Aleksejs Greičus nonācis Lietuvas prokuratūras redzeslokā kā vairāku Otrā pasaules kara piemiņai veltītu sabiedrisku pasākumu, arī "Nemirstīgā pulka" organizators. Tagad viņu apsūdz par darbu Krievijas FDD darbinieka labā un pret Lietuvu vērstās darbībās.
Lietuvas valsts iestādes arestēja Greiču pērnā gada martā, trīs mēnešus viņš pavadīja cietumā. Tagad viņš atrodas mājas arestā.
Latvijas Krievu savienība (LKS) uzsver, ka lietuviešu aktīvists ir politiski represēts, viņu soda par darbību, kas normālā valstī ir absolūti legāla.
Tiesas sēdes pirmajā dienā partija organizēja piketu pie Lietuvas vēstniecības Rīgā.
"Mēs esam šeit, lai paziņotu Lietuvas valstij: par tādu darbību vajāt nedrīkst. Ir jāliek mierā Aleksejs Greičus, viņš pat jāatbalsta vēsturiskās atmiņas saglabāšanas aspektā," uzsvēra LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.
Sīkāka informācija par akciju sniegta Latvijas Krievu savienības videomateriālā.
ASV prezidents paziņoja: karavīriem "laiks atgriezties mājās". Taču viņiem vēl aizvien nav izdevies vienoties ar talibiem un panākt mieru – to viņi pūlējās gandrīz 20 gadus. Kad ASV spēki pilnībā aizies no Afganistānas? Par ko, pēc Krievijas ĀM domām, viņiem nāksies skaidroties ar kaujiniekiem?
YouTube kanāls #БИП ("Baltie un pūkainie") aprunājās ar žurnāla "Rossija v globalnoi politike" galveno redaktoru, Ekonomikas augstskolas pasniedzēju Fjodoru Lukjanovu par protestiem, Baltkrieviju, Lukašenko un Turcijas ambīcijām. Vai Maskava prot mainīt režīmus? Vai Krievijai vajadzīgs Donbass? Kurš ir labāks – Čaikovskis vai Morgenšterns, Mihalkovs vai Naišulers? Par to un daudz ko citu – "Balto un pūkaino" jaunajā izlaidumā.
Mirstošā pilsēta Čivita di Banjoredžio Itālijā faktiski atrodas uz "salas" – tajā var nokļūt pa vienu vienīgu 300 metrus garu tiltu, kas uzbūvēts pirms 50 gadiem. Produktus un citas preces pilsētai piegādā ar mopēdiem.
Pilsēta pilnībā saglabājusi savu viduslaiku seju. Tāpēc tā tik ļoti interesē tūristus – tā ir vieta, kur laika ritums ir apstājies.
Čivita di Banjoredžio ir vienīgā pilsēta Itālijā, par kuras apciemojumu jāsamaksā. Gada laikā pilsētiņu apmeklē vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku, stāsta Sputnik Lietuva.
Čivita di Banjoredžio atrodas apmēram 120 kilometru attālumā no Romas
Pilsēta atrodas pašā klints virsotnē. To dēvē par "mirstošo pilsētu", jo tur gandrīz neviens nedzīvo un pati pilsēta pamazām sabrūk
Pilsētai ir sena vēsture – etruski to nodibināja pirms 2500 gadiem. Tās pamatus veido irdens vulkāniskais tufs
1695. gadā iedzīvotāji, municipālā vara un bīskaps bija spiesti pamest Čivitu di Banjoredžio un pārvākties uz Banjoredžio pēc spēcīgas zemestrīces, kas paātrināja kalna eroziju. Foto: pilsētas mērs Luka Profili pastaigājas pa ielām
XIX gs. Čivita di Banjoredžio kļuva par "salu", erozija paātrinājās, noslīdeņi kļuva biežāki. Foto: tilts, kas savieno pilsētu ar "kontinentu"
Čivitas di Banjoredžio klintsiežos ir dziļas plaisas. Tai lemts sabrukt dabas spēku iespaidā
Visā pilsētā uzstādīti tenzometri – detektori cietu ķermeņu deformācijas mērīšanai.
Pilsēta, kas stāvēja tukša gadsimtiem ilgi, it kā sastingusi Viduslaikos. Te viss ir saglabājies tā, kā bija tolaik
Pilsētā ir liels skaits restorāniņu, kafejnīcu, bistro, arī miniviesnīcas tūristiem
Daudz ir arī suvenīru veikaliņu, kuros atrodama keramika, tipiskas itāļu preces
Pilsēta ir ļoti populāra japāņu un ķīniešu tūristu vidū. Par to liecina ar roku zīmētie hieroglifi uz plāksnītēm itāļu un angļu valodās
Tūristi mīl sastingušo pilsētiņu, kur redzams, kā izskatījās viduslaiku būves un sadzīve. Tomēr uz Čivitu di Banjoredžio brauc arī pēc lieliskām fotogrāfijām tālās ielejas fonā