"Varam ražot paši": Marcinkēvičs pastāstīja par gāzes pārstrādi Krievijā

25
(atjaunots 10:38 10.03.2021)
Kāpēc Krievijai ir izdevīgāk pašai nodarboties ar gāzes pārstrādi, nevis sūtīt izejvielas eksportam pa virkni gāzesvadu.

Piegādājot gāzi Eiropai pa cauruļvadiem, Krievija nodrošina pasūtītājus ar izejvielām ne tikai enerģētikai, bet arī gāzes pārstrādei. "Kāpēc mums vajadzētu atdot citiem ražošanu, ja varam to darīt paši?" vaicāja eksperts enerģētikas jautājumos Boriss Marcinkēvičs.

Kādi projekti gāzes pārstrādes jomā Krievijā jau tiek īstenoti, kādas ir to problēmas, kādas – perspektīvas? Paskatieties video Marcinkēviča interviju portālam Sputnik Lietuva.

25

NATO pārvērš Ukrainu par "pulvera mucu". Vai Krievijai izdosies nodrošināt Donbasu?

2
(atjaunots 23:25 17.04.2021)
Kāpēc NATO vispirms paplašina militāro klātbūtni pie Krievijas robežām, bet pēc tam baidās no Maskavas atbildes pasākumiem?

Krievija darīs visu iespējamo, lai parūpētos par savu pilsoņu drošību, ka Ukrainā būs vērojama konflikta saasināšanās, apsolīja valsts ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs. Atbildību par šo soļu sekām viņš uzliek Kijevai un tās kuratoriem Rietumos, jo tieši viņi pārvērš Ukrainu par "pulvera mucu". Kāpēc NATO vispirms paplašina militāro klātbūtni pie Krievijas robežām, bet pēc tam baidās no Maskavas atbildes pasākumiem? Un vai iespējams bez kara atrisināt konfliktu ar tiem, kuri pastāvīgi pārkāpj Minskas protokolus.

2
Tagi:
Krievija, Donbass, Ukraina, NATO
Pēc temata
"Doņecka liesmo": ko Ukrainas armija dara Donbasā
Ļeonkovs par Rietumu provokācijām: "Ziemeļu straume 2", Donbass, NATO mācības
Donbass uz jauna kara sliekšņa: Kijevu iedvesmoja ASV atbalsts
"Viss – Donbasa dēļ": ko ASV armija sarīkojusi Eiropā

GB Par ko ASV nāksies skaidroties ar talibiem Afganistānā?

20
(atjaunots 11:15 17.04.2021)
Afganistānas iedzīvotāji ir sašutuši par Baidena lēmumu izvest no valsts amerikāņu militāro kontingentu.

ASV prezidents paziņoja: karavīriem "laiks atgriezties mājās". Taču viņiem vēl aizvien nav izdevies vienoties ar talibiem un panākt mieru – to viņi pūlējās gandrīz 20 gadus. Kad ASV spēki pilnībā aizies no Afganistānas? Par ko, pēc Krievijas ĀM domām, viņiem nāksies skaidroties ar kaujiniekiem?

20
Tagi:
ASV, taliban, Afganistāna