Karēlijā darbu sākusi pirmā zemledus izstāde Krievijā

11
(atjaunots 09:00 26.03.2021)
Izstādes autori cer piesaistīt uzmanību ledāju kušanas problēmai. Šim nolūkam organizēta droša ieniršanas procedūra. Fotogrāfijas un gleznas iespējams apskatīt, tikai panirstot zem ledus Baltajā jūrā. Mūsu video ierakstā – galerija zem ūdens.

Karēlijā atvērta patiešām "atsvaidzinoša" izstāde. Lieta tāda, ka neparasto galeriju var apmeklēt, ienirstot zem ledus Baltajā jūrā.

Nilmogubas līcī, netālu no tūrisma centra "Polārais loks" ūdenī apskatām fotogrāfa Viktora Ļaguškina darbi "Kamēr ledus nav izkusis" un Denisa Lotareva gleznas "Dziļais sasalums".

Galerija uzdrukāta uz īpašas, pret sālsūdeni noturīgas plastmasas. Augšpusē audekli piestiprināti pie ledus, bet apakšdaļā tos tur svina atsvari.

Ļaguškins pastāstīja, ka ar saviem zemūdens pasaules uzņēmumiem viņš vēlas piesaistīt uzmanību ledāju kušanas problēmai, kas savukārt ved pie vairāku dzīvnieku sugu izmiršanas.

Izstādi jau apmeklējuši daiveri no Krievijas, Ķīnas, Vācijas un Francijas. Tā turpinās darbu līdz ledus kušanas periodam aprīļa sākumā. Ienirt var bez maksas, tomēr ir viens noteikums – daivera sertifikāts ir vajadzīgs.

11

"Kura izlūkdienesta labā strādājat?": Krimas vadītājs pajokoja par jaunajām ASV sankcijām

4
(atjaunots 08:13 20.04.2021)
"Kura izlūkdienesta labā" strādā tie, kuri netika iekļauti ASV sankciju sarakstā? Krimas Republikas prezidents Sergejs Aksjonovs ironiski izteicās par kārtējiem amerikāņu ierobežojumiem.

ASV pret Krieviju vērstās sankcijas Ķīnā nosauca par "hegemona pasākumiem". Pekinā atzīmēja, ka tas nav tikai Ķīnas, bet arī pasaules kopienas viedoklis. Tāpat aicināja Krieviju un Ameriku sarunāties, nevis apmainīties ar ierobežojumiem. Tomēr Krievijas Ārlietu ministrija jau ir atbildējusi Vašingtonai. "Kuras izlūkdienesta labā" ir jāstrādā, lai netiktu iekļautam ASV sankciju sarakstā? Un ko Baidens piedāvāja Putinam apspriest šovasar?

4

Nepatīkamos uz kāķa: Latvijā žņaudz alternatīvu viedokli

28
(atjaunots 10:35 19.04.2021)
Marija Butina pateicās Latvijas krievvalodīgajiem žurnālistiem par vīrišķību pārbaudījumos, ar ko viņi spiesti saskarties šķietami brīvā un demokrātiskā valstī.

Latvijas varasiestāžu attieksmi pret krievvalodīgajiem žurnālistiem var nosaukt vienīgi par represijām, konstatēja Sabiedriskās palātas locekle, projekta "Savējos nepametam" dibinātāja Marija Butina intervijā Sputnik.

"Latvijas varasiestādes ierobežo žurnālistu tiesības paust valdības domām alternatīvu viedokli. Šajā konkrētajā gadījumā cilvēki nav pārkāpuši nekādu likumu, jo mediju holdings "Rossija segodņa" nav nevienā sankciju sarakstā, bet sadarbība ar Krievijas medijiem nav noziegums. Tomēr Latvijas valdība brīvi traktē likumu, un cilvēki, kuri pauž tai nepatīkamu viedokli, saskaras ar spiedienu – kriminālvajāšanu," norādīja Butina.

Viņa atzīmēja, ka labi pazīstama ar tādu situāciju: vakar tevi pārmeklēja, šodien var iemest cietumā.

"Saskaņā ar uzrādīto pantu, žurnālistiem draud brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem. Tas ir krimināls sods, tas ir ļoti nopietni. Vispirms runa bija par septiņu žurnālistu grupu, tagad tās pašas lietas ietvaros parādās jauni "figuranti". Bail pat iedomāties, kas tagad notiek šo cilvēku dzīvē," viņa uzsvēra.

Butina apliecināja, ka vēlas no sirds pateikties Latvijas krievvalodīgajiem žurnālistiem par vīrišķību pārbaudījumos, ar ko viņi spiesti saskarties šķietami brīvā un demokrātiskā valstī.

28
Tagi:
Marija Butina, žurnālistu vajāšana, Latvija
Pēc temata
Ir iedarbīga metode: KF politiķis paskaidroja, kā aizsargāt žurnālistu tiesības Latvijā
Represijas pret žurnālistiem Latvijā: VDD tur aizdomās vēl piecus
Savējos nepametam: Kas nostājies Latvijā aizturēto žurnālistu pusē
Žurnālistu vajāšana: Rietumi apskaudīs Baltijas panākumus