Krievijas iznīcinātājs MiG-31 pavadīja ASV Gaisa spēku lidmašīnu

16
(atjaunots 11:31 30.04.2021)
Krievijas lidmašīna rīkojās precīzi atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem, Krievijas robeža netika pārkāpta.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicējusi videoierakstu, kurā redzams, kā tiek eskortēta ASV Gaisa kara spēku izlūkošanas lidmašīna RC-135 virs Klusā okeāna neitrālajiem ūdeņiem. Ieraksts publicēts resora kanālā YouTube.

Ierakstā redzams, kā Krievijas iznīcinātājs MiG-31 tuvojas ārvalsts lidaparātam un pavada to virs akvatorijas. Kad amerikāņu lidmašīna attālinājās no Krievijas valsts robežas, iznīcinātājs atgriezās bāzes aerodromā.

Krievijas AM uzsvēra, ka KF lidmašīna rīkojās precīzi atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem.

Krievijas robežas pārkāpums netika pieļauts.

Aktivitāte gaisa telpā Krievijas robežu tuvumā pastāvīgi pieaug. Piemēram, 2020. gadā Radiotehnisko spēku speciālisti fiksēja par 40% lielāku ārvalstu izlūkošanas lidmašīnu skaitu nekā gadu iepriekš. Pērn tika fiksēti un pavadīti vairāk nekā divi miljoni gaisa objektu.

16
Tagi:
ASV GS, iznīcinātājs, Krievija

95 gadīgs kara veterāns Krimā pārvarējis koronavīrusu

2
(atjaunots 11:39 15.05.2021)
Decembra beigās AleksandrA Markeviča pašsajūta ievērojami pasliktinājās. Ārsti diagnosticēja koronavīrusu, uzņēmumi parādīja, ka pacientam daļēji skartas plaušas. Slimnīcā veterāns pavadīja vairāk nekā mēnesi, tomēr, pateicoties ārstu pūlēm, viņš ir izveseļojies.

Sirmais frontinieks atzina: neskatoties uz pārciesto slimību, viņš joprojām nav zaudējis dzīvesprieku. Šajā ziņā viņam palīdz dzīvesbiedre Taisija. Viņi kopā ilgi staigā pa dārzu, dzied karalaiku dziesmas, bieži pārlapo vecos albumus ar fotogrāfijām.

Aleksandrs Markevičs izkarojis visu karu. 1941. gadā viņam bija 16 gadi, tāpēc uz fronti puisi neņēma, un viņš palīdzēja mātei hospitālī pie Brjanskas. 1943. gadā jau pilngadīgais Aleksandrs 522. artilērijas pulka sastāvā piedalījās Ļeņingradas aizsardzībā.

Par nopelniem kareivis saņēmis dažādus apbalvojumus: medaļu "Par uzvaru pār Vāciju lielajā Tēvijas karā", kā arī II pakāpes Tēvijas kara ordeni.

2

Kara kinohronika vairs nav melnbalta, neirotīkli to padarījuši krāsainu

7
(atjaunots 08:48 15.05.2021)
Parāde Berlīnē, mājupceļš, tikšanās uz sliekšņa – Lielā Tēvijas kara beigu vēsturiskie kadri tagad ir krāsaini.

Svinīgais maršs pie Reihstāga un Brandenburgas vārtiem ir pilnveidots ar kolorizācijas tehnoloģijas palīdzību. Telekanāls RT publicējis ekskluzīvu video ierakstu par godu Uzvaras svētkiem.

Marša solī un bruņutehnikas kolonnās Sarkanās armijas spēki tūlīt pēc kapitulācijas nosoļoja pa Berlīnes ielām 1945. gada 4. maijā. Ilgu laiku kadri palika melnbalti, taču elektroniskās iekārtas un programmas ļauj paskatīties uz tālaika notikumiem no jaunas puses. Redzams, ka karavīri nēsā lauka formu, to pašu, kurā pirms dažām nedēļām uzbruka Vācijas galvaspilsētai. Un viņi maršē pa ielām, ko vēl nesen bloķēja iznīcinātā tehnika un barikādes.

Tagad, pateicoties mūsdienu iekārtām un mākslīgajam intelektam, mēs redzam, kā tas notika. Interesanti, ka neirotīkli nav paredzēti kinohroniku restaurēšanai. Eksperti skaidro, ka mašīnas paredzētas, lai parādītu, "kā  varēja būt". Realitāte atkarīga no robotiem-analītiķiem.

Ļoti satraucošs bija arī uzvarētāju mājupceļš. Tas lasāms viņu sejās. Daudziem nākotne nav zināma. No kara nekad neatgriezās vairāk nekā 26 miljoni karavīru. Izdzīvojušie nezina, vai kāds tuvinieks viņus vēl gaida. Tāpēc pat iestudētajos kadros redzams neliekuļotais priekš.

Pavēle par 1945. gada 9. maija svētkiem saņēma 369. numuru. Pēc Staļina rīkojuma tika apstiprināts apbalvojums "Par Uzvaru pār Vāciju". Maskavā bija salūts – 30 artilērijas zalves no tūkstoš lielgabaliem. Dārdus un uzliesmojumus pavadīja 160 prožektoru stari un daudzkrāsainas raķetes.

7