(0:36 / 3.93Mb / просмотров видео: 855)

Māca visiem vārda brīvību: Krievijas ārlietu ministrs pārmet Baltijai politisku cenzūru

22
(atjaunots 07:38 26.02.2021)
Tie, kas gadu desmitiem mācījuši visai pasaulei vārda brīvību, tagad ir parādījuši, ka necieš alternatīvu viedokli, uzsvēra Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs asi kritizēja Ukrainas un Baltijas valstu pasākumus pret krievvalodīgajiem mērķiem. Diplomāts atgādināja, ka tiek slēgti telekanāli un organizētas kratīšanas pie žurnālistiem. Lavrovs uzsvēra, ka Baltijas valstu un Ukrainas rīcība spilgti ilustrē neiecietību pret alternatīviem viedokļiem. Taču šīs valstis jau gadu desmitiem mācījušas visai pasaulei vārda brīvību. Frgaments no Krievijas ārlietu ministra uzrunas ANO Cilvēktiesību padomes sēdē – Sputnik video.

22

Trīs SKS apkalpes locekļi veiksmīgi atgriezušies uz Zemes

3
(atjaunots 09:45 19.04.2021)
Sestdien no Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) uz Zemes atgriezušies Krievijas kosmonauti Sergejs Rižikovs, Sergejs Kuds-Sverčkovs un amerikāņu astronaute Ketlina Rubinsa.

Kosmosa kuģis "Sojuz MS-17" veiksmīgi nolaidies Kazahstānas stepē. Par to tiek ziņots Roskosmosa mājas lapā.

Kosmonauti Sergejs Rižikovs, Sergejs Kuds-Sverčkovs un amerikāņu astronaute Ketlina Rubinsa sešus mēnešus strādāja Starptautiskajā kosmosa stacijā. Ekipāžas komandieris Sergejs Rižikovs  paziņoja par komandas lielisku pašsajūtu.

Starptautiskajā kosmosa stacijā paliek vēl septiņi cilvēki, divi no viņiem — Krievijas kosmonauti.

3
(1:11 / 7.44Mb / просмотров видео: 322)

Krievijas atbilde uz ASV sankcijām ir neatvairāma: Maskava brīdināja

17
(atjaunots 12:34 18.04.2021)
Vašingtonas naidīgie soļi nenes labumu Krievijas un ASV tautām – Balto namu gaida atmaksa par divpusējo attiecību degradāciju.

Vašingtonas agresīvā izturēšanās saskarsies ar apņēmīgu pretsparu, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova, atbildot uz ziņām par kārtējo pret Krieviju vērsto sankciju paketi no ASV puses.

"Vašingtonai ir jāaptver, ka par divpusējo attiecību degradāciju nāksies maksāt. Atbildība par notiekošo pilnībā gulstas uz ASV pleciem," uzsvēra Krievijas diplomāte.

Zaharova atgādināja, ka Krievija ne vienu vien reizi brīdinājusi Ameriku par tās naidīgo soļu sekām un norādījusi, ka tie nenes labumu abu valstu tautām.

Baltais nams Vašingtonā
© Sputnik / Natalia Seliverstova

ASV Finanšu ministrija bez jebkāda pamata apsūdzēja Krieviju par "ļaunprātīgām darbībām kibertelpā" un "iejaukšanos vēlēšanās". Jaunajā sankciju sarakstā iekļautas 32 fiziskas un juridiskas personas no Krievijas. Piedevām Vašingtona ziņoja, ka tiek izraidīti desmit Krievijas diplomāti. ASV vēstnieks Maskavā tika uzaicināts ierasties Krievijas ĀM, un Zaharova apsolīja viņam smagu sarunu.

Iepriekš ASV prezidents Džo Baidens tālruņa sarunā ar Krievijas valsts vadītāju Vladimiru Putinu ierosināja personīgu tikšanos un pauda interesi par divpusējo attiecību normalizāciju. Zaharova uzsvēra, ka Baltā nama administrācijas darbības liecina par pretējo.

17
Tagi:
Krievija, ASV, sankcijas, Zaharova
Aleksandrs Lukašenko

"Likvidēt galveno": plānoja sarīkot asiņainu apvērsumu Baltkrievijā

0
(atjaunots 10:04 19.04.2021)
Baltkrievijā bija iecerēts valsts apvērsums un prezidenta Aleksandra Lukašenko slepkavība. Par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Vienam no viņiem ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Sestdien, 17. aprīlī, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja par plānoto atentātu pret viņu — sazvērnieki cerēja sagūstīt viņa bērnus un sarīkot valstī apvērsumu, raksta RIA Novosti.

Saskaņā ar FDD sabiedrisko sakaru centra informāciju, par apvērsuma organizāciju aizdomās turētie cilvēki aizturēti Maskavā. Tas ir baltkrievu politologs Aleksandrs Feduta un advokāts Jurijs Zenkovičs. Zināms, ka Zenkovičam ir dubultpilsonība - ASV un Baltkrievijas.

Apvērsumu un atentātu viņi plānoja sarīkot 9. maijā. Turklāt vēlējās organizēt valstī "demokrātiju pēc Polijas pieredzes". Metodes gan izvēlējās asiņainas un tik tālas no demokrātiskām, cik tas vispār ir iespējams.

RIA Novosti ziņo: televīzijas kanāls "Rossija" parādīja aizdomās turamo aizturēšanas operatīvā videoieraksta kadrus. Reportāžā ir sadzirdami Zenkoviča vārdi par prezidenta likvidēšanas plānu.

Viņš saka, ka uzdevums numurs viens ir "likvidēt galveno". Kā otro punktu Zenkovičs min "iekšējā karaspēka un OMON bloķēšanu" Baltkrievijā. Trešais punkts ir "ieņemt vairākus simboliskus objektus pilsētas centrā, tostarp radiostaciju un televīziju, lai uzrunātu iedzīvotājus".

To visu viņš teica, tiekoties it kā ar baltkrievu ģenerāļiem Maskavā – restorānā Dārza lokā, kurp viņš uzaicināja šos cilvēkus "aprunāties".

Sazvērnieku rokās bija augstā līmeņa politiķu, ierēdņu un militārpersonu saraksts, kurus, apgalvo žurnālisti, gatavojās nogalināt vai "iesēdināt koncentrācijas nometnē".

Apvērsuma organizēšanai tika plānots piesaistīt arī ukraiņu nacionālistus.

Turklāt pat savas sarunas laikā organizatori nenoliedza, ka atkārtotās vēlēšanās Baltkrievijas pilsoņi nobalsotu par Lukašenko.

Aptuveni piecu gadu laikā viņi plānoja transformēt sabiedrību un valsti, lai izaudzētu Baltkrievijā "demokrātiju pēc Polijas pieredzes".

Interesanti gan, ka viens no jaunās "demokrātiskās" valsts tapšanas pamatpunktiem bija esošā prezidenta mantas izlaupīšana un atsavināšana.

Baltkrievijā tāpat paziņoja, ka apvērsumu plānoja veikt, vadoties pēc krāsaino revolūciju shēmām ar ārzemju finansējumu.

0
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija
Pēc temata
Lukašenko paziņoja nosacījumus, ar kādiem ir gatavs atstāt prezidenta amatu
Lukašenko palūdzis Putinam iznīcinātājus. Kāpēc Baltkrievijai vajadzīgi Su-30SM?
Iemācīs demokrātiju. ASV izvēlējušās iejaukšanās metodes