NATO pārvērš Ukrainu par "pulvera mucu". Vai Krievijai izdosies nodrošināt Donbasu?

28
(atjaunots 23:25 17.04.2021)
Kāpēc NATO vispirms paplašina militāro klātbūtni pie Krievijas robežām, bet pēc tam baidās no Maskavas atbildes pasākumiem?

Krievija darīs visu iespējamo, lai parūpētos par savu pilsoņu drošību, ka Ukrainā būs vērojama konflikta saasināšanās, apsolīja valsts ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs. Atbildību par šo soļu sekām viņš uzliek Kijevai un tās kuratoriem Rietumos, jo tieši viņi pārvērš Ukrainu par "pulvera mucu". Kāpēc NATO vispirms paplašina militāro klātbūtni pie Krievijas robežām, bet pēc tam baidās no Maskavas atbildes pasākumiem? Un vai iespējams bez kara atrisināt konfliktu ar tiem, kuri pastāvīgi pārkāpj Minskas protokolus.

28
Tagi:
Krievija, Donbass, Ukraina, NATO
Pēc temata
"Doņecka liesmo": ko Ukrainas armija dara Donbasā
Ļeonkovs par Rietumu provokācijām: "Ziemeļu straume 2", Donbass, NATO mācības
Donbass uz jauna kara sliekšņa: Kijevu iedvesmoja ASV atbalsts
"Viss – Donbasa dēļ": ko ASV armija sarīkojusi Eiropā

Debesis virs Maskavas iekrāsojās Krievijas karoga krāsās: Uzvaras gaisa parādes mēģinājums

5
(atjaunots 10:42 07.05.2021)
Maskavā aizritēja 9. maija Uzvaras parādes mēģinājums: Krievijas GKS parādīja sevi visā krāšņumā.

Trešdien, 5. maijā, debesīs virs Maskavas aizritēja Uzvaras parādes mēģinājums. Krievijas Gaisa kosmosa spēku (GKS) lidmašīnas un helikopteri gatavojās piedalīties Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadienai veltītajā parādē.

Debesīs pacelsies 76 kara lidmašīnās, tostarp smagi helikopteri Mi-26, helikopteri Mi-8, Mi-24/Mi-35, K-52 un Mi-28N. Militārās transporta lidmašīnas Il-76, degvielas uzpildes lidmašīna Il-78, stratēģiskais raķešnesējs Tu-95MS, raķešnesējs Tu-160 četru iznīcinātāju Su-35C pavadījumā un frontes bumbvedēji Su-24.

Parādē piedalīsies arī iznīcinātāji MiG-31K ar hiperskaņas raķešu kompleksiem "Kinžal" un 5. paaudzes iznīcinātāji Su-57. Lipeckas aviocentra eskadriļa, kas ietver frontes bumbvedējus Su-34, iznīcinātājus Su-30SM un Su-35S.

Gaisa parādē piedalīsies arī leģendārās pilotāžas grupas "Russkije vitjazi" un "Striži".

Tāpat trieciennieki Su-25 iezīmēs debesis Krievijas karoga krāsās.

5

noritēja pirmais Uzvaras parādes nakts mēģinājums Maskavā

6
(atjaunots 08:15 07.05.2021)
Sagatavošanās Uzvaras parādei Maskavā notiek pat naktīs: Krievijas Aizsardzības ministrija publicēja pirmā mēģinājuma kadrus.

30. aprīlī noritēja Uzvaras 76. gadadienai veltītās parādes pirmais mēģinājums Sarkanajā laukumā Maskavā.

Krievijas Aizsardzības ministrija YouTube-kanālā tika publicēti Uzvaras parādes mēģinājuma kadri.

Uzvaras parādē Sarkanajā laukumā piedalīsies vairāk nekā 12 tūkstoši karavīru, tie ir virsnieki, seržanti, karavīri, militāro skolu kursanti un dažādu spēka struktūru pārstāvji.

Mehanizētās kolonnas sastāvā Sarkano laukumu šķērsos vairāk nekā 190 militārās tehnikas vienības.

Skatieties, kā noritēja pirmais parādes mēģinājums.

6

Latviešu biezpiena sieriņš ar matrjoškas piegaršu

0
(atjaunots 16:37 07.05.2021)
Norvēģijā dzīvojošajai latvietei bija galīgi sabojāta Latvijas neatkarības atjaunošanas diena, kad vietējā veikala plauktā viņa ieraudzīja Latvijas biezpiena sieriņu ar matrjošku un Krievijas karogu uz iepakojuma.

RĪGA, 7. maijs — Sputnik. Zane no Oslo pasūdzējās Bez Tabu Sūdzību dēlī par sabojāto Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu un pat pieprasīja atrast vainīgo, raksta Skaties.lv.

Lai gan sieviete dzīvo un strādā Norvēģijā, viņa tomēr svinīgi atzīmē Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu un šī gada 4. maijs arī nebija izņēmums.

Gatavojoties svinībām, viņa klāja balto galdautu un devās uz veikalu. Tur, norvēģu veikala plauktā, sieviete ieraudzīja Latvijas biezpiena sieriņus un bija tik priecīga, ka nespēja noticēt savai laimei.

Taču sajūsmu drīz vien nomainīja dziļāka vilšanās. Zane to apraksta kā "dunča dūriens sirdī". Ieskatoties "Austrumeiropas delikatesē" (tāds bija norvēģu uzraksts uz sieriņa iepakojuma), sieviete ieraudzīja matrjošku. Bet uz matrjoškas Krievijas karoga krāsas!

Turklāt uz sieriņa bija rakstīts "ražots Latvijā", bet pats produkts "iepakots "Baltais" kastē, pēc BAZA Nordic AS pasūtījuma", uzsver Zane, piebilstot, ka viņai, "divdesmitdivgadīgai jaunietei, nolaidās rokas" un sieriņu viņa nav pirkusi.

Tagad sieviete ļoti vēlas uzzināt, kurš ir atbildīgs par tādu sirdi plosošu nepatriotisku mārketingu.

Interesanti, ka komentāros zem šī sašutuma pilnas publikācijas lietotāji pievērsa uzmanību tam, ka nav gluži skaisti būt tādai patriotei un dzīvot ārzemēs.

Jāatzīmē, ka tā nav pirmā reize, kad patrioti ir sašutuši par Latvijas preču iepakojumiem. Janvārī, kāds Latvijas iedzīvotājs rakstīja "Sūdzību dēlī" par to, ka jūtas aizskarts ar valodas daudzveidību uz šķīstošās kafijas iepakojuma.

"Kāpēc uz Latvijā ražotas kafijas, kuru tirgo Latvijā, etiķetēs lieto krievu valodu?" vaicāja vērīgs pilsonis.

Turklāt viņu aizvainoja Eiropas Savienības saīsinājums, ko uz etiķetes uzrakstīts kā EU, nevis latviski — ES.

Starp citu, Latvijā nav aizliegts sniegt informāciju krievu valodā uz produktu iesaiņojumiem un etiķetēm. Galvenais, lai pirmām kārtām informācija tiktu sniegta latviešu valodā.

Matrjoškas un Krievijas karogs Latvijā pagaidām arī nav aizliegti.

0
Tagi:
latvieši
Pēc temata
No vitrīnas – pažobelē. Baltija iegrimusi jaunā "neatkarībā"
Izmirs visi un latviešu valoda nebūs vajadzīga?
Tikai 30 neatkarības gadi, un ar Latviju ir cauri. Ko raksta latviešu mediji