārt vienu no viņiem apsūdzēja nonāvēšanā aiz neuzmanības.

1
Tagi:
viltus ziņas, protesti, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV miljardieri steigšus maina dolārus pret zeltu
Jaunā "ļaunuma impērija": profesors pastāstīja, ar ko Ķīna aizkaitinājusi ASV
ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
Kas noticis gaisā? Kāpēc ASV GS krita histērijā pēc tikšanās ar KF lidmašīnām
Protesti Mineapolisā

"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"

56
(atjaunots 08:52 01.06.2020)
ASV dzīvojošie latvieši kļuva par nekārtību aculieciniekiem tautas nemieru laikā un masveidā publicē Internetā vietējā vājprāta videoierakstus.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Pagājušajā nedēļā Mineapolisā un citās ASV pilsētās izcēlās nekārtības. Par tautas nemieru iemeslu kalpojusi afroamerikāņa Džordža Floida nāve.

Ir video, kur likumsargi uzvilka vīrietim roku dzelžus un nogāza uz zemes, un pēc tam viens no policistiem uzspieda viņam uz kakla ar celi. Neraugoties uz to, ka Floids vairākas reizes atkārtoja, ka nevar elpot, likumsargs celi nenoņēma.

Rezultātā Floids nodzīvoja tikai līdz reanimācijai. Četrus policistus atlaida no darba, bet vienu apsūdzēja slepkavībā aiz neuzmanības.

Протестующие в Миннеаполисе. Протесты проходят в городах США в связи со смертью при задержании полицией афроамериканца Джорджа Флойда в Миннеаполисе.
© Sputnik / Стрингер
Protesti Mineapolisā

Savukārt Amerika izrādījās grautiņu un haosa varā. Spēku pielieto gan protestētāji, gan likumsargi. Mineapolisā un kaimiņu Sentpolā brīvdienās tika ieviesta komandantstunda.

ASV esošie latvieši bijuši šokēti ar šādu lietu pavērsienu un publicē Internetā nekārtību video. Tai skaitā Latvijas jurists Erlends Baļķens publicēja savā Twitter mikroblogā veselu videoierakstu sēriju ar izdemolētiem veikaliem un cilvēkiem maskās.

Vienā no video satraukta sieviete komentē notiekošo: "Viss, pat maizes veikals ir sagrauts, pat maize zog. Absolūtākā muļķība. Noteikti veikalu ar telefoniem aptīrīs. Veikals būs tukšs. Muļķi. Tāda tā brīvība. Visu posta."

​Citā videoierakstā komentētājs tikpat uztraukti konstatē, ka iznīcināti visi veikali.

​Protesti nonāca arī līdz Ņujorkai. Tur notika vēl viens sašutumu raisošs incidents. Policists norāva masku no protestētāja sejas un mērķtiecīgi apsmidzināja viņu ar piparu gāzi, lai gan cilvēks pacēla rokas.

Tika arī RIA Novosti korespondentam, kurš izgaismoja notiekošo. RIA Novosti ziņo, ka Mineapolisas policija mērķtiecīgi pielietoja asaru gāzi pret žurnālistiem – telekanāla VICE filmēšanas grupas locekļiem un RIA Novosti korespondentu Mihailu Turgijevu. Taču viņi strādāja jau pēc protesta akcijas padzīšanas.

Maskavā to izvērtēja kā nepamatotas nežēlības izpausmi un gaida, ka Amerikas atbildīgās iestādes veiks rūpīgu notikušā izmeklēšanu, par ko teikts KF ĀM oficiālajā notā.

56
Tagi:
protesti, ASV
Pēc temata
ASV tēlo cēlsirdīgu policistu attiecībās ar Vāciju
Tramps paziņoja, ka atliks G7 samitu līdz septembrim un uzaicinās tajā Krieviju
Krievijā sniegts vērtējums ASV lēmumam izbeigt sadarbību ar PVO