Zenītraķešu komplekss S-400 mācībās nosacītā pretinieka apšaude

14
(atjaunots 00:47 23.04.2021)
Treniņam tika izmantoti mērķi "Saman" – tie imitēja gaisa objektus dažādā attālumā un augstumā.

Krievijas Aizsardzības ministrija publicējusi videoierakstu, kurā redzama nosacītā pretinieka gaisa mērķu likvidācija ar zenītraķešu kompleksa S-400 palīdzību.

Aizvadītajā nedēļā Dienvidu kara apgabala zenītraķešu spēku vienības piedalījās mācībās specializētajā Telemba poligonā Burjatijā, stāsta Sputnik Lietuva.

Zenitrakēšu komplekss S-400 Triumf
Министерство обороны РФ

Karavīri palaida raķetes pa mērķiem "Saman" – tie imitēja gaisa objektus lielā un nelielā attālumā, kā arī dažādā augstumā.

S-400 ir liela un vidēja darbības rādiusa zenītraķešu sistēma. Tā pieņemta bruņojumā 2007. gada pavasarī un cita starpā spēj likvidēt arī hiperskaņas uzbrukuma līdzekļus. S-400 ir viena no galvenajām lomām jaunajā KF Bruņoto spēku Valsts aizsardzības koncepcijā iespējama uzbrukuma apstākļos.

ZRS spēj ieraudzīt mērķus līdz 600 kilometru attālumā, likvidēt aerodinamiskos mērķus līdz 400 km un taktiskos ballistiskos mērķus – līdz 60 kilometru attālumā.

14
Tagi:
militārās mācības, S-400
Pēc temata
Krievijas sistēmas S-400 "iekaro" vēl vienu valsti. Kas gaidāms nākotnē?
Kāpēc ASV baidās no Turcijas nopirktajiem krievu S-400?
Maketi pa ādu nesados. ASV armija iznīcinājusi it kā S-400 un it kā Su-34
S-400 "Triumf" darbībā: interesants ieraksts no izmēģinājumiem

95 gadīgs kara veterāns Krimā pārvarējis koronavīrusu

3
(atjaunots 11:39 15.05.2021)
Decembra beigās AleksandrA Markeviča pašsajūta ievērojami pasliktinājās. Ārsti diagnosticēja koronavīrusu, uzņēmumi parādīja, ka pacientam daļēji skartas plaušas. Slimnīcā veterāns pavadīja vairāk nekā mēnesi, tomēr, pateicoties ārstu pūlēm, viņš ir izveseļojies.

Sirmais frontinieks atzina: neskatoties uz pārciesto slimību, viņš joprojām nav zaudējis dzīvesprieku. Šajā ziņā viņam palīdz dzīvesbiedre Taisija. Viņi kopā ilgi staigā pa dārzu, dzied karalaiku dziesmas, bieži pārlapo vecos albumus ar fotogrāfijām.

Aleksandrs Markevičs izkarojis visu karu. 1941. gadā viņam bija 16 gadi, tāpēc uz fronti puisi neņēma, un viņš palīdzēja mātei hospitālī pie Brjanskas. 1943. gadā jau pilngadīgais Aleksandrs 522. artilērijas pulka sastāvā piedalījās Ļeņingradas aizsardzībā.

Par nopelniem kareivis saņēmis dažādus apbalvojumus: medaļu "Par uzvaru pār Vāciju lielajā Tēvijas karā", kā arī II pakāpes Tēvijas kara ordeni.

3

Kara kinohronika vairs nav melnbalta, neirotīkli to padarījuši krāsainu

8
(atjaunots 08:48 15.05.2021)
Parāde Berlīnē, mājupceļš, tikšanās uz sliekšņa – Lielā Tēvijas kara beigu vēsturiskie kadri tagad ir krāsaini.

Svinīgais maršs pie Reihstāga un Brandenburgas vārtiem ir pilnveidots ar kolorizācijas tehnoloģijas palīdzību. Telekanāls RT publicējis ekskluzīvu video ierakstu par godu Uzvaras svētkiem.

Marša solī un bruņutehnikas kolonnās Sarkanās armijas spēki tūlīt pēc kapitulācijas nosoļoja pa Berlīnes ielām 1945. gada 4. maijā. Ilgu laiku kadri palika melnbalti, taču elektroniskās iekārtas un programmas ļauj paskatīties uz tālaika notikumiem no jaunas puses. Redzams, ka karavīri nēsā lauka formu, to pašu, kurā pirms dažām nedēļām uzbruka Vācijas galvaspilsētai. Un viņi maršē pa ielām, ko vēl nesen bloķēja iznīcinātā tehnika un barikādes.

Tagad, pateicoties mūsdienu iekārtām un mākslīgajam intelektam, mēs redzam, kā tas notika. Interesanti, ka neirotīkli nav paredzēti kinohroniku restaurēšanai. Eksperti skaidro, ka mašīnas paredzētas, lai parādītu, "kā  varēja būt". Realitāte atkarīga no robotiem-analītiķiem.

Ļoti satraucošs bija arī uzvarētāju mājupceļš. Tas lasāms viņu sejās. Daudziem nākotne nav zināma. No kara nekad neatgriezās vairāk nekā 26 miljoni karavīru. Izdzīvojušie nezina, vai kāds tuvinieks viņus vēl gaida. Tāpēc pat iestudētajos kadros redzams neliekuļotais priekš.

Pavēle par 1945. gada 9. maija svētkiem saņēma 369. numuru. Pēc Staļina rīkojuma tika apstiprināts apbalvojums "Par Uzvaru pār Vāciju". Maskavā bija salūts – 30 artilērijas zalves no tūkstoš lielgabaliem. Dārdus un uzliesmojumus pavadīja 160 prožektoru stari un daudzkrāsainas raķetes.

8