ASV dolāri.Foto no arhīva

Bankas darbinieces romāns par miljons dolāriem

101
(atjaunots 12:46 25.04.2016)
Finanšu iestādes darbiniece noformēja kredītu par summu vairāk nekā 925 tūkstošu dolāru vērtībā maksātnespējīgai kompānijai, ar kuras direktoru viņai bija romāns.

RĪGA, 25. aprīlis – Sputnik. Četrus gadus cietumā pavadīs kādas bankas darbiniece no Vitebskas Baltkrievijā. Viņa lika darbiniekiem atvērt kredītu par 925,4 tūkstošiem dolāru kādai šaubīga rakstura firmai, vēstīja Sputnik Baltkrievija. Ziņu aģentūra norādīja, ka sievietei bijušas tuvas attiecības ar šīs kompānijas direktoru.

Tiesībsargājošās iestādes vēstīja, ka bankas darbiniece, kuras dienesta pienākums bija kredītu izsniegšanas darba organizācija saimnieciskajā darbībā iesaistītajiem objektiem, likusi saviem padotajiem slēpt ziņas par klienta nespēju pildīt līgumā noteiktās saistības.

"Sieviete sniedza atbalstu komercstruktūras direktoram, ar kuru viņa bija tuvās attiecībās, un palīdzēja noslēgt kredītlīgumu, neskatoties uz to, ka viņas rīcībā bija negatīva informācija par šī uzņēmuma finansiālo situāciju," – pavēstīja Iekšlietu pārvaldē.

IeP pārstāvji paskaidroja, ka pēc līguma noslēgšanas darbiniece nav informējusi bankas kredītu komiteju par pieņemto lēmumu.

"Rezultātā bankai nodarīs kaitējums par summu 925,4 tūkstošu ASV dolāru vērtībā," – precizēja milicijas darbinieki.

Vitebskas Oktobra rajona tiesa par dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu piesprieda brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem bez mantas konfiskācijas, kā arī atņēma tiesības ieņemt noteiktus amatus.

101
Pēc temata
Nordea banka Latvijā noliedz savu līdzdalību "Panamas dosjē" lietā
Latvijas Bankas prezidents: valsts ekonomika atdziest
Latvijas bankai nāksies samaksāt naudas sodu – 1 miljonu eiro
Сбор винограда

Spānijas rūpnīcā notika sarkanvīna noplūde

1
Šis gads reģiona Kastīlijas-Lamančas vīndariem kļuvis īpaši smags – koronavīrusa pandēmijas dēļ tika ieviesta karantīna, savukārt laikapstākļu dēļ vīnogu ražas vākšanu nācies sākt un pabeigt agrāk, nekā paredzēts.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Tūkstošiem litru vīna izlija uz asfalta kādā no Albasetes provinces (Kastīlija Lamanča) vīna darītavām Spānijā. Nelaimes gadījums kļuva par ieganstu daudziem jokiem, kas izplatījušies Internetā, vēsta RIA Novosti

Incidents notika Vitivions vīna darītavā, kas atrodas Viljamalea, nelielā ciematā ar aptuveni 4000 iedzīvotāju, vēsta Albasetas radio. Vienā no 50 tūkstošu litru mucām notika mehānisks bojājums, no tās sāka lieties ārā vīns. Vīna darītavas darbinieki nespēja glābt produkciju un vien filmēja, kā sarkanais šķidrums lejas ārā uz asfalta. Video tika izplatīts sociālajos tīklos.

​Šis gads reģiona Kastīlijas-Lamančas vīndariem kļuvis īpaši smags – neskaitot koronavīrusa pandēmiju, kuras dēļ Viljamalea uz kādu laiku tika ieviesta karantīna, karstuma dēļ vīnogu ražas vākšanu nācies sākt priekšlaicīgi. Savukārt pirms nedēļas lietavu dēļ vākšanu nācies uz dažām dienām apturēt.

Incidenta video izplatījās visos sociālajos tīklos un kļuva par pamatu daudziem jokiem. "Rezervuāra pārplīšana ar 50 tūkstošiem tonnu vīna Albasetē. Ar Stenlija Kubrika un Stīvena Kinga atbalstu," raksta Twitter lietotājs Horror Losers, ar to domājot ainu no Kubrika filmas "Mirdzums", kura uzņemta pēc Stīvena Kinga romāna. "Stenlijs Kubriks apstiprina šo ainu," pajokoja lietotājs Picoso, pievienojot savai publikācijai režisora fotogrāfiju darba laikā.

"Ārkārtas situāciju militārā apakšvienība jau palīdz – dzer taisni no avota," ar šādiem vārdiem papildināja ainu, kurā spēcīgs vīrs dzer vīnu no asfalta, lietotājs Alekss Rodrigess.

​"Vai vēl ir palicis?" uzrakstīja lietotājs Navarrethe, papildinot savu publikāciju ar kadru no filmas "Skrien, Lola, skrien".

1
Tagi:
Spānija
Pēc temata
Liftā iestrēgušajai itālietei vīns palīdzēja izglābties no atūdeņošanas
Harmonijā ar grādu: joga ar glāzi vīna Rīgā
Izsolē par 103 tūkstošiem eiro pārdota vīna pudele
Jauna lappuse vīnu vēsturē: radīts zilais vīns
Aisbergs pie Franča Jozefa Zemes

Jūras ledus platība Arktikā sasniegusi gada minimālo rādītāju

11
(atjaunots 13:33 26.09.2020)
Zinātnieki vēsta, ka Arktikas jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Arktiskā jūras ledus platība – viens no globālo klimata pārmaiņu indikatoriem, ir sasniegusi savu minimālo gada rādītāju, brīfingā informēja Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas (PMO) oficiālā pārstāve Klēra Nullisa, vēsta RIA Novosti.

"ASV Sniega un ledus datu nacionālais centrs (NSIDC) informēja, ka 15. septembrī jūras ledus platība sastādījusi 3,74 miljonus kvadrātkilometru. Alfrēda Vegenera institūts apstiprināja šo rādītāju, savukārt, pēc Brēmenes universitātes datiem tā sastāda 3,8 miljonus kvadrātkilometru," viņa pastāstīja.

Nullisa piezīmēja, ka tas ir minimālais gada rādītājs, kas radies pēc kušanas procesa vasaras sezonā un anomāli augstās gaisa temperatūras ietekmes, kas šovasar tika reģistrēta Sibīrijā.

Jūras ledus platība ir viens no klimata pārmaiņu indikatoriem, kas iekļauti Pasaules Meteoroloģiskās organizācijas pārskatā par globālā klimata stāvokli.

Organizācijas pārstāve atgādināja, ka ledus platības zemākais līmenis reģistrēts 2012. gadā. Tomēr dati par šo gadu ir provizoriski, jo siltā gaisa izplatīšanās var vēl vairāk samazināt ledus platību. Savukārt tas liecina par Arktikas ledus segas samazināšanās tendenci.

11
Tagi:
Arktika, klimata pārmaiņas
Pēc temata
Sinoptiķi konstatējuši: klimata pārmaiņu pazīmes pastiprinās
Nāvējoši atradumi. Zinātnieki atklājuši seno ledāju noslēpumus
Zinātnieki fiksējuši neparasti karstu punktu Antarktīdā
Cilvēce atsviedīs Zemi trīs miljonus gadu tālā pagātnē, uzskata zinātnieki